Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #7641
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    133

    Domyślnie

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał andrijko Zobacz post
    jako ciekawostkę dodam, że benzyna z giulii 280 konna będzie montowana w nowym wranglerze
    We Wranglerze będzie 300 km a nie 280

  2. #7642
    Użytkownik Znawca Avatar Archi
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Gliwice/Knurów
    Auto
    była GT 3.2 V6 Q2
    Postów
    1,193

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Cena powinna być adekwatna do funkcjonalności i rzeczywistej wartości (dla kupującego, bo to pojęcie względne), a nie do znaczka na masce czy emocji.
    "Oczywiście w przypadku Alfy Romeo płaci się za znaczek na masce. Który, muszę to przyznać, wart jest całkiem sporo. Na firmowym logo roi się od symboliki (...) W przeszłości Alfa Romeo zwyciężyła we wszystkich wyścigach sezonu Formuły 1. To w Alfie Romeo zaczynał karierę Enzo Ferrari. Za znaczkiem Alfy kryje się bogatsza historia i więcej prawdziwych emocji niż za logotypami wszystkich pozostałych firm z branży motoryzacyjnej".

    Jeremy Clarkson
    What Could Possibly Go Wrong...


    W tej kwestii w pełni podzielam opinię angielskiego Orangutana.


    Z dedykacją dla tych co czują tak samo.



    Dla mnie Giulia QV wydaje się w pełni zasługiwać na noszenie tego właśnie logo na swoim nadwoziu.
    Ostatnio edytowane przez Archi ; 26-05-2016 o 22:12
    Alfa Romeo Nel Cuore

  3. #7643
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 2,4 210
    Postów
    589

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    100 tysięcy to nie kompakt, tylko cena podstawowego Citroena C5. Więc dlaczego mam się ogarniać uważając, że to byłaby też właściwa cena za podstawową Alfę? Bo to Alfa? Ogarnijcie się trochę bo to za samochód się płaci, a nie za znaczek na atrapie chłodnicy.
    Tak się składa ze jechałem ostatnio c5 na lotnisko i to może być konkurent dla dacii a nie alfy. Wszędzie mega tani i twardy plastik itp itd. Ustalmy raz na zawsze ar to nie jest skoda. To nie jest tez citroen ani ford. Jej lokacja w portfolio firmy to cos jak wyższe modele audi w vag. Wyższe bo niskie to golfy pola i pasaty z innymi znaczkami. Po więcej trzeba tam siegnąć wyżej.

    Nie dziwi ból dupy wielu posiadaczy 156/159 ale na nowy samochód z salony którym aktualnie się poruszacie tez was nie było stać. Mnie zreszta rownież.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #7644
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Pytano ile wg mnie powinna kosztować nowa Giulia. Odpowiedziałem. O co chodzi? Że się Wam nie podoba, że nie staję na rzęsach i nie klaszczę uszami z radości na cenę Giuli? To tylko dupowóz. Środek transportu, coś co ma przewieźć moje 4 litery i ew. osobę(y) towarzyszące i bagaże z pkt. A do B.

    To, jak FCA chce Giulię pozycjonować niewiele mnie obchodzi. Dla mnie samochód nigdy nie będzie warty więcej niż 100000. 150 tys. jeżeli będzie mi się bardzo podobał z jakiegoś powodu. I nie ma dla mnie znaczenia czy to Citroen, Alfa Romeo czy Rolls Royce.

  5. #7645
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sulek
    Dołączył
    05 2013
    Auto
    Mito
    Postów
    68

    Domyślnie

    Urocze to jest. Niewielu widziało, jeszcze mniej chociażby siedziało w środku.
    A od momentu, gdy pokazały się cenniki jęczą, piszczą i marudzą, że drogo.

  6. #7646
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Pitero
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Giulietta Sprint
    Postów
    672

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Pytano ile wg mnie powinna kosztować nowa Giulia. Odpowiedziałem. O co chodzi? Że się Wam nie podoba, że nie staję na rzęsach i nie klaszczę uszami z radości na cenę Giuli? To tylko dupowóz. Środek transportu, coś co ma przewieźć moje 4 litery i ew. osobę(y) towarzyszące i bagaże z pkt. A do B.

    To, jak FCA chce Giulię pozycjonować niewiele mnie obchodzi. Dla mnie samochód nigdy nie będzie warty więcej niż 100000. 150 tys. jeżeli będzie mi się bardzo podobał z jakiegoś powodu. I nie ma dla mnie znaczenia czy to Citroen, Alfa Romeo czy Rolls Royce.
    Czyli przez swoje ideologiczne myslenie jestes skazany na nowe kompakty (nie w full opcji) i uzywki. Stad bol dupy. Troche takie sado maso, bo z wypowiedzi wnioskuje ze na drozsze tez cie stac.
    Made in Italy, perfected in my garage. Giulietta Sprint Speciale

  7. #7647
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    I do takich celów - przewozowych - jest fiat, vw, mazdy (poza MX5) , c5, c4, mondeo i insygnia. Aż z nawiązką. I diesle.
    A Alfa - gdy oczekuje się i ma potrzebę (irracjonalną oczywiście, ale w świecie się roi od pozamotoryzacyjnych przykładów takich i jesteśmy gotowi płacić za to) czegoś więcej.
    [MENTION=28791]GregoR[/MENTION]15german : są u góry pola edycji ikonki z obrazkiem i taśmą filmową - klikasz i wstawiasz. Wstawiaj !
    Ta 6C w Arese to ten ostatni koncept z 2016 ?

  8. #7648
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pitero Zobacz post
    Czyli przez swoje ideologiczne myslenie jestes skazany na nowe kompakty (nie w full opcji) i uzywki. Stad bol dupy. Troche takie sado maso, bo z wypowiedzi wnioskuje ze na drozsze tez cie stac.
    Zaraz SM. Uważasz, że jestem kimś kogo kręci motoryzacja i czuje się ograniczony tym, że nie kupuje nic droższego? To się mylisz. Samochód to środek transportu. Niewspółmiernie drogi do tego co oferuje, niestety realia naszego kraju są takie, że samochód jest potrzebny do sprawnego przemieszczania się.

    Za ładny(!) samochód mogę zapłacić więcej, ale Giulia wg tego co pokazują materiały reklamowe ładna nie jest. Wg mnie, bo się zaraz znowu rzucicie na mnie.
    [MENTION=3383]Andrzejsr[/MENTION] - zgadza się. Jestem gotów płacić za wycieczki na Daleki Wschód. Na modele wydaję pewnie więcej niż część ludzi tutaj na swoje samochody. Dla każdego coś miłego

  9. #7649
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Jestem gotów płacić za wycieczki na Daleki Wschód. Na modele wydaję pewnie więcej niż część ludzi tutaj na swoje samochody. Dla każdego coś miłego
    To może pomyliłeś fora? To jest forum motoryzacyjne, więc jakiej reakcji się spodziewasz od miłośników aut pisząc takie rzeczy?
    Pozdro,
    Bartas

  10. #7650
    Użytkownik Rowerzysta Avatar latem666
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Były: Corsa B 1.2 16V, AR 156 1.6 TS SW R.I.P. Jest: 156 SW FL 1.9 JTD 8v
    Postów
    499

    Domyślnie

    Co ty człowieku w takim razie robisz na tym forum?

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory