Strona 10 z 15 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 146

Temat: Giulia Sportwagon...?

  1. #91
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    wcale tak nie jest że pisanie beee na AR jest totalnie potępiane. sam im zarzucam parę rzeczy, choćby poślizgi we wprowadzaniu Giuli a potem wersji silnikowych/wyposażenia, opóźnienia w aktualizowaniu katalogów, notoryczne błędy w konfiguratorze i cenniku, brak wprowadzenia nadwozia SW, trochę marne plastiki w dolnej części deski i drzwi, brak Android Auto i jeszcze parę innych rzeczy by się znalazło.
    natomiast krytykuję Twoją "analizę" i konkluzje. żeby robić analizę trzeba mieć dane. jakie Ty masz? sprzedaż z zeszłego roku? trochę mało, bo nie było jeszcze benzyn, aut na jazdy testowe, Q4, Veloce, wyposażenia wnętrz i wielu innych rzeczy. poza tym sprzedaż a zamówienie to jakieś 2-4 miesiące różnicy, więc ciężko brać pod uwagę dane za 2016 skoro pierwsze egzemplarze pokazowe do salonów zjeżdżały w lipcu. A i tak pisałem że sprzedali ponad 10.5tys szt, podczas gdy w 2005r sprzedano ok 6.5 tys 159-tek, mimo że było więcej wersji do wyboru, a alfa była bardziej rozpoznawalną marką (więcej modeli dla Kowalskiego (nie liczę 4C i 4C spider), większa sprzedaż łączna 130tys aut rocznie, podczas gdy w 2016 było 66tys).
    nie wiem do czego zmierzasz ze Stelvio, akurat wprowadzanie jego wydaje mi się że idzie dużo lepiej niż Giuli, choć tu jesteśmy dopiero na totalnym początku - w salonach pierwsze sztuki pojawić się mają dopiero w marcu.

    jaka niby miałaby być satysfakcjonujaca dynamika sprzedaży wg Ciebie? akurat skromny zakres danych jakie mamy sugeruje że może być dość dobrze, to jednak jak będzie czas pokaże - trzeba poczekać przynajmniej na wyniki sprzedaży z półrocza (będą gdzieś we wrześniu zapewne), wtedy będziemy widzieli ile się Giuli sprzedaje co miesiąc, jakie są trendy itp, i wtedy dopiero będzie można robić jakieś analizy.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 27-02-2017 o 20:36
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #92
    Użytkownik Znawca Avatar Archi
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Gliwice/Knurów
    Auto
    była GT 3.2 V6 Q2
    Postów
    1,193

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    jaka niby miałaby być satysfakcjonujaca dynamika sprzedaży wg Ciebie?
    epsonix nie warto, to zawsze wygląda tak samo, my podajemy dane, dostrzegamy zagrożenia itd., pomimo czego trzymamy kciuki, bo wydaje się, że nie idealnie, ale wszystko idzie jednak w dobrym kierunku - np. dotychczasowy poziom sprzedaży Giulii czy bliski debiut rynkowy Stelvio - a po drugiej stronie ogólniki oparte na planach FCA sprzed kilku lat.

    Dlatego powtórzę, nie warto. Szkoda czasu, kompetencji. Dane sprzedażowe będą najlepiej weryfikować ten i podobne wpisy.
    Alfa Romeo Nel Cuore

  3. #93
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    Macie racje Wy mam i troche ja, sprzedaż to jedno a awaryjność to drugie, marka sie obroni jak auta beda ok, ale jak sie zaczną sypac /boje sie o MA/ to i 20tys sprzedanych egzemplarzy nie pomoże.
    Niezwykłość Alfy Romeo polega na tym... że czasem jeździ...

  4. #94
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    odnosiłeś się do sprzedaży, stąd komentujemy sprzedaż. co do awaryjności, ktoś pisał że blok już sprawdzony w jakimś Jeepie bodajże, MA mam nadzieję że się trochę nauczyli robić przez lata od kiedy wprowadzili (bo szczególnie w pierwszych giuliettach były z tym duże problemy), skrzynie przynajmniej automaty mają chyba najlepsze jakie mogli wybrać - sprawdzone w BMW ZFy. Większe obawy mam o duperlki wykonanie/dopracowanie detali, już na filmiku w USA było o tym że spryskiwacz xenonów przy jednym z pierwszych użyć w Quadrifoglio wystrzelił, w UK ktoś narzeka na problemy z klamkami, inny ma check-enginy. Oby to były jednostkowe przypadki i oby dopracowali samochód jak najszybciej. Na pewno odważni Ci co kupują auto z pierwszego roku produkcji (chyba że nie dbają o to bo biorą auto w leasing czy wynajem długoterminowy i oddają po 3 latach i biorą następne, a cały czas mają gwarancję, pakiet ubezpieczeń z autem zastępczym itp).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #95
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Tarnobrzeg
    Auto
    159SW 2.0JTDm(2012), 213Ps 420Nm
    Postów
    134

    Domyślnie

    Panowie i co z tym kombi, powstanie końcem roku czy zostaje tylko jedna nie praktyczna wersja??? Konkurencja ma sedana, kombi, hachback, liftback itd !!!

  6. #96
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Nie będzie kombi, to już oficjalnie potwierdzone. Jak chcesz praktyczną AR to kupuj Stelvio, bagażnik ma jak w kombi- z roletą i 525 litrów.

  7. #97
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Nie będzie kombi, to już oficjalnie potwierdzone. Jak chcesz praktyczną AR to kupuj Stelvio, bagażnik ma jak w kombi- z roletą i 525 litrów.
    Ooo, to tak jak mój Focus mkI, a niektórzy tu Alfę do Mazdy porównują a to trzeba do Forda.

  8. #98
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasztelan Zobacz post
    Ooo, to tak jak mój Focus mkI, a niektórzy tu Alfę do Mazdy porównują a to trzeba do Forda.
    Tiaaa, a wszystkie one bledną przy nysce.

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

  9. #99
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Tarnobrzeg
    Auto
    159SW 2.0JTDm(2012), 213Ps 420Nm
    Postów
    134

    Domyślnie

    Ja osobiście za suv-ami nie przepadam. Używam auta głównie w dłuższych szybszych trasach, do tego potrzebuje praktycznego dużego bagażnika. 159 SW w pełni zadowala moje potrzeby, ale z chęcią przesiadłbym się na Giulię kombi...Widocznie Giulia nie sprzedaje się tak jak zakładano, zresztą wcale się nie dziwię! Bardzo wysoka cena, mała ilość dostępnych silników oraz jedna wersja nadwoziowa. Przy konkurencji np. BMW wygląda blado. Szkoda bo wygląda na to że auto jest udane i spokojnie powinno zgarnąć klientów Niemieckiej konkurencji...

  10. #100
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andreus1979 Zobacz post
    Ja osobiście za suv-ami nie przepadam. Używam auta głównie w dłuższych szybszych trasach, do tego potrzebuje praktycznego dużego bagażnika. 159 SW w pełni zadowala moje potrzeby, ale z chęcią przesiadłbym się na Giulię kombi...Widocznie Giulia nie sprzedaje się tak jak zakładano, zresztą wcale się nie dziwię! Bardzo wysoka cena, mała ilość dostępnych silników oraz jedna wersja nadwoziowa. Przy konkurencji np. BMW wygląda blado. Szkoda bo wygląda na to że auto jest udane i spokojnie powinno zgarnąć klientów Niemieckiej konkurencji...
    Cena nie moglabyc na poziomie fiata, ani na poziomie maseratti. Masz swietne auto w polowie drogi.. kupowac nie musisz, mozesz zmienic marke.
    Koncern chce sie rozrastac a nie znow zatrzymac sie na 1 modelu na 2-3 lata bo kilku polakow chce miec SW..
    w przyszym roku ma byc kolejny SUV.
    To ratuje marke przed bankructwem..



    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podobne wątki

  1. giulia
    Utworzone przez gibson w dziale Zachodniopomorskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-08-2016, 08:23
  2. Alfa Romeo Giulia Sportwagon / następca 159 SW
    Utworzone przez Tuti w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 24-03-2010, 20:34
  3. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory