Strona 23 z 484 PierwszyPierwszy ... 13141516171819202122232425262728293031323373123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 221 do 230 z 4837

Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #221
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    O tak, nauczyli. Dłuższy wyjazd koniecznie z powerbankiem. Codzienny rytuał podłączenia kabla do ściany, bo inaczej ni chu chu. Ciągłe nerwowe poszukiwanie źródła prądu w podróży ( samolot, autobus, statek ). Dzieci z nerwicami, bo gra im się urwała.

    -Dlaczego do mnie nie oddzwoniłeś?
    -Bo bateria mi padła.
    -A ja myślałam, że już mnie nie kochasz i znalazłam sobie nowego.

    Nie mogłem się powstrzymać

    Zawsze jest coś za coś. Ja na razie pozostanę przy tym, co uważam za stabilne, zamiast "uczyć" się żyć w środowisku niestabilnym narzuconym dobrowolnie.
    nie no serio, kiedy ci ostatnio bateria padła? Ja nie pamiętam. Powerbanka mam, i nie pamiętam kiedy ostatnio go brałem ze sobą. Pilnowanie, żeby mieć naładowaną baterię stało się częścią naczego życia, i nie wiem jak inni, ale ja nawet nie musze o tym aktywnie myśleć. Po prostu to robie.

    Zakładacie, ze to, w jaki sposob uzywacie samochodu, nie moze sie w zaden sposob zmienic. Bo zmiana sama w sobie, to przeciez jest zło
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  2. #222
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Zasięgi przecież rosną z roku na rok.
    Dla mnie zasięg nie jest w ogóle problemem. Mógłbym mieć i 100 km. Problemem jest dostępność ładowarek i czas ładowania. Nie będę ślęczał nawet pół godziny przy ładowarce kilka km od domu (o ile jest wolna) po to, żeby ten zasięg uzupełnić.


    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Pilnowanie, żeby mieć naładowaną baterię stało się częścią naczego życia, i nie wiem jak inni, ale ja nawet nie musze o tym aktywnie myśleć. Po prostu to robie.
    To dlatego, że możliwość ładowania masz praktycznie wszędzie, a samo ładowanie zazwyczaj nie powoduje, że musisz tracić czas czekając, aż się skończy.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  3. #223
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    Stawiasz zabawkę przeciw technologii i infrastrukturze dopracowanej przez lata.
    No tak, po co nam w ogole byly jakies zabawki - samochody spalinowe, skoro mogliśmy zostać przy sprawdzonych przez tysiace lat koniach?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Dla mnie zasięg nie jest w ogóle problemem. Mógłbym mieć i 100 km. Problemem jest dostępność ładowarek i czas ładowania. Nie będę ślęczał nawet pół godziny przy ładowarce kilka km od domu (o ile jest wolna) po to, żeby ten zasięg uzupełnić.
    A ładowarek, to może wcale z roku na rok nie jest coraz więcej? Może kiedyś nawet będziesz miał własną. Stanie na stacji benzynowej, jak rozumiem, nie przeszkadza.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    To dlatego, że możliwość ładowania masz praktycznie wszędzie, a samo ładowanie zazwyczaj nie powoduje, że musisz tracić czas czekając, aż się skończy.
    No jak nie powoduje? Masz 5 % baterii, a musisz zaraz wyjść z domu? Gniazdka wszędzie są, ale ładowarke zawsze ze sobą targasz?
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  4. #224
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Zakładacie, ze to, w jaki sposob uzywacie samochodu, nie moze sie w zaden sposob zmienic. Bo zmiana sama w sobie, to przeciez jest zło
    Zmiana nie tyle jest złem, co niesie za sobą konsekwencje. Na dziś stwierdzam, iż tych konsekwencji nie jestem w stanie ponosić.
    Nie twierdzę natomiast, że kiedyś to się nie zmieni. Tak dla przypomnienia: to, że dziś smartfony już działają zgodnie z oczekiwaniami nie oznacza, że tak było na początku. Posiadacze tamtych smartfonów - ciekawostek zwykle mieli dodatkowo "normalny
    " telefon.

    Za kilka lat ktoś z nas będzie miał szansę napisać tu: " A nie mówiłem?"

  5. #225
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    Byłby na siłę, gdyby elektryk funkcjonował rozsądnie bez tych dodatków, których większość jednak nie posiada i nie posiądzie.

    Stawiasz zabawkę przeciw technologii i infrastrukturze dopracowanej przez lata.
    Ponad połowa Polaków mieszka w domach jednorodzinnych.
    Jeśli nie masz fotowoltaiki, możesz bez problemu ładować auto w taryfie nocnej.
    No nie wiem, czy dla ludzi codziennie używających elektryków na dojazdy do pracy jest to zabawka.
    Poza tym nie ma obowiązku kupowania aut elektrycznych, więc nikt nie broni nikomu korzystać z"technologi i infrastruktury dopracowanej przez lata"

  6. #226
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    A ładowarek, to może wcale z roku na rok nie jest coraz więcej? Może kiedyś nawet będziesz miał własną. Stanie na stacji benzynowej, jak rozumiem, nie przeszkadza.
    1. Tak - jest coraz więcej. Nadal nie ma nic bliżej mojego domu niż 1,3 km w centrum handlowym.
    2. Wierz mi - jeśli jest więcej niż jeden samochód przy dystrybutorze, to jadę na inną stację, bo nie chce mi się tyle czekać. Bo stacji jest od groma, następna będzie za pół kilometra, na 95% będzie pusta i tankowanie zajmie mi 3 minuty.

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    No jak nie powoduje? Masz 5 % baterii, a musisz zaraz wyjść z domu? Gniazdka wszędzie są, ale ładowarke zawsze ze sobą targasz?
    Dlatego napisałem "zazwyczaj". Generalnie w trosce o baterię telefon mam zazwyczaj naładowany 40% - 80%, a jak na przykład lecę samolotem albo jadę pociagiem to oczywiście, że ładowarkę mam w bagażu podręcznym. Jeśli idę w góry na cały dzień, to targam powerbank w plecaku. Średnio to praktyczne, ale nadal lepsze niż uganianie się za ładowarką do samochodu.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  7. #227
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Ponad połowa Polaków mieszka w domach jednorodzinnych.
    Jestem z branży architektoniczno budowlanej. Dumne stwierdzenie, że ponad połowa Polaków ma dom skonkluduję krótko: w 80% tych domów nie chciałbyś mieszkać. Te domy mają z dzisiejszego punktu widzenia znaczne problemy z utratą energii, a Ty chcesz im elektryki dorzucić.

    Wątek się rozruszał. Na usprawiedliwienie mojego podejścia do elektryków: wynika ono zapewne z moich specyficznych doświadczeń życiowych zawodowych i prywatnych.

    Z tych prywatnych dwa spostrzeżenia:

    W ostatnie trzy weekendy gościłem na żaglówce znajomych. Kiedyś pierwszym pytaniem po wejściu na pokład było: dokąd płyniemy? Dziś pierwsze pytanie: będzie można podładować telefon? ( będzie, mam powerbanka ). Drugie pytanie: Masz kabelek usb "b", "c", iphone? ( mam, jestem wielokulturowy ).

    Drugie spostrzeżenie dotyczy moich długich, często dwu-, trzydniowych wycieczek rowerowych. Do roweru jako nawigację mam na stałe przypięty stary dobry GARMIN Etrex Legend. Kupiłem go w 2007 i już wtedy był przestarzały. Ale na dwóch bateriach paluszkach działa non stop przez 24 godziny ( można czas wydłużyć nawet dwukrotnie poprzez ściemnienie ekranu ). A jak przestaje działać, to mam dwa zapasowe paluszki w sakwach. Smarftona, mimo google maps, nie używam do takich wycieczek z wiadomych względów.

    Nie jestem prepersem, ale lubię rzeczy sprawdzone, niezawodne, działające lepiej i dłużej, niż bym od nich oczekiwał w normalnym użytkowaniu.

    Nie skreślam elektryków, jedynie uważam, że należy dać im czas. Nie tracąc przy okazji pieniędzy. A ponieważ trend is your friend, to - jak napisałem wcześniej - inwestuję siły i środki w budowę farmy fotowoltaicznej.

    pozdro ALL
    Ostatnio edytowane przez Krzyk ; 01-09-2022 o 12:10

  8. #228
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    1. Tak - jest coraz więcej. Nadal nie ma nic bliżej mojego domu niż 1,3 km w centrum handlowym.
    2. Wierz mi - jeśli jest więcej niż jeden samochód przy dystrybutorze, to jadę na inną stację, bo nie chce mi się tyle czekać. Bo stacji jest od groma, następna będzie za pół kilometra, na 95% będzie pusta i tankowanie zajmie mi 3 minuty.
    no tak, jezdzenie i szukanie wolnego dystrybutora to nie jest strata czasu, a ładowarki juz tak xD stacje benzynowe co pol kilometra? zdarza się, ale to nie jest norma

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Dlatego napisałem "zazwyczaj". Generalnie w trosce o baterię telefon mam zazwyczaj naładowany 40% - 80%, a jak na przykład lecę samolotem albo jadę pociagiem to oczywiście, że ładowarkę mam w bagażu podręcznym. Jeśli idę w góry na cały dzień, to targam powerbank w plecaku. Średnio to praktyczne, ale nadal lepsze niż uganianie się za ładowarką do samochodu.
    I co, zarzadzanie bateria w telefonie zmienilo twoje zycie w dramat?
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  9. #229
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    skonkluduję krótko: w 80% tych domów nie chciałbyś mieszkać.

    pozdro ALL
    Myślę,że to 80% jest mocno przesadzone, bo idąc tym tropem to samo można powiedzieć o życiu w kamienicach, żle zaprojektowanych nowoczesnych osiedlach przypominających chów klatkowy,czy blokach z czasów wielkiej płyty.
    Czy naprawdę musimy się przerzucać takimi argumentami?

  10. #230
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Jak wchodzily smartfony, to tez był płacz, że bateria nieraz i jednego dnia nie wytrzymuje, vs stare batony, w ktorych baterie trzymały tydzień. I też było "ło panie, a co to bedzie, jak...".

    I co, kupuje ktoś dziś stare batony z bateria co trzyma tydzień? No nie, ludzie nauczyli się z tym żyć.
    Nie no, rewelacyjny przykład. Ile w zamian za częstsze ładowanie m(chociaż tryb ładowania raz na dzień nie jest jakoś strasznie uciążliwy, poza tym są ładowarki indukcyjne w sensie można korzystać ładując) otrzymujemy plusów.
    -Ładowanie w podczas korzystania samochodu elektrycznego raczej nie wchodzi w rachubę...
    -Druga rzecz, coś za coś. Ilość przewag smartfonu nad "batonem" jest bezwzględna m.in. dostęp do Internetu, aparat, kamera, możliwość oglądania filmów, aplikacje, gry i wiele innych. Elektryk też ma takie ogromne przewagi nad spalinowym?
    Ostatnio edytowane przez Kurynio ; 01-09-2022 o 12:55

Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory