Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #10961
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Osobowe
    Postów
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anderson Zobacz post
    To nie auto jedzie ale kierowca. Nie zauważyłeś?
    Jeśli w tej Giulii siedziała kochanka prezesa, która na codzień ujeżdża tico i prezesa, to taka 166 z dobrym kierowcą, jakim jest nasz forumowy kolega, spokojnie ją smyknie na trasie.
    Oczywiście, ale w takiej sytuacji 159 w 1.9 JTD 8v objedzie Giulie Q jeśli w tej drugiej będzie siedziała niedowidząca babcia, która do pedałów nie sięga. Argument na zasadzie "ty masz mocniejszy silnik, ale nie masz kół w aucie, a ja mam".


    Myśle, ze bez nadwozia typu kombi na pewno sie nie uda
    Dzisiaj jak ktoś chce większe auto, to w 80% przypadków kupuje suva/crossovera a nie karawan pogrzebowy, przepraszam kombi. Alfa jest w na tyle cięzkiej sytuacji że nie zrobi kombiaka do promilowej części społeczeństwa. Po to też będzie Stelvio. Żeby zapełnić lukę po sportwagonie i chociaż przykuć uwagę tych, którzy chcą większe auto. Alfa po części straciła swój indywidualizm. I na chwilę obecną to dobrze*, bo z nim to długo by nie pociągnęła. A tak to zrobiła fajnego sedana który ma szansę się sprzedać, robi też suva który ma szansę uratować ją od bankructwa.

    *Z drugiej strony, to jeszcze lepiej, że Giulia to nie 159 po liftingu, tylko nowo-stare auto, nawiązujące do tradycji marki i zapewniające prawdziwie sportowe emocje w wersjach Quadrifoglio i Veloce.
    Ostatnio edytowane przez Solve ; 31-10-2016 o 01:23

  2. #10962
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ArcoMancino
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Mordor, korzenie z WGM
    Auto
    Giulia 2.0 pb 200 KM '17 Vulcano Black. Wcześniej 159 BN 1.9JTDm 8V '09 Grigio Titanio.
    Postów
    483

    Domyślnie Alfa Giulia- 2015

    Odnośnie posta wyżej: większość sprzedaży C klasy, BMW 3 i Audi A4 to nadwozia kombi. Sedany to niewielki ułamek sprzedaży powyższych modeli. Jak widać po wynikach, w segmencie sedanów Giulii niewiele brakuje do przełamania dominacji niemieckiej trójcy (ale to w sedanach...). Jeżeli zaś jednak chodzi o pojemność rynku i osiągniecie zakładanych planów sprzedażowych, to znów pomógłby przykład omawianej niemieckiej trójcy pokazujący, ze kombi jest tu nieodzowne (przynajmniej w Europie - przy założeniu, ze Europa powinna dostarczyć przynajmniej 1/3 całego wolumenu sprzedaży zakładanego przez FCA dla Giulii). Ja nie jestem fanem karawanów, wole sedany, ale tu dyskutujemy o specyfice europejskiego rynku, który w tej klasie kombiakami stoi.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez ArcoMancino ; 31-10-2016 o 02:35

  3. #10963
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Osobowe
    Postów
    34

    Domyślnie

    Jakieś konkretne dane liczbowe?

    Ja patrząc po liczbie nowych aut tego segmentu jakie widuję, to stwierdzam, że poza Audi, z marek premium tych kombi nie sprzedaje praktycznie nikt. Widziałem na drodze 3 bmw 3 w kombi, nowych mercedesów praktycznie nie widuję(albo zwyczajnie ich nie zauważam).

  4. #10964
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ArcoMancino
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Mordor, korzenie z WGM
    Auto
    Giulia 2.0 pb 200 KM '17 Vulcano Black. Wcześniej 159 BN 1.9JTDm 8V '09 Grigio Titanio.
    Postów
    483

    Domyślnie

    Gdy zestawimy dane z poniższego linka:

    http://www.alvolante.it/news/alfa-ro...rescono-349054

    Z danymi z poniższych:

    http://left-lane.com/european-car-sa.../audi/audi-a4/

    http://left-lane.com/european-car-sa.../bmw-3-series/

    http://left-lane.com/european-car-sa...-benz-c-class/

    To wyjdzie nam, ze sprzedaż wygladała tak:

    Mercedes C klasa:

    35 568 szt. nadwozia sedan w okresie styczeń-wrzesień 2016

    Ponad 100 000 sztuk wszystkich wersji nadwoziowych w okresie styczeń-sierpień 2016

    BMW 3:

    24 931 szt. w nadwoziu sedan w okresie styczeń-wrzesień

    Ponad 90 000 szt. we wszystkich wersjach nadwoziowych w okresie styczeń-sierpień

    Audi A4:

    23 803 szt. w nadwoziu sedan w okresie styczeń- wrzesień

    Ponad 100 tysięcy sztuk wszystkich wersji nadwoziowych w okresie styczeń-sierpień.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #10965
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    Cytat Napisał 145Q Zobacz post


    Zasadniczo to Giulia 180hp objedzie każdą 166tkę. 166 3.2 240hp ma 7.4s do setki Giulia 2.2 180hp 7.2
    Oj tu byłbym ostrożny . 4-cylindrowe diesle zaczynają puchnąć tam gdzie V6 oddycha pełną piersią
    AR 156 1.8 TS ( 2001-2006)
    AR 159 1.9 JTDM 16V ( 2006-2009)
    AUDI A5 2.0 TFSI MTM (2009 -2014)
    BMW 528i F10 ( 2014 - 2019 )
    BMW 540i G30 ( 2019 -

    Lewostronnym powolno jeźdźcom mówimy kategorycznie NIE !!!

  6. #10966
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    159 sedan
    Postów
    6

    Domyślnie

    Witam

    W piątek nieoficjalnie dowiedziałem się o cenie wyjściowej Veloce 280KM. Nie do końca jeszcze wiadomo jakie pakiety będę w standardzie a jakie nie. Cena 194 500 PLN. Czekałem właśnie na ten model. Jednakże później tego dnia zaproszono mnie na przedpremierową prezentacje nowego ISa. To był tzw. Black Friday i dostałem dobrą cenę na konfigurację na której mi zależało. Chciałem poczekać na Veloce 280 KM i Infiniti Q60, ale jak pomyślałem że to świeże, nowowprowadzane modele i może być różnie to stwierdziłem ze biorę ISa. Jakby co pojeżdżę 1 rok, sprzedam w dobrej cenie i będę miał okazje zobaczyć jak sprawuje się Giulia. Wniosek jest taki, że kolejny klient ucieka zniecierpliwiony dziwną polityką sprzedażowo-promocyjną FCA.

    Pozdrawiam
    Paweł

  7. #10967
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    159 2.4 Q-Tronic 2009
    Postów
    326

    Domyślnie

    Narzekasz że Giulia nowa a ISa wziąłeś którego? Przecież też dopiero co był FL. Akurat stylistyka nowych Lexów jest moim zdaniem grubo przesadzona i zdecydowanie wolałbym Giulie. IS w tej cenie to chyba też gorsze osiągi.

  8. #10968
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    Pisze przecież ze dostał dobra bardzo cenę - pewnie -20% - wtedy już jest opłacalne. Chociaż ja tez bym sie na is nie skusił. Lepiej s3 wziąć w sedanie wg mnie w tej samej cenie


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #10969
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    159 sedan
    Postów
    6

    Domyślnie

    Wziąłem przed FL, który jak na razie mówią, nic nie wnosi oprócz zmian stylistycznych i wyższych znacząco cen. A model jest na rynku od 2013 roku. Proponuje poczytać i posprawdzać najpierw, co tyczy się też osiągów. O stylistyce się nie dyskutuje, każdemu podoba się co innego.

    Pozdrawiam
    Paweł

  10. #10970
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    No ale chyba osiągów do audi s3 porównywalnych nie ma, prawda? Chyba ze aż tak Ci sie podoba wyglądowo wtedy faktycznie bez sensu sie spierać


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory