Strona 72 z 105 PierwszyPierwszy ... 22626364656667686970717273747576777879808182 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 711 do 720 z 1050

Temat: Alfa Romeo SUV- (Stelvio) 2016...

  1. #711
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    Za daleko posunięta teza. Sprowadzasz problem do chodzenia w garniturze czy w chińskim mundurku (bo inni chodzą).
    Rozmawiamy o samochodzie osobowym, nie o wyspecjalizowanych użytkowych. Chyba nie bojkotujesz marketu bo towar wozi brzydka ciężarówka albo pomijasz na przystanku solarisa bo podoba Ci się autosan..... ?
    Za to na zakup auta masz wpływ. A właściciele suvów przepłacają chcąc "utility" a otrzymują "mediocrity".
    A Ty nie masz wrażenia, że z tą niechęcią do SUVów zachowujesz jak taka kapryśna paniusia, która otwierając menu w restauracji stwierdziła: a czemu tu jest golonka, jak ja nie jem golonki Jak nie lubisz SUVów, to nie jedz, sorry to nie kupuj
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  2. #712
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał 145Q Zobacz post
    Produkują to, na co jest popyt a niekoniecznie - jak zauważacie - faktyczne zapotrzebowanie.
    Ale to oszustwo, Alfa Romeo zachowuje się jak rasowy polityk, czyli nas dla naszego "dobra" oszukuje. Tak jak Ferrari kiedy wypuściło mniej niż 12 cylindrów, Porsche z dieslem itd.
    Producenci budują markę na sloganach a na koniec chodzi tylko o nasze pieniądze. A MY z tym nic nie robimy. Ale podobno jesteśmy gatunkiem stadnym.

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Jak nie lubisz SUVów, to nie jedz, sorry to nie kupuj
    Nie mam nic do wyborów innych ludzi. Moja wolność kończy się tam gdzie zaczyna się wolność innych ludzi. Ale taka kategoria aut dla mnie jest nikogo nie urażając bezsensowna na tle ich (nie wad) braku zalet. Gadżet, wymysł, króliczek którego ktoś KAŻĘ nam gonić. I co? Gonimy..... i tu moje "hold on" a po co?
    Wyrażam swoje zdanie bo jestem ciekawy zdania innych. Może zmienię swoje.
    W końcu życie ma sprawiać radość i satysfakcje, obojętnie z czego.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  3. #713
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    Nie mam nic do wyborów innych ludzi. Moja wolność kończy się tam gdzie zaczyna się wolność innych ludzi. Ale taka kategoria aut dla mnie jest nikogo nie urażając bezsensowna na tle ich (nie wad) braku zalet. Gadżet, wymysł, króliczek którego ktoś KAŻĘ nam gonić. I co? Gonimy..... i tu moje "hold on" a po co?
    Wyrażam swoje zdanie bo jestem ciekawy zdania innych. Może zmienię swoje.
    W końcu życie ma sprawiać radość i satysfakcje, obojętnie z czego.
    No właśnie, więc pozwól innym poczuć wolność wyboru. Ja też kiedyś się zarzekałem, że nigdy nie kupie SUVa, a teraz właśnie umawiam się na jazdę próbną Stelvio, żeby się osobiście przekonać, ile w Stelvio jest Alfy, a ile bezsensownego SUVa, bo zanim coś skreślę, to wypadałoby to choć trochę poznać, a może mi się spodoba
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  4. #714
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Archi Zobacz post
    Czyli nie przeszkadzają Ci dostawczaki, ciężarówki, autobusy i trolejbusy tylko SUV, no cóż, dobrze że nie mam takiego problemu
    oczywiście że nie, bo wspomiane pojazdy posiadają jasno nakreslony i prawdziwy cel swego istnienia. Są stworzone z powodu wypowiedzianych i jasno nakreślonych potrzeb.

    SUV te potrzeby tworzy , to raz. A dwa że je nagina i wypacza ich sens (praktyczność choćby, w domyśle - jakiej nie ma , powiedzmy, kombi. A ma i to znacznie większą) .
    Po trzecie nie artyukuje żadna reklama prawdziwych potrzeb dla których on ma swój sens istnienia. Bo oczywiśie że są, ale zbyt wstydliwe do reklam, gdyby się w nich pojawiały te prawdziwe, byłoby ciut niezręcznie.

    Aha, i to nie jest żadna święta wojna po prostu spojżenie dla równowagi tych ochów i achów, bo Alfa cośtam wyprodukowała, nazwywa się Alfa, dzięki temu przetrwa to mamy piać z zachwytu lub milczeć gdy słyszymy powtarzane po wielokroć bzdury jak o uniwersalności i zdolnościach przewozowych suva. Jeszcze terenowe możliwości może ma się okaże niedługo.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał bera5 Zobacz post
    Z innej beczki. Paradoks jest taki że walczy się z emisją spalin , a dopuszcza się SUV-y które powodują zwiększoną emisję. (Ale świat zwariował już dawno - co się dziwić ludzie poddają się trendom (głupota nie boli))
    Pozdrawiam forumowiczów
    Tak jest, to kolejne kłamstwo, lub w najlepszym wypadku przemilczenie.
    Cieszymi się że Alfa dzięki suv'om może robić Giulie, ale może gdyby nie suvy mogłyby te Giulie mieć po 2 cylindry więcej ?

    Co do bezpieczeństwa SUVa jeszcze - oczywiście to domysł, ale parkujący SUV przy przejściu no bo wjechał tam , a jakże - mistrz, czy nie pogarsza bezpieczeństwa zasłaniając to przejście i okolicę ? to samo na pasach ?

    Wspomiana ekologia - oczywiście przemiczalana przy marketingu sovowym, albo w najlepszym razie sprowadzająca się do "ale wie pan, dzisiejsza technika pozwala tak emisję zmniejszać, że zwiększony opór powietrza i masa nie przeszkadza" . Nowa fizyka. Dzisiejsza. Ludzkość od zawsze wierzy niezłominie w są dzisiejszość.
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 04-04-2017 o 13:01

  5. #715
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar khazar
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm 8V
    Postów
    691

    Domyślnie

    Po prostu SUVy są dla niektórych osób bardziej szpanerskie, są większe, lepiej (drożej) wyglądają. Nie rozumiem dlaczego muszę to tłumaczyć na forum Alfy Romeo - marki jednej z najmniej praktycznych, wybieranych ze względu na wygląd.

  6. #716
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał khazar Zobacz post
    Po prostu SUVy są dla niektórych osób bardziej szpanerskie, są większe, lepiej (drożej) wyglądają. Nie rozumiem dlaczego muszę to tłumaczyć na forum Alfy Romeo - marki jednej z najmniej praktycznych, wybieranych ze względu na wygląd.

    Tak jest, ale czy pojawia się gdzieś przy ich zakupie taki argument ? abstrahując już od tego, wobec kogo są szpanerskie, bo to oddzielna kwetsia "grupy rówieśniczej".

  7. #717
    Użytkownik Znawca Avatar szewi
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    Cytat Napisał khazar Zobacz post
    Po prostu SUVy są dla niektórych osób bardziej szpanerskie, są większe, lepiej (drożej) wyglądają. Nie rozumiem dlaczego muszę to tłumaczyć na forum Alfy Romeo - marki jednej z najmniej praktycznych, wybieranych ze względu na wygląd.
    Pewnie i są osoby kierujące się takimi przesłankami, ale zamiast szufladkować może lepiej spojrzeć na to od tej strony.

    Co w sytuacji gdy:

    - kombi zaczyna sie robić małe i ciasne pod katem rodzinnych wyjazdow i codziennego przemieszczania się,
    - lubisz jechac wygodnie, siedziec wysoko, miec widocznosc nieograniczona innymi autami, cenisz sobie przestrzen w aucie,
    - nie lubisz siedzieć na wysokości wydechu innego samochodu i wdychać smrodu,
    - do tego liczy sie dla Ciebie komfort i bzepieczne podrozowanie po niekoniecznie najlepszych drogach,
    - masz juz swoje lata i przeszedles ewolucje od sportowego coupe, obnizonych "gleb", sedanów, kombi i teraz raczej patrzysz z lekkim politowaniem na pomysly/projekty typu felgi 20 i utwardzenie i obnizanie...
    - lubisz wypady w gory gdzie przyda Ci sie naped na 4 i wysoki przeswit
    - masz sporo bagazy

    jaka masz alternatywe dla Suva i dlaczego ludzie maja z tym problem, ze jest wybor?


    Wg mnie Stelvio bedzie się podobać i może nawet będzie bardziej popularne od Giulii nczego nie ujmując tej pierwszej.
    Ostatnio edytowane przez szewi ; 04-04-2017 o 13:36

  8. #718
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie Alfa Romeo SUV- (Stelvio) 2016...

    Cayenne uratowało Prosche przed upadkiem, miejmy nadzieje ze takie same zadanie ma Stelvio.
    Dzięki temu 911 wciąż istnieje i swoim użytkownikom dalej super zabawe.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez omen ; 04-04-2017 o 13:59

  9. #719
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał khazar Zobacz post
    Po prostu SUVy są dla niektórych osób bardziej szpanerskie, są większe, lepiej (drożej) wyglądają. Nie rozumiem dlaczego muszę to tłumaczyć na forum Alfy Romeo - marki jednej z najmniej praktycznych, wybieranych ze względu na wygląd.
    Bo na forum Alfy Romeo można szpanować tylko pojemnością silnika i ilością niutków
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  10. #720
    Użytkownik Znawca Avatar Archi
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Gliwice/Knurów
    Auto
    była GT 3.2 V6 Q2
    Postów
    1,193

    Domyślnie

    Jak na wesoło to na wesoło.

    W polskiej reklamie Stelvio jest slogan "więcej niż SUV"

    Ale nie pytajcie o co chodzi
    Ostatnio edytowane przez Archi ; 04-04-2017 o 13:57
    Alfa Romeo Nel Cuore

Podobne wątki

  1. [Temat organizacyjny] V Ogólnopolski Zlot Alfa Romeo 166 16-19 czerwca 2016
    Utworzone przez marek230482 w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 239
    Ostatni post / autor: 25-09-2016, 16:05
  2. Alfa Romeo Amore - 27.08.2016
    Utworzone przez boratsc w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-08-2016, 07:35
  3. Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 08-04-2016, 22:38
  4. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 05-04-2016, 15:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory