Strona 91 z 155 PierwszyPierwszy ... 4181828384858687888990919293949596979899100101141 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 901 do 910 z 1544

Temat: Giulia- Testy, filmy, zdjęcia.

  1. #901
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Znaczy mi się chyba wydaje, że pomimo że Ettore Bugatti był Włochem, to ogólnie Bugatti to firma z Francji

  2. #902
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał MichalPAU Zobacz post
    Nawet nie wiesz jak się cieszę że GV nie jest ideałem (zresztą nic takiego nie napisałem)- bo wtedy zapewne nici z EMOCJI i tych wyjątkowych DOZNAŃ.
    nie bądź śmieszny.
    Cytat Napisał MichalPAU Zobacz post
    To jest dla mnie Motoryzacja a nie rozbudowane multimedia, superhiper ksenony czy pojemny bagażnik.
    ksenony to przeżytek Chciałeś zabłysnąć ale ci nie wyszło

    Rozumiem, że jak widzisz szczeniaczka to ekstazę przeżywasz dopiero jak jest upośledzony
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  3. #903
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał MichalPAU Zobacz post
    Który samochód w tej cenie oferuje coś podobnego ?
    Coś by się znalazło. Ale nie sedan pokroju A4 czy BMW 3. Bywają bardziej wyrafinowane konstrukcje, nawet tych samych producentów mieszczące się w budżecie Veloce.

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    No właśnie a Ty czym jeździłeś w tej klasie i uważasz, że jest lepsze od Giulii ?
    Nie jeżdżę nówkami, mam małe porównanie. Ale wiem, czego oczekuję od samochodu. Mam gdzieś wymyślone klasy i podziały aut na segmenty. Nie kupujesz segmentem, tylko gotówką. W ramach kasy którą posiadasz możesz kupić nudnego SUVa albo auto sportowe. Veloce kosztuje dużo. Za te pieniądze masz nowego Mustanga, który wg moich kryteriów radości z jazdy, wywoływania emocji i czystej motoryzacyjnej frajdy odstawia Giulię o lata świetlne. Oczywiście dla niektórych to przedpotopowa konstrukcja o subtelności cepa, ale cóż poradzić
    Osiągnięcie takich mocy i dźwięku z wolnossącego 5.0V8 jak zrobili to w Fordzie niedawno było zarezerwowane dla Maserati. Nie warto udawać, że tak nie jest. Obecne (wciąż) Granturismo ma zdaje się podobne osiągi

    Prawda jest taka, że Giulia to piękne auto z dobrymi osiągami. Oceniana jednak po całości ma trochę wad i pianie nad jej fenomenem uważam za zaślepienie marką. Tak samo jak obniżanie wartości innych samochodów tylko dlatego, że nie są włoskie. Albo mają lepsze multimedia. Czy to grzech? Aha, no tak, jak śmieli zrobić coś lepiej niż Włosi... przecież nie docenimy, no to trzeba wyśmiać
    Dla mnie EOT.

    Cytat Napisał MichalPAU Zobacz post
    Pytasz o konkurencję - a ja się pytam o JAKĄ konkurencję. Chyba nie myślisz o BMW 3 czy Audi A4 - te samochody nie wywołują u mnie żadnych emocji - ani negatywnych ani pozytywnych. NIC. Tętno ani rusz, ani w górę ani w dół.
    Nie pytam o tętno jak na nie patrzysz. Pytam czy jechałeś?
    Jechałeś BMW 4? Audi A5? Mercem C Coupe? Jaguarem XE? Lexusem IS? Stingerem V6?
    Czasami auto można docenić dopiero po jeździe
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  4. #904
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Giulietta 1,4MA 2015 / Giulia Veloce 2019
    Postów
    118

    Domyślnie

    Ja jeździłem A5, C coupe i Stingerem, jeśli chodzi o prowadzenie to Giulia IMHO wygrywa.

  5. #905
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    ...
    Postów
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    nie bądź śmieszny.

    ksenony to przeżytek Chciałeś zabłysnąć ale ci nie wyszło

    Rozumiem, że jak widzisz szczeniaczka to ekstazę przeżywasz dopiero jak jest upośledzony
    Śmieszność dla mnie wykazuje ktoś kto kupuje samochód za 200tys i twierdzi że ten samochód jest upośledzony.
    Przykro mi ale nie należysz do grupy osób o których pisałem w podsumowaniu.

    - - - Updated - - -

    tomaz
    Z wymienionych przez Ciebie jechałem kupeją Mercem i BMW 4 - bardzo fajne, bardzo dobre, idealne auta - ale tylko tyle mam o nich do powiedzenia.
    Mustang dla mnie to szczyt bezguścia i szpanerskie auto o subtelności cepa (jak sam trafnie oceniłeś). Aczkolwiek ten wóz przynajmniej wywołuje u mnie negatywne emocje - więc w odróżnieniu od Niemców - " jakiś jest"
    Wady Alfy dostrzegam ale po pierwsze to są wady, ktore dla mnie nie mają znaczenia, po drugie cóż mam począć skoro jazda i przebywanie w Giulii Veloce i obok niej wywołuje u mnie Emocje, a jazda i oglądanie Merca i BMW nie wyzwala we mnie żadnych mocniejszych doznań - ot fajne autka i tyle.
    Wreszcie po trzecie o jakich wadach mam napisać skoro opisałem wrażenia z JAZDY i ogólny "odbiór" auta. Nie robiłem żadnego testu GV.

    I jeszcze jedno - napisałem swoje subiektywne wrażenia z jazdy Alfą na forum Alfy, gdzie jak sądzę są miłośnicy, a nie przeciwnicy marki, nikogo nie obrażając, myślę że w sposób ciekawy i oryginalny z lekką nutką przenośni i metafor, oddając jednocześnie istotę i ducha marki Alfa Romeo.
    A tu proszę - wiele osób kompletnie nie ma do tego dystansu czy luzu, a każde słowo traktuje śmiertelnie poważnie. Ciekawe czemu - przecież to tylko subiektywna opinia miłośnika marki na forum poświęconym tej marce i zrzeszającym jej zwolenników.
    Ostatnio edytowane przez MichalPAU ; 07-08-2019 o 05:16

  6. #906
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    A.R STELVIO 2.0 280 EXECUTIVE
    Postów
    56

    Domyślnie

    Panowie jaka Alfa jest wiemy bo ją mamy a po wpisach widać że jednak wywołuje emocje i oto właśnie chodzi.

  7. #907
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał izan10 Zobacz post
    Panowie jaka Alfa jest wiemy bo ją mamy a po wpisach widać że jednak wywołuje emocje i oto właśnie chodzi.
    Idealne podsumowanie
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  8. #908
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Za te pieniądze masz nowego Mustanga, który wg moich kryteriów radości z jazdy, w
    Ale to inna kategoria aut, więc porównanie średnie... Ba! Taniej można mieć jakiegoś hothatcha (np. i30N), gdzie masz jeszcze więcej frajdy z jazdy.
    Teoretycznie jak kupowałem S-Maxa to też mogłem wziąć Mustanga bo oba Fordy i w podobnych pieniądzach były, ale z jakiegoś powodu tego nie zrobiłem...

    Giulia jest bardzo dobrze prowadzącym się autem nie tracąc przy tym na komforcie w codziennym użytkowaniu. Jeśli komuś na tym nie zależy, to może rzeczywiście iść do konkurencji, bo jej wady będą mocno wkurzać.
    Pozdro,
    Bartas

  9. #909
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Trakcja owszem, fenomenalna. Skrzynia szybka i precyzyjna. Silnik... obnaża wady konstrukcji turbo. Nie hamuje (w sensie po odpuszczeniu gazu), nie brzmi (brrr, suszarka do włosów, chyba najgorszy dźwięk w klasie), na szczęście jest mocny.

    Pod warunkiem, że takie ma. Deska w skórze jest cudowna. Wnętrze z wersji Business jest na poziomie koreańskich kompaktów (materiały) i psuje cały design swoim wykonaniem... takie wrażenia po obejrzeniu obu wersji.
    Po odpuszczeniu gazu jesteś na biegu, więc hamuje. W razie czego z pomocą przychodzi redukcja manetkami.

    Co do wykończenia wersji Business vs Kia - absolutnie się nie zgodzę. Wnętrze business wykończone jest bardzo przyzwoicie, do Kii nie masz co porównywać (mam odniesienie do nowego Ceed'a, reszty nie znam). W Kii rozwaliły mnie np. słupki A wykończone plastikiem imitującym obszycie. W swojej Business czuję się bardzo przyjemnie, jak na bazę jest IMO bardzo dobrze.

    Tomaz, tak z ciekawości, bo w podpisie widzę jeździsz innymi autami - ile h spędziłeś za kierownicą w Giulii?

  10. #910
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał jml Zobacz post
    Tomaz, tak z ciekawości, bo w podpisie widzę jeździsz innymi autami - ile h spędziłeś za kierownicą w Giulii?
    Jazda próbna + na sucho w salonie + targi motoryzacyjne. Oblukałem sobie różne wersje. Nie zrozum mnie źle, to naprawdę fajne auto. Ale wersja podstawowa właśnie ze względu na środek nie podeszła mi zupełnie, w mojej Maździe mam lepsze materiały wykończeniowe... Veloce ze skórzaną deską to już Premium IMO i poza wspomnianym dźwiekiem w zasadzie trudno się do czegoś doczepić. Wiesz... wsiadałem z mojej 166 V6 więc porównanie było miażdżące
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


Podobne wątki

  1. Zlot 2015 - zdjęcia, filmy i obrazki
    Utworzone przez Tuti w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-10-2015, 17:59
  2. Zdjęcia i filmy ze zlotu :)
    Utworzone przez YonasH w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 30-09-2013, 00:35
  3. [Relacja] Grande Pregio Bruntal - zdjęcia i filmy
    Utworzone przez manager5pl w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 28-04-2013, 19:57
  4. [Relacja] Zlot Alfaholicy 2012 - zdjęcia, filmy, wrażenia
    Utworzone przez ryloon w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 251
    Ostatni post / autor: 22-01-2013, 21:07
  5. [Relacja] Zlot Alfaholików 2010 - Zdjęcia, Filmy
    Utworzone przez rain w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 119
    Ostatni post / autor: 17-05-2011, 19:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory