Strona 56 z 175 PierwszyPierwszy ... 6464748495051525354555657585960616263646566106156 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 551 do 560 z 1747

Temat: Mixol + ON - dlaczego dolewamy oleje 2T do ropy? - w pigułce.

  1. #551
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,557

    Domyślnie

    I ja zacząłem stosować olej 2T w swojej Belli 2,4JTD 150KM. Aktualnie przepaliłem już ok. 1,5l oleju Orlen Semisyntetic 2T. Zastosowana proporcja - 1:250
    Różnic w trakcie jazdy nie odczułem, jednak mam wrażenie, że zimny silnik troszkę ciszej i kulturalniej pracuje. Korekt niestety nie mogę sprawdzić, ponieważ mam sterownik EDC15, który tego nie umożliwia.
    Oczywiście zamierzam nadal dolewać ten olej do ON

  2. #552
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawel2910
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Były: 156 2.4 JTD 02r. AR 159 2.4 JTDM 06r. Jest: Giulietta QV 12r.
    Postów
    927

    Domyślnie

    Ja miałem podobnie, tylko nie wiem czy to na pewno dzięki 2t, zbiegło się to akurat z nie potrzebną wymianą wtryskiwaczy i dlatego myślałem, że podmienione wtryskiwacze są lepsze i dlatego silnik tak mięciutko pracuje, ale wtedy zalane do baku miałem właśnie 2t, po kilku tankowaniach bez 2t auto chodzi zauważalnie głośniej na wolnych obrotach, dodam, że wlewałem taki oto olej: http://allegro.pl/olej-oleje-do-mies...551123980.html
    Tylko taki mogłem znaleźć w sklepie.

  3. #553
    Użytkownik Świeżak Avatar supermajku
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    156 SW 1,9 JTD 2001 115 PS
    Postów
    152

    Domyślnie

    PPaweł ale za 1l wychodzi 39 zł! Pół syntetyk białe opakowanie czerwony olej co nie kopci w 2sówie z orlenu jest 13-19 zł!

  4. #554
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawel2910
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Były: 156 2.4 JTD 02r. AR 159 2.4 JTDM 06r. Jest: Giulietta QV 12r.
    Postów
    927

    Domyślnie

    Może i tak, ale innego w mieście nie znalazłem tylko castrola 2t w czerwonej butelce co nie jest polecany.

  5. #555
    Użytkownik Świeżak Avatar supermajku
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    156 SW 1,9 JTD 2001 115 PS
    Postów
    152

    Domyślnie

    Na stacji paliw nie ma poczciwego mixola?!
    Ostatnio edytowane przez supermajku ; 25-11-2013 o 02:07

  6. #556
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego.... tylko konkretnie. Na razie to są ogólniki bo.... właśnie, bo ktoś sobie tak wymyślił. "Moje" teorie są takie jak poniżej.

    1. Lejemy olej syntetyczny bo się lepiej spala.

    2. Lejemy syntetyczny bo się lepiej miesza z ON.
    A co jest przyczyną wg. użytkowników, że ma się gorzej mieszać? Takie gadanie dla gadania czy ktoś zrobił jakiś eksperyment z dwoma słoikami Z ON i olejem 2T? Czy może wyjaśnieniem jest to, że ON to mineralny wytwór i olej do 2T to ma też być mineralny (robimy tak i koniec bo tak się utarło na forum)?

    3. Lejemy syntetyczny, gdyż po spaleniu powstaje mniej popiołów (nagarów, osadów).



    4. Dlaczego są tu polecane oleje o niskich temp. krzepnięcia (nawet -18stC), ktoś czyta karty charakterystyk? Na zimę leje się dodatki zapobiegające krzepnięciu ON i do tego wlewa olej 2T o niskiej temp. krzepnięcia... bez sensu, prawda?

    5. Może ktoś uprzejmie wyjaśnić dlaczego wtryskiwacz czy pompa w CR mają być gorzej smarowane na syntetyku niż na mineralnym. Dlaczego polecane są oleje o kiepskiej lepkości kinematycznej? Przecież tu też zależy na dobrym smarowaniu elementów umieszczonych począwszy od zb. paliwa aż po komorę spalania.


    Powiedzmy, że na co dzień mam do czynienia z silnikami dwusuwowymi, wysilonymi i nie, tradycyjnymi i wynalazkami które mało kto zna. Oleje syntetyczne sprawiają, że układ korbowo-tłokowy jest o wiele lepiej nasmarowany (po rozebraniu czuć wyraźnie film olejowy), elementy mają mniejszą podatność na zużycie (zatarcie), komora spalania jest o wiele czystsza, temp. pracy jest też niższa.

  7. #557
    Użytkownik Romeo Avatar bonzaj
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    alfa romeo 156 sw 105 KM 2000
    Postów
    1,991

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukaSS Zobacz post
    4. Dlaczego są tu polecane oleje o niskich temp. krzepnięcia (nawet -18stC), ktoś czyta karty charakterystyk? Na zimę leje się dodatki zapobiegające krzepnięciu ON i do tego wlewa olej 2T o niskiej temp. krzepnięcia... bez sensu, prawda?
    Przeczytaj wcześniejsze posty jeszcze raz a nie pisz głupot- nikt ci nie będzie robił streszczenia z 500 postów. trochę samozaparcia oraz wytrwałości w czytaniu ze zrozumieniem

  8. #558
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    Audi A3
    Postów
    8

    Domyślnie

    Ze szczególną uwagą przeczytaj początek tego tematu. Tam są odpowiedzi na Twoje pytania.

  9. #559
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16v
    Postów
    267

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukaSS Zobacz post
    Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego.... tylko konkretnie. Na razie to są ogólniki bo.... właśnie, bo ktoś sobie tak wymyślił. "Moje" teorie są takie jak poniżej.

    1. Lejemy olej syntetyczny bo się lepiej spala.

    2. Lejemy syntetyczny bo się lepiej miesza z ON.
    A co jest przyczyną wg. użytkowników, że ma się gorzej mieszać? Takie gadanie dla gadania czy ktoś zrobił jakiś eksperyment z dwoma słoikami Z ON i olejem 2T? Czy może wyjaśnieniem jest to, że ON to mineralny wytwór i olej do 2T to ma też być mineralny (robimy tak i koniec bo tak się utarło na forum)?

    3. Lejemy syntetyczny, gdyż po spaleniu powstaje mniej popiołów (nagarów, osadów).



    4. Dlaczego są tu polecane oleje o niskich temp. krzepnięcia (nawet -18stC), ktoś czyta karty charakterystyk? Na zimę leje się dodatki zapobiegające krzepnięciu ON i do tego wlewa olej 2T o niskiej temp. krzepnięcia... bez sensu, prawda?

    5. Może ktoś uprzejmie wyjaśnić dlaczego wtryskiwacz czy pompa w CR mają być gorzej smarowane na syntetyku niż na mineralnym. Dlaczego polecane są oleje o kiepskiej lepkości kinematycznej? Przecież tu też zależy na dobrym smarowaniu elementów umieszczonych począwszy od zb. paliwa aż po komorę spalania.


    Powiedzmy, że na co dzień mam do czynienia z silnikami dwusuwowymi, wysilonymi i nie, tradycyjnymi i wynalazkami które mało kto zna. Oleje syntetyczne sprawiają, że układ korbowo-tłokowy jest o wiele lepiej nasmarowany (po rozebraniu czuć wyraźnie film olejowy), elementy mają mniejszą podatność na zużycie (zatarcie), komora spalania jest o wiele czystsza, temp. pracy jest też niższa.
    Daj spokój kolego, jak ja chciałem konkretnych odpowiedzi to o mało mnie na stosie nie spalili Jak ze świadkami jehowy - mówisz im, że syntetyk ma mniejszą temp spalania a oni, że wszystkie odpowiedzi są na pierwszej stronie. I kółko się zamyka

    Co do mieszania się, ostatnio wyczytałem, że olej się nie wymiesza tak naprawdę z paliwem czy z innym olejem ale stworzy coś na wzór emulsji. Więc wynikałoby z tego, że pod względem mieszalności rodzaj oleju nie ma większego znaczenia. Ale ile w tym prawdy nie wiem, w wolnych chwilach staram się szukać jakiegoś artykułu na ten temat ale jak na razie bez sukcesu.

  10. #560
    Użytkownik Romeo Avatar bonzaj
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    alfa romeo 156 sw 105 KM 2000
    Postów
    1,991

    Domyślnie

    Cytat Napisał wawraf Zobacz post
    Co do mieszania się, ostatnio wyczytałem, że olej się nie wymiesza tak naprawdę z paliwem
    Co ty bredzisz!!!

Podobne wątki

  1. Dolewanie MIXOL'u do oleju napędowego-co Wy na to??
    Utworzone przez puchaty1988 w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-06-2012, 18:03
  2. FILTR CZĄSTEK STAŁYCH - w pigułce
    Utworzone przez TuneFORCE w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-03-2012, 07:15
  3. FILTR CZĄSTEK STAŁYCH - w pigułce
    Utworzone przez TuneFORCE w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-03-2012, 01:13
  4. Wyciek ropy
    Utworzone przez Stanley w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-04-2010, 17:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory