Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Temat: [145] price vs [166]

  1. #11
    J@rek
    Gość

    Domyślnie

    Prawdopodobnie tak będzie trzeba zrobić.

    To uważasz, że lepiej jest w gamie samochodów 145/6 w kontekście dbania o auto?

  2. #12
    Bedboys
    Gość

    Domyślnie

    Jest Tak jak piszecie ale jak ja szukałem swojej 166 to nie miałem czasu na to aby jeździć do niemiec po auto, szukać go po całym kraju, robić wycieczki po kilka razy - nie wchodziło to w grę nie mogę na tyle zostawić pracy. Kirowałem się zasadą znaleść ze 3- 4 sztuki ( z naciskiem na JTD) objechać w jedną niedzielę i coś kupić nie miałem czasu na ASO warsztaty bo były pozamykane. W tygodniu spisałem kilka z neta i w niedziele pojechałem - Trouń, Bydgoszcz, Warszawa, obejrzałem 4 i jedną kupiłem wybrałem tą która wydała się najlepsza i odpowiadała mi silnikiem. Dostrzegłem to co dało się zrobić na parkingu i podczas jazdy, stwierdziłem - ryzykujemy i kupiłem. Cena wtedy była taka raczej po środku można było kupić drożej i oczywiście troszkę taniej. Jak wygląda teraz ?? - Przejechałem nią 43 tyś km wymieniłem na samym początku (bo już w chwili kupna wiedziałem że padło) - koło napędu paska wraz z paskiem i napinaczami, pozatym dwa wahacze górne i łożysko sprężarki. ( nie licze rzeczy eksploatacyjnych) pozatym nic się nie dzieje jeździ aż miło. Wam również życze takich trafień.

  3. #13
    Użytkownik Romeo Avatar gonzo
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Fiat Tipo SW 1.4 T-jet
    Postów
    2,004

    Domyślnie

    moze cos takiego :mrgreen:
    http://www.cuoresportivo.ch/e107_plu...1.jpg&start=20

    http://www.cuoresportivo.ch/e107_plu...2.jpg&start=20

    nie wiem ale wydaje mi sie ze lifting jaki przeszly 147 156 i 166 nie wyszedl zbyt pomyslnie
    jedynie co mozna strawic to 156 reszta jest ochydna

    "stary" pyszczek 166 jest przepiekny, brak slow zeby go opisac, niesamowicie mi sie podoba :twisted:
    Jest Fiat Tipo SW Lounge 1.4 t-jet
    Była 166 FL 2.4 JTD R5 10v Black Metallescente
    Była 145 1.4 TS Edizione Sportiva

  4. #14
    J@rek
    Gość

    Domyślnie

    po lifcie bardziej mi się podobają

  5. #15
    Administrator weteran Romeo Avatar ozzy
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia Kombi
    Postów
    915

    Domyślnie

    Zgadzam się z gonzo, po lifcie 166 jakby lekko złagodniała.
    Przód do Seata podobny... jest bardziej ogólnie akceptowany i więcej osób mówi że jest ładny... ale mi się ta bezkompromisowość przed liftem podobała. Czystość designu, jego alfaromeowość była bezsprzeczna. A po lifice... takie lampy już gdzieś widywałem... poza tym linia boczna była wcześniej IDEALNA, IDEALNA!, od frontu aż po bagażnik... a teraz z przodu się rozjechał ;//
    Jest: Outlander II, 2.0MIVEC, CVT, 2WD, Lift
    Były: Mitsubishi Lancer Sportback CYxA 1.8; Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia; Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed; Alfa Romeo 166 3.0 V6 SporTronic; Honda Civic 1.4i EJ9; Fiat 126p 650.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory