Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: Alfa 147 - maksymalny przebieg

  1. #1
    tomwol
    Gość

    Domyślnie Alfa 147 - maksymalny przebieg

    Witam
    Mam zamiar kupić Alfe 147 1.9 JTD 140 kM, 16V rok 2002. Samochód bardzo fajny, wszystko wydaje się w nim ok tylko że przebieg to już 220 000 km.
    Co sądzicie o tak dużym przebiegu? Czy warto kupować samochód z takimi kilometrami?
    Słyszałem opinie, że JTD projektowane są na 400 000 no ale gwarancji nie ma

    Z góry dzieki za pomocne opinie
    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Pietia
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Ze wsi za odrą, pod Opolem xD
    Auto
    Mia Bella AR 147 1,6TS 01r.
    Postów
    719

    Domyślnie

    W tej sytuacji przynajmniej masz większą pewność, że nikt nie kombinował z kilometrami
    W dzisiejszych czasów bez podpięcia auta pod komputer nie masz pewności co do przebiegu a nawet jak był kręcony nie dowiesz się jaki jest faktyczny.
    Jeśli stan ogólny jest dobry myślę, że auto warte zainteresowania.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar dadasiek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    :-)
    Postów
    737

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomwol Zobacz post
    Witam
    Mam zamiar kupić Alfe 147 1.9 JTD 140 kM, 16V rok 2002. Samochód bardzo fajny, wszystko wydaje się w nim ok tylko że przebieg to już 220 000 km.
    Co sądzicie o tak dużym przebiegu? Czy warto kupować samochód z takimi kilometrami?
    Słyszałem opinie, że JTD projektowane są na 400 000 no ale gwarancji nie ma

    Z góry dzieki za pomocne opinie
    Pozdrawiam
    myślę, że to jest normalny przebieg dla 9-ciorocznego diesla.
    dla Ciebie wydaje się być duży, na mnie nie robi wrażenia, bo codziennie patrzę na ciutkę mniejszy (niecałem 200 kkm).

    Tak jak napisał Petia, jeśli ogólnie sprawny, bez większych wad można się zastanowić.
    Tylko trzeba zwrócić szczególną uwagę na kilka, bardzo kosztownych części, które przy tym przebiegu mogę lub w nabliższej przyszłości będą wymagać wymiany, czyli : sprzęgło + dwumas, turbina + po za kupie rozrząd (oleje, filtry....)

    pozdrawiam,
    Adam

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar śmigacz
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Łańcut
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,6 TS 105 KM, Alfa Romeo Mito 1.4 105 KM
    Postów
    273

    Domyślnie

    Przebieg jest ważny ale nie najważniejszy. Lepiej kupić sprawny i zadbany samochód z przebiegiem 220 tys niż powiązanego sznurkiem trupa z przebiegiem 50 tys. Diesle wytrzymują bardzo duże przebiegi pod warunkiem odpowiedniej eksploatacji. Słyszałem o przypadku gościa, który kupił Passata tdi z przebiegiem 120 tys i podniecał się jak to samochód świetnie jeździ, a przy najbliższej wizycie w aso dowiedział się że jego samochód jeździł w Niemczech jako taksówka i rok wcześniej podczas przeglądu w niemieckim aso miał już przejechane ponad 400 tys...

  5. #5
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Bo u nas ludzie wola patrzeć na przebieg, a nie na faktyczny stan auta. Choć by było w stanie idealnym ale miało 250Kkm to przeciętny kowalski nie tknie bo woli kupić w gorszym stanie ale ten co ma na blacie 150kkm szkoda, ze nikt nie bierze pod uwagę, ze jak ktoś na zachodzi kupuje droższego diesla to nie po to by śmigać do kościoła i robić po 10K rocznie tylko po to aby ten zakup diesla zwrócił się przy większych przebiegach. Nie ma się więc co później dziwić, ze handlarze kręcą... Jak to mówią nasz klient nasz pan, chcesz mały przebieg? Nie ma problemu poproś sprzedawce to Ci cofnie licznik
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 02-08-2011 o 23:31

  6. #6
    Użytkownik Ogier Avatar marekshino
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Czeladź
    Auto
    147 Q2
    Postów
    156

    Domyślnie

    Polacy chcą być oszukiwani, z przebiegiem. 220 tys dla Diesla to na zachodzie nic. Tam na przebieg powyżej 400 tys ludzie reagują jak u nas powyżej 200. Handlarze kręcą bo na polaków to działa. Widzę na allegro Diesle z zachodu z przebiegami 80 tys rocznik 2003-2004 to che mi się śmiać. Jak ktoś robi faktycznie mało km to niech kupi z silnikiem benzynowym. Diesel robi duże przebiegi i to jest normalne.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Glovash
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    CSW w PO
    Auto
    Clio IV GT, A4 B8, Leon
    Postów
    513

    Domyślnie

    większość JTDków ma już grubo ponad 200 tys.km.. i to dawo
    mam teraz na sprzedaż 159-tkę 2008r i już ma 162 tys...
    Jeśli ściągana z zachodu to 30-40 tys. km / rok na diesla to minimum..
    a takie auta są lepsze niż "perełki" z przebiegiem 60 tys.km. jak pisze Śmigacz..
    auto musi jeździć... tym bardziej diesel.

    Podjedź do mechanika niech przetrzepie konkretnie. a na przebieg nie patrz, bo to nie jest wyznacznik...
    Jeśli twierdzisz, że silnik jest na 400 000 bez remontu to... kiedy dojedziesz nawet do tych 400 ??:>

    znajomy pracował w komisie, gdzie jeździli po auta do DE/Holandii pancernym Audi A6 C4 Avant.. silnik oczywiście 2.5 TDI 140 KM
    dojechali do prawie 800 tys. , wymienili amory tył , licznik na 220 tys. i 3 dni później nowy właściciel się cieszył jakie ma super Audi ..

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar Jony88
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Hucisko-Leżajsk /Dungannon
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16V '07 190km/425NM'& GT 1.9 16V '07& 156 2.5 V6 '98
    Postów
    3,545

    Domyślnie

    Na JTD-ka 220tyś. według mnie to nic sam swoją Belle zakupiłem jak miała 240tyś nalatane,ale przy takim przebiegu jak koledzy wyżej mówią musisz zwrocić szczególną uwagę na sprzegło,dwumas i turbo.

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar KlaudioOs
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Koszęcin
    Auto
    Alfa Romeo 2003' 147 1.9 JTD 140KM BOSE
    Postów
    1,100

    Domyślnie

    z przebiegiem to się zgodzę, mam kolegę który pracuje już jakiś czas w komisie, sprowadzając auta, nie patrzą kompletnie na przebieg, bo pierwsze co to prócz mycia auta to cofają licznik, aby sie sprzedało ...... wiadomo dla oka lepiej jak auto ma mniej najechane.. ale nie powinno to robić róznicy... bo wystarczy pomyśleć że auto z takim samym przebiegiem jeździło 5 lat po mieście i kiepskiej nawierzchni, a mogło 5 lat śmigać tylko o drogach ekspresowych i autostradach

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar Jony88
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Hucisko-Leżajsk /Dungannon
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16V '07 190km/425NM'& GT 1.9 16V '07& 156 2.5 V6 '98
    Postów
    3,545

    Domyślnie

    Cytat Napisał KlaudioOs Zobacz post
    z przebiegiem to się zgodzę, mam kolegę który pracuje już jakiś czas w komisie, sprowadzając auta, nie patrzą kompletnie na przebieg, bo pierwsze co to prócz mycia auta to cofają licznik, aby sie sprzedało ...... wiadomo dla oka lepiej jak auto ma mniej najechane.. ale nie powinno to robić róznicy... bo wystarczy pomyśleć że auto z takim samym przebiegiem jeździło 5 lat po mieście i kiepskiej nawierzchni, a mogło 5 lat śmigać tylko o drogach ekspresowych i autostradach
    Każdy no może nie każdy,ale przynajmniej ja wolalbym kupić auto ktore ma na liczniku 250tyś i śmigało po autostradach niż 100tyś nabite w mieście.

Podobne wątki

  1. Jaki maksymalny przebieg alfy widzieliście?
    Utworzone przez kubacik w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 420
    Ostatni post / autor: 27-03-2021, 18:00
  2. [145] Jaki jest maksymalny sygnał z przepływomierza MAF w silniku 1.6 TS
    Utworzone przez konio w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19-06-2013, 22:42
  3. [156] Maksymalny przyrost Niutków 1.9 JTD 16 V 140 KM
    Utworzone przez cezary156 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-08-2012, 19:43
  4. Kąt otwarcia przepustnicy V6 - minimalny i maksymalny
    Utworzone przez Zonkil w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 04-11-2011, 10:07
  5. [156] Maksymalny poziom oleju.
    Utworzone przez Rafik w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-11-2008, 21:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory