Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Płukanka do silników- co myślicie???

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Przemyśl
    Auto
    AR 156 1,9JTD 105kM SW 2000
    Postów
    86

    Domyślnie Płukanka do silników- co myślicie???

    Jak w temacie.
    Co myślicie o stosowaniu różnego rodzaju płukanek do silnika stosowanych przy wymianie oleju, jak np. ta poniżej??
    http://www.moto-akcesoria.pl/dodatek...-oleju,p,19439

    Ostatnio natknąłem się na artykuł na ten temat i zacząłem się zastanawiać czy nie
    zastosować tego przy wymianie oleju. Piszą niby, że rozpuszcza to nagary, poprawia sprawność silnika, zmniejsza zużycie paliwa itp. - jak zawsze same zalety i to mi się nie podoba...
    Być może stosowanie środków tego typu ma wiele zalet, ale co jeśli silnik jest już z lekkim przebiegiem i po rozpuszczeniu ewentualnych zabrudzeń zacznie brać lub gubić olej??
    Zastanawiam się czy w takich przypadkach nie zrobi się więcej szkód niż pożytku.
    Myślę, że najlepszym rozwiązaniem jest po prostu dbać o moto i regularnie zmieniać olej, ale jestem ciekawy co Wy myślicie na ten temat

  2. #2
    ViP Znawca Avatar cinas
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Tomaszów Maz. czasem Piła
    Auto
    Alfa 159 SW -> 2007->1.9 16v JTD->136KM
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    Mój punkt widzenia jest następujący - w silnikach które rozbierałem nie widziałem sensu stosowania środków czyszczących. Jedyny szlam to zazwyczaj na dnie w misce był. Zdrowy silnik nie powinien być zasyfiony - jak ma nieszczelność to zaczyna dmuchać do środka - ale w tym przypadku takie czyszczenie nie pomoże, potrzebny jest już remont.
    Mało tego - przypadek następujący - silnik zalany środkiem czyszczącym, silnik wypłukało, nagar zszedł - tylko silnik się rozszczelnił. wniosek - nagar trzymał go w kupie? To akurat z życia jest.

    Zaznaczę, że to są tylko moje wnioski i nie mam zamiaru nic nikomu udowadniać i się sprzeczać - co jest lepsze.

    Było Skromne 156 1.8 TS 144 km i mniej skromne 156SW 2,5 V6 i były powody do mruczenia
    Jest
    klekot 159 SW 1.9 JTD i 136 km i nie ma powodów do mruczenia
    ALFA-i każdy dzień jest inny

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Przemyśl
    Auto
    AR 156 1,9JTD 105kM SW 2000
    Postów
    86

    Domyślnie

    Dokładnie, kiedyś stary mądry ŚP sąsiad mechanik powiedział - nie lej gówna do silnika tylko dobry olej ........i nie leję gówna
    To jest tak , że ok te preparaty czyszczące są dobre - np. do czyszczenia przepustnic, itd., ale co będzie jak po zastosowaniu syfy zaczną się odrywać po wymianie oleju??
    Jeździ, wszystko działa - nie tykać , nie kombinować – nad gorliwość gorsza jest od faszyzmu.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Ja zastosowałem płukankę Valvoline przy przejściu z 10W40 na 5W40 ... nic się nie stało i raczej więcej jej nie zastosuje
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar maciekm88
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Słupsk/Kępno
    Auto
    156 2.4 JTD 2003r
    Postów
    799

    Domyślnie

    A ja stosuje co każdą wymianę oleju. Alfe kupiłem to była zlana mineralnym płukanka i przejscie na półsyntetyk, po 10tys płukanka i przejscie na pełen syntetyk. płukanka od Millersa. Wymiana oleju co 10tys i grama oleju nie dolewam. przebieg około 330tys km. 1.9jtd 115km. olej również millers. Zauważyć gołym okiem mozna np to że przy jednej z wymian gdy nie użyłem płukanki olej już po przejechaniu około 2tys km był czarny. gdy jest zalewana płukanka przed wymianą to brązowieje dopiero po około 4tys km, a zupełnie czarny jest dopiero przy 6-7tys.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar piorkum
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Pilzno
    Auto
    Alfa Romeo 159Ti 2.4, ALFA ROMEO GTV 2.O 1987
    Postów
    60

    Domyślnie

    ciekawe jaka masz gestosc tego pelnego synetyku bo ze wzgledu na pasowania konstrukcyjne Fiat zaleca gestosc 10w

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Woland83
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Malanów
    Auto
    Alfa Romeo 156 TS 2.0L '99 selespeed 155KM Grigio Chiaro met.
    Postów
    1,118

    Domyślnie

    Ja płukałem Liqui Moly, przed zmianą oleju z Mobila na LM i ani grama nie brała i nie bierze a syf gęstszy spłynął. Pozdrawiam.

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar maciekm88
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Słupsk/Kępno
    Auto
    156 2.4 JTD 2003r
    Postów
    799

    Domyślnie

    Cytat Napisał piorkum Zobacz post
    ciekawe jaka masz gestosc tego pelnego synetyku bo ze wzgledu na pasowania konstrukcyjne Fiat zaleca gestosc 10w
    to czytaj nadal zaleceń producenta a daleko zajdziesz... (zajedziesz)
    Millers XFD 5w40

Podobne wątki

  1. 159 Płukanka LIQUI MOLY - engine flush - POMOCY!!!
    Utworzone przez loeb666 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 11-06-2017, 19:09
  2. Różnice silników JTS
    Utworzone przez tomxx92 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-09-2013, 15:11
  3. [164] Typy silników
    Utworzone przez andrzej1980 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-03-2013, 11:58
  4. instalacje do silników JTS
    Utworzone przez cinas w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 22-06-2012, 12:01
  5. różnice silników 2.5 3.0
    Utworzone przez odysik2 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-12-2011, 23:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory