Strona 152 z 155 PierwszyPierwszy ... 52102142143144145146147148149150151152153154155 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,511 do 1,520 z 1544

Temat: Giulia- Testy, filmy, zdjęcia.

  1. #1511
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    odnośnie lagów....
    automatyczna skrzynia czy to ZF, czy DSG czy hydrokinetyk ma jakąś swoją logikę działania dodatkowo zakagańcowaną systemami bezpieczeństwa i eko. Natomiast jeśli jeden idiota z drugim (mam na myśli youtuberów) myśli, że im gwałtowniej depnie gaz tym szybciej pojedzie..... tak to może w manualu działa. Ktoś kto pojeździł coś więcej nowoczesnym automatem i ma trochę oleju w głowie wie jak operować gazem, żeby uzyskać oczekiwany efekt.

  2. #1512
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał walgreen Zobacz post
    Tylko czy to jest wada/problem?
    W niektórych sytuacjach jest to problem, no może nie życiowy oczywiście :⁠-⁠). Np w tej co opisałem, jak jest duży ruch i potrzeba naprawdę szybko przebić się w poprzek przez dziurę między samochodami. Wtedy każde pół sekundy robi znaczenie. I trochę irytuje że masz te setki koni i newtonów a jakąś starą ruinką zrobisz taki manewr sprawniej. Ale trzeba przyznać, że i tak najgorzej z tym w Alfie nie jest.
    Oczywiście, po latach w automacie (ja akurat mam wyłącznie automaty od ponad 25 lat) można ten problem trochę opanować. Z tym, że w starych samochodach z automatami było z tym bez porównania lepiej. W tym wypadku niestety wraz z nowoczesnością przyszedł i kibel.
    Ostatnio edytowane przez netzmark ; 05-05-2023 o 08:59

  3. #1513
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Giulia Quadrifoglio
    Postów
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    jeśli jeden idiota z drugim (mam na myśli youtuberów) myśli, że im gwałtowniej depnie gaz tym szybciej pojedzie..... tak to może w manualu działa.
    A co ma do tego automat? To czy trzeba operować gazem zależy czy i jak działa ESP/TC/itp., a nie od rodzaju skrzyni, w nowoczesnych autach z automatem jest launch control i jedyne co trzeba robić to trzymać gaz. Logika działania automatu jest taka, że trzyma obroty pod czerwonym polem, czyli tam gdzie powinny być.

  4. #1514
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    JEST: Giulia Veloce Ti MY21, 166 FL 3.2, BYŁY: 166 2.0TS, 156 1.8TS
    Postów
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Eliminacja tego "kłopotu" to wyłączenie ESP. Wtedy będziesz palił gumę w miejscu, ale będziesz miał wrażenia, że zapier..sz jak dziki
    Jesteś pewien, że masz na myśli ESP, a nie ASR w tym kontekście?
    Jeżeli lag powstaje z powodu działania systemu antypoślizgowego (więc chyba nie z powodu ESP) to sprawa może być jasna - to może nie jest problem ECU/softu skrzyni - ale tak jak powiedziałem - jestem jak ślepy koń na wyścigu - nie widzę przeszkód (tego mitycznego laga).

  5. #1515
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    133

    Talking

    https://youtu.be/SeoaGWAK3Ig
    Następny testy Giuli FL, bardzo dużo ciepłych słów������ Lag jak jest to minimalny

  6. #1516
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał IRC Zobacz post
    Jesteś pewien, że masz na myśli ESP, a nie ASR w tym kontekście?
    Jeżeli lag powstaje z powodu działania systemu antypoślizgowego (więc chyba nie z powodu ESP) to sprawa może być jasna - to może nie jest problem ECU/softu skrzyni - ale tak jak powiedziałem - jestem jak ślepy koń na wyścigu - nie widzę przeszkód (tego mitycznego laga).
    ABS/ASR/ESP to jeden wspólny system działający na kołach w przypadku uślizgu. Sam sobie wybierz, które literki działają przy zrywaniu przyczepności na starcie
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  7. #1517
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    JEST: Giulia Veloce Ti MY21, 166 FL 3.2, BYŁY: 166 2.0TS, 156 1.8TS
    Postów
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    ABS/ASR/ESP to jeden wspólny system działający na kołach w przypadku uślizgu. Sam sobie wybierz, które literki działają przy zrywaniu przyczepności na starcie
    Ależ drogi Krzysztofie - pytam grzecznie, bo napisałeś, że ESP - ale chciałem się upewnić, że miałeś na myśli ASR.
    To, że te systemy są zintegrowane - to jasne.

  8. #1518
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    https://www.youtube.com/watch?v=NpBu5liyVh4

    Znowu jakiś anonim z niszowego medium się ekscytuje Giulią
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  9. #1519
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    brak
    Postów
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    wskazałem, że jedni go widzą i płaczą a inni wcale i są zachwyceni...
    Pozwól że Cię poprawię - jedni pokazują ewidentnego laga na wyraźnym nagraniu z oddzielną kamerą skierowaną na zegary, inni jedynie piszą że go nie ma. Komu tu wierzyć, no komu?
    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Pytanie którzy są ślepi a którzy sponsorowani.
    Hmm, zastanówmy się którzy... Ci, którzy pokazują wszystko gołym okiem i operują na faktach czy Ci, którzy zza klawiatury dzielą się jedynie "swoimi ocenami", których nijak nie można zweryfikować. Faktycznie trudne pytanie...
    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Ja osobiście, w Stelvio MY2021, aż takiego laga przy przyspieszaniu nie widzę
    Ja w Passacie szwagra z 2015 roku nawet najmniejszego laga nie czuję, co to zmienia? Rozmawiamy o tegorocznej Giulii/Stelvio a nie tym co było kiedyś.
    Cytat Napisał IRC Zobacz post
    Kolego - powiem Ci szczerze, że kwestionuję - próbowałem sie temu przyjrzeć - i naprawdę, nie udało mi się takowego zaobserwować u siebie (MY21, Veloce Q4) - poważnie.
    O matko, następny... Co mnie obchodzi, jak jeździ Twoje dwuletnie Veloce? Znajdziesz mi takie nowe nieśmigane w salonie z matrixami?
    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    W czasie normalnej jazdy jest naprawdę dość znikomy, nie ma się co za bardzo czepiać. Jak chcesz zobaczyć jak taki "porządny" lag naprawdę wygląda to złap kogoś z Arteonem R-line 280KM.
    Zabawne jest to, jak w zaledwie kilka godzin od tezy "laga nie ma i ludzie są zachwyceni" przeszedłeś do "lag jest, ale dość znikomy, a poza tym u konkurencji również występuje". Kolego drogi, to Ty (Wy?) z uporem maniaka od tygodni twierdzicie, że Giulia może i jest ciasna, niepraktyczna, ma stare multimedia, niewyraźną kamerę cofania, słabe audio, przeciętne wygłuszenie i wiele innych braków w wyposażeniu (m.in. HUD, 3-strefowa klima), ale przecież to niemal sportowy samochód i tu ważniejsze są inne elementy, jak np. mocny silnik, szybka skrzynia biegów, bezpośredni układ kierowniczy. Teraz dowiadujemy się, że to ciasne i zacofane technologicznie sportowe auto ma dodatkowo lagującą, kastrującą osiągi silnika skrzynię jak dużo większe i bardziej komfortowe modele konkurencji. Słabo...

    Serio... Szkoda mi słów na dalszą dyskusję. Dostałeś ewidentne nagranie, na którym widać wpływ WLTP na pracę skrzyni w poliftowej Giuli i zamiast przyjąć to na klatę, wolałeś rozpocząć jałową debatę na następnych kilka stron o tym czy lag jest czy go nie ma, kto go czuje a kto nie, kto się myli a kto mówi prawdę, jeśli lag jest to jak duży, a w ogóle jak to wygląda u konkurencji, itp. itd.
    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    https://www.youtube.com/watch?v=NpBu5liyVh4

    Znowu jakiś anonim z niszowego medium się ekscytuje Giulią
    A jak inaczej jak nie niszowym nazwać kanał pochodzący z kraju słynącego z motorsportu i posiadający niespełna 90 tysięcy subskrypcji? Przecież to jakiś trup żyjący z reklam a nie solidna, rzetelna redakcja.

    Koleś zachwyca się wirtualnymi zegarami, bo kilka liczb na ekranie jest odwróconych (nie ma co, iście kluczowa informacja). Oczywiście nie powie, że analogi były ładniejsze i że zastąpienie ich ekranem bez jednoczesnego udostępnienia funkcjonalności/personalizacji rodem z Mercedesa, VAGa czy Kii nie ma żadnego sensu i jest ewidentnym cięciem kosztów.
    Kabinę Giulii ocenia jako "lovely place to sit" bo fotelami można zjechać nisko. Nie powie nic o przeciętnym wygłuszeniu, słabym audio, twardości i niewielkich wymiarach podłokietnika na drzwiach. O przestrzeni z tyłu też nic się nie dowiemy, bo nie została ona nawet pokazana (widocznie aż tak ciasno tam było).
    Świateł, praktycznie jedynej sensownej nowości liftingu, oczywiście nie przetestował, bo nie taki był cel "testu". Najpewniej dostał auto tylko na kilka godzin, miał porobić kilka przebitek, ładnych ujęć, zrobić hype wokół liftingu i napędzić klientów do salonów.

    Aż dziw bierze, że pod koniec testu pozwolił sobie na dość jasne stwierdzenie, że i silnik, i skrzynia, odstają od rowiązań oferowanych przez Niemców.

    Jeszcze w żadnym teście poliftowej Giulii, łącznie z tym, nie widziałem realnych zachwytów odświeżonym modelem. Zamiast tego wszędzie spotkałem się z wyliczaniem kolejnych wad i stwierdzaniem, że pod wieloma względami konkurencja jest lepsza. Jedyne pozytywy jakie usłyszałem to typowe ogólnikowe banały pod koniec filmów, że Alfa to "auto kupowane sercem", "auto z duszą", "auto dla kochających jeździć", itp. itd. Zero konkretów, zero faktycznych zalet. Typowe PRowe zagranie, oczko puszczone do importera, żeby "test" nie wyszedł zbyt negatywnie.

  10. #1520
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał ufoludek Zobacz post
    A jak inaczej jak nie niszowym nazwać kanał pochodzący z kraju słynącego z motorsportu i posiadający niespełna 90 tysięcy subskrypcji? Przecież to jakiś trup żyjący z reklam a nie solidna, rzetelna redakcja.
    No, jak Pertyn stękał, to był jurorem CoTY, a jego test Giulii po 9 dniach ma 21 tys. wyświetleń. Tutaj mamy 81 tys. po 5 dniach i nierzetelengo trupa xD.


    Cytat Napisał ufoludek Zobacz post
    Kabinę Giulii ocenia jako "lovely place to sit" bo fotelami można zjechać nisko. Nie powie nic o przeciętnym wygłuszeniu, słabym audio, twardości i niewielkich wymiarach podłokietnika na drzwiach. O przestrzeni z tyłu też nic się nie dowiemy, bo nie została ona nawet pokazana (widocznie aż tak ciasno tam było).
    Ja wiem, że pewnie mi nie uwierzysz, ale LUDZIE MAJĄ RÓŻNE PREFERENCJE. Podejrzewam, że może to być dla Ciebie szokująca informacja i będziesz ją musiał kilka dni trawić. Trzymam kciuki. Dla mnie wygluszenie jest OK, audio mam podstawowe i mi wystarczy, bo samochód nie jest dla mnie miejscem do delektowania się muzyką i żaden, ale to żaden zestaw grający w samochodzie nie zrobił na mnie takiego wrażenia, jak para porządnych podłogowych kolumn głośnikowych stereo odsłuchiwanych w ciszy z kanapy (z kieliszkiem rumu w dłoni najlepiej ). Podłokietnik to nawet nie wiem, co i jak. Jest i mi odpowiada. Z tyłu jeździ dwójka moich dzieci, rzadko, Giulią głównie śmigam ja sam i nawet na kanapie z tyłu nigdy nie siedziałem. Chyba w żadnej swojej Alfie nie, a Giulia jest moją piątą.


    Cytat Napisał ufoludek Zobacz post
    Jeszcze w żadnym teście poliftowej Giulii, łącznie z tym, nie widziałem realnych zachwytów odświeżonym modelem.
    Bo ten lifting jest w najlepszym razie neutralny. Dla mnie wszystkie zmiany są na gorsze, bo może i światła świecą lepiej, ale za to wyglądają gorzej. Zegary to jakiś żart, a reszta zmian pomijalna. Więc akurat w tej kwestii nie ma się czym ekscytować. Ja bym bardziej pomstował na skandaliczne obecnie możliwości konfiguracji.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

Podobne wątki

  1. Zlot 2015 - zdjęcia, filmy i obrazki
    Utworzone przez Tuti w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-10-2015, 17:59
  2. Zdjęcia i filmy ze zlotu :)
    Utworzone przez YonasH w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 30-09-2013, 00:35
  3. [Relacja] Grande Pregio Bruntal - zdjęcia i filmy
    Utworzone przez manager5pl w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 28-04-2013, 19:57
  4. [Relacja] Zlot Alfaholicy 2012 - zdjęcia, filmy, wrażenia
    Utworzone przez ryloon w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 251
    Ostatni post / autor: 22-01-2013, 21:07
  5. [Relacja] Zlot Alfaholików 2010 - Zdjęcia, Filmy
    Utworzone przez rain w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 119
    Ostatni post / autor: 17-05-2011, 19:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory