Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #10901
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Była i to nawet ostra dyskusja nt. bagażnika Sam zwróciłem na to uwagę + nawet policzyłem z miarką versus Audi A4 (które ma właśnie 480l), ale niektórzy nadal się upierali, że tam jest 480l... Co do testów pojemności to ktoś tutaj wrzucał jakiś tekst z włoskim testem i wyszło im 37x litrów chyba. Nie popisali się tutaj i tyle.

    Cytat Napisał piotr197308 Zobacz post
    Ogólne wrażenie dobre tylko kluczyk nigdzie się nie wkłada więc trzeba go kłaść w schowku który cięzko się zamyka.
    Nie ma miejsca na cały kluczyk w stacyjce? A jak się odpala awaryjnie (np. jak bateria martwa)?
    Ja mam już drugie auto z bezkluczykowym dostępem i tak się przyzwyczaiłem, że każdy kolejny na pewno to będzie miał. Jeden kluczyk mój, drugi żony (ona trzyma w torebce, więc nawet jeszcze więcej jej daje takie udogodnienie, bo nie musi pół godziny szukać kluczyka . Zimą cały czas w kurtce, a latem różnie, tam gdzie portfel z reguły. Myślę, że to kwestia przyzwyczajenia.
    No i oczywiście gratulacje auta! Jestem mocno ciekaw koloru na żywo, bo dość nietypowy, a ciemne wydaje mi się lepiej pasują do Giulii, więc rzeczywiście może być bardzo ładny.
    Pozdro,
    Bartas

  2. #10902
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartas82 Zobacz post
    Była i to nawet ostra dyskusja nt. bagażnika Sam zwróciłem na to uwagę + nawet policzyłem z miarką versus Audi A4 (które ma właśnie 480l), ale niektórzy nadal się upierali, że tam jest 480l... Co do testów pojemności to ktoś tutaj wrzucał jakiś tekst z włoskim testem i wyszło im 37x litrów chyba. Nie popisali się tutaj i tyle.


    Nie ma miejsca na cały kluczyk w stacyjce? A jak się odpala awaryjnie (np. jak bateria martwa)?
    Ja mam już drugie auto z bezkluczykowym dostępem i tak się przyzwyczaiłem, że każdy kolejny na pewno to będzie miał. Jeden kluczyk mój, drugi żony (ona trzyma w torebce, więc nawet jeszcze więcej jej daje takie udogodnienie, bo nie musi pół godziny szukać kluczyka . Zimą cały czas w kurtce, a latem różnie, tam gdzie portfel z reguły. Myślę, że to kwestia przyzwyczajenia.
    No i oczywiście gratulacje auta! Jestem mocno ciekaw koloru na żywo, bo dość nietypowy, a ciemne wydaje mi się lepiej pasują do Giulii, więc rzeczywiście może być bardzo ładny.
    Gdzieś ktoś, coś pisał ale, jak chodzi o konkrety to oczywiście brak....
    Ja podałem link do testu z Niemiec, gdzie wkładano kilka takich samych walizek do Giulii i np Audi oraz BMW. Do Giulii mieściły się bez problemu. Do BMW już nie. Poza tym podano wówczas też wymiary i nawet licząc z wzoru na prostopadłościan wychodzi więcej niż 400 a gdzie jeszcze wnęki?
    Kiedy Wy zrozumiecie, że każde z tych aut ma mierzone to wedle tej samej normy DIN i fakty są takie a nie inne. Swoją drogą złożony wózek z gondolą, który do 159 Berlina nie mogłem wsadzić ze względu na źle wyprofilowany otwór do Giulii już się zmieścił...

    Kluczyk nie generuje sygnału do centralki a jest on jedynie wyszukiwany przez nią.
    Podobnie, jak Immo w naszych autach. Więc bateria kluczyka nie ma nic do odpalania. Gdyby sygnał był stale generowany, padła by pewnie po tygodniu.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał mareksz159 Zobacz post
    Po pierwsze, szkoda że w "4K", po drugie ten spot ma już ze dwa tygodnie.
    Tam jest opcja zmiany rozdzielczości
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 23-10-2016 o 00:13

  3. #10903
    Użytkownik Świeżak Avatar piotr197308
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTDM 120KM sportwagon 2006 rok czarna perła teraz Giulia 2,2 180KM
    Postów
    83

    Domyślnie pilot

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Gdzieś ktoś, coś pisał ale, jak chodzi o konkrety to oczywiście brak....
    Ja podałem link do testu z Niemiec, gdzie wkładano kilka takich samych walizek do Giulii i np Audi oraz BMW. Do Giulii mieściły się bez problemu. Do BMW już nie. Poza tym podano wówczas też wymiary i nawet licząc z wzoru na prostopadłościan wychodzi więcej niż 400 a gdzie jeszcze wnęki?
    Kiedy Wy zrozumiecie, że każde z tych aut ma mierzone to wedle tej samej normy DIN i fakty są takie a nie inne. Swoją drogą złożony wózek z gondolą, który do 159 Berlina nie mogłem wsadzić ze względu na źle wyprofilowany otwór do Giulii już się zmieścił...

    Kluczyk nie generuje sygnału do centralki a jest on jedynie wyszukiwany przez nią.
    Podobnie, jak Immo w naszych autach. Więc bateria kluczyka nie ma nic do odpalania. Gdyby sygnał był stale generowany, padła by pewnie po tygodniu.

    - - - Updated - - -



    Tam jest opcja zmiany rozdzielczości
    Pilot ładuje się indukcyjne w schowku a w piątek sprawdzę ile się mieści w bagażniku , wózek itd .inaczej będzie niż w kombi mały otwór jest ale jest bardzo głęboki bagażnik i akumulator w bagażniku po prawej stronie w nadkolu

    - - - Updated - - -

    Wczoraj chciałem kupić olej na dolewkę 0w20 selenu dzwonie do serwisu a tam ZONG nie mają takiego oleju dzwonie do innego to samo na dzień dzisiejszy nie ma takiego oleju w sprzedaży w Polsce ..ujnia z nędzą
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 23-10-2016 o 09:30

  4. #10904
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotr197308 Zobacz post
    Pilot ładuje się indukcyjne w schowku a w piątek sprawdzę ile się mieści w bagażniku , wózek itd .inaczej będzie niż w kombi mały otwór jest ale jest bardzo głęboki bagażnik i akumulator w bagażniku po prawej stronie w nadkolu

    - - - Updated - - -

    Wczoraj chciałem kupić olej na dolewkę 0w20 selenu dzwonie do serwisu a tam ZONG nie mają takiego oleju dzwonie do innego to samo na dzień dzisiejszy nie ma takiego oleju w sprzedaży w Polsce ..ujnia z nędzą
    Ale po co Ci dolewka? Nie znam zdrowego JTD/JTDm, który by zużywał olej. Instrukcja Giulii nie przewiduje zużycia oleju dla tego silnika. Inna sprawa, że ciekawe skąd go wezmą, jak będziesz musiał pierwszą wymianę zrobić...

    Z kluczykiem jest jednak coś pokręcone. Awaryjne odpalanie odbywa się poprzez położenie go w miejscu z jego odwzorowaniem i jest adnotacja, że robimy to gdy bateria się wyładuje. Widocznie transponder po wyszukaniu go przez auto generuje jakiś krótki sygnał z kodem (do czego już jest potrzebna bateria) i wtedy auto jest gotowe do odpalenia. W podłokietniku to nie jest miejsce do ładowania indukcyjnego. Bateria w tym kluczyku nie jest akumulatorem.
    Jak widać przewidzieli wszystko.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 23-10-2016 o 17:50

  5. #10905
    Użytkownik Świeżak Avatar piotr197308
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTDM 120KM sportwagon 2006 rok czarna perła teraz Giulia 2,2 180KM
    Postów
    83

    Domyślnie

    Jak odbierałem alfe tak mówił pan Babinski że jest tam ładowanie jeśli chodzi o olej to na dolewkę gdyz teraz się układa i chciałem mieć w zapasie jak by co a do wymiany jeszcze czas dopiero przejechane 1000km

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Rafter, sam uciekłeś od Alfy ładnych parę lat temu a teraz namawiasz innych do pchania się w kłopoty

    Bardzo się cieszę, że są jeszcze tak odważni jak Piotr197308, gdyż dzięki nim na ulicy będzie można podziwiać tak wyjątkowy samochód jakim jest Giulia.
    Ja mam swoją już 8 lat eksploatowana intensywnie i z ciężką nogą i muszę powiedzieć że w tych latach to po zakupie i przejechaniu 5000km padła turbina.2010 pojemnik na olej od wspomagania bo był ferelny. w 2015 wachacz górny prawy.2016 dolny prawy i tył drążki stabilizatora. koło pasowe na wale płyny wymieniane na czas wszystkie takie jak z pierwszego zalania.olej co 15000 wymiana.oczywiście czyszczony zawór egr parę razy padła pompa wody jak jechałem do KATOWIC ale to już wina materiałowa gdyz ukręcił się wirnik więc gdzie ta awaryjnośćwięc gdzie ta awaryjność
    Ostatnio edytowane przez piotr197308 ; 23-10-2016 o 09:53

  6. #10906
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotr197308 Zobacz post
    Jak odbierałem alfe tak mówił pan Babinski że jest tam ładowanie jeseista chodzi o olej to na dolewkę dzyz teraz się układa i chciałem mieć w zapasie jak by co jedli chodzi o wymianę jeszcze czas dopiero przejechane 1000km

    [COLOR="silver"][
    Marek by się pomylił?! W instrukcji na stronach 20-21 masz to opisane dokładnie. W "papierach" z ASO nie masz czasem adnotacji o wcześniejszej pierwszej wymianie oleju?
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 23-10-2016 o 09:56

  7. #10907
    Użytkownik Świeżak Avatar piotr197308
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTDM 120KM sportwagon 2006 rok czarna perła teraz Giulia 2,2 180KM
    Postów
    83

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Marek by się pomylił?! W instrukcji na stronach 20-21 masz to opisane dokładnie.
    Jeszcze nie czytałem
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 23-10-2016 o 09:57

  8. #10908
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Myszkin
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    służbowe
    Postów
    418

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotr197308 Zobacz post
    Pilot ładuje się indukcyjne w schowku a w piątek sprawdzę ile się mieści w bagażniku , wózek itd .inaczej będzie niż w kombi mały otwór jest ale jest bardzo głęboki bagażnik
    No to w takim razie w 159 jest bardzo bardzo głęboki bagażnik
    "Alfa Romeo ma wszystko, czego potrzebuje: rzesze rozmontowanych emocjonalnie fanów..."

    "Od takiej marki jak Alfa Romeo oczekujemy wysmakowanych detali, które zamieniają zwykłą czynność prowadzenia samochodu w celebrację kontroli nad maszyną"

  9. #10909
    Użytkownik Romeo Avatar .Andrzej.
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    do zabawy: Alfa Romeo Gtv 1.9 JTDm, na co dzień: duże z V6 i RWD
    Postów
    678

    Domyślnie

    Z tą wymianą w ASO, to trzeba uważać, bo w Lancii mimo że zalecany jest 5W-20 i jest nawet napis na korku, to zalali mi 5W-40 (pewnie z beczki) !!! Już nie wspomnę że trochę przelali ponad max!!!

    Co do Selenii 0W-20 to nie wiem czy nie jest tak jak w przypadku 5W-20, bo z tego co mi powiedziano w ASO, to jest dostępna w opakowaniach 5l, czyli nie ma 1 litrowych opakować. Na szczęście dolewać nie muszę. A na wymianę starcza mi 5litrów, mimo że układ ma nieco większą pojemność.

    Co do kluczyka (bo mysle że rozwiązanie jest indentyczne w Lanci i Giulii), to od 2 lat noszę go tylko przy pasku - jak na razie zero problemów. Choć klika razy już zdarzyło mi się wybrać do auta bez kluczyka i się zastanawiałem dlaczego gdy łapię za klamkę drzwi się nie otwierają

  10. #10910
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    piotr197308 jak byś mógł założyć temat w Nasze Auta o twojej Giulii ze zdjęciami. Będzie mniej spamu tutaj
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory