Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #3651
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Ja bym do tego dodał jeszcze jedno spostrzeżenie mające duży wpływ na opinię o marce Alfa Romeo w Polsce: ile tych Alf jeżdżących po polskich drogach zostało zakupionych w polskich salonach i było prawidłowo serwisowanych dłużej niż do końca gwarancji? "Wysyp" danego modelu Alfy w Polsce zaczyna się po 5-7 latach od wejścia danego modelu na rynek, ale wtedy trafiają do Polski egzemplarze, które można za grosze kupić zagranicą (teraz "modne" są auta z USA), a nabywcom w Polsce wydaje się ze kupili "salonową igłę" po dziadku, co to tylko do kościoła jeździł sportowym autem . Po pierwszych problemach z autem idzie w świat opinia, że Alfa to szajs i trzeba ją wystawić na OtoMoto jako "pierwszy właściciel" nie dodając, że pierwszy ale w Polsce
    Dokładnie, dodając do tego kwestię nieco większych wymagań odnośnie serwisowania (nie każdy to ogarnia w odpowiedni sposób), wyższą cenę części zamiennych (brak takiej ilości zamienników niż w przypadku bardziej popularnych marek) i otrzymujemy przepis na drutowane do maksimum i sypiące się ulepy, które kupuje ktoś bo tanie, no i później już dużo nie trzeba. W świat idzie przekaz, żarty i legendy o tym jak, kolega kolegi to miał i Paniee, ale to się pieprzyło.

  2. #3652
    Użytkownik Znawca Avatar salatin
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    ALBA
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 Q2 2003,Giulia 2.9 V6 Bi Turbo.155 2.0 16V 97.
    Postów
    1,369

    Domyślnie

    Andrzejsr, tak sa wskazniki na desce cisnienia i temp oleju.Z ta pompa to mi przypomniales ,mialem kiedys wlasnie awarie tej pompy na szczescie przed wjazdem do garazu,dzieki wskaznikom zdazylem zgasic samochod.AHM znam i czesto odwiedzam ich strone.Jak cos to daj znac z tymi walkami na przyszlosc.Cisnienie w obecnym silniku wzorcowe.Olej 5W50
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6736.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	64.8 KB
ID:	281234  
    Ostatnio edytowane przez salatin ; 29-10-2021 o 20:39
    Giulia Quadrifoglio 2.9 V6 Bi Turbo
    166 3.0 V6 Q2-Jest 230KM 265NM B6+Eibach.Decat manifolds+Equal length pipes+ Ragazzon.
    155 2.0 16v -Jest.CSC Marmitte,B4

    164 3.0 V6 12v- Byla
    155 1.7 TS- Byla
    159 1.75 TBI Ti - 261KM 435Nm-Byla
    Lancia Kappa 2.4 TDS-Byla
    https://www.flickr.com/photos/188123998@N07/albums

  3. #3653
    Użytkownik Rowerzysta Avatar meiss
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    159 1,9 JTDm 16v, 156 2.0 T.S.
    Postów
    297

    Domyślnie Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Oj tam. Przeważnie to leasing, czyli nie kupują auta a wydają na raty sporą część kwoty,
    Serio? Bo wpłata 20-30% wartości samochodu czyli kwoty za którą można kupić półtora albo i dwie AR 159 to nie do zauważenia na koncie? Raty też się spłacają same?

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Starsi (chyba się zaliczam) pamiętają kolejne wypusty kolejnych modeli AR i _za każdym razem_ ale to za każdym dosłownie! była ta sama śpiewka "ten model to już nie Alfa jak kiedyś, ten jest bezawaryjny" . A póżniej było "złe drogi", "złe paliwo", "zły olej" itd itp.
    Pamietam czasy jak się przesiadałem ze 156 na 159 i była gadka, że w 156 podłoga gnije, ale w 159 za grosz korozji. I co? 3/4 159 ma progi do robienia na już albo zaraz będzie miała


    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Po pierwszych problemach z autem idzie w świat opinia, że Alfa to szajs i trzeba ją wystawić na OtoMoto jako "pierwszy właściciel" nie dodając, że pierwszy ale w Polsce
    To się dotyczy każdej marki. Ile ja widziałem właścicieli BMW, AUDI czy nawet Jaguarów albo Phateonów którzy kupili limo za drobne i się wielce zdziwili, że pierwsza wizyta w warsztacie zwiększyła o 50% budżet wydany na auto.
    Ostatnio edytowane przez meiss ; 29-10-2021 o 20:33

  4. #3654
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    961

    Domyślnie

    Nie wiem o co chodzi z tym leasingiem- co to zmienia, że jak się kupuje za "swoje ciężko zarobione pieniądze" to tylko te solidne, czyli Alfy nie? Ja wszystkie swoje Alfy kupiłem za gotówkę (swoją) dwie z nich kupiłem w salonie. I ta pierwsza z salonu, którą sam od początku serwisuje (właściwie) jest prawie bezawaryjna, a to TS .

  5. #3655
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,311

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    O widzisz, potrafisz napisać bez przeginania .

    Wysłane z mojego Pixel 4a przy użyciu Tapatalka
    Kwestia intencji "walecznych" Czytającego

  6. #3656
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał meiss Zobacz post
    To się dotyczy każdej marki. Ile ja widziałem właścicieli BMW, AUDI czy nawet Jaguarów albo Phateonów którzy kupili limo za drobne i się wielce zdziwili, że pierwsza wizyta w warsztacie zwiększyła o 50% budżet wydany na auto.
    Przy BWM czy Audi to miałeś pecha - kupiłeś wadliwy egzemplarz, ale przy Alfie to kupiłeś wadliwą markę Trzeba było kupić BWM lub Audi
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof ; 29-10-2021 o 21:00
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  7. #3657
    Użytkownik Rowerzysta Avatar meiss
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    159 1,9 JTDm 16v, 156 2.0 T.S.
    Postów
    297

    Domyślnie

    To nawet nie to.
    Ludzie myślą, że jak kupią jakieś premium w cenie Opla, to serwis też będzie w cenie Opla.
    A później zdziwienie i naprawa zawieszenia za pomocą smaru miedziowego na tuleje wahaczy bo „Panie… kto wyda 1700 na przednie zawieszenie”?

  8. #3658
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,311

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    No może to, że powyżej 10 sekund do setki to jest poziom mocniejszej Dacii?

    Wysłane z mojego Pixel 4a przy użyciu Tapatalka
    Albo dlatego że nie oferuje dwóch modeli a : MX30 (elektryk full) , 2, 3 HB, 3 sedan, 6 sedan, 6 kombi, CX3, CX30, CX5, MX5 (tu miękki i sztywny dach więc w zasadzie 2 modele).
    Chyba źle tam im nie idzie skoro w ciągu każdego roku kilka podwyżek serwują oraz nie istnieje uliczno-straganowe targowanie się a mimo to .
    Jakieś pogłoski o RWD R6 ale chyba bez karbonowego wału więc szmelc jakiś zapewne

  9. #3659
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Albo dlatego że nie oferuje dwóch modeli a : MX30 (elektryk full) , 2, 3 HB, 3 sedan, 6 sedan, 6 kombi, CX3, CX30, CX5, MX5 (tu miękki i sztywny dach więc w zasadzie 2 modele).
    Ile z tych aut kupiłeś na raz dla siebie? Bo mnie zazwyczaj wystarczy jedno, ale ja to dziwny jestem
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  10. #3660
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,311

    Domyślnie

    Cytat Napisał salatin Zobacz post
    Andrzejsr, tak sa wskazniki na desce cisnienia i temp oleju.Z ta pompa to mi przypomniales ,mialem kiedys wlasnie awarie tej pompy na szczescie przed wjazdem do garazu,dzieki wskaznikom zdazylem zgasic samochod.AHM znam i czesto odwiedzam ich strone.Jak cos to daj znac z tymi walkami na przyszlosc.Cisnienie w obecnym silniku wzorcowe.Olej 5W50
    No a później 156 miały być tymi "już bezawaryjnymi" i kilka groszy na wsk przyoszczędzili. Pewnie mniej byłoby zajechanych silników gdyby został.

    Ja po rozleceniu się pompy w Cup (wsk miałem ale w ferworze nie da się ciągle patrzeć) skonstruowałem kolejną poprawkę do 156tki ;O




    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Ile z tych aut kupiłeś na raz dla siebie? Bo mnie zazwyczaj wystarczy jedno, ale ja to dziwny jestem
    boszzz.. tu mowa o sprzedaży OGÓLNEj aut danej marki . Czy nie jest większa gdy każdy może sobie dobrać nadwozie do potrzeb własnych?

    Mi kompletnie nadwozie sedana nie leży, suv to w ogóle to nie wiem, miałbym się zmuszać do któregoś bo to Alfa ? w imię czego.

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory