Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #11001
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    Kasztelan - to ironia?
    Nie widzisz różnicy w posiadaniu i eksploatacji pomiędzy autem nowym, a 10-letnim???
    To ja nie będę tłumaczyć

  2. #11002
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Zakup Giulii można jednak usprawiedliwić wtedy , gdy planujemy jeździć takim samochodem 8-10 lat, wtedy utrata wartości jakoś nam się rozłoży na wiele lat.
    Zakup Giulii można usprawiedliwić wtedy, kiedy pragniesz mieć własnie to auto, możesz je kupić, to znaczy nie zbankrutujesz przez ten zakup, i auto będzie Cię cieszyć nieważne ile, dwa czy dziesięć lat.
    W grobie nie będziesz już przeliczał żadnych utrat wartości. Życie i jego przyjemności to nie tylko drobiazgowe liczenie kasy.
    Absolutnie wyobrażam sobie zakup auta nowego i sprzedanie go po 3 latach za połowę ceny. Bo przez te 3 lata będę szczęśliwym, uśmiechniętym od ucha do ucha właścicielem wymarzonego auta.
    Naprawdę warto zjeść czasem kolację w przytulnej i fajnej restauracji a nie tylko zasuwać kopytka z keczupem u cioci, bo się "bardziej opłaca".
    Matkobosko.
    Ostatnio edytowane przez Anderson ; 05-11-2016 o 19:07

  3. #11003
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    mJTD 175KM+
    Postów
    20

    Domyślnie

    Nie chce mi się czytać całego tematju, ale jakiś miesiąc temu u helmuta oglądałem nową Giulię. Generalnie na żywo dramatycznie słabe spasowanie elementów blacharskich, szpary kompletnie nie do przyjęcia w aucie za takie pieniądze... Mam nadzieję, że makaroni to poprawią, bo takim autem nie wygrają z BMW.

  4. #11004
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anderson Zobacz post
    Zakup Giulii można usprawiedliwić wtedy, kiedy pragniesz mieć własnie to auto, możesz je kupić, to znaczy nie zbankrutujesz przez ten zakup, i auto będzie Cię cieszyć nieważne ile, dwa czy dziesięć lat.
    W grobie nie będziesz już przeliczał żadnych utrat wartości. Życie i jego przyjemności to nie tylko drobiazgowe liczenie kasy.
    Absolutnie wyobrażam sobie zakup auta nowego i sprzedanie go po 3 latach za połowę ceny. Bo przez te 3 lata będę szczęśliwym, uśmiechniętym od ucha do ucha właścicielem wymarzonego auta.
    Naprawdę warto zjeść czasem kolację w przytulnej i fajnej restauracji a nie tylko zasuwać kopytka z keczupem u cioci, bo się "bardziej opłaca".
    Matkobosko.
    Masz czasami kontrowersyjne wejścia ale tu trafiłeś w sedno a kolega Żuczek swój wywód powinien zacząć od słów ,, Z mojego punktu widzenia ...... "
    AR 156 1.8 TS ( 2001-2006)
    AR 159 1.9 JTDM 16V ( 2006-2009)
    AUDI A5 2.0 TFSI MTM (2009 -2014)
    BMW 528i F10 ( 2014 - 2019 )
    BMW 540i G30 ( 2019 -

    Lewostronnym powolno jeźdźcom mówimy kategorycznie NIE !!!

  5. #11005
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar 145Q
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Piotrków Trybunalski/Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD M-Jet 2004
    Postów
    735

    Domyślnie

    Właśnie miałem napisać, że Anderson w końcu napisał coś z czym się zgadzam.

  6. #11006
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafter Zobacz post
    Masz czasami kontrowersyjne wejścia ale tu trafiłeś w sedno a kolega Żuczek swój wywód powinien zacząć od słów ,, Z mojego punktu widzenia ...... "
    Napisałem , że z punktu widzenia finansowego zakup tak drogiego samochodu i odsprzedaż po 3 latach nie jest najlepszym pomysłem.
    Trudno nie zgodzić się z tą tezą.
    Nie uważam jednak, że pieniądze są najważniejsze w naszym życiu ,także jak ktoś może sobie pozwolić na utratę wartości rzędu 30 tys rocznie to tylko się cieszyć



    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #11007
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Statyczny
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.2 JTS
    Postów
    318

    Domyślnie

    Za przyjemności w życiu się płaci. Czym byłoby życiem bez przyjemności? Wegetacją. Życie by przeżyć, zaspokojenie najprostszych potrzeb.
    Ludzie, którzy kochają swoje auta dokładają do nich i cieszą się z nich, tak powinno być. Jedni wolą hazard, niektórzy duużo palą, inni lubią wycieczki, inni uwielbiają wydawać dużo na imprezy, tamci wydają ogrom na ubrania, a jeszcze inni - wydają mnóstwo pieniędzy na najnowsze komputery, telefony czy wyposażenie mieszkania. Dlatego gdy ktoś kupi auto, które traci na wartości te 30 000 zł rocznie, to oznacza, że to akceptuje. Że te 30 000 zł to niestety koszt, którego nikt nie lubi ALE to jednocześnie koszt, który daje w zamian radość. Ten kto kupi najnowszy komputer cieszy się, że ma 60 klatek na sekundę, gdy inny nie zobaczy różnicy od 40 wzwyż. A wyprowadzka z żoną do wspólnego, nowego domu? Też koszt, ale jaka radość w zamian?

  8. #11008
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Pitero
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Giulietta Sprint
    Postów
    672

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anderson Zobacz post
    Zakup Giulii można usprawiedliwić wtedy, kiedy pragniesz mieć własnie to auto, możesz je kupić, to znaczy nie zbankrutujesz przez ten zakup, i auto będzie Cię cieszyć nieważne ile, dwa czy dziesięć lat.
    W grobie nie będziesz już przeliczał żadnych utrat wartości. Życie i jego przyjemności to nie tylko drobiazgowe liczenie kasy.
    Absolutnie wyobrażam sobie zakup auta nowego i sprzedanie go po 3 latach za połowę ceny. Bo przez te 3 lata będę szczęśliwym, uśmiechniętym od ucha do ucha właścicielem wymarzonego auta.
    Naprawdę warto zjeść czasem kolację w przytulnej i fajnej restauracji a nie tylko zasuwać kopytka z keczupem u cioci, bo się "bardziej opłaca".
    Matkobosko.
    O moj boze! Po raz pierwszy... ZGADZAM SIE Z TOBA! Zapisze ten dzien w kalendarzu. W przyszlym roku rocznica.
    Made in Italy, perfected in my garage. Giulietta Sprint Speciale

  9. #11009
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin_M Zobacz post
    Kasztelan - to ironia?
    Nie widzisz różnicy w posiadaniu i eksploatacji pomiędzy autem nowym, a 10-letnim???
    To ja nie będę tłumaczyć
    Wytłumacz proszę bo może mamy inne priorytety, używam jednego i drugiego, nowe vs. dokładnie 10-letnie i z moich obserwacji wynika to ze ten nowy to jednorazowka ktora doprowadza mnie do szewskiej pasji ze swoimi ciaglymi fochami, 10-latek jezdzi od przeglądu do przeglądu, jak w nim musialem regulować linki hamulcowe to w nowym wymienialem skrzynie biegów....

  10. #11010
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dareknewry
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    '08 159 Ti 1.9 JTDm 16v
    Postów
    301

    Domyślnie

    skonczcie juz o tych przyjemnosciach zyciowych bo sie nakrecam i jeszcze Q kupie zamiast chaty a reszte zycia spedze na wynajmie

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory