Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: - Czy ktoś z was miał okazję odnawiać kołpaki ???

  1. #1
    ViP Alfa i Omega Avatar Lopezius
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 SW 1,9 JTD
    Postów
    387

    Domyślnie - Czy ktoś z was miał okazję odnawiać kołpaki ???

    Mam zamiar odrestaurować sobie kołpaczki, w sumie na dzień dzisiejszy mam 7 sztuk z tego 4 całe (nigdzie nie pęknięte) które chciałbym założyć do autka ale najpierw muszę je pokryć nową warstwą farby i stąd moje pytanie.
    Czy ktoś z Was już to robił i czy jest jakaś szansa na powodzenie tej operacji.
    Wiem że w dobie Alu-felg moje pytanie może się wydawać głupie, ale zależy mi na tym aby moja Alfa wyglądała wciąż tak jak zjechała z taśmy.
    Siedzę teraz i zdrapuję starą (zniszczoną) farbę ze znaku AR na środku kołpaka (to chyba najtrudniejsze) i tak się właśnie zastanawiam czy ta moja zabawa ma sens :wink: .

    Dwie godziny zabawy

    Przed skrobaniem:


    Po skrobaniu



    Resztę się papierem ściernym obrobi, tylko mówcie mi czym to pomalować :uszy:
    Była: 145 - 1,3 Boxer
    Jest: 156 - 1,9 JTD SW

  2. #2
    Łukasz155TS
    Gość

    Domyślnie

    wiesz ja robiłem podobnie jak felgi aluminiowe, podkład i farba do felg w spreju

  3. #3
    ViP Alfa i Omega Avatar Lopezius
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 SW 1,9 JTD
    Postów
    387

    Domyślnie

    Jaki podkład, jaka farba, potrzebuję konkretów, bo nie chcę spieprzyć, jak malować, jak ....... wogóle wszystko.
    Może zmatować całość pepierem, wyrównać (oprócz znaku na środku oczywiście bo tam nie ma za bardzo jak) i położyć warstwę jakiegoś konkretnego środka, czy może po prostu mi odwaliło i zamiast siedzieć niewiadomo ile przy tych kołpakach to mam se zajechać do Aso i kupić nowe??? Już nie wiem :roll:
    Była: 145 - 1,3 Boxer
    Jest: 156 - 1,9 JTD SW

  4. #4
    adasco
    Gość

    Domyślnie

    Wiesz, ja pociagnalem chromem w speju - ale to byly koplaki od poloneza...
    Niemniej wyszly niezle, chociaz ich nie czyscilem ze starej farby

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar GUNIOZAUR
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    WROCŁAW
    Auto
    155 2.0 TS 16v 95, 155 2.0 8V 94
    Postów
    291

    Domyślnie

    witka. propozycja z mojej strony,zmatuj je papierem wodnym 220, zakup jakikolwiek środek gruntujący do tworzyw sztucznych (ok. 30zł, starczy na 50 szt kołpaków),pryśnij kołpaki tym ustroństwem i pokryj to szpachlą natryskową z uelastyczniaczem, następnie zmatuj wodną 800 i pozostaje ci już tylko położyć bazę i klar. Efekt jest całkiem niezły, pod warunkiem że wszystko się zrobi dokładnie tzn nie łuszczy się i nie odchodzi lakierek i ładnie wygląda ponieważ nie prysneło się tego srebrnym sprejem. Mi taki zabieg zabrał cztery dni i zrobiłem to tylko dla tego że nie mogłem dostać nigdzie takich kołpaków.Nie jest to opłacalne jeśli możesz bez problemu kupić takie kołpaki, mi zależało na tym żeby było jak w orginale więc nic innego nie wchodziło w grę. Udanej walki :wink:
    NO TO WPADŁEM...

Podobne wątki

  1. Felgi- miał ktoś?
    Utworzone przez GPrzemek101 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-02-2014, 16:32
  2. Czy miał ktoś do czynienia z Radial PROSPORT 2?
    Utworzone przez Damian156JTD w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-06-2012, 16:50
  3. XBS - ktoś ma/miał ? [ocena jakości]
    Utworzone przez mcrace w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-02-2010, 11:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory