Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #1151
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    odpowiedziałem:

    Jesli cie to tak bardzo interesuje, to nie ma problemu, bo to zadna tajemnica - zaden mi sie nie podoba za bardzo, a jak juz w miarę, to ma 2 serwisy w Polsce (Tesla).

    - - - Updated - - -



    no wiesz, ty moze nie, ale jakos tak "czepiasz sie" tylko mnie
    Wydaje mi się, że ten temat i Twoje wypowiedzi nie dotyczą tematu wyglądu i estetyki.
    Temat serwisu, zgodnie z Twoimi wielokrotnymi wypowiedziami, też nie powinien być problemem.
    Nadal nie odpowiedziałeś, dlaczego robisz niezgodnie ze swoimi przekonaniami i nie jeździsz elektrykiem. Przecież to musi być strasznie frustrujące i dołujące żyć na co dzień nie w zgodzie z samym sobą.
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  2. #1152
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał danus77 Zobacz post
    Wydaje mi się, że ten temat i Twoje wypowiedzi nie dotyczą tematu wyglądu i estetyki.
    Temat serwisu, zgodnie z Twoimi wielokrotnymi wypowiedziami, też nie powinien być problemem.
    Nadal nie odpowiedziałeś, dlaczego robisz niezgodnie ze swoimi przekonaniami i nie jeździsz elektrykiem. Przecież to musi być strasznie frustrujące i dołujące żyć na co dzień nie w zgodzie z samym sobą.
    No eee, no wiesz, ludzie raczej kupuja samochody, ktore im sie podobaja, spelniaja ich oczekiwania, i tak dalej. To ja nie wiem, to jest niewystarczajacy powod? Ja ci sie mam jeszcze tłumaczyć, bo ty wiesz lepiej?
    Serwis nie będzie problemem, w przyszłości.

    Jeszcze raz, czy ja gdzies napisałem - TY i TY, albo i WSZYSCY KUPUJCIE DZISIAJ ELEKTRYKA, TYLKO ELEKTRYKA! Serwis koło co drugiej ładowarki jest przeciez, ktora jest tez na każdy rogu, po trzy sztuki! ? No nie, kogos tu wyobraznia ponosi.
    Wskaż mi gdzie tak napisałem. Albo daj sobie spokój, bo nie napisałem. Ale z drugiej strony ludzie piszą co drugiego posta, że przecież to jest w ogóle gówno, do NICZEGO się nie nadaje, NIKT tego nie chce kupować, NIKT tego nie będzie kupować, NIKT tego nie potrzebuje. A jak ludzie kupują, to tylko dlatego, że ich ktos omamił Ale nie, to mnie sie czepiasz.

    Nibysymetryzm <3
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 26-12-2022 o 00:43
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  3. #1153
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał danus77 Zobacz post
    Nie prosiłem o uniki. Jeśli ktoś kogoś tak namawia na daną technologię, to znaczy że jej używa.
    A to trzeba kupować wszystko co się podoba?Jeśli uważasz Stelvio, Giulię za świetne auta to masz je w garażu?Wyobrażasz sobioe dyskusję na FB gdzie piszesz w czym jest Ferrari lepsze od MClarena (lub na odwrót) po czym ktoś pisze-Ale masz Ferrari?Bo jak nie to po co piszesz takie rzeczy?

  4. #1154
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    No eee, no wiesz, ludzie raczej kupuja samochody, ktore im sie podobaja, spelniaja ich oczekiwania, i tak dalej.
    Zaraz, bo chyba się zgubiłem. Czy to znaczy, że żaden elektryk nie spełnia twoich oczekiwań? Estetyczno/techniczno/ergonomiczno/życiowych? Jak zwał, tak zwał.
    Jednym słowem jakiej właściwie tezy bronisz?

    To ja może zadam 3 pomocnicze pytania dla wszystkich "broniących" nazwijmy to roboczo, elektryków:
    1. czy uważasz, że sposób wprowadzania pojazdów elektrycznych na rynek jest w porządku? (dopłaty, kary, zwolnienia, udogodnienia)
    2. czy uważasz, że obiektywnie pojazdy elektryczne są lepsze od spalinowych tzn. lepiej spełniają cel, do jakiego został wymyślony samochód? (szybki i komfortowy transport, również do miejsc gdzie nie dojeżdża komunikacja publiczna, z możliwością przewozu nie tylko osób ale i rzeczy)
    3. czy uważasz, że cały naród (wszyscy obywatele) powinni się złożyć/dołożyć do budowy infrastruktury dla elektryków, a jeśli tak to dlaczego? (przypominam, że infrastruktura dla spalinówek jest/była budowana z podatków nakładanych TYLKO na kierowców lub na zasadach wolnorynkowych)
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  5. #1155
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Nie tylko Ty. O to się wszystko rozbija. Dobre broni się samo . Inne potrzebuje lobbowania dopłat i regulacji wyrzucających z rynku konkurencję. Trzeba być niezłym naiwniakiem żeby wierzyć, że takie mechanizmy są stosowane dla dobra naszych płuc i wygody życia.
    I to jak dla mnie, to kwintesencja całego tematu, podpisuję się obiema ręcyma. Do elektryków nic nie mam, ale ta cała reszta, to dosłownie do porzygu.
    Czy do samochodów spalinowych kiedyś były dopłaty, czy ktoś zakazywał sprzedawać konie? Nie. Ludzie sami zdecydowali kupując samochody.
    Elektryczne auta mają plusy i minusy, jak i spalinowe. Irytuje mnie ta narracja (zakłamana w dużym stopniu, że elektryki w obecnej formie, są w stanie kompleksowo zastąpić silniki spalinowe), a samochody spalinowe to przyczyna całego zła, ze spadkiem libido mrówek na górnym Borneo włącznie.
    Ostatnio edytowane przez Kurynio ; 26-12-2022 o 16:32

  6. #1156
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Zaraz, bo chyba się zgubiłem. Czy to znaczy, że żaden elektryk nie spełnia twoich oczekiwań? Estetyczno/techniczno/ergonomiczno/życiowych? Jak zwał, tak zwał.
    Jednym słowem jakiej właściwie tezy bronisz?
    No tak,i co z tego?
    jeszcze raz - czy ja kiedykolwiek komus powiedziałem, ze on ma kupic dzisiaj, konkretnego elektryka? Nikogo do niczego nie namawiam. Odkłamuje jedynie bzdury, ktore tutaj są kolportowane.

    To ja może zadam 3 pomocnicze pytania dla wszystkich "broniących" nazwijmy to roboczo, elektryków:
    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    1. czy uważasz, że sposób wprowadzania pojazdów elektrycznych na rynek jest w porządku? (dopłaty, kary, zwolnienia, udogodnienia)
    Tak, jest w porządku. Przemysł motoryzacyjny i naftowy zabił miliony ludzi, i przez wiele, wiele lat nie ponosił żadnych tego konsekwencji. Chcesz coś powiedzieć o uczciwej konkurencji może?

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    2. czy uważasz, że obiektywnie pojazdy elektryczne są lepsze od spalinowych tzn. lepiej spełniają cel, do jakiego został wymyślony samochód? (szybki i komfortowy transport, również do miejsc gdzie nie dojeżdża komunikacja publiczna, z możliwością przewozu nie tylko osób ale i rzeczy)
    Oczywiscie, że są.

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    3. czy uważasz, że cały naród (wszyscy obywatele) powinni się złożyć/dołożyć do budowy infrastruktury dla elektryków, a jeśli tak to dlaczego? (przypominam, że infrastruktura dla spalinówek jest/była budowana z podatków nakładanych TYLKO na kierowców lub na zasadach wolnorynkowych)
    że co? to jest jakies nieporozumienie chyba. Na co niby sie ktos będzie składał?
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  7. #1157
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Tak, jest w porządku. Przemysł motoryzacyjny i naftowy zabił miliony ludzi, i przez wiele, wiele lat nie ponosił żadnych tego konsekwencji.
    Grubo. Trybunał w Hadze czeka na tych zbrodniarzy. Działaj. czas najwyższy.

  8. #1158
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Grubo. Trybunał w Hadze czeka na tych zbrodniarzy. Działaj. czas najwyższy.
    No tak ,na przykład to, ze przez dziesiatki lat produkowano benzyne ołowiową, będąc całkowicie świadomym jej szkodliwości, podczas gdy istniała alternatywa. Ale nie, ty sie smiej, smiej, ze cie zatruwali moze wez idz tam jeszcze popros o więcej, skoro to tak lubisz A wiesz jakie to są skutki? Że ludzie, globalnie, są po prostu głupsi. No a dla ciebie to śmieszne jest chyba widzę tu związek przyczynowo-skutkowy.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  9. #1159
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Czy do samochodów spalinowych kiedyś były dopłaty, czy ktoś zakazywał sprzedawać konie?
    I tu nie masz racji. Kuniem z furmanką nie pośmigasz autostradą. Bardzo to ograniczyli. Nie dziwota, że ludzie masowo przesiedli się z kuni na samochody spalinowe. I teraz to samo próbuje przekazać nam niejaki Tomtrz, który pragnie elektryka, acz kurczowo trzyma się spalinówki. Robi to chyba w ramach jakiegoś protestu, ale nie wiem jakiego - ponoć ukochał sobie wolność, dlatego popiera przymus:

    https://www.youtube.com/watch?v=lofw4SrQ-QY
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  10. #1160
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    I tu nie masz racji. Kuniem z furmanką nie pośmigasz autostradą. Bardzo to ograniczyli. ...
    Ale to z uwagi na niskie V jednak. Przy czym jednocześnie nikomu nie przyszedł do głowy durny pomysł _ZAKAZU_ sprzedaży koni.

Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory