Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #3921
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,032

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Instalacje fotowoltaiczne.Wyjaśniać dalej?.
    No i? znasz wydajności paneli foto? zatem oblicz powierzchnie, na jakiej musisz ustawić panele, żeby pozyskać zasilanie dla milionów samochodów. No, do roboty. Potem, na deser,dodaj sobie środowiskowe kosztyy produkcji paneli w takiej ilosci. to też jest wplyw. Akurat ostatnio chciałem wykorzystać panele do zasilania małej stacji badawczej. I w rezultacie wybrałem długi kabel i podłączenie do sieci. Musiałbym zając kawał ziemi koło stacji i dodatkowo płacić za jej dzierżawę, gdybym wybrał panele.

    Wy rzucacie takie hasła, medialne, w przestrzeń, w ogóle pomijając realia. A już te pierdoły o gniazdkach na osiedlach.... I te porównania z Norwegią, jednym z najbogatszych krajów świata a jednocześnie modelowo bezludnym (większa od Polski a ludności 9x mniej).
    Powtórzę to, co milion razy pisałem i nadal będę: to żadna ekologia, tylko nowy biznes wypiera stary. To i tylko to. Nic więcej. Owszem, docelowo w miastach będzie czystsze powietrze. Ale bilans szkód w szerszej skali się nie zmieni.
    Ostatnio edytowane przez Teddy Bear ; 25-07-2023 o 10:29

  2. #3922
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    683

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Instalacje fotowoltaiczne.Wyjaśniać dalej?
    Czyli Twoim zdaniem, instalacje fotowoltaiczne, nie są ujęte w miksie energetycznym?

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Acha, czyli tym są według Ciebie wyniki badań.
    Jeszcze raz, bo widzę, że nie zrozumiałeś - głównym emitentem pyłu z klocków hamulcowych jest transport ciężarowy, osobówki to jakiś nieistotny promil, a więc traktowanie go jako clou problemu, jest zwyczajną ściemą.

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Dlatego, że to nie ja nagrywam filmik wyjaśniający CAŁĄ PRAWDĘ I ujawniający HIPOKRYZJĘ.
    No w sumie tak, mógł zrobić 10 godzinny program, którego nikt by nie obejrzał, bo mógł przecież założyć, że oglądać to będą jacyś wyznawcy elektromobilności, którzy z pyłu z klocków hamulcowych, uczynią argument nr 1, przeciw spalinowcom - w sumie faktycznie masz rację, a każdy program o np. zmianach klimatu, powinie zawierać miliardy lat istnienia Ziemi i trwać, minimum 100 lat, bo taką dzisiaj mamy rzeczywistość

    Prosiłem Cię o odniesienie się do wypunktowanych przeze nie argumentów, no chyba, że uważasz, że ten dotyczący pyłu z klocków, emitowany w głównej mierze przez transport ciężarowy, obala wszystkie inne, czyli jakakolwiek dalsza dyskusja z Tobą jest bezcelowa - w ogóle, nie odnosisz się do tych argumentów przeciw, taką przyjąłeś taktykę w tej dyskusji od samego początku, nie pomijając tego, że poziom dyskusji, zaniżają wg Ciebie wyłącznie przeciwnicy elektromobilności - taki, Twój obiektywizm - nie jesteś w stanie nawet odpowiedzieć na banalne pytanie, czy Twój brat, właściciel elektryka, mieszka w domu, czy w bloku i jakie opony ma jego samochód, a domagasz się wszystkiego od kogoś, kto robi, przystępny dla ludzi program informacyjny, który jest przyczynkiem do dalszej dyskusji - no to, jak to było z tym kotłem, przyganiający garnkowi, albo z belką w oku bliźniego?

    Jak rozumiem, dokonałeś swego krytycznego wpisu w dyskusji pod filmem i teraz oczekujesz na odpowiedź autora?

  3. #3923
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,226

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    No i? znasz wydajności paneli foto? zatem oblicz powierzchnie, na jakiej musisz ustawić panele, żeby pozyskać zasilanie dla milionów samochodów. No, do roboty. Potem, na deser,dodaj sobie środowiskowe kosztyy produkcji paneli w takiej ilosci. to też jest wplyw. Akurat ostatnio chciałem wykorzystać panele do zasilania małej stacji badawczej. I w rezultacie wybrałem długi kabel i podłączenie do sieci. Musiałbym zając kawał ziemi koło stacji i dodatkowo płacić za jej dzierżawę.

    Wy rzucacie takie hasła, medialne, w przestrzeń, w ogóle pomijając realia.
    Kolega Adi ma tu trochę racji.
    W chwili obecnej auta EV to produkt dla kogoś kto ma swój dom i instalację EV (najlepiej na starej umowie). więc można domniemywać, że miks energetyczny prądu do ładowania aut EV jest bardziej zielony od miksu energetycznego kraju. o ile bardziej? nie wiem. może są na to jakieś badania.
    Czy da się to interpolować na cały kraj? przy założeniu, że EV jest np 50% - nie sądzę. może miedzy czasie atomu postawią wystarczająco dużo, żeby elektrownie węglowe pozamykać. pożyjemy zobaczymy.

  4. #3924
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,560

    Domyślnie

    Na początek pytanie - iloma i jakimi EV jeździleś?

    Art. nr 1:
    Z tego powodu chociażby nawet lekkie naciskanie gazu sprawia, że jesteśmy wciskani w fotele.
    Jeździłem Teslą Y i lekkie naciskanie gazu powoduje... powolne przyśpieszanie... Nie wiem, autor artykułu nie potrafi lekko nacisnąć gazu?
    Druga sprawa to artykuł jest z roku... 2019. I od tego roku zaobserwowano znaczące zwiększenie się liczby osób cierpiących na chorobę lokomocyjną w związku z jazdą EV?

    I na koniec przywołanie najtańszych elektryków w postaci i3 czy Leafa (swoją drogą z ePedal trzeba się po prostu nauczyć jeździć, bo dla kogoś kto wsiada z ICE to rzeczywiście może być dziwne i szybko doprowadzi pasażerów do wymiotów), gdzie obecnie oferowane już mają w większości regulowaną siłę rekuperacji.

    Art. nr 2:
    W nowoczesnych samochodach elektrycznych brak hałasu oraz wibracji silnika, wiele dużych wyświetlaczy oraz hamowanie regeneracyjne mają potęgować te problemy
    Mają potęgować, a czy potęgują?
    I za chwile coś zupełnie przeciwnego:

    Jednak jedno ze stwierdzeń kłóci się z innymi badaniami, według to których sam hałas silnika może również zwiększyć chorobę lokomocyjną poprzez zakłócenie działania układu przedsionkowego, więc jego brak w samochodach elektrycznych może być tak naprawdę dla niektórych zbawienny.
    To jak w końcu jest? Brak hałasu i wibracji jest dobry, czy jednak zły?

    Art. nr 3:
    Począwszy od tego, że to artykuł z roku... 2017...
    Po drugie mowa o modelu S 100d, który 0-60mph robił w 2,5 sekundy... Wsadź teraz pasażera z chorobą lokomocyjną do ICE, z podobnym przyśpieszeniem i go przewieź, zobaczymy co będzie się działo

    Art. nr 4:
    Co gorsze objawy choroby lokomocyjnej w elektrykach mogą występować nawet u osób, które wcześniej ich nie miały. Oprócz liniowego przyspieszania bez zmiany biegów, tego typu dolegliwości pojawią się jeszcze z innego powodu. Samochody elektryczne są wyposażone w system odzyskiwania energii z hamowania. Często wygląda to tak, że na odpuszczenie gazu reagują dość gwałtownie, momentalnie zwalniając. Powoduje to wariowanie błędnika i objawy choroby lokomocyjnej.
    Po raz kolejny - mogą występować.

    Także tak, zafundowałeś kilka artykułów, w których brak jednoznacznego potwierdzenia, tylko stwierdzenia, że mogą nasilać, mogą powodować etc. Sam sobie odpowiedz na pytanie, czy to fakty, czy jednak clickbaity.

    Tak jak wcześniej pisałem, jeździłem z żoną, która też cierpi na chorobę lokomocyjną (i to taką, że np. na tylnej kanapie nie pojedzie choćbyś ją najbardziej komfortową S-klasą wiózł) kilkoma EV, w tym Teslą Y LR i nie było żadnego problemu, ani z wgniataniem w fotel przy delikatnym przyśpieszaniu, ani z gwałtownym zwalnianiem po odpuszczeniu gazu.

    Poza tym w części przypadków problem polega też na tym, że przesiadka na EV wymaga zmiany pewnych przyzwyczajeń w stosunku do jazdy ICE, a brak tej zmiany też może powodować problemy u osób z chorobą lokomocyjną. Inna sprawa, że takie osoby w części też się już przyzwyczaiły do jazdy spaliniakiem i zmiana na EV, dokładając nieumiejętnego kierowcę może powodować problemy.

    - - - Updated - - -
    [MENTION=67978]AdiCarrion[/MENTION] przypominam się zadanym wcześniej pytaniem:

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    I ładuje go w domu z prywatnego gniazdka czy korzysta z publicznych stacji?

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  5. #3925
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,226

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaniq Zobacz post
    czy Twój brat, właściciel elektryka, mieszka w domu, czy w bloku i jakie opony ma jego samochód
    [MENTION=67978]AdiCarrion[/MENTION], twój brat chcąc nie chcąc został przedmiotem statystycznej analizy pseudonaukowej o próbie=1. podaj szybko model opony, rozmiar, rok tydzień produkcji i grubość bieżnika .
    JPDL kupił człowiek auto EV, nie przeszkadzają mu ograniczenia tego produktu i jest z niego (jak domniemywam z relacji) zadowolony. I na siłę ktoś będzie udowadniał, że co? że kupił źle? Że na podstawie jednego przypadku będziemy wyciągać wnioski dla wszystkich? Ja kupiłem ICE. bo nie ma akceptowalnej dla mnie infrastruktury. Lokalnie i w skali kraju. tyle. moja kasa i moja sprawa. tak samo kasa brata Adiego i jego sprawa.

  6. #3926
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    683

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    I na siłę ktoś będzie udowadniał, że co? że kupił źle?
    Kto, gdzie i komu, miałby to udowadniać, bo to raczej on, na podstawie przypadku swojego brata, próbuje obalić tezę, o braku dostępności do stacji ładowanie - pomyliła Ci się przyczyna ze skutkiem, co zaczyna już być Twoją immanentną cechą, która spowodowana jest brakiem zdolności czytania ze zrozumieniem - tak, to ważne, czy elektryki wyjeżdżają z fabryki na tych wzmocnionych oponach, czy właściciel sam musi o nie zadbać, bo jeśli tak, to ten argument jest, nie za, ale przeciw elektrykom, co diametralnie zmienia sens dyskusji.
    Ostatnio edytowane przez yaniq ; 25-07-2023 o 10:47

  7. #3927
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,226

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Na początek pytanie - iloma i jakimi EV jeździleś?
    Nie jeździłem na tyle, żeby mieć wyrobione własne zdanie. Ze 3 razy teslą 3 i S jako pasażer parę kilometrów i nie miałem żadnych problemów. dlatego pisałem o "obiegowej opinii". jednak jeśli tych artykułów jest trochę w sieci to się człowiek zastanawia, może jednak jest coś na rzeczy.

  8. #3928
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,288

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    podczas gdy w rzeczywistości te technologie są porównywalnie szkodliwe dla środowiska
    guzik prawda. Jest na ten temat dziesiatki badan i analiz. Ok, przyznam, ze nie jest to pan z kitką na yutubie.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  9. #3929
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    683

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Ok, przyznam, ze nie jest to pan z kitką na yutubie.
    Czyli, gdybyś tego nie obejrzał, ale np. przeczytał artykuł anonimowego autora, to jaki byłby Twój argument?

    Jak zwykle, jak się nie ma nic do powiedzenia w temacie, to należy zakpić z autora, zupełnie nie odnosząc się do tego, czego autorem jest, bo nie jest ważne, co wyraża, tylko czy np. ma kitkę - jak rozumiem, gdyby jej nie miał, to byś napisał o panu bez kitki, a gdyby miał np. okulary, to napisałabyś o okularniku - taka stara, bodaj stalinowska metoda, tylko, że tam, jeszcze oprócz tego, zamykali autora do "psychuszek"

    Mamy zatem, w sposób permanentny do czynienia z kimś, kto uważa, że wszelkie argumenty przeciw pochodzą z 90% internetu oraz 10% internetu, który podaje wyłącznie prawdziwe informacje, które potwierdzają Twoje brednie - jakby to powiedzieć, "idziesz na rympał", mając nadzieję, że, a nuż się uda, jak większość wioskowych głupków, którym ktoś naopowiadał głupot, każdą okraszając stwierdzenie "taka jest prawda", a głupek, jak to głupek, łyka te brednie jak pelikan dorodną "zegrzyniankę" i mało tego, ze sam łyka, to przekonuje do tych bredni innych, nie widząc, ze robi z siebie jeszcze większego głupka, któremu za chwilę, nawet krów na łące, pod opiekę nie dadzą
    Ostatnio edytowane przez yaniq ; 25-07-2023 o 11:02

  10. #3930
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,288

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Nie jeździłem na tyle, żeby mieć wyrobione własne zdanie. Ze 3 razy teslą 3 i S jako pasażer parę kilometrów i nie miałem żadnych problemów. dlatego pisałem o "obiegowej opinii". jednak jeśli tych artykułów jest trochę w sieci to się człowiek zastanawia, może jednak jest coś na rzeczy.
    po prostu naucz się w końcu, że nie wszystko co napisane w internetach jest wiarygodne. Szczególnie, jesli ma ksiazkowo klikbajtowe tytuły.

    Sam miałem jako dziecko chorobe lokomocyjną. Za kierownicą odczuwa się to inaczej, niz na fotelu pasażera, ale jak jadę autem, które ma diametralnie inną charakterystkę, niż ta, do jakiej jestem przyczwyczajony, to tez z początku odczuwam dyskomfort. I sie w koncu przyzwyczajam. Sprawdz sobie skad sie bierze choroba lokomocyjna.
    Kiedyś kiedyś miałem hydrocytrynke, i tam wrazenia z jazdy były na tyle odmienne, ze takie sytuacje były normalką.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory