Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #3041
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Dokładnie. Samo porównanie mocy, napędu i ceny to nie wszystko. Liczą się też inne rzeczy, które sprawiają że jakimś autem się lepiej jeździ niż innym. Pisałem już to dziesiątki razy- każdy powinien sobie kupić taki samochód, który mu bardziej odpowiada.

  2. #3042
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Zgadza się dlatego też tytul tego tematu taki, a nie inny. Z dwoma modelami nie da sie trafić do szerokiego grona odbiorców bo mimo iż te dwa modele są dobre to jak widać trafiaja w gusta/wymagania wąskiego grona odbiorców

  3. #3043
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Jak kazda Alfa trafia do waskiego grona odbiorcow. Ale wytlumaczcie mi racjonalnosc takiego wyboru jak auto ponizej. Macie na rece 100 tys zl. Tyle zakladacie i kupno nowego auta. Ja rozumiem, ze pewnie sie to sprzedaje jak cieple buleczki ale jak mowimy o racjonalnosci Alfa Romeo, ze to fanaberia (choc ja tak nie uwazam) to co powiedziec na cos takiego?

    https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a...tml#5ecd873c79

    - - - Updated - - -

  4. #3044
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    No widzisz mimo, ze segment B za 100k zł to fanaberia to VAG tą lukę wypełniło. AR nie ma aktualnie ani segmentu B ani C. Wyprzedaje tylko auta z placów

  5. #3045
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał fan Zobacz post
    Ale wytlumaczcie mi racjonalnosc takiego wyboru jak auto ponizej. Macie na rece 100 tys zl. Tyle zakladacie i kupno nowego auta. Ja rozumiem, ze pewnie sie to sprzedaje jak cieple buleczki ale jak mowimy o racjonalnosci Alfa Romeo, ze to fanaberia (choc ja tak nie uwazam) to co powiedziec na cos takiego?
    Ja bym czegoś takiego nie kupił, tak samo jak Abatha 124 Spider za 170tys. Ten sam poziom absurdu. Ale chyba nie o tym ta dyskusja...
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  6. #3046
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    No widzisz mimo, ze segment B za 100k zł to fanaberia to VAG tą lukę wypełniło. AR nie ma aktualnie ani segmentu B ani C. Wyprzedaje tylko auta z placów
    Bądźmy precyzyjni, jak mówisz VAG to mówmy FCA a tam jest 500.

    Wszystkie segmenty są pokryte przez:

    Fiat ->Abarth ->Jeep, Alfa ->Maserati ->Ferrari

    W jakim segmencie brakuje Ci samochodu od FCA w stosunku do VAG ?

    Kiedyś pamiętam, ze Marchionne się wypowiadał o takim modelu, innym niż VAG i chyba to jest bezpieczniejsze biznesowo skoro wiemy, ze Alfa nie będzie nagle sprzedawała miliona aut rocznie nawet jakbyś uzupełnił jej gamę modelowa o brakujące segmenty i zdublowałbyś samochody jak w VAG. Tego typu podejście możesz zastosować jak masz większa sprzedaż i jesteś bezpieczniejszy wtedy możesz sobie pozwolić na nieudane projekty, których strata będzie pokryta przez bestsellery z gamy. Dzisiaj bym nie ryzykował umieszczania Alfy w każdym segmencie ale zgodzę się, ze Włosi powinni bardziej agresywnie podejść do tego tematu nawet już nie ze względu na zwiększenie sprzedaży co się samoczynnie stanie przy nowym modelu ale na systematycznym pokazywaniu nowych samochodów przez markę co wpłynie na pewno pozytywnie na jej wizerunek.

    Ale z punktu widzenia konsumenta czyli mnie, nie ma znaczenia czy marka posiada w danym segmencie samochód bo jak nie kupie Alfy z wszystkich segmentów. Jeśli model biznesowy zakłada, ze Alfa będzie miała 3 modele, Fiat kolejne 5, Maserati 2 i Jeep kolejne 3 terenowe i to funkcjonuje to ja z tym problemów akurat bym nie miał. Pytanie jak zwiększyć sprzedaż kiedy nie ma sloganu "włoskiej jakości" i powiedzmy sobie szczerze nigdy nie będzie. Nieważne co Alfa wypuści.

  7. #3047
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał fan Zobacz post
    W jakim segmencie brakuje Ci samochodu od FCA w stosunku do VAG ?
    Pierwszy z brzegu: hot hatch.
    Drugi: mocne auto segmentu D w kombi.
    Trzeci: coupe w cenie poniżej 300tys?

    Szukać dalej?

    Cytat Napisał fan Zobacz post
    Wszystkie segmenty są pokryte przez:

    Fiat ->Abarth ->Jeep, Alfa ->Maserati ->Ferrari
    Jak widać nie są i pewnie jeszcze długo nie będą... no chyba że teraz dołączymy do tego jeszcze gamę PSA?
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  8. #3048
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Segment C czyli ten najważniejszy nie istnieje, a słupki napędza jeden model Tipo ktory jest co najwyżej konkurencją dla fabii bo do Octavi nie ma startu. Trzeba być mega zaślepionym fanatykiem aby nie widzieć kulejącej gamy modelowej.

  9. #3049
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Segment C czyli ten najważniejszy nie istnieje, a słupki napędza jeden model Tipo ktory jest co najwyżej konkurencją dla fabii bo do Octavi nie ma startu. Trzeba być mega zaślepionym fanatykiem aby nie widzieć kulejącej gamy modelowej.
    To jeździ Octavia albo Rapidem jeśli spełniają te modele Twoje oczekiwanie. Nie rozumiem z czym masz problem. Tez bym chciał aby Alfa miała 24 modele w gamie ale uzupełnienie teraz gamy modelowej w Alfie Romeo jest biznesowym absurdem. Jest biznesowym absurdem dlatego, ze Alfy nie można traktować jak 1:1 z markami niemieckiego koncernu. Nie ma sloganu "włoskiej jakości" i chociażby z tego powodu, z samego tego powodu łatwiej docierać konsumentom do salonów niemieckich marek i nie chce szacować ale znaczna większość konsumentów nie bierze marki Alfa Romeo nawet pod uwagę przy wyborze auta. Nie możesz przyjmować takiej samej strategii zatem jak przy VW czy Audi, fajnie, ze im się udało, ze jest globalne uwielbienie niemieckiego przemysłu nie tylko motoryzacyjnego ale frywolne pomysły opierające się na wprowadzeniu kolejnych modeli do przynajmniej większości segmentów przez markę Alfa Romeo mogłoby się skończyć dla niej fatalnie. Zdajesz sobie sprawę ile kosztuje wprowadzenie modelu na rynek ?

    Ale o czym my rozmawiamy ?, ja kupiłem Alfe nowa z salonu - kupisz kolejna jak wejdzie Tonale ?

    Ilu z Was kupi nowa Alfe ?

    poprostu rozbraja mnie takie januszowe gadanie. Zróbmy jak VW wprowadźmy 10 modeli.... to wprowadzcie....
    Ostatnio edytowane przez fan ; 09-07-2020 o 09:44

  10. #3050
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Wprowadzenie auta segmentu C kosztuje duzo mniej niz wprowadzenie zabawki dla entuzjastów pogroju Giuli Q i wersju GTA, które nie są w stanie wolumenem sprzedaży przynieść zysku firmie. Aby móc w dłuższej perspektywie robić suta dla entuzjastów marka musi przynosić dochody wprowadzając auta ktore schodzą najlepiej czyli segment B i C. Umierającą Lanciam sprzedała w zeszłym roku w samych Włoszech wiecej Ypsilonow niż AR Giuli w calej Europie. VAG sprzadajac auta dla Januszy mógł sobie pozwolić na przejęcie marek jak Lamborghini czy Bugatti

    Co do pytania co bym kupił z oferty AR to niestety nic dla mnie nie ma w kwocie, którą dysponowałem wiec wybralem Forda.

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory