Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #3581
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    [MENTION=3383]Andrzejsr[/MENTION] ad personam np przepraszam, jeżeli Ty nie jesteś obiektywny w ocenie w jedną stronę, to ja w drugą. Ja absolutnie nie twierdzę, że alfa jest idealna a jeszcze więcej brakowało w zarządzaniu marką w ostatnim czasie i nawet nieostatnim czasie. Jednak po pierwsze jakiś tam krok w dobra stronę robią, choćby 5 letnia gwarnacją. Spłycanie do kwestii, że auta nie mają nic do zaoferowania w porównaniu do innych oprócz historii krótkiej maglownicy i wału z karbonu to uwazasz ze jest wlasciwie odzwiercuedla sytuację? Dodatkowo w sumie z tego co piszesz to właściwie loteria czy autem się rozwalisz czy nie bo jazda z nim to gra w totka... No bez jaj i to jest obiektywne? A poza tym to kolega, który miał cała akcje z hamulcami, to patrz rozmawiałem z nim ostatnio i zamówił Stelvio Q, widocznie dalej chce ryzykować swoim życiem w tym niepewnym aucie, no normalnie jakiś niepoważny jest

  2. #3582
    Użytkownik Świeżak Avatar BTX
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    Giulia 2.0 280 KM / Giulietta 2.0 JTDM 170 KM
    Postów
    65

    Domyślnie

    Wymienianie pierdol (o ile mozna to tak nazwac) w stylu "no jest slaba sprzedaz bo w 2 autach popsuly sie hamulce" nie jest zadna argumentacja, w innych markach takie rzeczy to norma na duzo wieksza skale - wystarczy spojrzec na Audi czy Mercedesa. To nie dlatego Alfa ma slaba sprzedaz. Wystarczy popytac wsrod znajomych - auta nie kupuja bo podobno jest awaryjne, najwiecej kilometrow to robi na lawecie, czesci sa drogie i w ogole to auto dla bogaczy fanatykow. Najczestszym pytaniem kiedy kupilem Giuliette czy teraz Giulie nie jest to jak sie prowadzi itd. tylko czy sie nie boje bo przeciez Alfa to sie bedzie na pewno psuc. Giulietta, Mito, Giulia, Stelvio sa dobrym krokiem do poprawienia wizerunku marki... Ale sposob w jaki modele sa wdrazane juz niekoniecznie. Przenoszenie, ciagle zmiany nie buduja zaufania wsrod ludzi. Dodatkowo slaba jakosc serwisu i ogolnego customer care. Totalnie nie laczylbym slabej sprzedazy z osiagami i modelami samochodow w sensie stricte technicznym. Obiektywnie samochody oferuja bardzo duzo... Choc z drugiej strony moze niekoniecznie to czego ludzie oczekuja? Obawiam sie, ze sterowanie snopem swiatla w Audi moze miec wieksze wziecie i wzbudzac wieksze podniecenie i emocje wsrod przecietnego Kowalskiego niz genialne prowadzenie Giulii. Temu zrozumialym jest zwrocenie sie w kierunku chocby SUVow, ktorych ludzie po prostu chca. Podobnie jak z tabletem na wkretach na desce rozdzielczej - niejednokrotnie spotykalem sie z opiniami roznych ludzi, ze Audi czy Mercedes to ma taki super komputer przytwierdzony, nowoczesny taki, wyeksponowany, a Giulia to jakis biedny wyswietlacz w desce ukryty. Na slaba sprzedaz wg. mnie glownie skladaja sie 3 czynniki:

    - Slaby PR mocno zwiazany z przeszloscia i latka awaryjnosci
    - Niska jakosc serwisu i customer care
    - Brak zrozumienia dla rynku i "potrzeb" klientow

    Zwlaszcza trzeci punkt moze byc drastyczny i brutalny dla fanow marki... bo wymaga to od niej zmiany podejscia i zmian technicznych w samochodach. Budzet musialby zostac przesuniety z pieknych linii, genialnych projektow i swietnego prowadzenia na pierdolki, bajerki i tandete dla mas. Czeopanie sie tego co oferuje Giulia czy Stelvio (czy rowniez Mito, Giulietta), aspektow technicznych jest wg. mnie bezsensu bo swoich klasach i przedzialach cenowych sa swietnymi modelami. Nie wiem jaka jest prawda i dlaczego marka jest w taki sposob zarzadzana, ale wyobraznia podpowiada mi, ze na czele siedzi sobie jakis gosc, ktory za nic w swiecie nie chce dopuscic do upadku legendy, upierajac sie przy tym, ze auto ma wygladc pieknie, ma pieknie sie prowadzic i ktory nie chce by Alfa Romeo byla klepaczka dla mas, ale kazdy samochod mial w sobie jednak "to cos i to zaciecie co kiedys". A to wszystko kosztuje, nie jest dzis popularne i nie przeklada sie na dobra sprzedaz.

    Takie moje przemyslenia co do slabej sprzedazy, pewnie przyczyn jest wiecej, pewnie sa zupelnie inne, ale tak ja to widze.
    Waskie spojrzenie w stylu "auto sie slabo sprzedaje bo 2 mialy duze awarie" jest dla mnie troche niezrozumiale i traktuje temat pobieznie.

  3. #3583
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,311

    Domyślnie

    Ad personam, to nie znaczy że zwracasz się w _sprawach_ o których piszę, ale kierujesz się do _mnie_ bezpośrednio, insynuując jakieś konszachty z tą domyślam się wrogą i przekupioną (domyślam bo nie czytuję) prasą, czy wręcz sugerując że muszę się imać jakichś podłych zagrań żeby jakąś marną pracę dostać.
    Koledze wyżej śmiącemu zauważyć że na wybory kupującego nowe auto może mieć wpływ to czy będzie później zaiwaniać 4 godz do serwisu czy samemu kombinować z ramką czy jakimiś sprawami wynikającymi z ewidentnego olewania klienta Alfy przez jej pracowników autoryzowanych, sugerujesz że ma dwie lewe ręce bo sam to powinien zrobić i w ogóle milczeć bo nie wiem ? nie wypada ?
    Ani on ani ja, nie piszemy do innych mających inne zdanie w takiej formie - "a bo Ty..." .
    Nty raz przypomnę, że to wątek o przyczynach marnej sprzedaży Alfy . A nie o usterkowości (o czym jest inny oddzielny) .
    Otóż sadzę że te sprawy o jakich piszę miały/mają wpływ na wybory klientów, zresztą wiem o tym, nie muszę sądzić.
    A co do wyboru użytkownika opisującego tu sprawę hamulców i tego kolejnego wyboru to nie wiedziałem.
    5cio letnia gwarancja, oczywiście, ciut późno ale w czymś się Alfa uczy od dalekiego wschodu, choć obawiam się że to chyba już wszystko na co ją stać z tej nauki.

  4. #3584
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Ad personam, to nie znaczy że zwracasz się w _sprawach_ o których piszę, ale kierujesz się do _mnie_ bezpośrednio, insynuując jakieś konszachty z tą domyślam się wrogą i przekupioną (domyślam bo nie czytuję) prasą, czy wręcz sugerując że muszę się imać jakichś podłych zagrań żeby jakąś marną pracę dostać.
    Nie myślałem, o konszachtach i współpracy z jakimkolwiek koncernem, bardziej miałem na myśli obiektywizm, który oni reprezentują.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Koledze wyżej śmiącemu zauważyć że na wybory kupującego nowe auto może mieć wpływ to czy będzie później zaiwaniać 4 godz do serwisu czy samemu kombinować z ramką czy jakimiś sprawami wynikającymi z ewidentnego olewania klienta Alfy przez jej pracowników autoryzowanych, sugerujesz że ma dwie lewe ręce bo sam to powinien zrobić i w ogóle milczeć bo nie wiem ? nie wypada ?
    Tutaj się zagalopowałem i przeprosiłem, a napisałem tak, bo pomijając, że kwestia słaba ze strony serwisu, to przy takich rzeczach, twierdzenie, że to awaryjna marka, której nie można mieć samochodu jako jedynego w domu, jest równie racjonalne, jak deklasowanie i skreślanie marki za dwa nie do końca zdiagnozowane przypadki z hamulcami, a inne marki, które wzywają 500 tys aut do serwisu bo się mogą spalić już jest ok. Logiczne

    P.S. Nie wiem dlaczego cytowany Twój tekst, widnieje jako mój...

  5. #3585
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,311

    Domyślnie

    Serwis i samochód to jedno (stare powiedzenie - "samochód jest tak dobry jak jego serwis" jest nawet bardziej obecnie przy komplikacji samochodów aktualne) i jak najbardziej z uwagi na serwis można skreślić danych samochód / markę z listy wyboru.

  6. #3586
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Oczywiście, ale o jakości serwisu dowiadujesz się zazwyczaj już PO zakupie samochodu . Możesz więc nie kupić kolejnej Alfy, ale nie powinno mieć to wpływu na wybór pierwszej.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  7. #3587
    Użytkownik Rowerzysta Avatar meiss
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    159 1,9 JTDm 16v, 156 2.0 T.S.
    Postów
    297

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Oczywiście, ale o jakości serwisu dowiadujesz się zazwyczaj już PO zakupie samochodu . Możesz więc nie kupić kolejnej Alfy, ale nie powinno mieć to wpływu na wybór pierwszej.
    Nie w momencie gdy opinie o awaryjności samochodu są powszechne nawet wśród osób nie interesujących się motoryzacją.

    Na moje to powinni ostro cisnąć w reklamach o 5 latach gwarancji, a nie raikonnenem czy Kubica bo z tego nic nie wynika.
    Wręcz u niektórych utrwala stereotyp sportowych, wysilonych silników. A wiadomo jak wysilone to panieeeee…. Kiedyś w Mercedesie z 2.0 diesla było 70km i wiecznie żyły te silniki.

  8. #3588
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,311

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Oczywiście, ale o jakości serwisu dowiadujesz się zazwyczaj już PO zakupie samochodu . Możesz więc nie kupić kolejnej Alfy, ale nie powinno mieć to wpływu na wybór pierwszej.
    Nieprawda. Już etap zakupowy , bu... bałagan z konfiguratorami, mówi jasno jak będzie po zakupie.
    Poza tym są badania niezależne jakości ASO co jakiś czas różnych marek i też wiadomo.
    Po trzecie są fora itp , no i gdzieś ktoś w otoczeniu raczej auto danej marki ma / miał (a jego wiarygodność łatwo ocenić znając człowieka) i można podpytać, dowiedzieć się czy zobaczyć że zamiast Q co jakiś czas, nie, nie raz na rok , przyjeżdża zastępczym hyundaiem (u nas ASO Alfy i Hyundai'a to jedno) , raczej nie dla urozmaicenia.
    No i jest własne doświadczenie bo jednego auta na całe życie się już nie kupuje.
    Wchodzi nowy model, rewolucja, w końcu RWD, szumne zapowiedzi że wszystko teraz będzie inaczej, nadzieja się pojawia ale... czytasz i nie możesz się dopatrzeć wzmianki o pozamykaniu dotychczasowych ASO i nowym standardzie nowych czy autoryzacjach na nowo choćby. To chyba jednnoznacznie znaczy i nie trzeba czekać na _po_ .

  9. #3589
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    [QUOTE=Andrzejsr;2301868czytasz i nie możesz się dopatrzeć wzmianki o pozamykaniu dotychczasowych ASO i nowym standardzie nowych czy autoryzacjach na nowo choćby. To chyba jednnoznacznie znaczy i nie trzeba czekać na _po_ .[/QUOTE]

    W Poznaniu 10 lat temu były 4 ASO, w tej chwili są 2, z czego jedno nowe. Dodam, że to nowe jest od multi-dilera, który oprócz Alfy ma jeszcze Mazdę i Mercedesa i - wyobraź sobie - niespecjalnie wybitne oceny zbiera. Ba, sam tam byłem raz i już raczej do nich nie wrócę - nie żeby było jakoś specjalnie dramatycznie, ale drożej niż w poczciwym Pol-Carze, wcale nie lepiej, a na miejscu nie było nawet piór wycieraczek. Nie sądzę, żeby serwisy Mazdy i Mercedesa były inaczej zarządzane niż Alfa.
    Mam wrażenie, że na siłę próbujesz Alfę zmieszać z błotem, co jest dość dziwne, zważywszy, że znajdujemy się na Alfaholikach. Nie będę pisał, że wszystko w Alfie jest idealnie, bo nie jest, ale też nie przesadzajmy w drugą stronę. W tej chwili główny problem to wąska oferta (co może rodzić podejrzenia o przyszłość marki) i (chociażby dla mnie) polityka części zamiennych. Giulią mógłbym ze 20 lat jeździć, ale pewnie za 10 lat jak się klamka urwie, to będzie trzeba buszować po szrotach. To jest wybitnie irytujące.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  10. #3590
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    No dokładnie, Alfa ma swoje bolączki (a raczej bardziej sama firma i jej zarządzający) ale same auta nie są takie najgorsze by je mieszać z błotem, przecież to właśnie my wiemy najlepiej- jeździmy nimi na co dzień i możemy je porównać do aut innych marek. Takiej możliwości nie mają np. VAG-owcy, krytykujący Alfy, a znający je tylko z opowiadań. W większości przypadków frajda z jazdy i uroda naszych aut są na tyle duże, że dalej eksploatujemy te pojazdy akceptując problemy z tym związane.

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory