Strona 80 z 105 PierwszyPierwszy ... 30707172737475767778798081828384858687888990 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 791 do 800 z 1050

Temat: Alfa Romeo SUV- (Stelvio) 2016...

  1. #791
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Statyczny
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.2 JTS
    Postów
    318

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pitero Zobacz post
    Co maja konie mechaniczne do prowadzenia? Pograzasz sie..
    Uważam, że wiele jest coupe, które Stelvio zniszczy na każdym torze i dodatkowe kilogramy, dodatkowe drzwi, przestrzeń bagażowa czy wyższy prześwit tego nie zmieni
    I co wtedy będzie bardziej sportowe? Stelvio, które pokona sportowe coupe, czy może coś z gorszym wynikiem końcowym, ale jednak będące niższą, dwudrzwiową wariacją?

  2. #792
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Pitero
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Giulietta Sprint
    Postów
    672

    Domyślnie

    Ok wiec porownajmy dwa auta z tym samym silnikiem na tym samym torze.. niech pomysle.. moze.. tak! Giulia Q i Stelvio Q na nordzie. Przypominam ze Stelvio Q ma awd. I co bylo szybsze? Przypomnisz mi?
    Made in Italy, perfected in my garage. Giulietta Sprint Speciale

  3. #793
    Użytkownik Rowerzysta Avatar qooba
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    było 159 SW 1.9 JTDm 16V, jest skoda, będzie Giulia :)
    Postów
    350

    Domyślnie

    Dajcie już spokój z tymi porównaniami i szufladkami... rozmowa na poziomie gimnazjum...
    Wracając do tematu - dzisiaj na motor show porządnie się przymierzyłem do stelvio, a giulię już znam nieźle. Więc miałem porównanie. Do tej pory byłem nastawiony na giulię, jako kolejne auto. Ale chyba się to dzisiaj zmieniło Na żywo stelvio wygląda niesamowicie! Nie jest zwalistą krową jak jakieś Q7, jest bardzo zgrabna. Wnętrze jest świetne i bagażnik wreszcie zasługuje na swoje miano. Dodam, że nie wożę wózków od wielu lat, ale w zamian za to ładuję do auta np dwa rowery, kilka plecaków, walizkę peli itp. I bardzo dobrze się widzę w takim suvie
    Na marginesie - jest też nowy jeep compass. Delikatnie mówiąc dupy nie urywa... Jakość wnętrza pozostawia sporo do życzenia, ale pojemność wnętrza i bagażnik jak najbardziej ok. Wiele elementów jakością wykończenia przypomina fiata tipo niestety, co niezbyt koresponduje z zapowiadaną ceną jeepa.

  4. #794
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ArcoMancino
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Mordor, korzenie z WGM
    Auto
    Giulia 2.0 pb 200 KM '17 Vulcano Black. Wcześniej 159 BN 1.9JTDm 8V '09 Grigio Titanio.
    Postów
    483

    Domyślnie Alfa Romeo SUV- (Stelvio) 2016...

    Cytat Napisał Pitero Zobacz post
    Ok wiec porownajmy dwa auta z tym samym silnikiem na tym samym torze.. niech pomysle.. moze.. tak! Giulia Q i Stelvio Q na nordzie. Przypominam ze Stelvio Q ma awd. I co bylo szybsze? Przypomnisz mi?
    I co z tego, ze Giulia jest szybsza od Stelvio? [emoji4] Jeżeli ktoś chce mieć w jednym i SUV-a, i szybki samochód (ale niekonieczne najszybszy z danej stajni), to może sie okazać, ze Stelvio jest wystarczajaco szybkie a fakt, ze Giulia jest szybsza, nie bedzie dla tej osoby wielkim problemem, bo i tak bedzie mieć auto szybsze od wielu na rynku (choćby od wspomnianych Brer czy GT). A przy okazji bedzie SUV-em.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #795
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Jeśli wierzyć testom Stelvio to najlepiej prowadzący się SUV na rynku. Jeśli faktycznie tak jest to można narzekać, że to SUV ale z 280 KM motorem i napędem na 4 koła na torze zostawi w tyle nie tylko Brerę ale także GT i 156 GTA. Takiego SUV-a można przełknąć, tym bardziej że dzięki niemu nie będziemy musieli kupować do klasycznej Alfy, np. 156 z Busso jakiegoś nudnego kombiaka w stylu Mazdy 6, żeby zabrać się z rodziną na wakacje

  6. #796
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Statyczny
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.2 JTS
    Postów
    318

    Domyślnie

    Powód istnienia suvow jest taki sam jak powód istnienia słabszych coupé - zaspokojenie potrzeb klientów. Ani słabe coupé (czy cos udające sportowe) ani SUV nie sa samochodami niezbędnymi per se i służą wyłącznie zaspokajaniu wyimaginowanych potrzeb. Coupé dla ludzi którzy lubuja sie w niskiej jeździe zaś suvy dla ludzi którzy wola siedzieć wyżej. Ani jedna ani druga grupa nie jest bardziej uprzywilejowana.

  7. #797
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał qooba Zobacz post
    Dajcie już spokój z tymi porównaniami i szufladkami... rozmowa na poziomie gimnazjum...
    Wracając do tematu - dzisiaj na motor show porządnie się przymierzyłem do stelvio, a giulię już znam nieźle. Więc miałem porównanie. Do tej pory byłem nastawiony na giulię, jako kolejne auto. Ale chyba się to dzisiaj zmieniło Na żywo stelvio wygląda niesamowicie! Nie jest zwalistą krową jak jakieś Q7, jest bardzo zgrabna. Wnętrze jest świetne i bagażnik wreszcie zasługuje na swoje miano. Dodam, że nie wożę wózków od wielu lat, ale w zamian za to ładuję do auta np dwa rowery, kilka plecaków, walizkę peli itp. I bardzo dobrze się widzę w takim suvie
    O widzisz, jak widać co człowiek to opinia.
    Ja też byłem dziś na Motor Show i z dużą dozą niecierpliwości wreszcie przymierzyłem się do Stelvio i Giulii. Porównałem też sobie te auta (do siebie) oraz do najlepszej IMO konkurencji, czyli BMW 3 i Porsche Macan. Tu pewnie można dyskutować, ale wg mnie gdybym miał taką kasę to właśnie do tych aut bym porównywał. Taka czysto subiektywna ocena i porównanie.

    Po pierwsze: zawiodłem się na Stelvio
    Miało być takie super, takie przestronne, takie ładne, takie dobrze wykończone...
    Owszem, jest ładne... wykończone na poziomie Giulii, średnio przestronne jak na całkiem spory kloc i... no i tyle. W porównaniu do Porsche Macan... hmm
    Może i wersja Q jest szybsza na Nordzie. Może i prowadzi się odrobinę lepiej... ale wiecie co? IMO Macan o ile z zewnątrz jest tylko odrobinę lepszy (znów to tylko moja opinia), tak wnętrzem po prostu miażdży Stelvio! Poziom wykończenia, design wnętrza i poczucie luksusu, komfortu i sportowy sznyt to po prostu inna liga. No sorry, na żywo porównanie było miażdżące.
    Podsumowując... nie dopłaciłbym do Giulii ani grosza żeby mieć Stelvio, tym bardziej że...

    Po drugie: Giulia zyskała u mnie przy kontakcie na żywo
    Bardzo fajne auto, wykończenie może nie powala, ale serio - w BMW 3 nie znalazłem nic co byłoby lepiej zrobione. Za to ogólnie pozycja za kierownicą, miejsce z tyłu (nie rozumiem tych opinii o większej kanapie w Stelvio - tam po prostu łatwiej wsiąść i tyle...), bagażnik, ergonomia - wszystko co najmniej OK. Mega fajne auto w kontakcie na żywo

    Także jak dla mnie Giulia vs Stelvio... 1:0
    A jak miałbym kasę i ochotę na SUVa, to brałbym Macana
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  8. #798
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,553

    Domyślnie

    Cytat Napisał kazikx Zobacz post
    Nie optymalizują, bo nie chcą, oczywista sprawa.
    (U mnie w GT silnik zoptymalizował @sdero, robiąc przeskok jakościowy; fabryka mogła zrobić to wcześniej).
    Ale przynajmniej wynaleźli coś (zaprzęgnęli to, co w nauce znane było od starożytności, do celów użytkowych), co zrewolucjonizowało świat.
    A dalej zaczęli odcinać kupony.
    Nie optymalizują, bo to nie stworzy nowych potrzeb w zakresie wydajności podzespołów komputera, czyli sami te potrzeby kreują, a potem producenci te potrzeby spełniają. Można powiedzieć, że jest to samonapędzające się koło.

    Cytat Napisał janek Zobacz post
    Smartphony są bardzo przydatne. Ja dużo jeżdżę i z telefonu jestem w stanie wszystko załatwić w miejscu gdzie jestem pierwszy raz w życiu i nie znam języka lokalnego.
    Nie neguję tego, ale to dalej nie zmienia faktu, że smartphony to nadal urządzenia łączące w sobie całą gamę kompromisów, bo praktycznie żadnej z dostępnych funkcji nie spełnia najlepiej. Jego domeną i największą zaletą jest uniwersalność.
    Tak samo jest z SUVami. Dostajesz samochód pozwalający na wygodną jazdę, często dla kompletu pasażerów. Masz bagażnik na miarę kombi, możesz zjechać z utwardzonej drogi tam gdzie zwykłym sedanem nie wjedziesz etc. Łączenie funkcji z pewnymi kompromisami daje rozwiązania dość uniwersalne, bo kierowcy nie potrzebują często 100% danej funkcjonalności.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Pitero Zobacz post
    Ok wiec porownajmy dwa auta z tym samym silnikiem na tym samym torze.. niech pomysle.. moze.. tak! Giulia Q i Stelvio Q na nordzie. Przypominam ze Stelvio Q ma awd. I co bylo szybsze? Przypomnisz mi?
    O kurcze, a teraz postaw samochód o tej samej mocy jakim jest Aston DBS... czas gorszy od Stelvio Q...
    Zresztą jak spojrzymy na stawkę powyżej 8 minut to mamy kolejne ciekawe pozycje - Audi R8, BMW M3, BMW M6, Audi RS4 czy Porsche 911 GT3.
    I ktoś kwestionuje usportowienie tych samochodów?

  9. #799
    Użytkownik Znawca Avatar szewi
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    O widzisz, jak widać co człowiek to opinia.
    Może i prowadzi się odrobinę lepiej... ale wiecie co? IMO Macan o ile z zewnątrz jest tylko odrobinę lepszy (znów to tylko moja opinia), tak wnętrzem po prostu miażdży Stelvio! Poziom wykończenia, design wnętrza i poczucie luksusu, komfortu i sportowy sznyt to po prostu inna liga. No sorry, na żywo porównanie było miażdżące.
    Szczegolnie "miażdży" mnogością przycisków na konsoli środkowej (jakby chciano umieścić tam fizyczne sterowanie przyciskiem każdej funkcji samochodu, zegarkiem oraz ergonomia wnetrza...)
    Stelvio jest pod tym wzgledem oazą spokoju we wnetrzu.
    Zastanawiam się, czy rzeczywiście mówimy o tych samych autach...
    Ostatnio edytowane przez szewi ; 06-04-2017 o 20:21

  10. #800
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    133

    Domyślnie

    Wnętrze Macana to prawie kokpit samolotu Jak ktoś lubi milion przycisków to ok Osobiście lubię prostotę i minimalizm, Stelvio jak i Giulia wnętrze mają na bardzo odpowiednim poziomie

Podobne wątki

  1. [Temat organizacyjny] V Ogólnopolski Zlot Alfa Romeo 166 16-19 czerwca 2016
    Utworzone przez marek230482 w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 239
    Ostatni post / autor: 25-09-2016, 16:05
  2. Alfa Romeo Amore - 27.08.2016
    Utworzone przez boratsc w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-08-2016, 07:35
  3. Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 08-04-2016, 22:38
  4. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 05-04-2016, 15:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory