Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #9421
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    alfaromeo159jtd
    Postów
    166

    Domyślnie

    najtansza BMW 316d o mocy 115KM kosztuje w podstawowej wersji golas 136400zl.Konkurent 2.2 150KM giuli-318D 150KM kosztuje 144000zl.Giulia zaczyna sie od 139000 wiec jest tansza.Nie rozumiecie ze beda jeszcze tansze wersje i slabsze.Alfa bedzie tansza od BMW i mercedesa-musi byc.Dlatego nie rozumiem tutaj krzyku ze sa oferty jakies fleet przeciez to trzeba kupic dwa egzemplarze i to na firme.Nie rozumiem czemu nie dochodzi do was ze wejda tansze wersje giuli?Tak ciezko do was to dociera?

  2. #9422
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post





    I odnośnie Giulii za 200tys (zakładam, że w tej cenie zmieści się wersja 280KM w benzynie, choć może zbyt optymistycznie myślę..)
    Myślę ,że dobrze zakładasz podstawę , może nawet trochę mniej ale na sensownie wyposażoną 280 KM AT i tak trzeba będzie wydać okolice 250 kpln .
    AR 156 1.8 TS ( 2001-2006)
    AR 159 1.9 JTDM 16V ( 2006-2009)
    AUDI A5 2.0 TFSI MTM (2009 -2014)
    BMW 528i F10 ( 2014 - 2019 )
    BMW 540i G30 ( 2019 -

    Lewostronnym powolno jeźdźcom mówimy kategorycznie NIE !!!

  3. #9423
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    OK, wiem, to był przykład. Jak brałem moją mazde3 to mogłem w tej samej cenie mieć biedną 6 z najsłabszym silnikiem...




    I tak właśnie robi większość kupujących. Ja też oglądałem auta z różnych segmentów przed zakupem.
    I odnośnie Giulii za 200tys (zakładam, że w tej cenie zmieści się wersja 280KM w benzynie, choć może zbyt optymistycznie myślę..) - w moim przypadku gdybym miał taką kasę to na pewno porównałbym z Mustangiem GT choć segment zupełnie inny i auto totalnie z innej bajki - ale w zbliżonej cenie

    To jakieś od końca podejście przecież. Podstawowa sprawa to _po co_ nam nowy/dodatkowy itd. samochód. Określamy ten cel (wozi tylko mnie/rodzinę/towary/jeździ w trasy/po mieście/jest dla mnie/dla sąsiada itd. itp.) . Jak to mamy, to patrzmy ile mamy pieniążków i z tego zakresu, tylko z aut te podstawowe cele spełniających jak najlepiej wybieramy. A nie z wszystkich na rynku za XXXzł.
    Bez sensu. W ten sposób właśnie na forum mazdy, pojawiło się porównanie Mazdy6 i Giulietty QV (Giulietty nie Giulii) , a nawet z Mustangiem - no gdzie Rzym , gdzie Krym. Co z tego, że w zbliżonej cenie ? w zbliżonej cenie kupisz też mieszkanie.
    Celem zakupu auta nie jest _wydanie jakoś XXX_ pieniędzy. Byle wydać. Jest nim zaspokojenie jakiejś (trzeba ją sobie skonkretyzować tą najwżniejszą) potrzeby. Jednej, lub najwyżej kilku, ale nie kłócących się, bo jak do wielu z innych bajek, to żadnej nie spełni (mustang np. jako jedyny wóz dla rodziny 2+3 nie bardzo się nada nie? ) .
    Stąd jedyne porównania Giulii to mogą dotyczyć aut pokroju BMW3 sedan - wielkości, napędów , bryły . A nie Mustanga, no jak.
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 12-08-2016 o 11:15

  4. #9424
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Dlaczego nie do Mustanga? Jak sam piszesz liczą się założenia oraz kasa jaką się ma na spełnienie tych założeń. Ja potrzebuję ładnego i wygodnego samochodu na jazdy w sumie autostradowe, czasami miasto i wyjazdy na wieś. Co łapie się na te założenia? Mustang się łapie? Łapie. Giulia się łapie? Łapie (znaczy nie łapie, bo mi się nie podoba, ale tak dla przykładu). Citroen C5 w kombi? Też się łapie. I taki Jeep Cherokee też. Pozostaje kwestia kasy.

    Ok, tacy jak ja są wyjątkami, ale istnieją.
    Ostatnio edytowane przez jersey ; 12-08-2016 o 11:47

  5. #9425
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Wichura87
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR, OPC
    Postów
    453

    Domyślnie

    Jak można porównywać BMW 3 fleet edition do Giulii biznesowej, skoro w BMW siedzi 3 cylindrowa kosiarka?

  6. #9426
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    SY
    Auto
    Julietta
    Postów
    137

    Domyślnie

    Andrzejsr dla Ciebie to podejscie od konca dla mnie niekoniecznie. ja ustalam budzet i szukam w tej kwocie fajnych autek, i tak w jednym kotle moze byc Giulietta QV. Mazda 6 (sic!) Jeep Renegade i VW Scirocco kazde ma rozna wartosc dodana, a dla mojej rodziny (2 plus 2 koty) podobna funkcjonalnosc, do tego coraz wiecej rodzin ma po 2 lub wiecej samochodow wiec i spektrum mozna miec szersze.

  7. #9427
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Tak i każdy do czego innego - jak najbardziej.

    Co do założenia - celu - potrzeby "fajne auto" - to nie wiem co powiedzieć. Co konkretnie ma mieć fajnego ? bo to kompletnie nic nie znaczy.

  8. #9428
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    alfaromeo159jtd
    Postów
    166

    Domyślnie

    wichura87 dokladnie.BMW 318d 150KM podstawa kosztuje 144000zl,wiec alfa giulia 2.2 150KM jest tansza o 5tys.Nie rozumiem tutaj oburzenia

  9. #9429
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    SY
    Auto
    Julietta
    Postów
    137

    Domyślnie

    Jak to kazdy do czego innego? kazdy do jazdy, jeden da frajde na autostradzie drugi w terenie a trzeci jest wygodny... Fajny to taki ktory mi sie podoba, w moim przypadku podstawowe zaraz po budzecie kryterium wyboru samochodu. Ty kupujesz samochody ktore sa do czegos ale ci sie nie podobaja? Widzisz ja takiego podejscia nie rozumiem,

  10. #9430
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał adamku111 Zobacz post
    Jak to kazdy do czego innego? kazdy do jazdy, jeden da frajde na autostradzie drugi w terenie a trzeci jest wygodny... Fajny to taki ktory mi sie podoba, w moim przypadku podstawowe zaraz po budzecie kryterium wyboru samochodu. Ty kupujesz samochody ktore sa do czegos ale ci sie nie podobaja? Widzisz ja takiego podejscia nie rozumiem,

    No o tym samym (co do pierwszej części) pisałem w kwestii kilku samochodów w "gospodarstwie domowym" .

    A Fajny to określenie kompletnie nic nie znaczące. Jeśli fajny="taki który mi się podoba" , to po co pisać fajny. Po prostu "podobający mi się". A nie fajny. Bo scirroco nie jest fajny a pdał tu , lub C5 nie jest fajny. Ale mogą się komuś podobać, co poradzę.

    Tak , kupuję takie które są do czegoś, przy czym jednocześnie mi się podobają. Nie ma wówczas marudzenia "a bo tu bagażnik za mały, a bo prześwit za mały, a bo drążek drży itp." bo spełniają bardziej nadrzędne cele. Celem może być i "podobanie się" , czemu nie. Tylko wówczas pomijamy bagażnikowość, napęd, technologię itd. Tylko patrzymy .

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory