Strona 1 z 155 123456789101151101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 1544

Temat: Giulia- Testy, filmy, zdjęcia.

  1. #1
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,542

    Domyślnie Giulia- Testy, filmy, zdjęcia.

    W tym dziale umieszczajmy testy, filmy oraz zdjęcia dotyczące każdej wersji Giulii. Komentarze nie na temat będą usuwane z odpowiednią ilością punktów karnych.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    A co do testów - odbyłem dziś kolejny "test statyczny" Giulii dot. wykonania tego auta w salonie Dukiewicza w Warszawie. Oglądałem ją dokładnie. Do wykonania nie mam żadnych zastrzeżeń, jest na poziomie BMW/Audi/Lexusa. Kropka.

    Wygląd, rozwiązania techniczne, ceny, przyjemność z jazdy - to jeszcze inne kwestie - na dłuższe wypowiedzi.
    Ostatnio edytowane przez Quadrifoglio156 ; 13-07-2016 o 13:21 Powód: OT
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    510

    Domyślnie

    Jeśli zdjęcia to na a1 w okolicach Torunia,w stronę Gdańska biała leci gdzieś do salonu, ciekawe czy do klienta czy jako uzupełnienie testòwek. Nota bene na lawecie jeszcze dwie 500, dwa Tipo, Mito, Punto.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar grzesb156
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Wroclaw
    Auto
    Byla -156fl 1,9jtd jest 159 2.4
    Postów
    99

    Domyślnie

    I jeszcze na tej lawecie, nowy pick up fiata Fullback.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ArcoMancino
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Mordor, korzenie z WGM
    Auto
    Giulia 2.0 pb 200 KM '17 Vulcano Black. Wcześniej 159 BN 1.9JTDm 8V '09 Grigio Titanio.
    Postów
    483

    Domyślnie

    W kioskach można znaleźć takie pisemko z testem Giulii 2.2. Piszą, ze jeździ przyjemniej niż BMW 3.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1,4 TB 120 KM + LPG Tartarini EVO
    Postów
    13

    Domyślnie

    Miałem okazję w ostatnich dnia podziwiać Giulię na S69 w Bielsku-Białej. Jeździ parę testówek z Bosmalu z czerwonymi tablicami. Powiem szczerze, że jestem zawiedziony jej wyglądem zewnętrznym. Może to kwestia koloru (widziałem białe) ale zwykła wersja (diesel) wygląda bardzo zwyczajnie. Nie ma w niej praktycznie żadnych stylistycznych smaczków z których tak słynęła Alfa. Wszystko jest proste, normalne, bez większego polotu. QV wygląda już o wiele lepiej i wydaje mi się, że tak właśnie powinna wyglądać zwykła wersja. Mam wrażenie, że designerzy celowali w rynek Niemiecki, choć patrząc na VW Passata, czy Audi A4 tych smaczków jest o wiele więcej (do czego to doszło...). Natomiast proporcje nadwozia Giulii są rewelacyjne, zarówno w ruchu (jechałem koło niej, za nią, przed nią przez 20 km) jak i gdy stoi w salonie to robi świetne wrażenie swoją bryłą, rozstawem kół czy osi. Widać, że została stworzona wręcz do szybkiej jazdy. Z praktycznego punktu widzenia przeszkadza jeszcze ilość miejsca na tylnej kanapie - na kolana subiektywnie jest mniej miejsca niż w Giuliettcie - w najlepszym razie tyle samo. Jak usiadłem za kolegą który ma 185 cm wzrostu to poczułem się jakbym siedział w MITO - pod tym względem bardzo słabo. Nie wyobrażam sobie następcy Giulietty na tej płycie podłogowej jeśli ma być mniejszym autem od Giulii to z tyłu będzie się siedziało jak w maluchu. Razi też gałka zmiany biegów w manualnej wersji - wydaje się być wręcz tandetna - absolutnie nie przystoi to w samochodzie segmentu D – Giulietta robi tu lepsze wrażenie. W wersji z automatem jest już o niebo lepiej, nie dość, że drążek sprawia znacznie milsze wrażenie to jeszcze (za dopłatą) za kierownicą są CUDOWNE łopatki do zmiany biegów - duże, zimne, aluminiowe - Ferrari jak się patrzy!! W każdej wersji duży plus za kierownicę, jest naprawdę świetna, zdecydowanie lepsza niż w Giuliettcie. Reszta kabiny nie powala ani nie razi, jest ok, do Audi A4 brakuje ale dla pasjonata motoryzacji nie ma to znaczenia. Jest ok i to wystarczy, pytanie jak Giulia jeździ bo to jest najważniejsze. Mam nadzieję, że pod względem jazdy to już prawdziwa Alfica bo z wyglądu niestety nie bardzo.
    Ostatnio edytowane przez Ponikiewski_P ; 14-07-2016 o 13:30

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ponikiewski_P Zobacz post
    Reszta kabiny nie powala ani nie razi, jest ok, do Audi A4 brakuje ale dla pasjonata motoryzacji nie ma to znaczenia. Jest ok i to wystarczy, pytanie jak Giulia jeździ bo to jest najważniejsze. Mam nadzieję, że pod względem jazdy to już prawdziwa Alfica bo z wyglądu niestety nie bardzo.
    A wydałbyś na nią swoje pieniądze, mając do wyboru w podobnej cenie BMW, Lexusa czy Jaguar?
    Miejsce to sprawa dość subiektywna, zależna od wzrostu - jeśli się ma włoski wzrost to miejsca na kolana z tyłu jest wystarczająco + 10 cm )
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1,4 TB 120 KM + LPG Tartarini EVO
    Postów
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Quadrifoglio156 Zobacz post
    A wydałbyś na nią swoje pieniądze, mając do wyboru w podobnej cenie BMW, Lexusa czy Jaguar?
    Miejsce to sprawa dość subiektywna, zależna od wzrostu - jeśli się ma włoski wzrost to miejsca na kolana z tyłu jest wystarczająco + 10 cm )
    No tak, Włoski wzrost, ale Giulia byla projektowana również z myślą o USA a tam może być niewystarczająco.

    Ja bym kupił Giulię gdyż jestem fanem marki. Dlatego zabrałem dziś kolegę który jest fanem Toyot do salonu Alfy w Bielsku-Białej i zapytałem jego o zdanie. Przepatrzyliśmy ten samochód na wskroś i o dziwo kolega był pozytywnie nastawiony (fani Japońskich samochodów pałają awersją do Alfy). Znaleźliśmy kilka niedoróbek (zaślepki na zderzakach krzywo zamontowane i zamalowane, nie do końca dobre spasowanie elementów wnętrza) ale ogólnie koledze się podobała bo czuć od niej sportowy charakter. Jest bardzo nisko zawieszona, MITO przy niej wygląda jak mała terenówka. Do tego jej szerokość i niesamowicie krótki zwis przedni połączony ze sporym rozstawem osi robi wrażenie.
    Kupując to auto zwróciłbym jednak szczególna uwagę na wyposażenie. Takiej wersji jak ta co jest obecnie w salonie w Bielsku-Białej w ogóle nie brałbym pod uwagę. Deska rozdzielcza pokryta jest od góry tanio wyglądającym plastikiem (miękkim to fakt ale robiącym niemiłe wrażenie wizualne) – w to miejsce skóra to obowiązkowa opcja. Zresztą to auto nie ma nawet chromowanych listew dookoła okien co jest bardzo dziwne, szczególnie, że wystawiona obok MITO i Giulietta je mają. Dziwię się, że Alfa Romeo w ogóle wystawia tak ubogą wersję Giulii na sprzedaż, a to, że taka jest wystawiona w salonie jako promocja modelu to wręcz kompromitacja...

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar Archi
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Gliwice/Knurów
    Auto
    była GT 3.2 V6 Q2
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ponikiewski_P Zobacz post
    auto nie ma nawet chromowanych listew dookoła okien co jest bardzo dziwne, szczególnie, że wystawiona obok MITO i Giulietta je mają
    To zależy od stylu, brak takich listew to nie zawsze oznaka taniości, czasami to wyznacznik "usportowienia" modelu (nie tylko w AR - jak na zdjęciu, bo np. i Range Rover stosuje taką praktykę), podczas gdy chromowane uznawane są za eleganckie (co jak zawsze pozostaje kwestią gustu). Inna rzecz, że nie każdy lubi "chrom". Dobrze mieć wtedy wybór.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Giulie.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	110.9 KB
ID:	205625
    Ostatnio edytowane przez Archi ; 15-07-2016 o 13:47
    Alfa Romeo Nel Cuore

Podobne wątki

  1. Zlot 2015 - zdjęcia, filmy i obrazki
    Utworzone przez Tuti w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-10-2015, 17:59
  2. Zdjęcia i filmy ze zlotu :)
    Utworzone przez YonasH w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 30-09-2013, 00:35
  3. [Relacja] Grande Pregio Bruntal - zdjęcia i filmy
    Utworzone przez manager5pl w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 28-04-2013, 19:57
  4. [Relacja] Zlot Alfaholicy 2012 - zdjęcia, filmy, wrażenia
    Utworzone przez ryloon w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 251
    Ostatni post / autor: 22-01-2013, 21:07
  5. [Relacja] Zlot Alfaholików 2010 - Zdjęcia, Filmy
    Utworzone przez rain w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 119
    Ostatni post / autor: 17-05-2011, 19:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory