Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910
Pokaż wyniki od 91 do 99 z 99

Temat: Jazda testowa Giulią, Giulia 280 KM a Busso 3,2

  1. #91
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Busso mega silnik, cała gama zresztą jest mega rewelacyjna. Ale Giulia 200KM mimo wszystko dziś osiąga podobna skuteczność z mniejszej pojemności i cięższej konstrukcji z tylnym napędem. To jednak progres jest. Nie wiem jak. Busso gdyby był dalej rozwijany pewnie spory nacisk zostałby położony na eko i patrząc na spalanie jednostki to pewnie mocno by się konstrukcji dostało przez to dopasowanie do aktualnych przepisów eko i mogłobyc być tak, że zachwytów by nie bylo

  2. #92
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Alfa GTV 2.0 turbo V6 Busso także osiągała 200 KM z dwóch litrów pojemności (25 lat wcześniej). Mimo 5 biegowej manualnej skrzyni, czasy przyśpieszeń różnią się o ułamki sekund w porównaniu do 8-biegowej Giulii 200 KM, czas 80-180 km/h GTV ma nawet minimalnie lepszy. GTV ma także większy zakres obrotów wysokiej mocy i momentu- do 6000 obr/min. A spalanie i ekologia to już inna bajka.

  3. #93
    Użytkownik Znawca Avatar salatin
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    ALBA
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 Q2 2003,Giulia 2.9 V6 Bi Turbo.155 2.0 16V 97.
    Postów
    1,369

    Domyślnie

    Silnik Lamprediego 2.0 16V w 155 w 92r mial 190-200koni czyli 30 lat temu.Nie w tym rzecz zeby sie przescigac co ma ile itd .Silnik 2.0 z Giulii uwazam za super jednostke z potencjalem na 350 koni,podobnie zreszta jak Tbi.Dwa rzedowe silniki naprawde zrobione z glowa, pozbawione praktycznie wad, co na tle konkurencji wypada bardzo dobrze.Ale my rozmawiamy o tym czyms extra, iskrze i tu jest przewaga po stronie Busso.
    http://alfetta.pl/2017/perla-alfa-ro...lnik-v6-busso/
    Giulia Quadrifoglio 2.9 V6 Bi Turbo
    166 3.0 V6 Q2-Jest 230KM 265NM B6+Eibach.Decat manifolds+Equal length pipes+ Ragazzon.
    155 2.0 16v -Jest.CSC Marmitte,B4

    164 3.0 V6 12v- Byla
    155 1.7 TS- Byla
    159 1.75 TBI Ti - 261KM 435Nm-Byla
    Lancia Kappa 2.4 TDS-Byla
    https://www.flickr.com/photos/188123998@N07/albums

  4. #94
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Dzięki za ten link - dawno nie czytałem, miło będzie odświeżyć dane
    Idealna lektura na wieczór


    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Alfa GTV 2.0 turbo V6 Busso także osiągała 200 KM z dwóch litrów pojemności (25 lat wcześniej). Mimo 5 biegowej manualnej skrzyni, czasy przyśpieszeń różnią się o ułamki sekund w porównaniu do 8-biegowej Giulii 200 KM, czas 80-180 km/h GTV ma nawet minimalnie lepszy. GTV ma także większy zakres obrotów wysokiej mocy i momentu- do 6000 obr/min.
    Otóż to


    No niestety ekoterroryzm dopadł w zasadzie wszystkich... Nowe silniki bronią się osiągami, ale dźwiękowo (i co za tym idzie emocjonalnie) to klapa. W zeszłym roku miałem okazję przegazować i posłuchać nowiutkiego RS5 i no cóż... brzmiał przy moim (starym już w sumie) S5 jak odkurzacz na sterydach. A to przecież półka wyżej.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  5. #95
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar squadracorse
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Nowy Tomyśl / Poznań
    Auto
    JEST: MiTO1.4 95KM, 156GTA, JEEP COMMANDER. BYŁA: 156 1.9jtd, 159 2.4JTDM , 159 2.4Ti. 159 1.9jts
    Postów
    613

    Domyślnie

    Czy czasami pewien brytyjski dziennikarz motoryzacyjny J.Clarkson nie stwierdził, że v6 Busso to najlepiej brzmiący silnik w historii motoryzacji?
    Nie silnik v6 łałdi nie silnik v6 vv itd tylko v6 alfy z tych dzikich lat gdzie ekolodzy dopiero przychodzili na świat.
    ,,w życiu pokochalem kobietę i alfe, ujmują za serce i potrafią zrujnować domowy budżet"[/COLOR]



  6. #96
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    No niestety ekoterroryzm dopadł w zasadzie wszystkich... Nowe silniki bronią się osiągami, ale dźwiękowo (i co za tym idzie emocjonalnie) to klapa. W zeszłym roku miałem okazję przegazować i posłuchać nowiutkiego RS5 i no cóż... brzmiał przy moim (starym już w sumie) S5 jak odkurzacz na sterydach. A to przecież półka wyżej.
    Patrząc na zmiany klimatu, które widać już za naszym oknem to gorsze brzmienie w luksusowych samochodach wydaje się niską ceną za zatrzymanie tego procesu. Jak komuś zależy na ciekawym dźwięku zawsze można sobie trzymać ciekawego klasyka, tak jak w Twoim przypadku. Zawsze przyjemnej na taki popatrzeć niż na jakąś nową, bezduszną maszynę

  7. #97
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Patrząc na zmiany klimatu, które widać już za naszym oknem to gorsze brzmienie w luksusowych samochodach wydaje się niską ceną za zatrzymanie tego procesu.
    Ludzie w średniowieczu tez wyglądając ze swojej izby widzieli zmiany klimatu, choć może nie umieli tego nazwać. Klęski suszy, nieurodzaju, powodzi, wichur i całego spektrum zjawisk przyrodniczych przydarzały się ludzkości od starożytności i wcześniej. W cyklach. Te cykle dotyczyły też niższych i wyższych temperatur i kilku innych rzeczy. Także na dzień dobry można podzielić /2 te doniesienia, który słyszymy. Następnie należy sobie uświadomić, że to co generują silniki samochodowe (gdzieś na poziomie Euro5 powiedzmy) to kropla w morzu do tego, co emitują przemysł (np. Chiny + Rosja + Indie), transport morski oraz samoloty. KROPLA w MORZU, naprawdę!

    Jak już to sobie uświadomimy to wtedy powstaje pytanie: po co w takim razie ta cała szopka z przemysłem samochodowym? I to (o zgrozo! paradoksalnie!) nie w kontekście PRZEMYSŁU jako takiego i jego emisji, ale samych wyrobów gotowych, które są coraz kosztowniejsze w produkcji (emisja!), mają coraz krótsze życie (emisja podczas budowania nowych! emisja podczas utylizacji!)? Jaki to ma sens? Jak uczy stara mądrość - jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze

    Także proszę, nie dotykajmy tego tematu w tym wątku. Gdyby "gorsze brzmienie w luksusowych samochodach" było ceną za przywrócenie środowiska do stanu z mojego dzieciństwa, to wierz mi byłbym pierwszym w szeregu orędownikiem czegoś takiego. Niestety mam brutalną świadomość, że to nie zmieni NICZEGO, za wyjątkiem stanu mojego portfela i ograbienia mnie z emocji.


    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    zawsze można sobie trzymać ciekawego klasyka, tak jak w Twoim przypadku. Zawsze przyjemnej na taki popatrzeć niż na jakąś nową, bezduszną maszynę
    Z tą częścią wypowiedzi zgadzam się z uśmiechem
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  8. #98
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    W tym wątku nie ma sensu prowadzić dyskusji o przyczynach zmian klimatu bo są oczywiste. To prawda, że transport nie jest odpowiedzialny za większość emisji ale zmiany muszą dotknąć każdej dziedziny.
    Nie ma jednak co odchodzić od tematu. Czy chcemy czy nie samochody obecnie spalają mniej paliwa niż 20 lat temu i maja lepsze osiągi ale nie zawsze oznacza to większą przyjemność z jazdy.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #99
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    A mnie trochę to obciążenie przedniej osi trochę bolało.Jednak fajniej jest mieć mniejszy silnik umieszczony wzdłużnie.Dzwięk wiadomo ciarki na plecach, ale wolę od tego jednak lepszy rozkład masy.Zresztą temat znany wśród użytkowników GTV, którzy przyznają,że jednak TS-em skręca się lepiej

Podobne wątki

  1. [Giulia Veloce] Poszukuję kolegi z Giulią VELOCE z Warszawy/okolic, NAGRODA!
    Utworzone przez Latrunculus w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-07-2017, 07:54
  2. [Brera] jazda testowa
    Utworzone przez Davidbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-05-2017, 07:09
  3. Jazda "testowa" trójmiasto - Alfa Romeo 159
    Utworzone przez Filippo w dziale Pomorskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 09:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory