Strona 87 z 142 PierwszyPierwszy ... 37777879808182838485868788899091929394959697137 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 861 do 870 z 1417

Temat: Wybór opon letnich. Prosze o opinie:)

  1. #861
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo GT
    Postów
    163

    Domyślnie Wybór opon letnich. Prosze o opinie:)

    Dotknij bieżnika tej samej opony 2letniej a 6, zobaczysz że guma bedzie dużo twardsza w 6letniej. W przypadku Chiniolka mogłaby juz stracić całkowicie stracić swoje właściwości. Im lepsza jakość opony i materiałów w niej użytych tym dłużej zachowuje się jak powinna. Oczywiście sposób przechowywania też ma bardzo duży wpływ na utratę właściwości gumy i wcale nie musi być sparciała. Może wyglądać wręcz idealnie, niestety najcześciej tylko wyglada.
    Tak samo nie powinno się sprzedawać opony starszej niż 5lat. Firmy leasingowe wręcz zabraniają by autoryzowane serwisy z którymi współpracują takowe opony mogli zakładać.
    Mam na magazynie takiego Michałka z chyba 2003 roku, mimo iż jest przechowywana w idealnych do tego warunkach to juz znacząco różni sie w dotyku. Obecnie to taki eksponat/pamiątka [emoji16]

    Cytat Napisał roberto34wawa Zobacz post
    i myślę że jeszcze oblecą 1-2 sezony spokojnie bo miały jeszcze 490mm bieżnika.
    Podejrzewam że taki bieżnik to ci wystarczy do końca życia [emoji6][emoji6]

    Wydrapne iPhonem na lakierze
    Ostatnio edytowane przez nightexx ; 30-09-2015 o 20:08

  2. #862
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie Wybór opon letnich. Prosze o opinie:)

    Mam 6 letnie hankooki rowno zuzyte lekko popekane i niestety jedna po drugiej eksploduja.. Jedna w czeewcu druga miesiac temu.. Zostaly jeszcze 2.
    Jak ktos mi mowi ze opona nie traci jak jest odpowiednio przechowywana to niewiem czy smiac sie czy plakac..

  3. #863
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar roberto34wawa
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW "WŁOSZKA" 30.06.2010
    Postów
    332

    Domyślnie

    Cytat Napisał omen Zobacz post
    Mam 6 letnie hankooki rowno zuzyte lekko popekane i niestety jedna po drugiej eksploduja.. Jedna w czeewcu druga miesiac temu.. Zostaly jeszcze 2.
    Jak ktos mi mowi ze opona nie traci jak jest odpowiednio przechowywana to niewiem czy smiac sie czy plakac..
    możesz i płakać ale tak jest... nigdy mi się nie zdarzyło by mi opona wystrzeliła. A dwa ja nie powiedziałem że opona nie traci na jakości jedynie odpowiednie przechowywanie pozwala na dłuższą eksploatacje. Zawsze opony po sezonie myje, nie zdejmuje co roku z felg tylko mam dwa komplety, utrzymuje odpowiednie ciśnienie ... opony są obliczone na 10 letni okres... jedne żyją krócej inne dłużej można im w tym pomóc taka prawda.
    Włoszka

    1.9 JTD-m 8v 88KW - prosto, solidnie bezproblemowo


  4. #864
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Prosby do opon czyli glaskanie i allahy?

  5. #865
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo GT
    Postów
    163

    Domyślnie

    Pracuje w wulkanizacji już jakis czas, jeszcze nigdy nie znalazłem 5 letniej opony która swoimi właściwościami nie odbiegała mniej niż 30% jak od jej początku użytkowa (właściwości bieżnika, nie mylić z głębokością bieżnika).
    I zaznaczam że żadna oponą też mi nie wystrzeliła podczas jazdy czy w pracy [emoji16] chyba że przy przekładkach opon na ciężarówkach [emoji16][emoji16][emoji16]


    Wydrapne iPhonem na lakierze

  6. #866
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał roberto34wawa Zobacz post
    mówisz o letnich czy zimowych? opony mają nawet 10 letni okres użycia. Opona oponie nie równa do tego pod uwagę trzeba wziąć jak się o opony dbało i jak używało... ja mam przykład 6 lat używania Yokohamy dalej nadawały się do użycia przynajmniej na jakieś 2-3 sezony. Zimówki kupiłem Nokiany i tak samo 6 sezonów i myślę że jeszcze oblecą 1-2 sezony spokojnie bo miały jeszcze 490mm bieżnika. Jak sprzedawałem opony ładnie wyglądały nie były sparciałe.. a i oczywiście każdy komplet był cały czas na jednych felgach i co sezon były sprawdzane wyważenie a co dwa wyważane od nowa. Teraz do Włoszki kupiłem na lato Falkeny ale jeśli chodzi o zimę to tylko i wyłącznie NOKIANY nie ma nic lepszego na zimę na rynku
    Właśnie o tym pisałem. Co z tego ze dużo mm skoro guma stara. To tak jakby 60letnia kobieta zrobiła sobie lifting twarzy i mini założyła

  7. #867
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał nightexx Zobacz post
    Dotknij bieżnika tej samej opony 2letniej a 6, zobaczysz że guma bedzie dużo twardsza w 6letniej. W przypadku Chiniolka mogłaby juz stracić całkowicie stracić swoje właściwości. Im lepsza jakość opony i materiałów w niej użytych tym dłużej zachowuje się jak powinna. Oczywiście sposób przechowywania też ma bardzo duży wpływ na utratę właściwości gumy i wcale nie musi być sparciała. Może wyglądać wręcz idealnie, niestety najcześciej tylko wyglada.
    Tak samo nie powinno się sprzedawać opony starszej niż 5lat. Firmy leasingowe wręcz zabraniają by autoryzowane serwisy z którymi współpracują takowe opony mogli zakładać.
    Mam na magazynie takiego Michałka z chyba 2003 roku, mimo iż jest przechowywana w idealnych do tego warunkach to juz znacząco różni sie w dotyku. Obecnie to taki eksponat/pamiątka [emoji16]



    Podejrzewam że taki bieżnik to ci wystarczy do końca życia [emoji6][emoji6]

    Wydrapne iPhonem na lakierze
    Dokładnie !

  8. #868
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał omen Zobacz post
    Mam 6 letnie hankooki rowno zuzyte lekko popekane i niestety jedna po drugiej eksploduja.. Jedna w czeewcu druga miesiac temu.. Zostaly jeszcze 2.
    Jak ktos mi mowi ze opona nie traci jak jest odpowiednio przechowywana to niewiem czy smiac sie czy plakac..
    A później sie dziwią że pękają w tirach opony jak są nalewane. Na autostradach pelno tego. Guma sie nagrzewa i nie wytrzymuje. To samo w osobowych. Tyle że w tirach większy proceder ma miejsce.

  9. #869
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Zresztą kto co woli. To bezpieczeństwo. Na oponach i hamulcach sie nie oszczędza.

  10. #870
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał roberto34wawa Zobacz post
    możesz i płakać ale tak jest... nigdy mi się nie zdarzyło by mi opona wystrzeliła. A dwa ja nie powiedziałem że opona nie traci na jakości jedynie odpowiednie przechowywanie pozwala na dłuższą eksploatacje. Zawsze opony po sezonie myje, nie zdejmuje co roku z felg tylko mam dwa komplety, utrzymuje odpowiednie ciśnienie ... opony są obliczone na 10 letni okres... jedne żyją krócej inne dłużej można im w tym pomóc taka prawda.
    Czego byś nie robił a nawet ich całował przed spaniem to i tak się starzeją.

Podobne wątki

  1. PIRELLI P6 185 65 R15 88H komplet opon letnich
    Utworzone przez HuskyDogs w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-05-2014, 09:28
  2. Prosze o pomoc w wyborze opon letnich
    Utworzone przez gremar90 w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-03-2014, 11:06
  3. Wybór opon letnich
    Utworzone przez patryk_wey w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 14-04-2009, 22:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory