Strona 424 z 445 PierwszyPierwszy ... 324374414415416417418419420421422423424425426427428429430431432433434 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4,231 do 4,240 z 4444

Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #4231
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,561

    Domyślnie

    Cytat Napisał IRC Zobacz post
    Wiesz - możesz tam sobie wymyślać różne rzeczy, którch "nie jestem w stanie stawiać i obronić" - tylko jaki sens ma takie wymyślanie i pokonywanie przez Ciebie wyimaginowanego przeciwnika? Nie jestem w stanie np. obronić tezy, że kosmici istnieją itd./itp.
    Nikogo nie pokonuję, bo i z nikim nie walczę.
    Skoro nie zrozumiałeś przekazu, to nic na to nie poradzę

    Cytat Napisał IRC Zobacz post
    Ja tylko uważam, że nadwozie kombi jest brzydkie (subiektynie) i stawiam tezę, że większość ludzi którzy takowe nadwozie zakupili zakupiło je ze względu na funkcjonalność mimo, że im podoba się mniej (albo podobnie) niż sedan.
    To, że nie ma takich danych - oznacza, że nie jestem w stanie tego dowieść.
    Spoko, masz przecież prawo tak uważać. Ja uważam, że w przypadku 159, SW jest zdecydowanie ładniejsze od sedana, podobnie jak i w przypadku 156. I nie jestem kategorycznie na nie dla sedanów - teraz jeżdżę sedanem (nie AR, bo bardziej mi się podoba niż kombi tego modelu)

    Zastanawia mnie tylko, po co stawiasz tezę, której nie jesteś w stanie dowieść? Jednocześnie próbując wyciągnąć od innych dowodu na odwrotną tezę

    Cytat Napisał IRC Zobacz post
    Więc jakie jest Twoje, skoro tak strasznie nie podoba Ci się to, ze komuś może nie podobać się nadwozie SW?? Takie straszne?
    Określisz się jasno, czy dalej będziesz kluczył i poruszał poboczne kwestie (wałkujesz znowu i znowu to samo w innych sposób: "średnio sedan był 7-8k PLN tańszy od SW", nie podajesz również o jakie modele chodzi)??
    Mi się nie podoba to, że komuś może się nie podobać SW? Dobre, ale możesz wskazać mi gdzie cokolwiek takiego napisałem, bądź sugerowałem? Wybacz, ale chyba masz zbyt wysokie mniemanie
    Naprawdę myślisz, że w jakikolwiek sposób się przejmuję tym, czy Tobie bądź komukolwiek innemu się nie podoba SW?

    Gdybyś przeczytał mój post ze zrozumieniem, to byś zauważył, że odnosiłem się do Twojego wpisu o 159, więc o jakim modelu miałem pisać, Passacie?
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 16-04-2022 o 20:19

  2. #4232
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie

    Tak się zastanawiam czy jakby w lifcie, który był pod koniec 2019 dołożyli tez lampy matrix jak krążą teraz po necie jakie maja niby być to czy coś by to dało? Czy jednak nadal strach przed marką, spora cena wejściowa i brak kombi/liftback robią swoje?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #4233
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał zalezi Zobacz post
    Tak się zastanawiam czy jakby w lifcie, który był pod koniec 2019 dołożyli tez lampy matrix jak krążą teraz po necie jakie maja niby być to czy coś by to dało?
    Coś pewnie tak, ale to marginalne. Kluczowy jest wybór nadwozia i szerokość gamy modelowej. W chwili obecnej patrząc na ofertę marka AR wygląda jakby miała się zwinąć z rynku. W zasadzie trudno mi znaleźć markę, która by miała tyle samo albo mniej modeli. Teraz wchodzi Tonale i podsienie tą liczbę o 50%
    Niestety szybkość wprowadzania jest taka, że biorąc pod uwagę dzisiejszą dynamikę rynku, to Stelvio i Giulia dla większości potencjalnych klientów są już starymi modelami...
    Przypomina mi to moment wprowadzania Giulii, kiedy Giulietta i Mito właśnie kończyły swój żywot. Teraz jest nieco wcześniej (całe szczęście), ale podobieństwo sytuacji trochę przeraża.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  4. #4234
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,307

    Domyślnie

    Kluczowy to jest brak zaufania. Nie "strach przed marką" ale brak zaufania, w którym utwierdzają pierwszy kontakt z salonem. opóźnienia premier, opóźnienia stosowania normalnej gwarancji i burdello przy rozpoczynaniu sprzedaży z kofiguratorami salonami itd.
    Co do matrixow każda opcja więcej to potęguje bo zwielokrotnia ryzyko wtop.
    Wzory do naśladowania jak budować zaufanie są na wyciągnięcie ręki. No ale one wymagają ciężkiej i długotrwałej pracy i są dalekie od pozerstwa wpisanego w duszę i charakter Alfy

  5. #4235
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał zalezi Zobacz post
    Tak się zastanawiam czy jakby w lifcie, który był pod koniec 2019 dołożyli tez lampy matrix jak krążą teraz po necie jakie maja niby być to czy coś by to dało? Czy jednak nadal strach przed marką, spora cena wejściowa i brak kombi/liftback robią swoje?
    Tapatalk
    Niestety takie bajery to mają inni już dawno, a tutaj są podstawowe braki w ofercie.
    Tak jak pisałem już wcześniej. Wielu klientów odpadło z powodu braku SW, ponieważ, target ich firm/spółek/działalności/wymagań trafia właśnie w kombi. Sam straciłem wielu dobrych klientów, którzy nie mogli przesiąść się na kolejny model AR po 156 i 159, ponieważ profil prowadzonej działalności, wymagania specyfikacji, nie pozwalały na zakup SEDANa. W takim przypadku można sobie w buty wsadzić tłumaczenie, ze Stelvio jest zamiast SW, bo to nikogo nie interesuje, koniec kropka.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Kluczowy to jest brak zaufania. Nie "strach przed marką" ale brak zaufania, w którym utwierdzają pierwszy kontakt z salonem. opóźnienia premier, opóźnienia stosowania normalnej gwarancji ...
    Oczywiście, że tak.
    Powiem więcej, kupujesz auto za 250k, masz stłuczkę, i okazuje się, że auto musi stać pół ROKu, ponieważ nie wyprodukowano części zamiennych, i nie można go naprawić ... przecież to jest kpina normalnie.
    Od połowy marca brakowało napędów rozrządu do silników 2.2 JTDm , ponieważ ich nie wyprodukowano ... kto będzie chciał kupić samochód, do którego nie można kupić części eksploatacyjnych ???

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Przypomina mi to moment wprowadzania Giulii, kiedy Giulietta i Mito właśnie kończyły swój żywot. Teraz jest nieco wcześniej (całe szczęście), ale podobieństwo sytuacji trochę przeraża.
    Giulia jest następcą 159, i tutaj pokazali tempo dopiero
    A teraz co się dzieje ? dlaczego ??? płacz i lament ...
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  6. #4236
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    Mało tego, że nie ma sw.

    Ja od początku chciałem mieć rwd 280 z brązowymi fotelami. Najlepiej zielona. I dupa.
    Jak się chce w alfie mieć o czym marzy to trzeba w jakieś pierdzielone druciarstwo iść. Już o trybie race, wydechu czy wyłączeniu trwałym start-stop nie wspominając. Dopiero później na chwilkę pojawił się taki konfig i znów go nie ma.
    Jest nawet gorzej niż było na początku bo już nawet brązowych foteli nie ma.

    Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

  7. #4237
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Niewątpliwie marce brakuje sporo do ideału bez dwóch zdań i nie ma co bić piany.
    Cytat Napisał Trevor Zobacz post
    Jest nawet gorzej niż było na początku bo już nawet brązowych foteli nie ma.
    Myślę, że chodzi o znaczne uproszczenie siatki i zmniejszenie kosztów, zapewne jednak ilość tych brązów była znacznie mniejsza niż dostępnych. Też mnie to wkurza, ale widocznie, albo będą się moniaki zgadzać albo nie będziemy wiecznie do tego dokładać

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    Od połowy marca brakowało napędów rozrządu do silników 2.2 JTDm , ponieważ ich nie wyprodukowano ...
    Chyba zajmując się tym czym się zajmujesz, doskonale wiesz, jak mało kto, jak od jakiegoś czasu działa rynek moto?? Niestety to nie jest czymś odosobnionym ostatnio. Przecież wiesz zapewne ile się czeka na części u innych na części czy na auta. Korea i Japonia z tego najlepiej wyszła, ale cała Europa słabo.

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Co do matrixow każda opcja więcej to potęguje bo zwielokrotnia ryzyko wtop.
    Czyli Alfy powinny być tylko najbiedniejsze, bo każdy układ więcej, potęguje szansę wtopy, tak? A szyby elektryczne mogą być czy już nie?

    Tak jak mówię, marka nie jest idealna, ale jak czytam te pierdolety powtarzane milion razy i narzekanie jak to jest strasznie i jak to jest do dupy, to może admin by założył Wam wątek np. pod tytułem "Alfa, już więcej spieprzyć się nie da", "Albo chcesz sobie zepsuć życie, kup Alfę". Może to nie jest głupi pomysł co?
    Ostatnio edytowane przez Kurynio ; 17-04-2022 o 10:29

  8. #4238
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,811

    Domyślnie

    Wielu malkontentów zapomina chyba o tym, że Alfa nie jest marką masową i idą za tym pewne niedogodności. Nie będzie nigdy pełnej siatki wyposażenia ani wszystkich wersji nadwoziowych.
    FCA wiecznie dokładało do interesu i nie chciało wprowadzać wielu modeli, żeby jak najmniej umoczyć kasy. Obecnie się to zmieni, w przyszłym roku powinna być już bazowa gamą modelowa (4 modele) i nowości będą się szybciej pojawiać ale nie będą to wozy jakości Giulii tylko na zasadzie „ mało włożyć kasy a dużo wyjąć”.
    Trochę szkoda ale może teraz nie ma innego wyjścia. Oby tylko następca Giulii która będzie tylko w prądzie, została zaprojektowana z odpowiednim rozmachem.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #4239
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie

    Dokładnie. A już płacz o tym, ze nie ma opcji wydechu czy trybu Race to przesada. Masz jedno i drugie w Quadrifoglio, w Sprint czy Veloce to nie jest opcja, która byłaby często wybierana, bo nawet sam pakiet Carbon jest bardzo rzadko dobierany, wiec już widzę, jak malkontenci tutaj dokładają Akrapovica za 17k do Veloce…


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #4240
    Użytkownik Rowerzysta Avatar meiss
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    159 1,9 JTDm 16v, 156 2.0 T.S.
    Postów
    297

    Domyślnie

    Nic do dodania nie mam w tym temacie.
    Wpadłem tylko pogratulować? wam wytrwałości.
    Że też wam się chce od lat publikować tutaj te same wpisy.
    Jak nie mogłem się doczekać w tamtym roku na Tonale to zamówiłem auto innej marki.
    Teraz dla żony zamówiłem suwa z niemieckiego salonu bo nadal cennika na Tonale nie ma.
    Widocznie nowej AR z salonu nie będzie mi pisane mieć, bo pewnie za te kilka lat jak się leasingi skończą to marki już nie będzie.
    Trudno.
    Są ciekawsze rzeczy w życiu do robienia niż roztrząsanie nieudolności Włochów.

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory