Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #1561
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Dobrze tez, ze przypomniałeś o dieslach. Popularnośc diesla w ogole zaprzecza tym całym dywagacjom, ze ludzi interesuje, jaki maja silnik, ze interesuje ich jakies "obcowanie z motoryzacją".
    Czy ja wiem? Ludzie jednak woleli 5-cyl, wielkiego i ciężkiego diesla, bo JECHAŁ w porównaniu do 4-cyl wersji JTS. Wybrali jednak większy i mocniejszy silnik. Ogólnie większość diesli była kupowana ze względu na połączenie niezłych osiągów z atrakcyjnym spalaniem (nie mylić z kosztami).
    Skoro już jesteśmy przy dieslach to chciałbym przypomnieć, że obiektem marzeń nie były 2-litrowe diesle, tylko te 3-litrowe (BMW, VW, Audi) tudzież 2.4 w przypadku Alfy.
    Więc nie wiem, jak zaprzecza?
    Że diesel to gorszy? No przy 4 cylindrach to pewnie tak, ale przy większej ilości wady stają się mniej odczuwalne, za to zalety... niektórzy kochają wręcz ten kop z momentu obrotowego
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  2. #1562
    Użytkownik Świeżak Avatar andie
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    śląsk
    Auto
    Giulia 2.0; BMW E46 touring
    Postów
    160

    Domyślnie

    Co robią silniki M52/M54 i M57 BMW 6cyl. w tych wszystkich zmotach z offroad-u, patrolach i innych?
    Trzeba ich uświadomić że jest 1,0 3 cyl., lepszy, trwalszy, bezobsługowy, w sam raz do błota
    A te jełopy wybrały stary, nietrwały, awaryjny silnik z kiepskimi osiągami do setki...

  3. #1563
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Czy ja wiem? Ludzie jednak woleli 5-cyl, wielkiego i ciężkiego diesla, bo JECHAŁ w porównaniu do 4-cyl wersji JTS. Wybrali jednak większy i mocniejszy silnik. Ogólnie większość diesli była kupowana ze względu na połączenie niezłych osiągów z atrakcyjnym spalaniem (nie mylić z kosztami).
    Skoro już jesteśmy przy dieslach to chciałbym przypomnieć, że obiektem marzeń nie były 2-litrowe diesle, tylko te 3-litrowe (BMW, VW, Audi) tudzież 2.4 w przypadku Alfy.
    Więc nie wiem, jak zaprzecza?
    Że diesel to gorszy? No przy 4 cylindrach to pewnie tak, ale przy większej ilości wady stają się mniej odczuwalne, za to zalety... niektórzy kochają wręcz ten kop z momentu obrotowego
    wybrali po prostu mocniejszy silnik, z rozsądnym spalaniem. A ty cały czas z manią wielkości wyskakujesz W 159 z kolei królowało 1.9 jtd, chociaz był w podobnej cenie co 2.2 JTS. WIĘKSZY, o lepszych osiągach, i z lepszą kulturą pracy. Ale jakos ludzie nie kupowali tego prawdziwego silnika, a brali silnik od traktora

    Cały czas mi nie wyjaśniliscie, czemu dla ludzi ma być pociagający ten duzy silnik, wiec zakładam, ze chodzi o jakies "obcowanie z silnikiem" i podniecanie się nim, czy nie wiem, dzwiekiem. No kle kle kle nie jest specjalnie podniecające.

    Tak wam trudno przyjąć do wiadomosci, ze wiekszosc ludzi przy zakupie samochodu kieruje się rozumem? To jest takie niewiarygodne?
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 06-01-2023 o 02:17
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  4. #1564
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,554

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    wybrali po prostu mocniejszy silnik, z rozsądnym spalaniem. A ty cały czas z manią wielkości wyskakujesz W 159 z kolei królowało 1.9 jtd, chociaz był w podobnej cenie co 2.2 JTS. WIĘKSZY, o lepszych osiągach, i z lepszą kulturą pracy. Ale jakos ludzie nie kupowali tego prawdziwego silnika, a brali silnik od traktora
    Sedan:
    1.9JTDm dostępny od 95k PLN
    2.2JTS dostępny od 115k PLN

    SW:
    1.9JTDm dostępny od 104k PLN
    2.2JTS dostępny od 124k PLN

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  5. #1565
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Co z tym Uno i 207? Masz jakieś takie wersje?

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
    Znaczy po co pytasz?

  6. #1566
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Sedan:
    1.9JTDm dostępny od 95k PLN
    2.2JTS dostępny od 115k PLN

    SW:
    1.9JTDm dostępny od 104k PLN
    2.2JTS dostępny od 124k PLN

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
    https://images61.fotosik.pl/597/1cce67d9aeaf1488gen.jpg
    no chyba jednak w tej samej wersji wyposazenia, blizej mocą ja tu widze 109k za diesla, ale co tam, trzeba bylo jakos poszukac dziury w całym <3
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  7. #1567
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    no chyba jednak w tej samej wersji wyposazenia, blizej mocą ja tu widze 109k za diesla, ale co tam, trzeba bylo jakos poszukac dziury w całym <3
    Nadal jest to mniej

    Niemniej FXX napisał "dostępny od", bo faktycznie był dostępny - a jak już ktoś pisał wcześniej, nowe auta w bieda wersji najczęściej były kupowane, czyż nie?
    Te wszystkie mocniejsze silniki niż 1.0 turbo-burbo też są dostępne w wyższych liniach wyposażenia - jak myślisz, wpływa to na wyższą sprzedaż tych 1.0 czy nie?


    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Tak wam trudno przyjąć do wiadomosci, ze wiekszosc ludzi przy zakupie samochodu kieruje się rozumem? To jest takie niewiarygodne?
    Tak ci trudno przyjąć do wiadomości, że większy silnik przy tej samej mocy jest trwalszy od małego? To jest takie niewiarygodne?

    Ja nawet wiem czemu tak się bronisz przed tym. Bo czyż wtedy nie posypie się ta cała "eko-logika"?
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  8. #1568
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Nadal jest to mniej

    Niemniej FXX napisał "dostępny od", bo faktycznie był dostępny - a jak już ktoś pisał wcześniej, nowe auta w bieda wersji najczęściej były kupowane, czyż nie?
    Te wszystkie mocniejsze silniki niż 1.0 turbo-burbo też są dostępne w wyższych liniach wyposażenia - jak myślisz, wpływa to na wyższą sprzedaż tych 1.0 czy nie?
    aha, no tak, czarne jest białe, pamietajcie drogie dzieci




    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Tak ci trudno przyjąć do wiadomości, że większy silnik przy tej samej mocy jest trwalszy od małego? To jest takie niewiarygodne?

    Ja nawet wiem czemu tak się bronisz przed tym. Bo czyż wtedy nie posypie się ta cała "eko-logika"?
    no tak, nie ma co na bezczela cały czas powtarzac tezy, której pomimo licznych pytań, nie jesteście w stanie w zaden sposób potwierdzić No przepraszam, ja wrzuciłem wyniki badań awaryjnosci nowych aut w porownaniu do starszych. A wy co macie, anegdoty/wieść gminną/mądrąś ludową?

    A najzabawniejsze jest to, ze wy doskonale wiecie, ze pleciecie bzdury, wiecie, ze ja wiem, ze pleciecie bzdury, ale nadal idziecie w zaparte i pleciecie bzdury
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 06-01-2023 o 13:31
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  9. #1569
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    no tak, nie ma co na bezczela cały czas powtarzac tezy, której pomimo licznych pytań, nie jesteście w stanie w zaden sposób potwierdzić
    Dokładnie tak, jak ty swojej.


    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    No przepraszam, ja wrzuciłem wyniki badań awaryjnosci nowych aut w porownaniu do starszych
    Gdzie wrzuciłeś? Aut czy silników?


    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    A najzabawniejsze jest to, ze wy doskonale wiecie, ze pleciecie bzdury, wiecie, ze ja wiem, ze pleciecie bzdury, ale nadal idziecie w zaparte i pleciecie bzdury
    Tiaaaa
    Dokładnie tak:
    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    aha, no tak, czarne jest białe, pamietajcie drogie dzieci
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  10. #1570
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Dokładnie tak, jak ty swojej.
    Gdzie wrzuciłeś? Aut czy silników?
    https://www.progressive.com/answers/...s-modern-cars/

    silników też. Opowiadacie caly czas te same chłopskie mity. Nowe auta, nie dosc, ze sa mniej awaryjne, to przy dużo dłuższych interwałach serwisowych. Bez problemu znajdziesz auto z 1.0 tsi i nakulanym 350kkm. A ile juz 3.0 busso do tego przebiegu bedzie mialo generalek?
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory