Strona 92 z 155 PierwszyPierwszy ... 42828384858687888990919293949596979899100101102142 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 911 do 920 z 1544

Temat: Giulia- Testy, filmy, zdjęcia.

  1. #911
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Jazda próbna + na sucho w salonie + targi motoryzacyjne. Oblukałem sobie różne wersje. Nie zrozum mnie źle, to naprawdę fajne auto. Ale wersja podstawowa właśnie ze względu na środek nie podeszła mi zupełnie, w mojej Maździe mam lepsze materiały wykończeniowe... Veloce ze skórzaną deską to już Premium IMO i poza wspomnianym dźwiekiem w zasadzie trudno się do czegoś doczepić. Wiesz... wsiadałem z mojej 166 V6 więc porównanie było miażdżące
    Hehe. Tu się zgodzę, wnętrze w ostatnich Mazdach jest na wysokim poziomie, a w nowej 3ce nawet jeszcze wyżej postawili poprzeczkę. Nowa trójka w środku to prawie audi - przy pobieżnych oględzinach (widziałem na targach w Poznaniu więc krótko). Toyota CH-R też bije moją Giulię jeśli chodzi o środek, a to dosyć tanie auto.

    Jak na bazę jest spoko dla mnie w Business. Gorzej to wyglądało na zdjęciach, po oględzinach w salonie przestałem się jej bać, a po roku użytkowania jestem bardzo zadowolony. Na plus dla mnie materiałowe fotele - jeśli miałbym zmieniać, to na te z Veloce albo Q. Podstawowa skóra np. z Giulii Super wydaje się słabej jakości, u mnie tania skóra vs materiał - materiał wygrywa.

    I tak zgodzę się, że wnętrze choćby Veloce z deską obszytą skórą w porównaniu z Business to przepaść.

    Z innej beczki, ostatnio jechałem testowo nowym Volvo S90 w wersji podstawowej, bodajże momentum. Powiem szczerze, jeśli chodzi o wnętrze, wolę to z Giulii Business. W Volvo co prawda lepsze fotele ale jeśli chodzi o detale (wykończenie kierownicy, deski, boczków drzwi), odbiór wnętrza jako całości - słabo jak na auto za 200k. Nie wliczam w ocenę infotaimentu, który dla wielu osób pewnie przechyliłby szalę zwycięstwa w stronę Volvo (zegary elektroniczne wyglądają słabo, a na dotyku i mnogości opcji mnie osobiście nie zależy).

    Na plus dla Giulii - nie jest tandetnie plastikowo w środku, to mnie chyba drażni najbardziej. Jest przyjemnie i spójnie, ze smakiem, wszystko do siebie pasuje.

    Na koniec dodam że do Giulii przesiadłem się Forda Focusa MK2, nie z żadnego premium. Jak ktoś pojeździł lepiej wykończonymi autami, część rzeczy pewnie może go drażnić.

  2. #912
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał jml Zobacz post
    Jak ktoś pojeździł lepiej wykończonymi autami, część rzeczy pewnie może go drażnić.
    Haha, np. starą już emerytowaną Alfą 166
    Z Focusa to dobrą zmianę zrobiłeś i nie dziwię się, że się podoba
    S90 nie widziałem, ale elektroniczne zegary mnie drażnią i generalnie odbieram to jako cofnięcie w jakości (producent ma taniej, a ty masz kolejny ekran do gapienia zamiast porządnie zaprojektowanych zegarów).

    Cytat Napisał jml Zobacz post
    po roku użytkowania jestem bardzo zadowolony
    To jest dobra recenzja, w sensie po roku można już dużo powiedzieć o aucie i jeśli odbierasz je pozytywnie to bardzo dobry znak.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  3. #913
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    No właśnie w sumie to niezły interes dla producentów. Klasyczny zestaw wskaźników (przecież musi mieć jakieś silniczki, wskaźniki oto) przy obecnych cenach wyświetlaczy na bank jest droższy, a co a w autach gdzie cyfrowe zegary występują i tak każą sobie za nie grubej dopłaty...

  4. #914
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Haha, np. starą już emerytowaną Alfą 166
    .
    Jeśli ktoś lubi rysujące się plastiki od patrzenia i klejące się po kilku latach - to tak, 166 może być wzorem. W nowych Alfach plastiki w dotyku wydają się czasami gorsze ale najważniejsze, że bardzo dobrze znoszą trudy eksploatacji. Zresztą Giulii do dobrej jakości w swojej klasie brakuje tylko wyściełanych kieszeni w drzwiach. Plastikowe panele na desce i w tunelu środkowym występują tylko w bazowych odmianach, także do wybaczenia, w wyższych jest już aluminium lub drewno.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #915
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Miałem dwie 166 i przepraszam ale nic się nie kleiło. Chciałbym (i mam nadzieję, że tak będzie), żeby w Giulii po 7 latach wyglądało wszystko tak jak w obu 166. Może to kwestia dbałości? Obie 166 miałem jako drugi właściciel ale auta z polskich salonów (a w zasadzie jednego), od dbających o auto za wtedy ok. 200 tys. (2004 r.). Jedno kupiłem jako 3-letnie (z czego jedną zmianę rocznika stało na ekspozycji w salonie), drugie jako 5-letnie. Gdyby dzisiaj były dostępne takie auta to może i bym się zastanawiał.

  6. #916
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    a co a w autach gdzie cyfrowe zegary występują i tak każą sobie za nie grubej dopłaty...
    Jest moda więc wykorzystują swoje 5 minut.
    Nie wiem gdzie jest granica tej całej cyfryzacji, bo mnie osobiście też się to za bardzo nie podoba, a już brak podstawowych przycisków na desce na rzecz dotykowego wyświetlacza, to porażka..

  7. #917
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post
    Jest moda więc wykorzystują swoje 5 minut.
    Nie wiem gdzie jest granica tej całej cyfryzacji, bo mnie osobiście też się to za bardzo nie podoba, a już brak podstawowych przycisków na desce na rzecz dotykowego wyświetlacza, to porażka..
    Dokładnie, kij z tymi zegarami, niech tam maja również jakieś swoje plusy, ale to co piszesz, gdzie jest granica, przecież niedługo cała konsola środkowa łącznie z ekranem info to będzie jeden wielki tablet, jak w Tesli...
    Jeszcze a A5 żony jest ok, ale na weekend miałem do jazdy Q8, no zupełnie nie mój klimat, to samo jest w Q7 po lifcie...

  8. #918
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Jeśli ktoś lubi rysujące się plastiki od patrzenia i klejące się po kilku latach - to tak, 166 może być wzorem.
    Chyba po kilkunastu latach chciałeś powiedzieć. I to klejące, bo nic porysowanego ponad miarę nie kojarzę w swojej. Ale faktycznie sygnetów nie noszę i paznokcie mam "męskie", więc może to dlatego?
    Zobaczymy Giulię po 15 latach to pogadamy

    Co do zegarów, to bardzo się cieszę, że AR nie poszło w stronę cyfryzacji. Jak widzę sterowanie klimatyzacją na tablecie to mnie telepie... Jakbym chciał sobie pograć, to mam do tego telefon albo konsolę.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  9. #919
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    I dlatego Giulia jest z tym fajnie wyważona.

    Kilka podstawowych (ważnych!) przycisków/pokręteł ma, więc można obsługiwać intuicyjnie, patrząc się na drogę, a nie w ekran. I ZUPEŁNIE nie przeszkadza mi, że ekran nie jest dotykowy.

    Natomiast to co jest fajne w cyfrowych zegarach grupy VAG, to te panoramiczne nawigacje.
    Natomiast najbardziej nie podobają mi się BMW, które częściowo mają zegary wskazówkowe, a częściowo cyfrowe.

  10. #920
    Użytkownik Rowerzysta Avatar moosiak
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia
    Postów
    253

    Domyślnie

    Ja za dotykowym ekranem w ogóle nie przepadam z uwagi na palcowanie powierzchni i ogólną estetyke, jednakże uważam, że ekran główny powinien byc w całości wypełniony treścią. Pomimo nietypowego kształtu uważam, że można by dużo lepiej wykorzystać powierzchnię z dużym ekranem na treść i dwoma ekranami pomocniczymi na zegar/klime/wskaźniki czy cokolwiek.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	asd.png
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	394.7 KB
ID:	261043

Podobne wątki

  1. Zlot 2015 - zdjęcia, filmy i obrazki
    Utworzone przez Tuti w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-10-2015, 17:59
  2. Zdjęcia i filmy ze zlotu :)
    Utworzone przez YonasH w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 30-09-2013, 00:35
  3. [Relacja] Grande Pregio Bruntal - zdjęcia i filmy
    Utworzone przez manager5pl w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 28-04-2013, 19:57
  4. [Relacja] Zlot Alfaholicy 2012 - zdjęcia, filmy, wrażenia
    Utworzone przez ryloon w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 251
    Ostatni post / autor: 22-01-2013, 21:07
  5. [Relacja] Zlot Alfaholików 2010 - Zdjęcia, Filmy
    Utworzone przez rain w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 119
    Ostatni post / autor: 17-05-2011, 19:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory