Strona 148 z 155 PierwszyPierwszy ... 4898138139140141142143144145146147148149150151152153154155 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,471 do 1,480 z 1544

Temat: Giulia- Testy, filmy, zdjęcia.

  1. #1471
    Użytkownik Świeżak Avatar Don Pedro
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia
    Postów
    217

    Domyślnie

    Cytat Napisał ufoludek Zobacz post
    Na polskim YT pojawił się nowy test Giulii: https://www.youtube.com/watch?v=GrOgq5zRjgQ

    Pertyn przetestował w zasadzie wszystko co miał do przetestowania od koncernu Stellantis, więc bez obawy o bana na kolejne nowości wreszcie mógł sobie pozwolić na odrobinę szczerości. Jednym zdaniem, poliftowa Giulia to samochód stary, potwornie drogi, strasznie ciasny, a przy tym paliwożerny, kiepsko wygłuszony, ze słabymi asystentami, ponad sekundowym lagiem skrzyni w trybie normalnym, starymi i niezmienionymi multimediami, żałosną kamerą cofania, tragicznym, kartonowym i co gorsze wymagającym dopłaty ponad 10 tysięcy audio oraz AA tylko po kablu gdzie u dużo tańszej konkurencji bezprzewodowa łączność jest standardem. To już kolejny po Autogefuel test dużego kanału, gdzie entuzjazmu z jazdy rzekomo nowym modelem nie ma ani grama. Atmosfera na filmie iście grobowa...

    Zaczynam nawet współczuć polskiemu importerowi Alfy Romeo. Chłopaki widać że się starają, stają na głowie żeby napędzić sprzedaż, przygotowali całkiem sensowny pakiet promocyjny (wydłużona gwarancja, darmowy serwis, ciekawe kredyty 0% i 60/40), a efektów ich prac zbyt wielkich zapewne nie będzie bo produkt którym handlują okazał się po prostu kiepski i przesadnie wyceniony.
    Naprawdę uważacie, że jak ktoś chce/nie chce kupić Alfę, to jego decyzję zmienią wynurzenia jakiegoś nudnego sklerotyka? Jeśli tak i nie kupi, to może i dobrze, bo to znaczy że to ktoś, kto nie ma własnego zdania i bardziej liczy się dla niego zdanie jakiegoś chorego na grypę (po nowoczesnemu "influensera") niż jego własne, a my tu takich nie chcemy.

  2. #1472
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    brak
    Postów
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Don Pedro Zobacz post
    Naprawdę uważacie, że jak ktoś chce/nie chce kupić Alfę, to jego decyzję zmienią wynurzenia jakiegoś nudnego sklerotyka?
    Oczywiście że nie.

    Klient odwiedzi salon, wsiądzie do auta i doświadczy opisanych przez nudnego sklerotyka wad na własnej skórze. Jeśli pierwsze wrażenia go nie zniechęcą, to może poprosi o jazdę testową i wtedy albo zakocha się w bezpośrednim układzie kierowniczym, albo jeszcze bardziej odrzucą go przeciętne wyciszenie, twarde zawieszenie, wysokie spalanie, lag skrzyni, itd.

  3. #1473
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Giulia
    Postów
    124

    Domyślnie

    Akurat tutaj parę rzeczy by się znalazło. Zaczynając od braku HUDa i wentylowanych foteli, przez marne wyciszenie i brak kamer 360°, na kiepskim systemie multimedialnym i braku 3 strefy kończąc.
    To nie są rzeczy powodujące, że jazda autem nie sprawia przyjemności, ale jednocześnie są sporym udogodnieniem w codziennym użytkowaniu. Kupując auto za 250 tysięcy nie chciałbym mieć mniej funkcji niż w aucie za 150.

  4. #1474
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Napisał ufoludek Zobacz post
    Pytanie nie do mnie, ale chętnie odpowiem.

    Co mnie powstrzymało?
    - słabe na tle konkurencji wyciszenie
    - brak możliwości skonfigurowania indywidualnego trybu jazdy
    - stare, "przedliftowe" multimedia (brzydka szata graficzna, mała responsywność i szybkość działania)
    - żałosna kamera cofania porównywalna do tej z Peugeota 508
    - przeciętne, i co najgorsze wymagające 12 tysięcy zł dopłaty, audio (nie chcę rozbierać nowego auta i montować czegoś lepszego na własną rękę)
    - AA tylko po kablu, bezprzewodowe Google Maps świetnie sprawdza się na krótkich przelotach po stolicy (po prostu wsiadam do auta i jadę)
    - tragiczny konfigurator WWW (brak możliwości wyboru wzoru felg, mocno okrojona paleta barw, tylko jedna wersja silnika benzynowego i to w dodatku z wymuszonym napędem na 4 koła; temat rzeka więc nie ma sensu go rozwijać)

    Innych może powstrzymać ciasnota w kabinie, słabi asystenci czy inne wady wypunktowane przez Pertyna oraz innych recenzentów (dla mnie nie miały one znaczenia).

    Wszystkie te wady (poza konfiguratorem) występowały w modelu przedliftowym i prawdopodobnie zdecydowaną większość z nich można było wyeliminować po prostu montując do Giulii najnowszy system od Tonale. Co zrobiono? Zastąpiono zegary tańszym w produkcji wyświetlaczem (żeby jeszcze wyświetlał to co virtual cockpit w VAGu i można go było dowolnie spersonalizować) i dodano "bieda" matrixy (ledwie kilka-kilkanaście niezależnych sektorów w każdej lampie). Porównaj sobie jak będzie wyglądał lifting Peugeota 508: całkowicie nowy grill, nowe lampy, nowe multimedia (od 308), nowe silniki, bardziej rozbudowany cennik, itp. itd. Od razu widać która marka ma priorytet w koncernie.

    Swoją historię już kiedyś opisałem. Alfa Romeo Giulia mi się spodobała (bo mimo upływu lat nadal wygląda atrakcyjnie), z zakupem zwlekałem tylko do zapowiadanego liftingu. Liczyłem na lepsze światła i nowe multimedia od Tonale, które przetestowałem w salonie i mi podpasowały. Lifting nadszedł, nie dostałem tego co chciałem, więc poszedłem do konkurencji. I patrząc po statystykach sprzedaży tak samo jak ja zdaje się robić zdecydowana większość klientów. Pewnie większość wspomnianych wad byłbym w stanie zaakceptować, gdyby chociaż cena Giulii była atrakcyjna na tle innych marek. Tak niestety nie jest, mocno okrojony cennik powoduje, że możliwości konfiguracji jest jak na lekarstwo i do zakupu wielu opcji jesteśmy zmuszani (w moim przypadku były to np. 19-calowe felgi, napęd na 4 koła czy boczki drzwi z ekoskóry), co mocno winduje cenę. U mnie spowodowało to to, że w żadnym z odwiedzanych salonów płacąc gotówką nie byłem w stanie zejść poniżej 245 tysięcy. Poszedłem do BMW i za 240 zamówiłem podobnie wyposażoną trójkę (jest kilka różnic, porównując do Giulii mam napęd tylko na tył i 18-calowe felgi, ale zyskuję np. adaptacyjne zawieszenie, lepsze wyciszenie, audio, nowsze multimedia czy klimę 3-strefową). Tyle ode mnie. Jedyny minus beemki to czas oczekiwania, dealer powiedział że odbiór w tym roku to będzie spory sukces.
    Gratuluję żeby autko cieszyło nowego właściciela. Mam nadzieję, że dobrze przetestowałeś wnętrze. Ja objeździłem X1 i skreśliłem je z jednego podstawowego powodu. Tabletoza wyższego poziomu. Dwa sklejone ze sobą tablety bez pokrętła idrive (nie wiem czy w 3-ce też je usunęli, ale bez tego jest porażka) i do tego tablet imitujący zegary niczym nie osłonięty. Ja akurat testowałem w słoneczne popołudnie i były takie momenty, że nic na nim nie widziałem, a zdarzyło się, że odblask słońca oślepił żonę siedzącą na fotelu pasażera. Merc ma to samo i dodatkowo dotykowe przyciski na kierownicy, więc też odpadł. I najważniejsze po pół roku czekania - za dwa tygodnie odbieram .

    Co do audio - z tego co rozpoznawałem temat - niestety u większości producentów jakość audio mocno poleciała na pysk - również z uwagi na brak wygłuszenia - zwłaszcza drzwi. Nie specjalnie mi to przeszkadza - nie mam wielkich wymagań - dyskoteki robił nie będę byle czysto grało. Od delektowania się dźwiękiem mam HiFi Yamahy i starą genialną wieżę Diory z głośnikami Tonsil-a.

    Co do wyciszenia też nie mam wrażenia, żeby jakoś specjalnie odstawało od innych aut (jeździłem Stelvio '22- może w nowej Gulii jest gorzej....)

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał ufoludek Zobacz post
    Oczywiście że nie.

    Klient odwiedzi salon, wsiądzie do auta i doświadczy opisanych przez nudnego sklerotyka wad na własnej skórze. Jeśli pierwsze wrażenia go nie zniechęcą, to może poprosi o jazdę testową i wtedy albo zakocha się w bezpośrednim układzie kierowniczym, albo jeszcze bardziej odrzucą go przeciętne wyciszenie, twarde zawieszenie, wysokie spalanie, lag skrzyni, itd.
    poźniej pójdzie do konkurencji i okaże się że wcale nie jest lepiej z wyciszeniem, spalaniem, lagami skrzyni i reakcją na gaz.... twarde zawieszenie i bezpośredni układ albo pokocha albo znienawidzi.

    w każdym razie to co pisze p11k - 100% racji w byle skodzie jest opcja kamer 360 czy hud-a a tu nawet w opcji nie ma.
    Ja byłem skłonny Gulii wiele wybaczyć - byle byłaby w opcji liftback lub kombi....

    Wracając do Peryna - fakt ostatnio coraz bardziej ględzi. a może uznał, że za bardzo posłodził Stelvio Q.
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 02-05-2023 o 19:39

  5. #1475
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2023
    Auto
    Alfą Romeo Stelvio Estrema
    Postów
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał ufoludek Zobacz post
    Pytanie nie do mnie, ale chętnie odpowiem.

    Co mnie powstrzymało?
    - słabe na tle konkurencji wyciszenie
    - brak możliwości skonfigurowania indywidualnego trybu jazdy
    - stare, "przedliftowe" multimedia (brzydka szata graficzna, mała responsywność i szybkość działania)
    - żałosna kamera cofania porównywalna do tej z Peugeota 508
    - przeciętne, i co najgorsze wymagające 12 tysięcy zł dopłaty, audio (nie chcę rozbierać nowego auta i montować czegoś lepszego na własną rękę)
    - AA tylko po kablu, bezprzewodowe Google Maps świetnie sprawdza się na krótkich przelotach po stolicy (po prostu wsiadam do auta i jadę)
    - tragiczny konfigurator WWW (brak możliwości wyboru wzoru felg, mocno okrojona paleta barw, tylko jedna wersja silnika benzynowego i to w dodatku z wymuszonym napędem na 4 koła; temat rzeka więc nie ma sensu go rozwijać)

    Innych może powstrzymać ciasnota w kabinie, słabi asystenci czy inne wady wypunktowane przez Pertyna oraz innych recenzentów (dla mnie nie miały one znaczenia).

    Wszystkie te wady (poza konfiguratorem) występowały w modelu przedliftowym i prawdopodobnie zdecydowaną większość z nich można było wyeliminować po prostu montując do Giulii najnowszy system od Tonale. Co zrobiono? Zastąpiono zegary tańszym w produkcji wyświetlaczem (żeby jeszcze wyświetlał to co virtual cockpit w VAGu i można go było dowolnie spersonalizować) i dodano "bieda" matrixy (ledwie kilka-kilkanaście niezależnych sektorów w każdej lampie). Porównaj sobie jak będzie wyglądał lifting Peugeota 508: całkowicie nowy grill, nowe lampy, nowe multimedia (od 308), nowe silniki, bardziej rozbudowany cennik, itp. itd. Od razu widać która marka ma priorytet w koncernie.

    Swoją historię już kiedyś opisałem. Alfa Romeo Giulia mi się spodobała (bo mimo upływu lat nadal wygląda atrakcyjnie), z zakupem zwlekałem tylko do zapowiadanego liftingu. Liczyłem na lepsze światła i nowe multimedia od Tonale, które przetestowałem w salonie i mi podpasowały. Lifting nadszedł, nie dostałem tego co chciałem, więc poszedłem do konkurencji. I patrząc po statystykach sprzedaży tak samo jak ja zdaje się robić zdecydowana większość klientów. Pewnie większość wspomnianych wad byłbym w stanie zaakceptować, gdyby chociaż cena Giulii była atrakcyjna na tle innych marek. Tak niestety nie jest, mocno okrojony cennik powoduje, że możliwości konfiguracji jest jak na lekarstwo i do zakupu wielu opcji jesteśmy zmuszani (w moim przypadku były to np. 19-calowe felgi, napęd na 4 koła czy boczki drzwi z ekoskóry), co mocno winduje cenę. U mnie spowodowało to to, że w żadnym z odwiedzanych salonów płacąc gotówką nie byłem w stanie zejść poniżej 245 tysięcy. Poszedłem do BMW i za 240 zamówiłem podobnie wyposażoną trójkę (jest kilka różnic, porównując do Giulii mam napęd tylko na tył i 18-calowe felgi, ale zyskuję np. adaptacyjne zawieszenie, lepsze wyciszenie, audio, nowsze multimedia czy klimę 3-strefową). Tyle ode mnie. Jedyny minus beemki to czas oczekiwania, dealer powiedział że odbiór w tym roku to będzie spory sukces.
    Pochwal się jeszcze silnikiem, jaki sobie zafundowałeś za te 240, jakie to lepsze audio.

  6. #1476
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Gregor-Wrocław
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giulia 2.0GME 200KM 2019r
    Postów
    262

    Domyślnie

    Ja też przymierzam się do zmiany auta i zrobiłem rekonesans u konkurencji. Jeśli o mnie chodzi to zostaję przy Giulii, jak dla mnie jest ładniejsza od BMW 3, tak wewnątrz jak i na zewnątrz, nie jest idealna i nie podąża ślepo za trendami, można by rzec, że jest zacofana względem konkurencji, ale jak dla mnie to tylko zaleta. Popatrzcie sami na wnętrze nowej trójki i Giulii, nasza "przestarzała" Giulia chyba wciąż wygląda lepiej ( dla mnie o niebo lepiej). Wiem... multimedia, materiały, ograniczone możliwości konfigu, ale wciąż jest super i to jedno z ostatnich tak fajnych aut.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Giulia - interior.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	50.4 KB
ID:	286761Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	BMW 3 interior.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	45.2 KB
ID:	286762

  7. #1477
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Nie jesteś wyjątkiem, też otrzymałem dobrą ofertę od mojego dealera. Chyba pod koniec roku spróbuję coś sfinalizować. Oczywiście nadal Giulia.

  8. #1478
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    brak
    Postów
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacek222 Zobacz post
    Pochwal się jeszcze silnikiem, jaki sobie zafundowałeś za te 240, jakie to lepsze audio.
    330i bez xDrive i H/K które w BMW gra lepiej niż w Alfie (ale niestety mocno wydłuża termin odbioru).

    Trójka jest wyposażona podobnie do Giulii, nie tak samo.
    W BMW zamówiłem m.in. napęd tylko na tył, standardowe felgi 18-calowe, standardową tapicerkę z "alcantary" i ekoskóry czy tempomat adaptacyjny bez bardziej rozwiniętych asystentów. Nie dobierałem też zbędnych świecidełek (oświetlenie ambiente), lakierowanych tarcz ani dostępu bezkluczykowego. Wybór był świadomy, nie był podyktowany wyłącznie oszczędnościami. Domówiłem po prostu tylko to, co na podstawie dotychczasowych doświadczeń oraz komentarzy w Internecie uznałem za potrzebne.

    Mieszkam w centralnej Polsce, jeżdżę głównie po mieście i ekspresówkach/autostradach, więc napęd xDrive uznałem za zbędny. Poza 10 tysiącami w kieszeni, spotkałem się również z opiniami że xDrive potrafi być problematyczny, wymaga specjalnych kół/opon, zmniejsza manewrowość i nie warto go brać jeśli nie mieszka się w górach.
    Felgi 18-calowe zamiast większych to kompromis atrakcyjnego wyglądu i komfortu.
    Tapicerkę chciałem nawet materiałowo-skórzaną. Teraz mam całą skórę bez grzania ani wentylacji i jest dramat. W zimie zimno, latem plecy mokre, do tego mimo impregnacji bardzo szybko na dupie pojawiły się różne zmarszczki/zagięcia i nie wygląda to tak atrakcyjnie jak w dniu zakupu.
    Tempomat adaptacyjny mi wystarcza, nie muszę mieć tych wszystkich nianiek umożliwiających niby półautomatyczną jazdę, ale i tak wymagających ciągłego trzymania rąk na kierownicy.
    Ambiente/tarcze - całkowicie zbędne gadżety (może gdyby były tańsze to bym sobie na nie pozwolił, ale za kilka tysięcy wolę kupić coś innego).

    Oczywiste jest, że gdybym chciał odtworzyć wyposażenie Veloce 1 do 1, dobrał do trójki całkowicie skórzane fotele ze skóry naturalnej, felgi 19-calowe, napęd na 4 koła i całą resztę dodatków, które cennik/konfigurator Alfy Romeo wymusza to cena BMW byłaby wyższa. Różnica polega jednak na tym, że m.in. w BMW mam wybór i mogę dołożyć tylko to, co chcę, nie muszę od razu brać wszystkiego.
    Nie twierdzę również, że trójka jest pod każdym względem lepsza od Giulii. Po prostu w moim (a patrząc po statystykach pewnie i wielu innych klientów) przypadku okazała się wygodniejsza, lepiej wyposażona (na moje potrzeby, osobiście bardziej cieszę się np. z 3-strefowej klimy w BMW niż 19-calowych felg w Giulii), a przy tym nieznacznie tańsza.

    Co do tabletu... Mnie sam ekran nie odpycha, lubię minimalizm/nowoczesność i taka jedna szklana tafla wpisuje się w moje gusta. Jedynie grafikę zegarów uważam za brzydką (dużo lepiej by to wyglądało, gdyby ekran wyświetlał po prostu normalne tarcze z komputerem/mapą pomiędzy), ale nie można mieć wszystkiego. W ogólnym rozrachunku trójka po prostu okazała się dużo bardziej komfortowa i krótką jazdę testową po mieście oraz obwodnicy za sprawą np. lepszego wyciszenia, lepszego audio czy możliwości "zmiękczenia" zawieszenia dużo lepiej/wygodniej odbyło mi się w BMW niż w Alfie.

    A teraz koniec offtopa, temat zacząłem od linka do testu Pertyna i krótkiego streszczenia

  9. #1479
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał ufoludek Zobacz post
    Pytanie nie do mnie, ale chętnie odpowiem.

    Co mnie powstrzymało?
    - słabe na tle konkurencji wyciszenie
    - brak możliwości skonfigurowania indywidualnego trybu jazdy
    - stare, "przedliftowe" multimedia (brzydka szata graficzna, mała responsywność i szybkość działania)
    - żałosna kamera cofania porównywalna do tej z Peugeota 508
    - przeciętne, i co najgorsze wymagające 12 tysięcy zł dopłaty, audio (nie chcę rozbierać nowego auta i montować czegoś lepszego na własną rękę)
    - AA tylko po kablu, bezprzewodowe Google Maps świetnie sprawdza się na krótkich przelotach po stolicy (po prostu wsiadam do auta i jadę)
    - tragiczny konfigurator WWW (brak możliwości wyboru wzoru felg, mocno okrojona paleta barw, tylko jedna wersja silnika benzynowego i to w dodatku z wymuszonym napędem na 4 koła; temat rzeka więc nie ma sensu go rozwijać)

    Innych może powstrzymać ciasnota w kabinie, słabi asystenci czy inne wady wypunktowane przez Pertyna oraz innych recenzentów (dla mnie nie miały one znaczenia).

    Wszystkie te wady (poza konfiguratorem) występowały w modelu przedliftowym i prawdopodobnie zdecydowaną większość z nich można było wyeliminować po prostu montując do Giulii najnowszy system od Tonale. Co zrobiono? Zastąpiono zegary tańszym w produkcji wyświetlaczem (żeby jeszcze wyświetlał to co virtual cockpit w VAGu i można go było dowolnie spersonalizować) i dodano "bieda" matrixy (ledwie kilka-kilkanaście niezależnych sektorów w każdej lampie). Porównaj sobie jak będzie wyglądał lifting Peugeota 508: całkowicie nowy grill, nowe lampy, nowe multimedia (od 308), nowe silniki, bardziej rozbudowany cennik, itp. itd. Od razu widać która marka ma priorytet w koncernie.

    Swoją historię już kiedyś opisałem. Alfa Romeo Giulia mi się spodobała (bo mimo upływu lat nadal wygląda atrakcyjnie), z zakupem zwlekałem tylko do zapowiadanego liftingu. Liczyłem na lepsze światła i nowe multimedia od Tonale, które przetestowałem w salonie i mi podpasowały. Lifting nadszedł, nie dostałem tego co chciałem, więc poszedłem do konkurencji. I patrząc po statystykach sprzedaży tak samo jak ja zdaje się robić zdecydowana większość klientów. Pewnie większość wspomnianych wad byłbym w stanie zaakceptować, gdyby chociaż cena Giulii była atrakcyjna na tle innych marek. Tak niestety nie jest, mocno okrojony cennik powoduje, że możliwości konfiguracji jest jak na lekarstwo i do zakupu wielu opcji jesteśmy zmuszani (w moim przypadku były to np. 19-calowe felgi, napęd na 4 koła czy boczki drzwi z ekoskóry), co mocno winduje cenę. U mnie spowodowało to to, że w żadnym z odwiedzanych salonów płacąc gotówką nie byłem w stanie zejść poniżej 245 tysięcy. Poszedłem do BMW i za 240 zamówiłem podobnie wyposażoną trójkę (jest kilka różnic, porównując do Giulii mam napęd tylko na tył i 18-calowe felgi, ale zyskuję np. adaptacyjne zawieszenie, lepsze wyciszenie, audio, nowsze multimedia czy klimę 3-strefową). Tyle ode mnie. Jedyny minus beemki to czas oczekiwania, dealer powiedział że odbiór w tym roku to będzie spory sukces.
    Nie było mnie tu ledwie przez godzinę (film oglądałem) i nie spodziewałem się, że mój wpis i twoja odpowiedź wywoła taką burzę , ale po kolei:
    Moje pytanie było skierowane do użytkownika, który zarejestrował się na tym forum w tym samym czasie, gdy pojawiła się na rynku Giula i przez 7 lat produkcji nadal jej nie kupił, ale oczekuje zmian. Zapytałem więc jakich, skoro jej nie kupił nawet za 125 tys., bo tyle kosztowała wersja Bussines kilka lat temu?

    Co do nowych użytkowników tego forum, którzy nigdy wcześniej nie jeździli Alfą, to pytanie nie jest takie oczywiste. Mimo iż wszyscy moi znajomi wiedzą, że od ponad 20 lat jeżdżę tylko nowymi Alfami, to żadnego z nich nigdy nie namawiałem do zakupu Alfy, choć każdy pytał dlaczego Alfa? Moja odpowiedź była zawsze taka sama: weź auto od dealera na weekend, a potem możemy pogadać o szczegółach. Znam takich, którzy kupili nową Skodę Oktawię, bo miała większy bagażnik od Giulii oraz takich, którzy kupili używaną 159-ką choć nigdy wcześniej bym ich o to nie posądził (dawni fanatycy VW). Ilu kierowców, tyle preferencji. Jedni kupują auto, żeby dobrze jeździło, inni gadżety do auta (bo silnik i 4 koła ma każde auto). Od miesiąca mam ofertę na nową Veloce od mojego ostatniego dealera, ale nie bardzo chce zejść z swojej ceny - nie kupujcie nowych Alf, to po wakacjach kupię 20 tys. taniej
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  10. #1480
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2023
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Giulia Veloce/ AGP
    Postów
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał p11k Zobacz post
    Akurat tutaj parę rzeczy by się znalazło. Zaczynając od braku HUDa i wentylowanych foteli, przez marne wyciszenie i brak kamer 360°, na kiepskim systemie multimedialnym i braku 3 strefy kończąc.
    To nie są rzeczy powodujące, że jazda autem nie sprawia przyjemności, ale jednocześnie są sporym udogodnieniem w codziennym użytkowaniu. Kupując auto za 250 tysięcy nie chciałbym mieć mniej funkcji niż w aucie za 150.
    Świat dąży ku zagładzie...

Podobne wątki

  1. Zlot 2015 - zdjęcia, filmy i obrazki
    Utworzone przez Tuti w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-10-2015, 17:59
  2. Zdjęcia i filmy ze zlotu :)
    Utworzone przez YonasH w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 30-09-2013, 00:35
  3. [Relacja] Grande Pregio Bruntal - zdjęcia i filmy
    Utworzone przez manager5pl w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 28-04-2013, 19:57
  4. [Relacja] Zlot Alfaholicy 2012 - zdjęcia, filmy, wrażenia
    Utworzone przez ryloon w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 251
    Ostatni post / autor: 22-01-2013, 21:07
  5. [Relacja] Zlot Alfaholików 2010 - Zdjęcia, Filmy
    Utworzone przez rain w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 119
    Ostatni post / autor: 17-05-2011, 19:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory