Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: Nawigacja + kamera cofania + infocenter

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar meydey232
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Skarżysko-Kamienna
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1,9jtd 16v 2002r
    Postów
    59

    Domyślnie Nawigacja + kamera cofania + infocenter

    Mam pewien ambitny plan aczkolwiek pewnie dość trudny do wykonania. Posiadam 156 po lifcie w środku (wysoki wyświetlacz infocenter). Fajnie by było mieć wbudowaną nawigację w samochodzie w miejscu tegoż wyświetlacza. O ile samo włożenie nawigacji zamiast seryjnego ekranu byłoby do wykonania to chciałbym też, aby wszystkie opcje ze standardowego ekranu też były tam wyświetlane. Pytanie jeszcze czy jeżeli byłoby takie coś możliwe to zmieściłbym się w 500zł (koszt kamery i nawigacji to około 300-400zł) i oczywiście czy dałbym radę to zrobić sam (moje umiejętności manualne są na niezłym poziomie, a i na elektronice mam jakieś pojęcie - jednym słowem dwóch lewych rąk nie posiadam )
    Miałoby to tak mniej więcej wyglądać:
    - przekręcamy zapłon wyświetla się normalnie poziom oleju, napis "check active", data, temperatura w razie jakichś błędów także je tam sobie wyświetla,
    - silnik normalnie odpalony wszystko wyświetla tak jak w standardzie (fajnie by było jakby wyświetlało tak samo na czerwono wszystko),
    - wrzucamy wsteczny i automatycznie przełącza nam się na widok kamery zamontowanej z tyłu samochodu po czym po wrzuceniu biegu jałowego czy też jakiegokolwiek po za wstecznym kamera się wyłącza i wraca nam normalny widok na ekranie,
    - gdzieś przy ekranie zrobiłoby się guzik, który po wciśnięciu uruchamiałby nam nawigacje tym samym odłączając widok standardowych informacji, po wyłączeniu nawigacji wraca nam d standardowych informacji.

    Pytanie pierwsze i chyba najbardziej oczywiste to czy takie coś jest do zrobienia? Pytanie drugie to jak wygląda standardowy wyświetlacz od strony technicznej (wymiary, ilość linii w pionie i poziomie?, itp.). Pytanie trzecie jak zdjąć tą całą obudowę z wyświetlaczem i wylotami powietrza (da się to zrobić bez rozbierania całej deski)?

    Kiedyś gdzieś widziałem wmontowaną nawigację w to miejsce z tym, że standardowy wyświetlacz został przeniesiony do schowka i tam też sobie działał wyświetlając podstawowe informacje, a takie rozwiązanie mi się nie podoba bo dość często z niego korzystam

    Teraz dwa pytanka z innej beczki. W ustawieniach da się ustawić godzinę, da się jakoś zrobić, żeby ta godzina wyświetlała się na ekranie (wyświetla mi się tylko data). W tej całej obudowie co jest wyświetlacz są wyloty powietrza (dwa na twarz i dwa na szybę przednią), pomiędzy tymi na szybę jest taka kulka - czemu ona ma służyć, jest to jakiś czujnik (powierzchnia wykonana z podobnego plastiku jaki stosuję się do zasłonienia odbiorników podczerwieni)? Jeśli jest to jakiś czujnik to może być tak, że mam tylko obudowę bo czujnik był w "opcji"?

  2. #2
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    O ile mnie pamięć nie myli to na forum ktoś opisywał coś podobnego.
    Opcja szukaj??
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar meydey232
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Skarżysko-Kamienna
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1,9jtd 16v 2002r
    Postów
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotriix Zobacz post
    O ile mnie pamięć nie myli to na forum ktoś opisywał coś podobnego.
    Opcja szukaj??
    No to chyba pamięć troszkę pomyliła. Ktoś opisywał to co przytoczyłem czyli włożenie samej nawigacji w miejsce standardowego wyświetlacza, który to powędrował do schowka. O kamerze cofania nie było nawet słowa wspomnianego

    Dla pewności jeszcze raz przejrzałem tematy dla tagów: nawigacja, kamera, wyświetlacz, infocenter. Mogę zatem już z pełni czystym sumieniem stwierdzić, że nawet nie ma tego o czym wspomniałem wyżej :/ Możliwe, że czytałem o tym na jakimś konkurencyjnym forum..

    Widzę, że wiele osób ogląda temat - być może też chcielibyście coś takiego zrobić u siebie? Jeżeli dowiem się jak podpiąć jeden wyświetlacz do dwóch płytek i co zrobić aby można było przełączać się między nimi to udokumentuję całe przedsięwzięcie zdjęciami oraz jakąś dokumentacją niezbędną do przeprowadzenie takowej modyfikacji. Generalnie wsadzić tam nawigację i podpiąć kamerę cofania to żaden problem, najgorsze jest podłączyć zwykły wyświetlacz do dwóch różnych płytek z różnymi wejściami. Większość nawigacji z których mógłbym wykorzystać wyświetlacz (4,3") ma jedną taśmę, a alfowska płytka (oraz oryginalny wyświetlacz) ma wejście na dwie. O ile będę wiedział jak podłączyć wyświetlacz do tej alfowskiej płytki to już z odłączaniem niej po włączeniu navi jakoś sobie poradzę.
    Już myślałem nawet gdzie by tu przenieść w ostateczności ten oryginalny wyświetlacz ale niestety nie znalazłem dogodnego miejsca dla niego. Musi być przede wszystkim w wygodnym miejscu oraz musi to spójnie/estetycznie wyglądać. Myślałem gdzieś na kolumnie kierownicy bezpośrednio pod checkcenter, ale dziwnie to tam będzie wyglądało. Innego miejsca niestety nie ma, a do schowka go nie włożę bo wtedy jego ogólne istnienie mija się z celem i równie dobrze mógłbym go całkowicie wywalić z samochodu. Myślałem jeszcze nad wysuwaną nawigacją zaraz przed oryginalnym infocenter - tak aby go zasłaniała po wysunięciu, aczkolwiek wykluczałoby to używanie środkowych nawiewów na twarz, a z nich w lecie gorliwie korzystam Oczywiście wtedy musiałbym także zrezygnować także z opcji kamery cofania bo co to za udogodnienie gdy zawsze gdy chcemy wspomóc się tym cudem techniki trzeba wciskać guzik i czekać, aż się wyświetlacz wysunie...

    Także jeśli jednak ktoś miałby coś do powiedzenia - nawet nie koniecznie odpowiedź na moje pytania, ale choćby jakieś wskazówki, pomysły itp. to bardzo będę wdzięczny
    Ostatnio edytowane przez meydey232 ; 24-03-2010 o 22:10

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stawu
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Starachowice
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 2005r Sedan
    Postów
    440

    Domyślnie

    Ja mam pytanie podobne. Chcę zamienić zwykłą kratkę nad środkową konsolą na ta z infocenter. A po co ?? Myślę o zamontowaniu czujników cofania ale wyświetlacza nie mam gdzie umieścić. Dlatego zastanawiałem się nad wykorzystaniem obudowy z infocenter. Czy będzie pasować?? Pozdrawiam

  5. #5
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Jeśli coś zdziałasz i będzie to estetyczne i ładne to będziesz mógł otworzyć zakład usług przerabiania infocenter - na pewno niejeden chętny się znajdzie. Ja np się wzbraniam przed stawianiem ekraniku navi ze wzgl na to , że nijak do wnętrza 156tki nie pasuje.

    Na forum alfaclub widziałem kiedyś wątek z linkiem do Bułgarskiego czy Rumuńskiego Alfisti - majsterkowicza, który w infocenter wbudował wysuwaną do góry nawigację - jeśli byłoby to estetycznie zrobione, bez trzasków i stuków na wertepach to fajne rozwiązanie w sumie.
    Ale widzę, że nie o to Ci chodzi.

    Co do miejsca na przeniesienie wyświetlacza oryginalnego z infocenter - może popielniczka ? Ja tam umieściłem wyświetlacz zestawu głośnomówiącego parrot 3100 - fajne miejsce, bo nie szpeci, nic nie widać po zamknięciu, do telefonu można jej wcale nie otwierać bo jest obsługa głosem, ale ileż można czytać te komunikaty na infocenter.
    Jeśli zostanie dźwięk powiadamiający o błędzie, awarii itp to chyba wystarczy.

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar KamilP
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    LPU
    Auto
    Alfa Romeo 1.9JTD 2002r
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Na forum alfaclub widziałem kiedyś wątek z linkiem do Bułgarskiego czy Rumuńskiego Alfisti - majsterkowicza, który w infocenter wbudował wysuwaną do góry nawigację - jeśli byłoby to estetycznie zrobione, bez trzasków i stuków na wertepach to fajne rozwiązanie w sumie. Ale widzę, że nie o to Ci chodzi.
    Było coś takiego ale to nie w infocenter tylko w zwykłe nawiewy wersji przed-liftingowej A mechanizm wysuwania wziął z CD-ROMu.
    Alfa Romeo 156 1.9JTD, 2002r, blu cosmo:-)
    Moje portfolio

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar kt0sfajny
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Luxembourg | Rzeszów
    Auto
    Byla Alfa Romeo 156 TS
    Postów
    1,125

    Domyślnie

    zawsze mozna miec nawigacje i kamere cofania w lusterku wstecznym
    gdzie kucharek szesc tam jest co poklepac| jeszcze tu wroce | jezdze alfa bo mnie stac;P


  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar Izane
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Mysłowice- Śląskie
    Auto
    Alfa 159 1.9JTDm, MiTo 1.4 155KM Były: Alfa Romeo Giulietta QV TCT,Alfa Romeo 156 2.4JTD
    Postów
    1,888

    Domyślnie

    Wszystko zawsze jest do zrobienia...to tym bardziej... samo zamontowanie kamerki i innego wyświetlacza to niby banał... gorzej z zaprogramowaniem wszystkiego aby działało tak jak chcesz... tu już przyda się duża wiedza różnych ludzi (zapewne stworzenie takiego indywidualnego programu troche kosztuje).

    Moim zdaniem lepiej dołożyć i kupić radio z wysuwanym LCD gdzie podpięte będzie kamera cofania (oczywiście takie radio z nawigacją wmontowaną) i tyle. No i kto wie czy koszta nie będą te same bo jak dołożyć ekranik, kamerki, programowania i inne badziewa to może wyjść dużo (takie programy swoje kosztują)
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150@190 KM
    Alfa Romeo MiTo 1.4 T.B. 155KM
    Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde TCT '16

    Alfa 156 2.4 JTD CF2 136@175 KM 370 NM Sportpack

    "Moja jest tylko racja i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!"

  9. #9
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Izane Zobacz post
    Wszystko zawsze jest do zrobienia...to tym bardziej... samo zamontowanie kamerki i innego wyświetlacza to niby banał... gorzej z zaprogramowaniem wszystkiego aby działało tak jak chcesz... tu już przyda się duża wiedza różnych ludzi (zapewne stworzenie takiego indywidualnego programu troche kosztuje).

    Moim zdaniem lepiej dołożyć i kupić radio z wysuwanym LCD gdzie podpięte będzie kamera cofania (oczywiście takie radio z nawigacją wmontowaną) i tyle. No i kto wie czy koszta nie będą te same bo jak dołożyć ekranik, kamerki, programowania i inne badziewa to może wyjść dużo (takie programy swoje kosztują)
    No ale jak takie nieoryginalne radio będzie wyglądać, a fe!

    kt0sfajny: ta navi w lusterku - masz jakiś konkretny model na myśli ? to się przyczepia do lusterka, czy zamiast oryginalnego? no i czy nie przeszkadza w podstawowej funkcji lusterka - patrzeniu wstecz?

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar kt0sfajny
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Luxembourg | Rzeszów
    Auto
    Byla Alfa Romeo 156 TS
    Postów
    1,125
    gdzie kucharek szesc tam jest co poklepac| jeszcze tu wroce | jezdze alfa bo mnie stac;P


Podobne wątki

  1. Kamera cofania
    Utworzone przez dziadek50 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 23-06-2022, 23:47
  2. [159] Kamera cofania
    Utworzone przez Maki280 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 84
    Ostatni post / autor: 05-06-2020, 10:51
  3. Wyświetlacz Navi - kamera cofania itp.
    Utworzone przez p_r_z_e_m_k_o w dziale GT
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 11-08-2016, 13:45
  4. [159] Radio/nawigacja + kamera cofania - PYTANIE
    Utworzone przez dziodek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-06-2015, 20:42
  5. Kamera cofania
    Utworzone przez Johny01 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-10-2012, 10:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory