Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #14971
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    588

    Domyślnie

    Cytat Napisał omen Zobacz post
    Teraz pokaz mi salony sprzedaży AR jakie powinno mieć premium w kraju.
    Pokaż wyszkolenie pracowników, wyposażenie warsztatu i wiedzę serwisantów premium..
    potem przejdź się do Fiata i porównaj z AR. Nagle dowiemy się, że Fiat też jest premium bo w/w jest takie samo jak w AR.

    Katowice. Duży salon na Śląsku. 2 lata od prezentacji, około roku od rozpoczęcia sprzedaży lub nawet więcej a brak Stelvio 2.0 280 na jazdy testowe. Ściągnięcie z innego salonu też nie możliwe. Po uporczywych telefonach i wizytach słyszymy „ może uda się, jeśli nasz handlowiec udostępni prywatny samochód”
    BMW, Volvo, Audi.. kazda wersja silnikowa do testowania.

    PREMIUM? Serio?



    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Sobieslaw Zasada Krakow.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał alfons159 Zobacz post
    Pan azar jako jeden z nielicznych twardo stapa po ziemi.Brawo.Audi ma duzo modeli premium a jest w vagu i jest wiecej prestizowa niz alfa.Dobra wiecej nie bede w tym temacie pisal-niektorzy sa zamknieci w swoim swiecie ale to tak jest z fanatykami.Giulia jest bardzo fajnym usportowionym sedanem klasy sredniej i niech sie sprzedaje-oby byla takim hitem jak alfa 156-zycze jej tego.Peace
    Nie wiem kto czego jest fanatykiem, widac ze Ty jestes ale BMW czy innych marek.

  2. #14972
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garraty Zobacz post
    Sobieslaw Zasada Krakow.

    - - - Updated - - -



    Nie wiem kto czego jest fanatykiem, widac ze Ty jestes ale BMW czy innych marek.
    I co mam jeździć po całym kraju, żeby kupić Stelvio?
    Marke premium? 100km żeby sie przejechać? Serio? Takie podejście do klienta jest PREMIUM?
    To może sam mam też se te auto poskładać i codziennie dziękować za to FCA, że dali możliwość kupna klocków lego?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #14973
    Użytkownik Rowerzysta Avatar uTvo0
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta (2013-2018) 1,4 TB 170 KM, Giulia Veloce (2018)
    Postów
    301

    Domyślnie

    Cytat Napisał klag3 Zobacz post
    Katowice to salon porażka
    Byłem wiem


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Z tego co rozumiem, to AR jako marka wymaga coraz więcej od swych salonów. M.in. dlatego Carserwis musiał przebudować nowy budynek na Połczyńskiej. Niektóre "stare" salony sprzedają AR ale z braku alternatyw w danym miejscu - docelowo stracą taką możliwość bez odpowiedniego dostosowania salonu. Byłem oglądać rok temu Giulię w Częstochowie. Nie mieli nic do zaoferowania do jazd testowych, można było sobie tylko usiąść w jednym z egzemplarzy. Dziś już nie sprzedają AR.

  4. #14974
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfons159 Zobacz post
    Dobra wiecej nie bede w tym temacie pisal-niektorzy sa zamknieci w swoim swiecie ale to tak jest z fanatykami.Giulia jest bardzo fajnym usportowionym sedanem klasy sredniej i niech sie sprzedaje-oby byla takim hitem jak alfa 156-zycze jej tego
    Zgadzam się z tym. To usportowiony sedan klasy średniej. Nawet niezły jak na początek na "odrodzenie" ale z pewnością nie premium.
    Mnie np. nie boli, że jeżdżę klasą średnią

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Garraty Zobacz post
    Nie wiem kto czego jest fanatykiem, widac ze Ty jestes ale BMW czy innych marek.
    Rozumiem, że na tym forum trzeba wyznawać jedną markę i wypowiadać się tylko pozytywnie?
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  5. #14975
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Wieliczka, Poland
    Auto
    Alfa 159 SW 1.9 JTDM > Giulia Veloce
    Postów
    127

    Domyślnie

    [MENTION=734]omen[/MENTION] Nie wiem skąd masz info, że w BMW można przejechać się każdą wersją silnikową. Ja jak szukałem samochodu to w Krakowie mieli do testów tylko 1 diesla.

  6. #14976
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    Tylko dlaczego ta Giulia jest testowana z markami premium, a nie z Octavią, Mazdą 6 czy Talismanem? Albo na odwrót dlaczego np. takiej Mazdy tam nie ma?
    https://www.youtube.com/watch?v=L_wR75WK1YA
    https://www.youtube.com/watch?v=iKhsDmJWcNs
    https://www.youtube.com/watch?v=U9evDwoNDk0

  7. #14977
    Użytkownik Świeżak Avatar Olej555
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    BMW f10 2016, Mazda 6 2015, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 2006 , Alfa 156 SW 1.9JTD 200
    Postów
    222

    Domyślnie

    Rozumiem że jak ktoś ma inne zdanie niż alfons159 i azar to jest fanatykiem.
    Sprawdziłem organoleptycznie każdą realną konkurencję dla Giuli czyli : BWM 3,4 , C klase, A4, Lexusa IS, Infinity q50, Jaga XE.
    Zachłysnęliście się szczególnie niemieckim premium.
    Jeżdżę serią 5, w firmie używam też często nową serie 3.
    O ile seria 5 jest odczuwalnie lepiej wykonana i wyciszona to seria 3 absolutnie (względem Giuli).
    Nową C klase mam w rodzinie i tez nią pojeździłem, fajna ale tylko w odpowiedniej konfiguracji (odpowiednio drogiej). Infotaiment też słaby. Choć nie tak słaby jak w alfie. Plastiki potrzaskują.
    Nowe A4 miałem jako zastępcze, beznadziejne. Miałem wersję s-line. Nie oceniam silnika. Szaro buro i perfekcyjnie nudno w środku. Nie rozumiem zachwytów nad virtual audi cockpit.
    Gadżet na chwilę a potem już powszednieje i nie zwracasz na to uwagi. Przed sąsiadem możesz się pochwalić mapami Google na zegarach.

    Oczywiście jest to moja ocena samego produktu.
    Inna sprawa to salony, które w AR są słabej jakości. Choć widzę że po wybudowaniu nowego salonu w Szczecinie zaczynają się bardziej starać.
    Mercedes też słabo (obsługa z łaską) , Audi nieco lepiej a szczeciński salon BMW to najwyższy poziom sprzedaży i obsługi z jakim się do tej pory spotkałem ( w Warszawoe BMW Inchcape już gorzej)

    Reasumując,
    W mojej opinii, piętą achillesową alfy nie jest produkt a obsługa około sprzedażowa. FCA - bank, leasing / marketing.
    Produkt premium + obsługa około sprzedażowa nie premium = Alfa to pół premium , krakowski targiem

    Dodam że nie mam żadnej alfy więc raczej nie jestem "fanatykiem" jak poniektórzy tutaj imputują.
    Ostatnio edytowane przez Olej555 ; 11-05-2018 o 16:30

  8. #14978
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,799

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post

    Tak że z tymi nieporównywalnymi osiągami, to bądź trochę bardziej powściągliwy jednak.
    Nieporównywalne to one są dla tzw dziennikarskiej "elastyczności" - czyli dla niezmieniających biegów.

    (podaję za : http://www.zeperfs.com/en/duel3338-4845.htm )
    Ja porównuję zawsze w Automobile Catalog i tam parametry Mazdy są faktycznie zbliżone do Giulietty (przyśpieszenie 0-100, wyprzedzanie 60-100, 80-120 ) choć zawsze nieco gorsze - to było do przewidzenia biorąc pod uwagę podobną moc i niższą masę Mazdy. Ta sama historia jest ze 156 JTS - osiągi są podobne.
    Tylko dlaczego jak jeździłem JTS-em zawsze szybka jazda w trasie była bardziej męcząca i dużo mniej komfortowa ?
    Sprawę wyjaśnia ostatni parametr elastyczność na poszczególnych biegach - VItka 80-120 - Giulietta 10,7 - Mazda 3 - 14,7 s.
    Giuliettą łatwiej jest po prostu wykorzystać pełny potencjał silnika a w Mazdzie trzeba kręcić pod czerwone pole i szybko machać biegami - na dłuższą metę męczące. Ja zdecydowanie wolę charakterystykę silnika z turbo i choć JTS też fajnie śmigał to jednak podczas wyprzedzania pewniej czuję się w Giulietcie

    A teraz coś specjalnego dla Tomaza - Panowie z Automobile Catalog sprawdzili też spalanie w obydwu modelach.
    Giulietta spaliła im - 8.9 litra średnio a Mazda .... dokładnie tyle samo 8.9 litra. Jak na 2.0 - mało ale też nie ma się czym podniecać.

    Jeśli Alfa zamontuje słabszy silnik niż do tej pory to dla oszczędności - samochód ma być tańszy. Jak dla oszczędności to musi być to jednostka, która jest już gotowa i tylko trzeba ją zamontować w Giulii. Robienie specjalnie silnika na taką okazję, nie miało by żadnego sensu ekonomicznego.

  9. #14979
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,300

    Domyślnie

    To będzie pozorna oszczędność (małe silniki w Giulii) , bo nadszarpnie i tak już marny "prestiż" tej marki. Może w jakimś małym miejskim następcy Mito to prędzej.
    Co do wykorzystania potencjału silnika - od tego jest kierowca i skrzynia, a "podczerwone pole" to też pole i nic złego w jeździe z obrotami tam gdy jest taka potrzeba. Testy "przyspieszeń" na zadanym biegu to bzdety jak moment diesla przed laty będący hasłem marketingowym dla mas.
    Natomiast dlaczego męcząca jazda JTS ? - 5 biegów, wysokie obroty z tym związane ciągłe a nie chwilowe, oraz zawieszenie i buda z czasów innych standardów budowy samochodów.
    Niemęczące to są duże pojemności wolnossące z automatem, reszta to zawsze kompromisy jakieś.

  10. #14980
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał omen Zobacz post
    Teraz pokaz mi salony sprzedaży AR jakie powinno mieć premium w kraju.
    Pokaż wyszkolenie pracowników, wyposażenie warsztatu i wiedzę serwisantów premium..
    Tego nie neguję. Ale po styczności z Volvo w Poznaniu (próba zakupu V40) - też nie mam o nich najlepszego zdania. Nie ulega natomiast wątpliwości, że cała otoczka (serwis, sprzedaż) w Alfie jest mocno poniżej poziomu Giulii.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory