Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #3751
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzemol
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde 1.75 TBi 235KM '11r
    Postów
    452

    Domyślnie

    Cytat Napisał carramba Zobacz post
    Chyba nie zostawią tego tableta tak jak na foto, nie wkomponują tego w deskę ? Nie wierzę.
    Znak czasów :/

  2. #3752
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Czego Ci brakuje w Giulii/Stelvio konkretnie?
    Mi, jeżeli chodzi o infotainment zasadniczo nic takiego nie brakuje, ale jednak przedliftowy odstawał od tych oferowanych w autach premium do, którego niby należy alfa.
    Jeżeli chodzi o poliftowy, jest już chyba całkiem dobrze.

    Dla każdego w aucie nieco inne rzeczy są ważne i mają priorytet. Dla niektórych są one konieczne, dla niektórych zbędne. Pomijając mocne jak dla mnie strony Alfy, jak ładny i wyróżniający się design, wzorowe i rzadko dostępne gdzie indziej własności jezdne i wiele, wiele innych, patrząc oczyma przeciętnego współczesnego klienta marki pretendującej/zaliczającej się do premium, nic by się nie stało gdyby była możliwość zamówienia i alfa by to posiadała w opcji. Nie chcesz ok, ale jak ktoś chce to może, a nie może.
    -posiadała dobre światła matrycowe LED (ksenony naprawdę nie świecą źle, ale dobrze działające, podkreślam dobre matryce robią robotę)
    -np. aktualizację nawigacji i innych sterowników poprzez OTA
    -podgrzewana szyba przednia
    -wentylowane fotele
    -wirtualne zegary (wiem, ja też wolę takie, jakie są, ale są tacy, którzy lubią)
    -HUD
    -oświetlenie ambiente (wiem, sam nie jestem fanem, ale może niektórych to nawilża)
    -kamery 360
    Myślę, że nic by się nie stało gdyby to było możliwe do zamówienia, a nie są to jakieś opcje, które posiadają jedynie najbardziej marki premium. Większość z tych rzeczy można zamówić w budżetowych markach w stylu: KIA, Hyundai czy Skoda.

    Wiem, wiele rzeczy, które posiada na szczęście Alfa nie uświadczy w tych markach, ale jeżeli Alfa chce grać w lidze premium, to fajnie by było gdyby można było to zamówić, a co mamy w zamian. Dalsze upraszczanie siatki zamówień, nie można zamówić nawet jasne czy brązowej skóry, czy obszyć nicią tapicerki. Miejmy nadzieję, że się to zmieni, ale nie jest to chyba super?
    Ostatnio edytowane przez Kurynio ; 05-11-2021 o 16:55

  3. #3753
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Inne rzeczy - zgoda. Natomiast z tym infotainmentem to już chyba takie marudzenie dla marudzenia... Może by się bezprzewodowe AA przydało i tyle.

    Wysłane z mojego Pixel 4a przy użyciu Tapatalka
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  4. #3754
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,036

    Domyślnie

    Klient dziś taki jest, marudzący...
    Wszyscy psioczą na ceny aut ale z drugiej strony chcą niezliczonych, w pewnej części niepotrzebnych do jazdy, bajerów.
    Auta uzależniane są od mikroelementów i co się dzieje teraz, to sami widzimy.
    Auto staje się lansem: po co dziuniom suvy do jazdy na zakupy w mieście?
    Bo sasiad ma suva, suv jest modny, to my też chcemy suva.

    W budynku miałem awarie elektryczności: nic nie działało, poza zimną wodą w kranie.
    Teraz będą jeszcze auta elektryczne.
    Niedługo bodaj Google czy inny Microsfot wypuści na rynek samochody.
    Niedługo marka auta straci znaczenie.
    W tym sensie słaba sprzedaż AR nie jest czymś istotnym dla losów motoryzacji

  5. #3755
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o design, to raczej wpływ ma spory.

    Wysłane z mojego Pixel 4a przy użyciu Tapatalka
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  6. #3756
    Użytkownik Świeżak Avatar azi
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    159 1.9 16V JTDm
    Postów
    122

    Domyślnie

    Tymczasem CEO Alfy nie dyskutuje z hejterami tylko skrzętnie zapowiada kolejną generację Giulii, tym razem z napędem elektrycznym.

    https://www.autoblog.com/2021/11/05/...n-electric-ev/
    Ostatnio edytowane przez azi ; 05-11-2021 o 20:32

  7. #3757
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał azi Zobacz post
    Tymczasem CEO Alfy nie dyskutuje z hejterami tylko skrzętnie zapowiada kolejną generację Giulii, tym razem z napędem elektrycznym.

    https://www.autoblog.com/2021/11/05/...n-electric-ev/
    Z jednej strony w oparciu o te wszystkie kary, normy, obostrzenia i ogólny trend, to trudno mu się dziwić, tak czy inaczej Panowie, lepiej to już było i motoryzacja jaką znamy i jaką kochamy się kończy. Może się kiedyś przekonam, ale jakoś widzicie takie Q w prądzie? Albo np. Ferrari ala melex... ja prdl

  8. #3758
    Użytkownik Świeżak Avatar azi
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    159 1.9 16V JTDm
    Postów
    122

    Domyślnie

    Zależy z której strony na te zmiany patrzeć. Z perspektywy czysto politycznej elektryfikacja i uniezależnienie się od ropy będzie w długim okresie miało pozytywny efekt dla naszej części świata, jako że pieniądze, którymi Europa dotowała Rosję i Bliski Wschód zostaną w dużej części na miejscu.

    A od strony samej motoryzacji no to cóż, jednostki spalinowe pewnie nie odejdą całkowicie, tylko spadną do niszy drogich towarów luksusowych.
    Ostatnio edytowane przez azi ; 05-11-2021 o 22:29

  9. #3759
    Użytkownik Znawca Avatar salatin
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    ALBA
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 Q2 2003,Giulia 2.9 V6 Bi Turbo.155 2.0 16V 97.
    Postów
    1,369

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Z jednej strony w oparciu o te wszystkie kary, normy, obostrzenia i ogólny trend, to trudno mu się dziwić, tak czy inaczej Panowie, lepiej to już było i motoryzacja jaką znamy i jaką kochamy się kończy. Może się kiedyś przekonam, ale jakoś widzicie takie Q w prądzie? Albo np. Ferrari ala melex... ja prdl
    Dlatego w nowym swiecie nie widze przyszlosci dla Alfy.Nawet jesli zrobi elektryki, zapewna beda drogie i nikt tego nie bedzie kupowal z kilku powodow a roznica w stosunku do innych aut to bedzie znaczek na masce i tablety w srodku.Ferrari przetrwa ,bo zawsze znajdzie rynki zbytu tam gdzie beda lagodniejsze normy, poza europa itd lub nowi wlasciciele doloza w cenie troche do zaplacenia kar.I nie ze jestem przeciwny elektrykom ,bo jezdze czasami w pracy BMW i3 albo Nissanem Leaf ale nie widze zadnej roznicy w prowadzeniu, odczuciach z jazdy i finalnie brzmia tak samo.Gdybym mial kupowac z wlasnych pieniedzy ,wybralbym tego ktory bedzie tanszy i tyle.
    Giulia Quadrifoglio 2.9 V6 Bi Turbo
    166 3.0 V6 Q2-Jest 230KM 265NM B6+Eibach.Decat manifolds+Equal length pipes+ Ragazzon.
    155 2.0 16v -Jest.CSC Marmitte,B4

    164 3.0 V6 12v- Byla
    155 1.7 TS- Byla
    159 1.75 TBI Ti - 261KM 435Nm-Byla
    Lancia Kappa 2.4 TDS-Byla
    https://www.flickr.com/photos/188123998@N07/albums

  10. #3760
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    No bez przesady. Giulia przynajmniej 2.0 to nie jest jakiś cud świata jeśli chodzi o silnik. Moim zdaniem to co jest na plus to prowadzenie i zawieszenie.

    Alfa powinna pracować nad tym aby wyróżniać się pod tym względem jak najmocniej w elektryku. Może nawet zrobić jakiś projekt totalnie śmiały korzystając z możliwości jakie daje elektryk. Np samochód rodzinny korzystający z tego że bryła mid engine jest teraz znacznie łatwiej osiągalna. Taki kombi z przodem sportowego auta z super aerodynamiką które byłoby świetnym autostradowcem. takie przedłużone zegato.

    Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory