Strona 67 z 484 PierwszyPierwszy ... 17575859606162636465666768697071727374757677117167 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 661 do 670 z 4837

Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #661
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Chyba żartujesz, mam prawo oczekiwać poprawy jakości powietrza i tak samo jak eliminuje się piece na węgiel z miast, tak samo powinno się redukować ilość samochodów spalinowych.
    Powinno się zacząć od ....

    Zacznij może od siebie, od swojej zeroemisyjnosci. Zero miesa. Jedno ubranie itd. Zgodnie z powiedzeniem niegłupim tylko ciut trudnym - chcesz naprawiać świat - zacznij od siebie. Zero konsumpcji. Wszystkiego dlaczego to ograniczasz do benzyny? Swoją egzystencją emitujesz. Każda zachcianka każda potrzeba na każdym kroku. Jeździsz spalinowym autem wciąż czy elektrykiem ? Czy wciąż trujesz innych spalinowym? Czy pokazujesz swoim przykładem że "da się"?

    Takie masz "prawo oczekiwać" jak dobrobyt pozwoli. Bida zagląda w oczy i już odgorne (i wyczuwalne wokół realizowanie tego) pozwolenie na palenie czym się da.
    Wobec lekkiego zubożenia sypią się utopię. Atom węgiel wraca do łask. Araby widzą koniunkturę wobec braku alternatywy łup ropa w górę bo niegłupi raczej są i i tak wiedzą że się sprzeda z palcem w nosie i wciąż będzie konkurencyjna dla prądu. Po po prostu prąd okazuje się nie być żadna liczącą się realnie alternatywą.

  2. #662
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Zacznij może od siebie, od swojej zeroemisyjnosci. Zero miesa. Jedno ubranie itd. Zgodnie z powiedzeniem niegłupim tylko ciut trudnym - chcesz naprawiać świat - zacznij od siebie. Zero konsumpcji. Wszystkiego dlaczego to ograniczasz do benzyny? Swoją egzystencją emitujesz. Każda zachcianka każda potrzeba na każdym kroku. Jeździsz spalinowym autem wciąż czy elektrykiem ? Czy wciąż trujesz innych spalinowym? Czy pokazujesz swoim przykładem że "da się"?
    .
    Rady jakie mi dajesz co do stylu życia niestety mogą stać się rzeczywistością, jeśli nic się nie zmieni podejściu do klimatu i rządy będą musiały podejmować radykalne decyzje. Możemy temu jeszcze zapobiec zaczynając wcześniej odpowiednie działania i redukując ślad węglowy systematycznie ale bez panicznych ruchów. Ograniczam swój wpływ na środowisko w stopniu na jaki mogę sobie pozwolić bez popadania w ascezę - po mieście jeżdżę głównie samochodem małolitrażowym z aktywnym systemem s&s, na krótkie odcinki ruszam pieszo a na średnie rowerem jeśli pogoda pozwala. Nowe ubrania kupuje lepszej jakości dzięki czemu dłużej ich używam, telefonu nie zmieniam co roku itd.
    Nikogo nie namawiam do życia jak Greta tylko do otwarcia oczu na plusy rozwoju elektromobilności.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    Wskaż mi elektryka odpowiadającego klasą do Stelvio i podaj cenę zakupu. Wtedy pogadamy.
    .
    Już to zrobiłem kilka postów temu, nie będę się powtarzał.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    i dlatego zdecydowanie żądam, żebyś ograniczył oddychanie a za każdego pierda zapłacił 100$.
    He, he, widzę że brakuje argumentów. Wiesz dobrze że mam rację.

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post

    20 lat temu miałem Lupo 1,4 diesla. W mieście palił 4,5litra przy ciężkiej nodze.
    Ciekawe ile osobom skróciłeś życie na tym nędznym padole kręcąc się swoim wypasionym Lupo po dzielni

  3. #663
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16V
    Postów
    609

    Domyślnie

    Morderca Zamordował setki ludzi, ja bym go z forum wyrzucił!

  4. #664
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    No więc nie robisz nic konkretnego , mającego znaczenie, tak naprawdę dla dobra klimatu. Emitujesz swoim życiem, te pierółki co wymieniłeś to dla uspokojenia sumienia. Mechanizmy dokładnie jak w religiach. Nałobuzuję, ale pójdę do spowiedzi i jest spoko. A i jeszcze namówię innych do tego systemu (przyjdą, - gryzące sumienie nie jest fajne, szczytne idee , mimo że utopijne są fajne, uratowana dusza / klimat są fajne, to nic że to ułuda) . Proszę jak ten mechanizm stosujesz właśnie - "tak jeżdżę samochodem, ale małolitrażowym i z systemem start stop" - dobre , jakby to coś zmieniało

    Jeździsz samochodem spalinowym. Kropka.

    Po co to o litrażu i s-s? Nie uspokajaj sumienia tym litrażem i startstopem .

    Albo chcesz ratować ten klimat i robić _wszystko_ w tym kierunku, bez wymówek, albo nie śmiej pouczać innych.
    Albo... przykre to, ale albo pogodzisz się z tym , że nie masz na pewne sprawy wpływu , w tym klimat. Bo musiałbyś wymordować cały gatunek ludzki żeby jego wpływ na klimat ograniczyć.

  5. #665
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    He, he, widzę że brakuje argumentów. Wiesz dobrze że mam rację.
    Masz rację w czym? Że zmniejszenie emisji od samochodów osobowych uratuje ludzkość? Przecież to jest jakiś ułamek procenta wszystkich emisji. Europa się zarżnie ekonomicznie, a Indie, Chiny i USA będą smrodzić ile dusza zapragnie.

  6. #666
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Europa się zarżnie ekonomicznie, a Indie, Chiny i USA będą smrodzić ile dusza zapragnie.
    Ekoentuzjaści tego nie ogarniają. Tu i teraz mają swoje elektryki i czują się z tym tak dobrze, że innym na siłę będą wciskać. Religia, jak to ktoś powyżej dobrze określił.
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  7. #667
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    Religia, jak to ktoś powyżej dobrze określił.
    Religia i panaceum na wszystko.
    Czy ktoś w ogóle bierze pod uwagę ile trzeba zużyć energii by wyprodukować tę całą infrastrukturę potrzebną do ładowania takiej ilości samochodów elektrycznych? Ile stacji ładowania, kabli będzie trzeba wyprodukować, aby mieszkańcy wielkich osiedli mieli dostęp do stacji ładowania? Czytałem swego czasu, że będą w jakimś stopniu przebudowywane drogi szybkiego ruchu i autostrady, by zwiększyć ilość zjazdów na MOP-y ze stacjami ładowania. Jeżeli to nieprawda, niech ktoś mnie poprawi, ale czytałem to swego czasu w kilku artykułach. Jeżeli to prawda, to też oczywiście energia do tego wszystkiego i sprzęt budowlany jest zasilany pozytywną energią.

  8. #668
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,554

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Jeździsz samochodem spalinowym. Kropka.

    Po co to o litrażu i s-s? Nie uspokajaj sumienia tym litrażem i startstopem .
    Jak to po co? Przecież lepiej brzmi "samochód małolitrażowy z SS" niż samochód palący 8-9l w mieście

    Poza tym kolega Żuczek pytany, czemu nadal jeździ spalinową AR zamiast elektrykiem, stwierdził, że powodem jest brak elektryka w ofercie marki.

    Czyli, ekologia tak, ale tylko do momentu jak nie koliduje z własnymi upodobaniami
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 18-10-2022 o 13:32

  9. #669
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Prezes Stellantisa:

    https://motoryzacja.interia.pl/wiado...-p,nId,6355370

    Cytat: "Jeśli odmówisz klasie średniej dostępu do swobody przemieszczania się, będziesz miał poważne problemy społeczne."


    I z naszego podwórka:

    https://motoryzacja.interia.pl/wiado...iw,nId,6121649
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  10. #670
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    "prezes Stellantis proponuje skupić się w dużej mierze na pojazdach hybrydowych i hybrydach typu plug-in. Jak twierdzi - niosą one ze sobą istotną "cząstkę" ekologii"

    O, taki małolitrażowy startstop

Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory