Strona 93 z 155 PierwszyPierwszy ... 438384858687888990919293949596979899100101102103143 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 921 do 930 z 1544

Temat: Giulia- Testy, filmy, zdjęcia.

  1. #921
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał moosiak Zobacz post
    Ja za dotykowym ekranem w ogóle nie przepadam z uwagi na palcowanie powierzchni i ogólną estetyke, jednakże uważam, że ekran główny powinien byc w całości wypełniony treścią. Pomimo nietypowego kształtu uważam, że można by dużo lepiej wykorzystać powierzchnię z dużym ekranem na treść i dwoma ekranami pomocniczymi na zegar/klime/wskaźniki czy cokolwiek.

    Załącznik 261043
    Niewątpliwie

  2. #922
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał jml Zobacz post
    Na koniec dodam że do Giulii przesiadłem się Forda Focusa MK2, nie z żadnego premium. Jak ktoś pojeździł lepiej wykończonymi autami, część rzeczy pewnie może go drażnić.
    Oglądałem w zeszłym tygodniu Focusa Mk4 w salonie. To wnętrze jest katastrofalne. Oglądałem wcześniej filmy i czytałem recenzje, gdzie pisali, że nie jest najlepiej, ale rzeczywistość przekroczyła moje wyobrażenia .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  3. #923
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Jak widzę sterowanie klimatyzacją na tablecie to mnie telepie...
    Ja jak zmieniam temperaturę i ch... wie na jaką się zmieni bo nijak się to ma do przeskakiwania krokowego pokrętła. Lag zanim menu się włączy jest dość spory. Jak coś jest źle zaprojektowane to jest po prostu złe. Są/były źle zaprojektowane systemy dotykowe ale to się zmienia i cieszę się że Alfa idzie (bardzo wolno) w tym kierunku.

    Cytat Napisał moosiak Zobacz post
    jednakże uważam, że ekran główny powinien byc w całości wypełniony treścią. Pomimo nietypowego kształtu uważam, że można by dużo lepiej wykorzystać powierzchnię z dużym ekranem na treść i dwoma ekranami pomocniczymi na zegar/klime/wskaźniki czy cokolwiek.
    Pełna zgoda. Mało tego. Powinno się móc to zmieniać jak się chce. Chcesz mieć tylko zegarek na środku. Proszę bardzo. Chcesz mieć temp. oleju doładowanie, generowane KW bo lubisz? ok nie ma sprawy. Ale uwaga Do tego jest potrzebny interfejs dotykowy tak tu znienawidzony a z powodzeniem wykorzystywany u konkurencji gdzie już jest personalizacja. Naszym kołem fortuny by trzeba grzebać przez pół dnia po różnych menu. W dotykowym ... drag/drop gotowe.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  4. #924
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Ja jak zmieniam temperaturę i ch... wie na jaką się zmieni bo nijak się to ma do przeskakiwania krokowego pokrętła.
    Jeszcze nie jechałem autem, w którym mając fizyczne pokrętło temperatura nie zmienia się idealnie z klikiem pokrętła. Chcesz powiedzieć, że w Giulii tak jest??
    Jeśli tak, to fatalnie...
    Na jeździe próbnej nie bawiłem się klimatyzacją, skupiałem się na samej jeździe.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  5. #925
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    W Giuliettcie jest natychmiastowa zmiana temp Tyle ile "klikniesz" o tyle się natychmiast zmienia. W 159 tak samo, 156, Mito. Praktycznie wszędzie tylko w Giulii jest lag, że nie wspomnę o tym, że nie możesz zmienić niczego w klimatyzacji jak się włączy kamera cofania. To po co fizyczne przyciski?
    Ktoś może się zasłaniać bezpieczeństwem że cofają to niebezpieczne ale proszę, to śmiech
    Wkurza mnie to bo często jeżdżę z otwartymi oknami jak jest ciepło bo lubię. Odpalam silnik, opuszczam szyby i zaczynam wycofywać z parkingu W tym czasie klima zaczyna dmuchać na max no to chcę ją wyłączyć bo i tak mam otwarte okna. To nie mogę. Dopiero jak zgaśnie kamera cofania. Co czasem trwa albo mogę kliknąć ją kołem fortuny żeby to przyśpieszyć (nigdzie nie jest to opisane i przez przypadek to odkryłem ze screenu w instrukcji).
    Są jeszcze takie kwiatki, że np nie możesz zmienić stacji radiowej jak przed chwilą zmieniałeś głośność. Musisz poczekać aż zgaśnie menu beka

    Podejrzewam że twój komp w 166 z lat 90 jest 100x bardziej responsywny
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  6. #926
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Podejrzewam że twój komp w 166 z lat 90 jest 100x bardziej responsywny
    Jakoś specjalnie lagów nie ma. Aczkolwiek biorąc pod uwagę mnogość funkcji...
    No ale, tak zaprojektowali jak było trzeba. Temp. zmienia się od razu

    Kiepskie te multimedia w Giulii. Faktycznie przydałby się lift, choćby po to, żeby takie kwiatki ogarnąć.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  7. #927
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Giulietta 1,4MA 2015 / Giulia Veloce 2019
    Postów
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Ja jak zmieniam temperaturę i ch... wie na jaką się zmieni bo nijak się to ma do przeskakiwania krokowego pokrętła. Lag zanim menu się włączy jest dość spory. Jak coś jest źle zaprojektowane to jest po prostu złe. Są/były źle zaprojektowane systemy dotykowe ale to się zmienia i cieszę się że Alfa idzie (bardzo wolno) w tym kierunku.
    U mnie działa dokładnie tak jak w Giuliettcie, na każdy pojedynczy klik jest 0,5 stopnia.

  8. #928
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Colsztok Zobacz post
    U mnie działa dokładnie tak jak w Giuliettcie, na każdy pojedynczy klik jest 0,5 stopnia.
    Chodzi o pierwszą szybką zmianę. Spróbuj szybko zmienić dokładnie o 2 stopnie czyli 4 kliki. Zmienisz prawdopodobnie o 1 albo pojawi się tylko menu. Potem już jest lepiej ale pierwsze załadowanie menu dolnego od klimatyzacji powoduje lag i kliki z pokrętła są olewane.

    Jak będziesz zmieniał jeden klik co 1s to nie zauważysz laga.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  9. #929
    Użytkownik Świeżak Avatar k3ss
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    były: 156, 147, 159x2, jest: GIULIA 2.2 AT8
    Postów
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Chodzi o pierwszą szybką zmianę. Spróbuj szybko zmienić dokładnie o 2 stopnie czyli 4 kliki. Zmienisz prawdopodobnie o 1 albo pojawi się tylko menu. Potem już jest lepiej ale pierwsze załadowanie menu dolnego od klimatyzacji powoduje lag i kliki z pokrętła są olewane.

    Jak będziesz zmieniał jeden klik co 1s to nie zauważysz laga.
    i tak i nie,
    to działa w ten sposób,
    że po pierwszym przekręceniu, już działa dokładnie,

    to pierwsze przekręcenie uruchamia panel klimatyzacji, nie zmieniając temperatury, a kolejne przeskakiwania juz są dokładne ...

    nie mam pojęcia dlaczego tak, ale tak to działa;
    tak samo nie bardzo rozumiem dlaczego nie da się sterować klimą przy włączonym wstecznym/kamerze ;-) włoska fantazja

  10. #930
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    241

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    W Giuliettcie jest natychmiastowa zmiana temp Tyle ile "klikniesz" o tyle się natychmiast zmienia. W 159 tak samo, 156, Mito. Praktycznie wszędzie tylko w Giulii jest lag, że nie wspomnę o tym, że nie możesz zmienić niczego w klimatyzacji jak się włączy kamera cofania. To po co fizyczne przyciski?
    Ktoś może się zasłaniać bezpieczeństwem że cofają to niebezpieczne ale proszę, to śmiech
    Wkurza mnie to bo często jeżdżę z otwartymi oknami jak jest ciepło bo lubię. Odpalam silnik, opuszczam szyby i zaczynam wycofywać z parkingu W tym czasie klima zaczyna dmuchać na max no to chcę ją wyłączyć bo i tak mam otwarte okna. To nie mogę. Dopiero jak zgaśnie kamera cofania. Co czasem trwa albo mogę kliknąć ją kołem fortuny żeby to przyśpieszyć (nigdzie nie jest to opisane i przez przypadek to odkryłem ze screenu w instrukcji).
    Są jeszcze takie kwiatki, że np nie możesz zmienić stacji radiowej jak przed chwilą zmieniałeś głośność. Musisz poczekać aż zgaśnie menu beka

    Podejrzewam że twój komp w 166 z lat 90 jest 100x bardziej responsywny
    Z ciekawości sprawdziłem dzisiaj działanie klimy. Przy włączonej kamerze cofania mogę regulować nawiew i temp tyle, że nie widać tego na wyświetlaczu. Dopiero jak wyłączy się kamera to widać efekt. Po uruchomieniu samochodu od razu skokowo mogę zmieniać temp co 0,5 stopnia - nie mam żadnego lagu. Mogę od razu pokręcić do końca i mam LO.
    Ostatnio edytowane przez fuji ; 12-08-2019 o 18:59

Podobne wątki

  1. Zlot 2015 - zdjęcia, filmy i obrazki
    Utworzone przez Tuti w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-10-2015, 17:59
  2. Zdjęcia i filmy ze zlotu :)
    Utworzone przez YonasH w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 30-09-2013, 00:35
  3. [Relacja] Grande Pregio Bruntal - zdjęcia i filmy
    Utworzone przez manager5pl w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 28-04-2013, 19:57
  4. [Relacja] Zlot Alfaholicy 2012 - zdjęcia, filmy, wrażenia
    Utworzone przez ryloon w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 251
    Ostatni post / autor: 22-01-2013, 21:07
  5. [Relacja] Zlot Alfaholików 2010 - Zdjęcia, Filmy
    Utworzone przez rain w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 119
    Ostatni post / autor: 17-05-2011, 19:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory