Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Temat: Zakup alfy-badanie opinii

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Czechowice
    Auto
    Giulietta Veloce 200/420 by Cinsoft
    Postów
    711

    Domyślnie

    ja powiem obiektywnie, niestety opinie o awaryjnosci alf z nikad sie nie wziely. Nowa era zaczela sie chyba dopiero od modelu 159. Sam mam alfe o ktora dbam jak moge i wielu znajomych ma, w tym oczywiscie milosnikow i kilku jest mechanikami takze tez nie zaluja i robia jak sa objawy usterki a nie jak cos juz zaczyna sie rozlatywac. I niestety nikt nie ma tak zeby sie nic nie dzialo albo dzialo niewiele. JTD owszem jest rewelacyjnym motorem, ale ogolna jakosc wykoanania samego auta: pasowanie blach nadwozia, montaz wnetrza niektore tanie materialy przypominaja tylko o partactwie wloskich robotnikow i stad biora sie problemy. Zawieszenie: jesli kupujesz alfe to cie nie ominie ale to juz zasluga naszych drog, kuzyn ma we wloszech alfe i nie wie co to robota zawieszenia, ale jak zrobisz na dobrych czesciach bedziesz sie cieszyl rewelacyjnymi wł. jezdnymi ja polecam trw ale oryginalne ricambi nie trw allegrowe.

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pawlo12
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Kmiecin
    Auto
    Była Alfa Romeo 155,j Alfa Romeo GT,obecnie jest giulietta 1.4 t-jet
    Postów
    487

    Domyślnie

    silniki JTD bardzo dobre...ogólnie nie lubię diesla ale wytrzymałe są i to trzeba im przyznać....oczywiście jak dbasz bo jak olejesz sobie to i nawet ten JTD pójdzie w zapomnienie...nie słuchaj nikogo kto radzi ci kup sobie pasata lub golfa i bedziesz zadowolony....!!!!kupując alfę stajesz się kimś....Fakt...jest troszkę droższa w utrzymaniu niż pozostałe marki...ale to zrekompensuje ci jazda tym samochodem...silnik 1.9 JTD oszczędny...ale polecam ci 2.0 TS lub 2.5 V6...Ja z jakieś 2 tygodnie temu kupiłem alfę i mam silnik do remontu i wcale nie żałuję że kupiłem ten samochód.....!!!!kiedy wjezdzam na osiedlę to nie ma ani jednej osoby która by nie patrzyła na mnie z buziom usmiechniętą na widok tak pięknego i RZADKO spotykanego samochodu...!!!!a nie kupić sobie golfa i po pół roku cały zgnity i rozjebany....także ja radzę ci żebyś kupił sobie tą alfę ...!!!!i nie mówię tak dla tego że zadłużyłem się w tej marce.....

  3. #13
    m2ri2n
    Gość

    Domyślnie

    co do forum to w miare możliwości przeglądam. Jeśli chodzi o te kpiny VW to w sumie mialem coś z tak jakby tej stajni i nie narzekałem ale szukam nowych wrażeń. Wiem że trzeba szukać sprawdzać żeby szrota nie kupić. Co do dbania i części to się zgadzam że dbać i oryginały są najlepsze. Poprostu chciałem dowiedzieć się co i jak z tymi zawieszeniami. Jak często je naprawiacie? raz w roku? raz na miesiąc?

  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Kilka kompletów wahaczy trzeba mieć w garażu...
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  5. #15
    Redaktor naczelny Romeo Avatar fiergloo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL/ Alfa Romeo 159 TBi
    Postów
    2,660

    Domyślnie

    Temat jeden z wielu. Zamykam

Podobne wątki

  1. [159] Poszukuję informacji i opinii
    Utworzone przez adikojot1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-04-2015, 11:11
  2. [159] Szukam opinii o silniku 1.8 MPI 140KM
    Utworzone przez Drone w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 11-02-2015, 17:39
  3. Prośba o wyrażenie opinii na temat Alfy 159
    Utworzone przez musk83 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-04-2012, 18:31
  4. [146] Potrzebuje fachowej opinii
    Utworzone przez Therrax w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-04-2010, 16:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory