Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #2091
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    no ok, czyli w zasadzie przyznajesz mi racje, ale dalej próbujesz życzeniowo negocjować, czyt na siłę udowadniac, ze to chinczyk, a nie ty jesteś problemem Moze rzeczywiscie tak będzie, to wtedy będziesz ich mógł obwiniać, na razie patrz na swój tyłek. Bo wiesz, tutaj w tych wymówkach obierasz drogę, według której każdego można zamknąc w więzieniu, bo potencjalnie moze byc przestępcą.

    Dane, które przytoczyłem wskazują trend. Trend bardzo wyraźny: my strzelamy sobie w kolano elektrykami, a Chiny i Indie bèdą jeździć czym popadnie. To gdzie ja Ci przyznałem rację?

    A o mój tyłek to Ty się tak nie martw. Jest bardzo zgrabny ( ciacho ) bo na co dzień jeżdźę rowerem. A dwa samochody kurzą się w garażu ( mój borze zielony - jakież to marnotrawstwo ) .
    Ostatnio edytowane przez Krzyk ; 08-02-2023 o 21:23
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  2. #2092
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,227

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    no ok, czyli w zasadzie przyznajesz mi racje, ale dalej próbujesz życzeniowo negocjować, czyt na siłę udowadniac, ze to chinczyk, a nie ty jesteś problemem Moze rzeczywiscie tak będzie, to wtedy będziesz ich mógł obwiniać, na razie patrz na swój tyłek.
    Masz rację. Od jutra biorę z nich przykład. Śmieci zamiast posegregowane do kubłów, po drodze w rzece wylądują. A zimówki po sezonie pójdą z dymem. Oficjalna ilość wytwarzanych przeze mnie śmieci spadnie. Excel urzędnika w Brukseli odnotuje spadek zanieczyszczeń w Polsce.
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 08-02-2023 o 21:20

  3. #2093
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,288

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    Dane, które przytoczyłem wskazują trend. Trend bardzo wyraźny: my strzelamy sobie w kolano elektrykami, a Chiny i Indie bèdą jeździć czym popadnie. To gdzie ja Ci przyznałem rację?

    A o mój tyłek to Ty się tak nie martw. Jest bardzo zgrabny ( ciacho ) bo na co dzień jeżdźę rowerem. A dwa samochody kurzą się w garażu ( mój borze zielony - jakież to marnotrawstwo ) .
    ja jak najbardziej rozumiem, ze jest taki trend, i moze tak bedzie, ale nie mozna kogos rozstrzelać na zapas. Czy mozna?

    ale przeciez juz ci pisałem, ze zarowny chiny jak i indie przeciez tez maja swoje cele klimatyczne. Powtarzanie, ze ich to kompletnie nie obchodzi, jest nieprawdą.

    My sobie strzelamy w kolano z elektrykami a chiny beda jezdzic czym popadnie?

    Chłopie, przeciez w chinach sa ambitniejsze plany, jesli chodzi o przejscie na elektryczny transport, niz w Europie. Ich realizacja tez lepiej idzie, niz w Europie (a w Polsce juz szczególnie), tj. elektryki maja wiekszy udzial w sprzedazy nowych samochodów. To jak sie te twoje stwierdzenia maja do rzeczywitości? No nijak.

    Jeszcze raz - zamiast powtarzac mity, zeby sie wybielac, to lepiej patrza na ten swój cudo tyłeczek.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Masz rację. Od jutra biorę z nich przykład. Śmieci zamiast posegregowane do kubłów, po drodze w rzece wylądują. A zimówki po sezonie pójdą z dymem. Oficjalna ilość wytwarzanych przeze mnie śmieci spadnie. Excel urzędnika w Brukseli odnotuje spadek zanieczyszczeń w Polsce.
    przeprowadz sie tez do szałasu, samochód zamien na autobuty, mieso jedz od swieta, i dziesieciokrotnie zmniejsz zuzycie energii elektrycznej. Będziesz wtedy mógł się równać. Jesli chodzi o naiwnośc i myslenie zyczeniowe, to ty deklasujesz akurat wszystkich. Sam jeden twój samochód, produkuje 3-5 ton co2 rocznie. Wiesz ile potrzeba opon spalic, zeby temu dorównać?
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 08-02-2023 o 21:52
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  4. #2094
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,227

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    . Sam jeden twój samochód, produkuje 3-5 ton co2 rocznie. Wiesz ile potrzeba opon spalic, zeby temu dorównać?
    Ty naprawdę chcesz porównywać zanieczyszczenie CO2 z syfem który powstaje w skutek spalenia opony? Gratulacje.

  5. #2095
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Sam jeden twój samochód, produkuje 3-5 ton co2 rocznie. Wiesz ile potrzeba opon spalic, zeby temu dorównać?
    No to już jest hit!
    Zaraz się dowiem, że spalanie opon jest bardziej ekologiczne niż jazda autem spalinowym z katalizatorem.
    Chłopie! Ty weź przeczytaj jeszcze z kilka razy to co napisałeś.

    I jeszcze raz.

    Już?
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  6. #2096
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,288

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    No to już jest hit!
    Zaraz się dowiem, że spalanie opon jest bardziej ekologiczne niż jazda autem spalinowym z katalizatorem.
    Chłopie! Ty weź przeczytaj jeszcze z kilka razy to co napisałeś.

    I jeszcze raz.

    Już?
    ale wy serio myslicie, ze wy jestescie bardziej ekologiczni od takiego biednego mieszkanca afryki?

    Bo macie samochód, ale przeciez z katalizatorem, ekologiczny!
    Zarowki energooszczędne!
    Pralkę klasy A+!

    Tacy jestesmy ekologiczny!

    no własnie oni w afryce takich rzeczy nie mają. W OGÓLE. Samochód, żarówka, i pralka, które nie istnieją, wyobraz sobie, są troche badziej ekologiczne

    Całkowita odklejka białego człowieka, co sobie jak żyje jak pączek w maśle kosztem wszystkich innych, i jeszcze pokazuje palcem na ludzi, ktorych najwieksze emisje, to te wynikajace z tego, ze oddychają. Ale gdzies ktos na filmiku opone spalił!!!!! Gościu, ty wyrzucasz na śmieci w rok tyle rzeczy, ile on w zyciu nawet nie będzie miał. Ale to oni szkodzą! Bo anegdotyczną oponę kiedyś spalił

    ja nie wiem, czy się śmiać, czy płakać.
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 08-02-2023 o 23:32
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  7. #2097
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    ale wy serio myslicie, ze wy jestescie bardziej ekologiczni od takiego biednego mieszkanca afryki?

    Bo macie samochód, ale przeciez z katalizatorem, ekologiczny!
    Zarowki energooszczędne!
    Pralkę klasy A+!

    Tacy jestesmy ekologiczny!
    Nadal rozmawiamy o paleniu opon?

    Anegdotycznych?

    Przypomnę - Kuwejt.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  8. #2098
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,307

    Domyślnie

    A zasięgi i pseudo użyteczność aut na baterie tkwią w miejscu.

    89 km zasięgu podstawowego bateryjniaka w ruchu jednostajnym bez żadnego obciążenia za sto tys zł.

    Za 300 tys 250 km. Wciąż bez żadnej użyteczności.

    Zima minus 30-40 proc .

    Wciąż bez żadnej użyteczności.

    2 tony żelastwa plastiku i pierwiastków wydobywanych i przerabianych niszczac planetę. Nie potrafiace ułamka tego co normalny samochod . Tzn wsiadam ustawiam fotel kierownice lusterka i uwaga.. temperature pakuje co chce i jadę prędkością i drogą do celu, parkując u celu gdzie chce a nie "przy najbliższej ładowarce" się nie zawracając głowy niczym zupelnie i tyle. Po czym za 15 min czy 10dni odjeżdżam. Bez latania aby zwolnić ładowarkę bo kolejka.

    zasięgi i szybkości ładowania jeszcze nie te. Infrastruktura jeszcze nie ta. Ale mamy ..cele klimatyczne ! Cudnie.

    Spalinowca dla frajdy który w roku tysiąca kilometrów przejedzie nie zarejestrujesz wg celow , a dopóki jeszcze będziesz mógł zarejestrować podatki od spalinowatosci jego (żeby choć powiązane z przebiegiem ale nie . Za samą grzeszną/niekoszerna spalinowatosc zabulisz (kamienie milowe).

    Ludowi pracujecemu / chłopu pańszczyźnianemu potrzebna jest jakaś religia/jedynie słuszną linia partii.
    No to dostaje. Klimatyczną.
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 09-02-2023 o 00:30

  9. #2099
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,227

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    no własnie oni w afryce takich rzeczy nie mają. W OGÓLE. Samochód, żarówka, i pralka, które nie istnieją, wyobraz sobie, są troche badziej ekologiczne
    Przypomnę ten filmik jest z amazonii. Tam przecież też nic nie mają i po drzewach skakają wg ciebie. i żyją bardzo ekologicznie.
    https://www.youtube.com/watch?v=wVnMBGXVVUI

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Gościu, ty wyrzucasz na śmieci w rok tyle rzeczy, ile on w zyciu nawet nie będzie miał.
    Odwrócę twierdzenie. On w rok więcej odda zanieczyszczeń bezpośrednio do środowiska niż ja, moja rodzina i cała kamienica - przez całe życie.


    Reasumując ekologia wg Tomtrz wygląda tak:

    palić opony - można
    wyrzucać śmieci do rzeki - można
    produkować energię z węgla - można (w chinach) i nie można (w europie)
    jeździć autem spalinowym - mordercza technologia, zakazać natychmiast.

    Powiem wprost. Brakuje mi kulturalnego określenia żeby to skomentować i nie obrazić kolegi, więc pomilczę.

  10. #2100
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,288

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Odwrócę twierdzenie. On w rok więcej odda zanieczyszczeń bezpośrednio do środowiska niż ja, moja rodzina i cała kamienica - przez całe życie.
    ty na serio jestes powaznie odklejony, jesli tak myslisz Bo on wyrzuca smieci do kosza, i one znikają! Bo jego samochód ma katalizator, wiec on nic nie robi! A ci afrykancy maja jakies starego smierdziucha! I co z tego, ze jednego na trzy wioski
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory