Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #15621
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał vincent Zobacz post
    niszowe egzotyki
    O ile Hondę NSX można nazwać niszowym egzotykiem, Supra to już, hmmm, bardziej powszechne auto, ale wciąż rzadkie, OK. Natomiast 350/370, Lancer czy MX-5? Really? Niszowe egzotyki?
    Coś często te niszowe egzotyki widuję na ulicy, w moim nie największym wszak, mieście
    Chyba zapomniałeś, że taki Lancer Evo powstał na bazie zwykłego ordynarnego autka segmentu C.

    Po prostu nie lubię jak się szufladkuje. Włoski design mniam, mniam, jaki cudowny, a japoński ble. Każdy ma swoje lepsze i gorsze strony. Pamiętasz Multiple? Stilo? Albo Palio Weekend?
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  2. #15622
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Stilo? Przecież to zupełnie spoko auto?

  3. #15623
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vincent
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulia Super 2018
    Postów
    265

    Domyślnie

    Przecież zwykły Lancer wygląda jak ... No sam wiesz a Evo nie nazwałbym ponadczasowym designem ani trochę. mx-5 jest niszowe w porównaniu do segmentu c, 350/370 tym bardziej (chociaż egzotyki to to nie są - prawda).

    Może nie chodzi o szufladkowanie, ale statystykę A wyjątki są wszędzie. No i przypominam że tu był poruszony temat designu alfy (konkretnie Giulii) a nie Fiata i nikt nie powiedział że cały włoski design jest wspaniały tylko większość jest

  4. #15624
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    Lancera, to się Kolego nie czepiaj Lancer pomimo, że był produkowany od 2008 r. w prawie ostatniej wersji (później był taki amerykański lift), to wciąż wygląda co najmniej dobrze. Za każdym razem, z jakiej strony bym do Lancera nie podchodził, to zawsze mi się bardzo podobał (Sportback z 2010r., później skrócili lotkę.. i już wyglądał gorzej). Giulietta jest ładna, ale jak się patrzy na nią z przodu, to wygląda jak jakaś.. żaba Giulia wygląda w mojej opinii lepiej, ale wciąż z przodu gorzej jak Alfa 159.
    Ostatnio edytowane przez RalfPi ; 02-11-2019 o 18:50

  5. #15625
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

  6. #15626
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Strasznie żal 8C i GTV. O ile Giulia jest OK, ale nie powoduje u mnie palpitacji serca, o tyle na GTV to bym chyba zbierał od momentu premiery!
    Szkoda...


    Cytat Napisał vincent Zobacz post
    Może nie chodzi o szufladkowanie, ale statystykę A wyjątki są wszędzie. No i przypominam że tu był poruszony temat designu alfy (konkretnie Giulii) a nie Fiata
    Giulia ma spoko design. Dało by się co nieco ulepszyć (kurde, głupie klamki od drzwi w 159 były 100x lepsze), ale całościowo sprawia bardzo dobre wrażenie. Tylko jak czytam o "przepięknej Giuliettcie" to mi się taki jakiś bunt załącza, bo już IMO Mito jest bardziej spójne stylistycznie (akurat w tak małym aucie te przednie lampy nie rażą). Były rendery Julki z lampami a'la Giulia - nie można było zrobić liftu takiego? + silnik 2.0 i auto by zyskało drugą młodość!

    Dobra, dość marudzenia. Giulia jest OK, czekamy na lift żeby nie odstawała od konkurencji. Giulietta - czas zejść ze sceny... żal że następcy brak.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  7. #15627
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Widzę tu niezłe kółko wzajemnej adoracji
    Giulietta nadal wygląda świetnie?
    A może klasycznie?

    Ludzie! Od samego początku miała zrypany przód i tak jej zostało do dziś. Gdzie wy macie oczy?



    To pozwolę sobie podać kilka przykładów tego krzykliwego japońskiego designu, ok?
    Tak po jednym w każdej marki, żeby nie było:
    Honda NSX
    Mitsubishi Lancer EVO X
    Toyota Supra 4gen
    Mazda MX-5
    Nissan 350/370Z

    Wymieniać dalej?
    Giulietta od danego początku miała ryj taki jak mieć miała i właśnie on mi się podoba. Jest nawiązaniem do Alf z lat 60. jakoś. O to chodziło i jeśli idzie o Alfę to to się nie starzeje.

  8. #15628
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Giulietta od danego początku miała ryj taki jak mieć miała i właśnie on mi się podoba. Jest nawiązaniem do Alf z lat 60. jakoś. O to chodziło i jeśli idzie o Alfę to to się nie starzeje.
    Trzeba Ci przyznać rację. W przypadku alfy to jest tak,że na początku czasami nie zwala z nóg (albo może oczekiwania są jakieś zbyt wygórowane) ale po jakimś czasie człowiek zaczyna rozumieć po co to tak było zaprojektowane i z czego to wynika i nagle się zakochuje. Ja tam miałem z kilkoma alfami. KIedyś mi sie GTV nie podobała a teraz umiaram jak ją widzę, Giulietta też mi się średnio podobała ale jest pieknym autem nawet z przodu, potem była Giulia. Trochę rozczarowała a potem zakochałem się. Piekne auto. Przepiekne!!!

  9. #15629
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar leeroy15
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Ostrowiec
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    19

    Domyślnie

    W AR Giulii żadnej klasyki nie widzę - ot modernistyczny (sorry nawet nie modernistyczny tylko ówcześnie nam panujący i wszechobecny) design jakich wiele. Do niby jakiej klasyki miałby mieć odniesienie Giulia - do BMW 3 czy Mazdy 6. 159 - sedan typowo klasyczny. Przód odnosi się do AR SZ... Dodatkowo Alfa próbuje powrócić to tego wzoru na przykładzie chociażby Tonale - przednie trójdzielne lampy (pomimo, że przeszklone ) + agresywny look. Nie neguję Giulii bo jest ładna ale w mojej opinii ten design (dizajn ) nie przetrwa presji czasu i to jest tyko moja subiektywna ocena. Co do Mito i Giulietty to taka rubaszna parka jak mały chomik i świnka morska w ciąży.... No offence...

  10. #15630
    walgreen
    Gość

    Domyślnie

    Na szczęście trójdzielne lampy zniknęły z produkcyjnego designu Tonale. Nie ma co na siłę wmuszać agresywnego looku do SUVa.

    ps. Giulietta - świnka ma swój urok, podobnie jak 159, które miejscami wygląda jak zwykły Opel i nie ma w tym nic złego

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory