Strona 18 z 23 PierwszyPierwszy ... 891011121314151617181920212223 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 171 do 180 z 230

Temat: Jaki będzie najlepszy akumulator - jakiej firmy..?? Poradźcie..

  1. #171
    Użytkownik Znawca Avatar viader
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 166 FL 2,4 jtdm 20V, 159SW 1,75 TBI TI
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Jak kupowałem ostatnio akumulator to sprzedawca odradzał centry, varty i boshe jako najczęściej zwracane na gwarancji, śmiał się też z tych 3 letnich gwarancji. Producent zazwyczaj zrzuca winę na niesprawny układ zasilania w samochodzie i gwarancją można się wypchać. Podobne głosy słyszałem od innych sprzedawców. Sprzedawca nie miał interesu we wciskaniu mi kitu bo po pierwsze miał na stanie wszystkie te marki a po drugie sprzedał mi tańszy akumulator, który uznał za lepszy co udowodnił mi testerem. Akumulator, który mi sprzedał miał większy prąd rozruchowy niż deklarował producent (o ok 200A) a porównywalna centra i bosh miały prądy rozruchowe znacznie niższe od deklarowanych (o ok. 100A). Dobry akumulator można też poznać po wadze, producencji oszczędzają na grubości cel co po pierwsze skraca żywotność, po drugie grozi pęknięciem celi na wertepach i zwarciu między celami. Jeśli mamy akumulatory o podobnych parametrach i wymiarach to warto wziąć ten najcięższy.
    Ostatnio edytowane przez viader ; 16-03-2016 o 13:35

  2. #172
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Cytat Napisał viader Zobacz post
    Jak kupowałem ostatnio akumulator to sprzedawca odradzał centry, varty i boshe jako najczęściej zwracane na gwarancji, śmiał się też z tych 3 letnich gwarancji. Producent zazwyczaj zrzuca winę na niesprawny układ zasilania w samochodzie i gwarancją można się wypchać. Podobne głosy słyszałem od innych sprzedawców. Sprzedawca nie miał interesu we wciskaniu mi kitu bo po pierwsze miał na stanie wszystkie te marki a po drugie sprzedał mi tańszy akumulator, który uznał za lepszy co udowodnił mi testerem. Akumulator, który mi sprzedał miał większy prąd rozruchowy niż deklarował producent (o ok 200A) a porównywalna centra i bosh miały prądy rozruchowe znacznie niższe od deklarowanych (o ok. 100A). Dobry akumulator można też poznać po wadze, producencji oszczędzają na grubości cel co po pierwsze skraca żywotność, po drugie grozi pęknięciem celi na wertepach i zwarciu między celami. Jeśli mamy akumulatory o podobnych parametrach i wymiarach to warto wziąć ten najcięższy.
    To jeszcze podaj nazwę tego akumulatora który wybrałeś.

  3. #173
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    Cytat Napisał viader Zobacz post
    centry, varty i boshe
    może dlatego, że po prostu ich sie najwięcej sprzedaje.
    Co do aku - sam szukam jeżeli moja varta silver nie ruszy - raczej kupie coś noname -byle cena i parametry były okej.
    3 albo 4 lata temu kupiłem Kagera - bosch brandowany dla intercarsu chyba - 2 albo 3 razy był rozładowywany do zera, po reanimacji jeździ dalej. Teraz gdyby byl w takiej cenie jak kiedyś pewnie bym sie nie zastanawiał.
    147 powodów do zadowolenia

  4. #174
    Użytkownik Rowerzysta Avatar krzysostry
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Była: Alfa Romeo 166 2.4 JTD 140KM, Jest: Alfa Romeo 166 2.4 JTD 150 KM
    Postów
    415

    Domyślnie

    Jutro wpada takie maleństwo do mojej Belli: MOLL M3 Plus K2 95Ah 850A
    poprzedni taki wytrzymał ponad 8 lat. Nowy myślę że również będzie niezawodny.

  5. #175
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Wczoraj do innego auta w rodzinie wpadł Banner 72AH 660A, w alfie tylko że słabszy aku(benzyna) mam taki od nowości czyli już będzie prawie 9lat. Poprzedni w tamtym aucie wytrzymał 3,5 roku Exide. Przez wszystkie lata które jeździ się tamtym autem był testowany Bosch produkcja czeska, Moll niemiecki i jakiś inny nie pamiętam nazwy ale żadne z nich więcej jak 4 lat nie wytrzymały jedynie oryginalny od nowości auta wytrzymał 10 ale już nie pamiętam jaki to był. Teraz podobno banner i varta z górnej półki jest najlepsza, coś o mollu także czytałem że jest ok ale u mnie czasowej rewelacji nie było. Wszystkie przetrwały gwarancję i jako tak problemów z nimi nie było ale dla mnie to za mało by powiedzieć ten jest dobry czy tamtem. Autem jeżdżone dzień w dzień, kilka odpaleń auta dziennie, 18-20tys km rocznie, auto diesel. Myślę, że inna jest żywotność akumulatorów wkładanych w fabryce a inna na rynku ogólnodostępnym. Zobaczymy co ten Banner pokaże ale to pewnie za kilka lat się dowiem a może i wcześniej kto wie

  6. #176
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    1

    Domyślnie

    Ja z kolei mogę polecić firmę Flagman. Mają naprawdę dobre i trwałe akumulatory. W max-energia.pl znajdziesz wiele pojemności. Aż tak dokładnie Ci nie powiem, który będzie pasował, ale jednak firma Flagman cieszy się dobrą opinią. Sam używam i nie mam na co narzekać.

  7. #177
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar 156alfa
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    Alfa 156
    Postów
    13

    Domyślnie

    Polecam akumulatory Centry, jeden który posiadałem wytrzymał nawet 9 lat

  8. #178
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    alfa romeo GTV
    Postów
    9

    Domyślnie

    Centra, Varta , Bosh takie miałem i chwalę sobie

  9. #179
    Użytkownik Rowerzysta Avatar krzysostry
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Była: Alfa Romeo 166 2.4 JTD 140KM, Jest: Alfa Romeo 166 2.4 JTD 150 KM
    Postów
    415

    Domyślnie

    Ciekawi mnie jaki macie pobór prądu na postoju przy wyłączonym zapłonie. Ja się pochwalę że mam w 166 0.00 byłem w szoku

  10. #180
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gennosuke
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    AR 156 1.9 JTD CF2, AR 156 1.8 TS CF2, AR 166 3.0V6 CF3
    Postów
    696

    Domyślnie

    raczej nie ma takiej opcji samo potrzymanie pamięci ECU, ICS to juz jakiś pobór nie mówiąc o alarmie.

Podobne wątki

  1. Jaki akumulator najlepszy
    Utworzone przez Patricko w dziale 156
    Odpowiedzi: 248
    Ostatni post / autor: 02-02-2019, 10:22
  2. Poradźcie jaki silnik 156 najlepszy do zagazowania?
    Utworzone przez snl w dziale 156
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 26-01-2014, 10:49
  3. [146] Alfa 146 1.8 TS doradzić jakiej firmy AKUMULATOR?
    Utworzone przez Maryjane w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-02-2012, 20:41
  4. Jaki akumulator najlepszy??:)
    Utworzone przez Marfiq w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-11-2011, 15:33
  5. jakiej firmy przepływomierz będzi najlepszy do 156
    Utworzone przez rafao3 w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 05-06-2007, 17:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory