Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #9971
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfons159 Zobacz post
    QV hitem nie bedzie,malo sie tego bedzie sprzedawac(druga sprawa na tym filmiku brzmi tragicznie jak jakies dychawiczne 1.8 twinspark a nie topowa odmiana modelu)W usa lepiej niech ruszy szybko sprzedaz zwyklych wersji,bo to jest koniem pociagowym dla firm.A taka odmiana 200KM ma szanse naprawde na dobra sprzedaz w USA,bo to sa tanie auta jak na ich realia.Jestem dobrej mysli
    Dokładnie .... Brzmienie qf to jest największy dramat. W a 45 AMG na 4 cylindrach działa to o niebo lepiej.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #9972
    Użytkownik Znawca Avatar Archi
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Gliwice/Knurów
    Auto
    była GT 3.2 V6 Q2
    Postów
    1,193

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfons159 Zobacz post
    na tym filmiku brzmi tragicznie jak jakies dychawiczne 1.8 twinspark a nie topowa odmiana modelu

    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    Dokładnie .... Brzmienie qf to jest największy dramat.
    QV

    A teraz coś o Giulii, a nie - po BMW, Mazdzie i Volvo - Mercedesie, w V6 zastosowano technologię dezaktywującą część cylindrów podczas spokojnej jazdy, do 3.


    I było o tym w temacie, gdzieś między "śmieciami" o
    BMW, Mazdzie, Volvo i Mercedesie.


    Dla równowagi można pooglądać i posłuchać jak "lata pełnym ogniem" po torze Bolocco.


    Skoro ma spełniać normy, nie palić jak Busso, i nie emitować dźwięku silnika z systemu audio, a przy tym mieć osiągi - to coś za coś.



    Przy okazji gratuluję nabycia Giulietty Veloce.
    Ostatnio edytowane przez Archi ; 04-09-2016 o 16:21
    Alfa Romeo Nel Cuore

  3. #9973
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Luke77
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 280KM Benzyna MY20, Alfa Romeo Giulietta Distinctive 170KM Benzyna
    Postów
    813

    Domyślnie

    Archi: Like+1

    Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

  4. #9974
    Użytkownik Świeżak Avatar Łukash
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Milówka
    Auto
    Alfa GT Q2
    Postów
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    Dokładnie .... Brzmienie qf to jest największy dramat. W a 45 AMG na 4 cylindrach działa to o niebo lepiej.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    to co napisał Archi + to

    chyba wyczerpuje temat.

  5. #9975
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    Cytat Napisał Archi Zobacz post
    QV

    A teraz coś o Giulii, a nie - po BMW, Mazdzie i Volvo - Mercedesie, w V6 zastosowano technologię dezaktywującą część cylindrów podczas spokojnej jazdy, do 3.


    I było o tym w temacie, gdzieś między "śmieciami" o
    BMW, Mazdzie, Volvo i Mercedesie.


    Dla równowagi można pooglądać i posłuchać jak "lata pełnym ogniem" po torze Bolocco.


    Skoro ma spełniać normy, nie palić jak Busso, i nie emitować dźwięku silnika z systemu audio, a przy tym mieć osiągi - to coś za coś.



    Przy okazji gratuluję nabycia Giulietty Veloce.

    QV, sorki
    Dziękuję - auto na rok max, musiałem coś w podatek wrzucić i muszę się trochę ustabilizować w nowej pracy zanim wejdę w AMG. Chyba, że tak ją polubię, że zostawię jako drugie zamiast mazdy

    Co do dźwięku, panie... absolutnie się z Tobą nie zgadzam. Słyszałeś/widziałeś na żywo jak działa wydech sportowy AMG w SLA45 albo A45? Tam masz 4 cylindry, wszystkie normy spełnione, 381KM z 2 litrowej jednostki i cały dźwięk to mechanika, NIC nie idzie przez żadne głośniki. Na 4 cylindrach! Wydech QV to dla mnie dramat - najgorszy dźwięk w "supercarze" jaki słyszałem.
    Co mnie obchodzi audi... audi to jest żenada dla mnie, mam 20% zniżki na wszystkie audiki i na żadną się nie miałem zamiaru decydować - może RS6/7 bym przemyślał, ale na pewno nie na dzisiejsze czasy.

    Oczywistym jest, że w dość ogólnikowym temacie o Giulii będzie ona porównywana do innych samochodów - przecież to bez sensu żeby wszyscy piali tu z zachwytu nad nią i mówili jak do baby "wszystkie przed Tobą to lata świetlne za Tobą" Jestem bardzo zainteresowany Giulią 280KM, skoro ma kosztować (a ma) sensownie wyposażona w okolicach 210 tys brutto, pewnie po zniżkach zejdzie poniżej 200.

    Ale szczerze mówiąc nie wiem, czy nie "kupi" mnie jednak na koniec dźwięk wydechu CLA-45AMG. I to jest wg mnie dramat w Alfie - są ludzie, którzy potrafią zdecydować się na jakieś auto z tego powodu. Więc wpakowanie fajnego wydechu może być dobrą kartą przetargową dla 280KM. Natomiast w QV wydech to powinien być absolutny MUST. Że dźwięk jest gorszy niż w AMG za 200 tys zł, w którym nie jest oszukany i generuje go rzędowa 4ka? WSTYD... jakich argumentów "fanatyków Alfy" byście nie uruchomili.
    Ostatnio edytowane przez makaronek ; 04-09-2016 o 17:42

  6. #9976
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    A słyszałeś na żywo? Bo pierdziawki na filmikach to można wiesz co...
    45AMG rzeczywiście brzmi tak że zawstydzi niejedno V6.

  7. #9977
    Użytkownik Znawca Avatar Archi
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Gliwice/Knurów
    Auto
    była GT 3.2 V6 Q2
    Postów
    1,193

    Domyślnie

    Stwierdzałem jedynie fakty. Bez intencji przekonywania kogokolwiek do czegokolwiek.

    A tu znowu "dorabianie gęby".

    Nie wychwalam wydechu, piszę jak jest.

    To po kolei:

    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    Co do dźwięku, panie... absolutnie się z Tobą nie zgadzam. Słyszałeś/widziałeś na żywo jak działa wydech sportowy AMG w SLA45 albo A45? Tam masz 4 cylindry, wszystkie normy spełnione, 381KM z 2 litrowej jednostki i cały dźwięk to mechanika, NIC nie idzie przez żadne głośniki. Na 4 cylindrach! Wydech QV to dla mnie dramat - najgorszy dźwięk w "supercarze" jaki słyszałem.
    Co mnie obchodzi audi... audi to jest żenada dla mnie, mam 20% zniżki na wszystkie audiki i na żadną się nie miałem zamiaru decydować - może RS6/7 bym przemyślał, ale na pewno nie na dzisiejsze czasy.
    Rozumiem, że poza tym kiepskim filmikiem Ty widziałeś i słyszałeś QV na żywo? Jeśli tak to jesteś jednym z pierwszych w Polsce, a z pewnością na tym forum.

    Nie pisałem o zabiegach audio w odniesieniu do MB (nic o tym nie wiem), tylko do BMW (w najmocniejszej 5 diesel można sobie odtwarzać benzynowe V8).
    Zatem Audi i mnie niewiele obchodzi.

    Co do ciekawych wydechów w AR można sobie zerknąć np. na rozwiązania Akropovicia dla 4C Spider, zatem i AR potrafi znajdować ciekawe rozwiązania dla silników R4.



    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    Oczywistym jest, że w dość ogólnikowym temacie o Giulii będzie ona porównywana do innych samochodów - przecież to bez sensu żeby wszyscy piali tu z zachwytu nad nią
    Dla mnie problemem jest, że właśnie przez takie wpisy temat jest jaki jest, bo to chyba Ty pisałeś, że nie jest problemem - dla ciebie - że jest właśnie o wszystkim. Nawet jeśli szukasz obecnie auta, i myślałeś o Giulii, to pewnie zauważyłeś, że jest na forum miejsce dla osób szukających auta i oczekujących jakichś opinii forumowiczów na ten temat. Z pewnością nie jest to jednak to miejsce.

    Co do "piania", odbieram to raczej jako inputowanie, niż fakt. Z drugiej strony jeśli uważam, że Giulia jest ok, nie widzę powodu dla którego nie miałbym takiej opinii tu nie wyrażać. To ciągle jest - czy się to komuś podoba czy nie - forum AR. I przynajmniej ja nie będę się z tego ani tłumaczyć, a tym bardziej przepraszać.



    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    WSTYD... jakich argumentów "fanatyków Alfy" byście nie uruchomili.
    Wstyd to - dla mnie - byłoby tak absorbować tutaj swoimi "rozterkami" czytających, których to nic nie obchodzi (bo nie dotyczy Giulii, wszak benzynowej wersji 280 KM jeszcze nie ma) - wbrew kolejnym apelom forumowiczów i napomnieniom moderatora.
    Ostatnio edytowane przez Archi ; 04-09-2016 o 19:00
    Alfa Romeo Nel Cuore

  8. #9978
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Pomijając milczeniem przepychanki, czy mogę prosić o wskazanie informacji na temat wersji 280KM? Dość trudno przebijać się przez te wszystkie off-topy na niemal tysiącu stron wątku.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  9. #9979
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    Dokładnie .... Brzmienie qf to jest największy dramat. W a 45 AMG na 4 cylindrach działa to o niebo lepiej.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    To qf to jakieś nowe Infinity...?
    Może byś tak pooglądał chociaż inne filmy, gdzie słychać całe spektrum dźwięku Giulii Q?
    Czytam co piszesz i widzę, że na żywo nie słyszałeś tego auta w akcji na całkiem otwartym wydechu ale psy na nim wieszasz.
    Ja miałem okazję słyszeć, jak robi pełny odjazd na pierwszych 2 biegach i zapewniam Cię, że ciarki przechodzą.
    A 45 też słyszałem (nomen omen w tunelu po drodze na prezentację Giulii we Frankfurcie) i owszem robi wrażenie ale to bardziej huk niż dźwięk. Jeden z bardziej spektakularnych 4 cylindrówek ale teraz coraz więcej takich podkręcanych i dopracowywanych dźwięków.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Pomijając milczeniem przepychanki, czy mogę prosić o wskazanie informacji na temat wersji 280KM? Dość trudno przebijać się przez te wszystkie off-topy na niemal tysiącu stron wątku.
    Ale co konkretnie? Bo pytanie lekko ogólne.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 04-09-2016 o 20:05

  10. #9980
    Użytkownik Znawca Avatar Archi
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Gliwice/Knurów
    Auto
    była GT 3.2 V6 Q2
    Postów
    1,193

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    czy mogę prosić o wskazanie informacji na temat wersji 280KM?


    Belfer
    z pewnością ma więcej informacji.

    Z tego co wiem w europejskich konfiguratorach brak obecnie informacji, nie pamiętam też, czy w linkowanej gdzieś w temacie instrukcji było coś o niej - raczej o 200 KM.
    Pojawiały się tu jakieś newsy po wizytach na jazdach testowych dieslem, ale odnaleźć je nie będzie łatwo; a co do ich konkretności trudno się odnosić.

    Jest jeszcze strona amerykańska, ale póki co to też bardziej zapowiedź, niż namacalny fakt - Giulia Ti

    https://www.alfaromeousa.com/cars/alfa-romeo-giulia-ti
    Ostatnio edytowane przez Archi ; 04-09-2016 o 20:19
    Alfa Romeo Nel Cuore

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory