Strona 445 z 484 PierwszyPierwszy ... 345395435436437438439440441442443444445446447448449450451452453454455 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4,441 do 4,450 z 4837

Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #4441
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,226

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    wykazałeś, przy założeniu nissana leafa, którego nawet nie ma od lat w sprzedaży?
    Wykazałem ci za pomocą ID.3, na którego sam się powołałeś, i który wg ciebie pokona tą trasę tylko pół godziny dłużej od Tesli 3 LR.
    A że ty Leafa porównałeś do Lupo - oba miejskie pomykacze - to już nie moja wina, że Lupo (które też nie jest w produkcji już ze 20 lat) w używaniu innym niż założone, tj jazda dalekodystansowa ZMIAŻDZYŁO Leafa.
    dodajmy, że w tej twojej aplikacji zużycie baterii jest założone na 5%, a jakie jest w rzeczywistości dla porównywalnego z 20-letnim Lupo 20-letniego EV (gdyby takie były)?

  2. #4442
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    zrodla procentow dawałem tu juz kilka razy.
    Owszem, pisałeś też coś o młodych ludziach. Młodzi ludzie to tylko jakiś odsetek kierowców, zaś ich poglądy na kwestie transportu własnego będą się kształtowały, ewoluowały. Poleganie na ich dzisiejszych poglądach to dziecinada.


    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Oczywiscie, ze jest to statystyka, i nie wyklucza to istnienia tych mitycznych kierowców, jezdzacych codziennie z rzeszowa do szczecina, i z powrotem
    Jeden z głupszych Twoich wpisów. Trzeba jednak przyznać, że dobrze się wpisuje w generalny trend.


    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    jesli ktos ma w dupie stały moment obrotowy, to ma też w dupie 100 lat rozwoju silników spalinowych, bo do tego właśnie dążyły
    Ale są takie, jakie są. I ludzie za to je kochają. Masz z tym jakiś problem?


    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    w porównaniu ze spalinowym - cisza, brak smrodu
    W moim spalinowym jest cisza. Smrodu też nie czuję. U Ciebie spaliny idą do kabiny?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    ładują 10-80% w 20-25 minut. To jest 300-400 km zasięgu. To jest 3-3,5h jazdy. Dalej z matematyką sobie już poradzisz?
    Bzdura. Dobrze o tym wiesz. 300-400km zasięgu to one mają ( być może ) przy 100% naładowania i idealnych warunkach oraz bez roweru na dachu. Oraz pod warunkiem, że ładowarka jest wolna. I nie pisz o bliźej nieokreślonej przyszłości, że niby będą wszędzie dostępne ładowarki, bo tego nie wiesz. Teraz ich nie ma, a opisujemy to, co jest.

    Z matematyką sobie nie radzisz. Za to z filozofią nieźle.
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  3. #4443
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Wykazałem ci za pomocą ID.3, na którego sam się powołałeś, i który wg ciebie pokona tą trasę tylko pół godziny dłużej od Tesli 3 LR.
    A że ty Leafa porównałeś do Lupo - oba miejskie pomykacze - to już nie moja wina, że Lupo (które też nie jest w produkcji już ze 20 lat) w używaniu innym niż założone, tj jazda dalekodystansowa ZMIAŻDZYŁO Leafa.
    dodajmy, że w tej twojej aplikacji zużycie baterii jest założone na 5%, a jakie jest w rzeczywistości dla porównywalnego z 20-letnim Lupo 20-letniego EV (gdyby takie były)?
    aha, ty wykazałeś, ale to na pewno mi, czy sobie? Ale to tylko 100%? Skoro już sobie liczymy jak chcemy, to czemu nie od razu 200?

    No i powiem ci, ze to wprost szokujące, że auto sobie nie radzi przy użytkowaniu niezgodnym z przeznaczeniem. Wyobraz sobie, moj somsiad, ma dwudziestoletniego passata w kombi, i on MIAŻDZY ferrari 296 gtb, w przewożeniu lodówki. No i cyk, szach mat, frajerzy w ferrari
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  4. #4444
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    No i powiem ci, ze to wprost szokujące, że auto sobie nie radzi przy użytkowaniu niezgodnym z przeznaczeniem. Wyobraz sobie, moj somsiad, ma dwudziestoletniego passata w kombi, i on MIAŻDZY ferrari 296 gtb, w przewożeniu lodówki. No i cyk, szach mat, frajerzy w ferrari
    Tak, miażdźy pod wieloma względami ferrari. Koszty nabycia, koszty użytkowania, ładowność, wszechstronność, idealne dopasowanie dla dużej grupy nabywców. No szok - passatów sprzedano więcej, niż ferrari. Ale o tym było kilka stron temu w odpowiedzi na post Żuczka oraz Twój, w których stwierdzaliście, że elektryki są po prostu lepsze. Nie są, bo są mniej wszechstronne. Passat 20 letni bije na głowę pod wieloma względami te Wasze auta elektryczne, które przecież trzeba "użytkować zgodnie z przeznaczeniem". Jakim przeznaczeniem?
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  5. #4445
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,226

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    aha, ty wykazałeś, ale to na pewno mi, czy sobie? Ale to tylko 100%? Skoro już sobie liczymy jak chcemy, to czemu nie od razu 200?
    Jak mnie pamięć nie myli, to ta cała dyskusja zaczęła się od tego, że zakwestionowałeś konieczność noclegu na trasie Amsterdam - Warszawa. Na przykładzie iD.3, twierdząc, że to czas przejazdu spalinówki + 3 godziny. Później to rozmyłeś, twierdząc, że 13 godzin i nie ID.3, a Teslą 3LR (większa baterią o 25kWh). Wykazałem Ci, że taka trasa EV to minimum 15 godzin (co uzasadnia już nocleg) i twierdzę, że ICE można tą trasę pokonać poniżej 10h (z tankowaniem i sikaniem w WC). Jeśli uważasz że jest inaczej - po raz trzeci piszę - podejmujesz wyzwanie? Najlepszy dowód to taki z życia wzięty. Siadaj w auto i zrób trasę w te 13.5 godziny. ID.3.

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    No i powiem ci, ze to wprost szokujące, że auto sobie nie radzi przy użytkowaniu niezgodnym z przeznaczeniem.
    No popatrz, a Lupo jakoś sobie poradziło.
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 16-08-2023 o 22:23

  6. #4446
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    Owszem, pisałeś też coś o młodych ludziach. Młodzi ludzie to tylko jakiś odsetek kierowców, zaś ich poglądy na kwestie transportu własnego będą się kształtowały, ewoluowały. Poleganie na ich dzisiejszych poglądach to dziecinada.
    a co maja teraz do tego młodzi kierowcy? To niby czekaj, starzy kierowcy, to do pracy jezdza na drugi koniec polski? Przypominam, sredni roczny przebieg auta w polsce, to poniżej 10kkm. Jak by sie pocił, tak ci z tego nie wyjdzie, ze ci 700km zasięgu niezbędne do życia

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    Jeden z głupszych Twoich wpisów. Trzeba jednak przyznać, że dobrze się wpisuje w generalny trend.
    jak zwykle merytorycznie

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    Ale są takie, jakie są. I ludzie za to je kochają. Masz z tym jakiś problem?
    w sensie, że Ty kochasz. Ludzie, to głównie kochają po prostu przemieszczac sie z miejsca na miejsce, mozliwie najwygodniej, bezpiecznie, i tanio.

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    W moim spalinowym jest cisza. Smrodu też nie czuję. U Ciebie spaliny idą do kabiny?
    a nie zapomniałeś uruchomić silnika przypadkiem?

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    Bzdura. Dobrze o tym wiesz. 300-400km zasięgu to one mają ( być może ) przy 100% naładowania i idealnych warunkach oraz bez roweru na dachu. Oraz pod warunkiem, że ładowarka jest wolna. I nie pisz o bliźej nieokreślonej przyszłości, że niby będą wszędzie dostępne ładowarki, bo tego nie wiesz. Teraz ich nie ma, a opisujemy to, co jest.

    Z matematyką sobie nie radzisz. Za to z filozofią nieźle.
    to są parametry najpopularniejszego samochodu na świecie, wiec trudno mnie tu oskarżać, że przyjmuje jakies nierealistyczne scenariusze.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    Passat 20 letni bije na głowę pod wieloma względami te Wasze auta elektryczne, które przecież trzeba "użytkować zgodnie z przeznaczeniem". Jakim przeznaczeniem?

    fajnie, to w takim razie czemu wszyscy nie jezdza 20 letnim passatem, skoro jest taki wszechstronny? Ludzie jezdza hatchbackami, albo nawet takimi fiatami pińcet, albo ooo zgrozo - sedany kupują. Przecież to idiotyzm, można było kombi kupić. A czemu w ogole ludzie jezdza sedanami, czy nawet kombiakami, skoro takim nie wjadą sobie do lasu?
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 16-08-2023 o 22:26
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  7. #4447
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Przypominam, sredni roczny przebieg auta w polsce, to poniżej 10kkm
    Przypominam, że średnia wieku babci i jej wnuczki też bywa poniźej 40- stki.


    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Jak by sie pocił, tak ci z tego nie wyjdzie, ze ci 700km zasięgu niezbędne do życia
    Jest mi niezbędne. Masz z tym jakiś problem?


    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    jak zwykle merytorycznie
    To właśnie stwierdziłem. Dobrze, że się zgadzamy.


    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    w sensie, że Ty kochasz. Ludzie, to głównie kochają po prostu przemieszczac sie z miejsca na miejsce, mozliwie najwygodniej, bezpiecznie, i tanio.
    I stąd tylu facetów i kobiet zainteresowanych motoryzacją?


    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    a nie zapomniałeś uruchomić silnika przypadkiem?
    Raczej sprawdź, czy nie jeździsz Ursusem i zmień opis w profilu.


    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    to są parametry najpopularniejszego samochodu na świecie
    Passata? Corolli? Bo chyba nie piszesz o chwilowej modzie na Teslę?
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  8. #4448
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    Przypominam, że średnia wieku babci i jej wnuczki też bywa poniźej 40- stki.
    przypominam, ze takie teksty, to najlepszy sposób, zeby sie ośmieszyć w towarzystwie. No chyba, ze to towarzystwo stoi pod sklepem. Wtedy jesczze koniecznie trzeba dodać "hehe", zeby podkreślić swoje niedouczenie

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    Jest mi niezbędne. Masz z tym jakiś problem?
    no wlasnie rzecz w tym, ze ty masz problem

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    I stąd tylu facetów i kobiet zainteresowanych motoryzacją?
    tylu, to znaczy ile? To zainteresowanie motoryzacja objawia się, nie wiem, posiadaniem samochodu?

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    Raczej sprawdź, czy nie jeździsz Ursusem i zmień opis w profilu.
    chłopie, no skoro mowisz, ze twojego auta nie slychac, chwile wczesniej piszesz:

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    woli bowiem dźwięk silnika
    to chyba nieszczesliwie wybrałeś

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    Passata? Corolli? Bo chyba nie piszesz o chwilowej modzie na Teslę?
    no tak, zapomniałem, ze to zmanipulowani ludzie je kupują, bo słyszą głosy, więc sie nie liczy
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 16-08-2023 o 22:46
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  9. #4449
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    przypominam, ze takie teksty, to najlepszy sposób, zeby sie ośmieszyć w towarzystwie. No chyba, ze to towarzystwo stoi pod sklepem. Wtedy jesczze koniecznie trzeba dodać "hehe", zeby podkreślić swoje niedouczenie
    W tym towarzystwie sam się ośmieszasz pisząc, że średnie statystyczne są dobre dla wszystkich. Może Twoje towarzystwo spod sklepu pasuje do tych średnich.


    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    no wlasnie rzecz w tym, ze ty masz problem
    Nie mam. Kupiłem ssmochód a nie elektrozabawkę.


    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    tylu, to znaczy ile? To zainteresowanie motoryzacja objawia się, nie wiem, posiadaniem samochodu?
    Wierzę w to, że nie wiesz. Nic nowego.


    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    chłopie, no skoro mowisz, ze twojego auta nie slychac, chwile wczesniej piszesz:

    Napisał Krzyk
    woli bowiem dźwięk silnika
    W moim samochodzie jest cicho, bo tak chciałem. Są tacy, którzy lubią dźwięk silnika. Czego nadal nie rozumiesz?

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    no tak, zapomniałem, ze to zmanipulowani ludzie je kupują, bo słyszą głosy, więc sie nie liczy
    Liczyć się będzie, jak dorówna sprzedażą wieloletnim liderom rynku. W tej chwili to moda i większość kupujących tego nie ukrywa. Jednocześnie zapomniałeś chyba o tym, że tesla w usa żadko jest jedynym samochodem w rodzinie. Rzadko też jest głównym, na mtórym możnaby polegać. A że nie w każdej sytuacji można , to już chyba sam wiesz.
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  10. #4450
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,557

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    wykazałeś, przy założeniu nissana leafa, którego nawet nie ma od lat w sprzedaży?

    dzisiejsze, sensowne (i tak, najpopularniejsze elektryki) ładują 10-80% w 20-25 minut. To jest 300-400 km zasięgu. To jest 3-3,5h jazdy. Dalej z matematyką sobie już poradzisz?
    Leafa nie ma w sprzedaży? Od kiedy? Nissan o tym wie? [emoji1787]

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory