Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 39

Temat: Felgi, ET, otwór centrujący, rozstaw, śruby i kompatybilność z felgami Giulietta/159

  1. #11
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Felgi w Giuli są dedykowane (sam dołączyłeś zdjęcie), sprawdź czy przód nie poszedł na tył i odwrotnie.

  2. #12
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Giulietta 2014 1.4 TB MultiAir (była), Giulietta VELOCE 1,75 TBi (jest), Giulia 2,0 TB (jest)
    Postów
    10

    Domyślnie

    Sprawdzałem, na tył poszła szeroka na przód węższa.

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,992

    Domyślnie

    zmienilbys w profilu dane auta, a w postach dopisal co dokladnie masz. z tym zdjeciem felgi to tez cos zamotales, bo to nie 5ER, rozumiem ze jakies podgladowe.
    zgaduje ze zdjecie podgladowe to Twoje I z ori felgami. tarcze wygladaja na male wiec pewnie masz jakas zwykla Giulie lub Super z najmniejszymi tarczami (tzn nie takimi jak w Veloce czy za doplata opcja 44B powiekszone tarcze I zaciski)?
    Co mi przychodzi na mysl to moze przy najmniejszych tarczach (a kto wiem moze i tych powiekszonych ale nie tych z Quadrifoglio tylko opcji 44B) felgi z Quadrifoglio nie beda pasowaly (a moze dotyczy to tylko wzoru 5ER)? O tyle jest to mozliwe ze w Q tarcze sa duzo wieksze I stad zacisk moze byc tez dalej od osi kola (mimo ze wiekszy), I stad ramiona mogli poprowadzic sobie ze znacznie wieksza swoboda (moze rowniez wchodzily w gre sprawy konstrukcyjne/wytrzymalosciowe/wagowe ktore spowodowaly takie a nie inne uksztaltowanie ramion).

    W sumie kwestia kompatybilnosci felg z Q to wazna informacja dla innych, wiec jak znajdziesz rozwiazanie to wrzuc tu info, bo trafiaja sie uzywki na aukcjach. Sam juz sie zastanawialem czy nie kupic na zapas sobie felg z Q (tyle ze myslalem o 5YN) na przyszlosc, bo w glowie mialem plan zeby takie byly na lato a na zime wziasc auto na 17 (sport) albo 18 (sport lub veloce), I to mimo ze ciagle nie wiem czy nastepny samochod to bedzie Giulia, czy Stelvio czy moze BMW 4GC (w razie czego po prostu felgi bym sprzedal).

    W kazdym razie powodzenia, zorientuj sie czy nie podeszlyby do wersji z powiekszonymi zaciskami, moze wtedy bys sobie po prostu zmienil tarcze I zaciski (o ile sie da, ale pewnie tak). Tyle ze dzis jeszcze uzywek takich to raczej nie dorwiesz (jeszcze nie a Veloce rozbitych na czesci a w innych raczej malo kto pewnie bierze powiekszone tarcze), a nowy komplet z ASO moze troche kosztowac.

    A jakies dystanse by nie pomogly? nie wiem jaki jest ksztalt ramion, przyjzyj sie temu.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 07-03-2017 o 12:59
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Jaworze
    Auto
    AR: 75 Busso/159 1,9Jtdm/ Fiat Coupe 2,0
    Postów
    734

    Domyślnie

    W 159 przy dużym brembo (2,4, 3,2) niektóre modele oryginalnych felg też są bardzo blisko

  5. #15
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,992

    Domyślnie

    tu jest odwrotny problem, zacisk jest za blisko wnetrza felgi (mam na mysli osi) i ksztalt ramion w tym rejonie nie puszcza. kolega pisal ze nie da sie nawet dociagnac srub bo juz haczy o zacisk.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #16
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Giulietta 2014 1.4 TB MultiAir (była), Giulietta VELOCE 1,75 TBi (jest), Giulia 2,0 TB (jest)
    Postów
    10

    Domyślnie

    Ok, to od początku:
    1. Opisu nie zmieniam, bo na razie w stajni tylko Giulietta.
    2. Równolegle do zamówienia alu od QV zamówiłem Giulię, ale ta będzie dopiero za kilka tygodni. Te od QV to wersja 5ER - dorwałem na allegro używki, podobały mi się więc po sprawdzeniu wg serwisu w katalogach, że powinny pasować - po prostu je zakupiłem, mając w odwodzie możliwość zwrotu.
    3. Felgi dojechały, więc aby nie czekać kilka tygodni pojechałem fizycznie do serwisu przymierzyć je na Giuli salonowej (tu ukłon do Pani Izy ). Chłopy wrzucili mi po 1 feldze na przód i tył, i wystąpił problem z przodem jak opisałem poprzednio.
    4. Zdjęcie które wrzuciłem u góry to poglądowe zrobione na przykładowej w salonie - abyście załapali o co mi chodzi. A tu faktycznie chodzi o styk zacisku z środkiem felgi.
    5. Tarcze w standardowej są małe, ale nawet może nie to jest problemem, a obsadzenie zacisków i ramię na którym są zamontowane - po prostu są za blisko osi i nijak nie wiem jak to obejść. NIestety nie mam zdjęcia z próby, ale na bank będzie tarło o ile w ogóle ruszy. Tu zdjęcie z Giulii QV - widać różnicę Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5750.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	87.7 KB
ID:	223480
    6. Zastanawiałem się nad zamówieniem (miałem jeszcze opcję zmiany) powiększonych tarcz i zacisków hamulcowych opcja 44B - ale nie ma pewności, że to załatwi temat więc odpuszczam tą opcję (w salonie przy zamawianiu do standardowej Giulii felg 5ER bo jest taka opcja niby też nie trzeba nic specjalnego zatwierdzać, a widać że nie pasują) ...

    Zastanawia mnie, że trochę się tych felg sprzedało i teoretycznie na zwykłe Giulie (bo nie sądzę, że do QV sobie ktoś drugie domawiał), więc może ktoś już ten temat przerabiał. Wrzuciłem hasło tutaj, bo oprócz mnie ktoś też może się na to naciąć albo skorzysta z rozwiązania jeśli je znajdziemy... Z kombinacją przy ramionach sam nic nie wymyślę bo jak pisałem w temacie jestem lajkonikiem, mogę się wymądrzać o oświetleniu ale nie o tym...
    Jak żyć, Panowie, jak żyć...?

  7. #17
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,992

    Domyślnie

    spoko, bardzo dobrze że wrzucasz tu temat, myśle jednak że jestes pierwszym z takim problemem. Na forum widziałem ze 4 odebrane Giulie, jedna była Veloce już na 19" (ale tych dedykowanych), ktoś miał standardowe 16", a inne nie wiem, ale oni chyba nic narazie z felgami nie kombinowali.

    Sugerowałbym jeszcze raz uderzyć gdzieś do jakiegoś salonu gdzie mają na stanie wersję z powiększonymi zaciskami, i ich męczyć żeby przymierzyli te felgi - moze Twój dealer pomógłby Ci ich przekanoć do takiej próby gdyby nie chcieli. Inna opcja prosić kogoś kto ma duże zaciski - jak wspomniałem na pewno jest jedna Veloce z takimi - może to rozwiąże problem.

    A jakieś dystanse nie polepszyłyby sprawy - zależy jaki jest kształt ramion, może by to pomogło?

    Przy większej tarczy pewnie zacisk jest bardziej odsunięty od osi koła, może to byłoby rozwiązanie?
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 07-03-2017 o 20:17
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #18
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Giulietta 2014 1.4 TB MultiAir (była), Giulietta VELOCE 1,75 TBi (jest), Giulia 2,0 TB (jest)
    Postów
    10

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedzi! Co do tych większych tarcz - rozumiem, że Veloce takowe posiada w standardzie? Pytam, bo nie mogę tego namierzyć w instrukcji, a w salonie jedna Veloce stoi na wzorcowni więc może jeszcze bym ich trochę pomolestował, tu zdjęcie które zrobiłem z przednich kół Veloce z 18'' - wydają się trochę większe niż standard co Ty na to?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5759.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	99.5 KB
ID:	223521

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Pitero
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Giulietta Sprint
    Postów
    672

    Domyślnie

    Yyy dystanse i po problemie? Czy ja czegoś nie ogarniam.
    Made in Italy, perfected in my garage. Giulietta Sprint Speciale

  10. #20
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Tu chyba chodzi o to, że zacisk jest zbyt blisko centrum felgi , czy jak to nazwać - miejsca gdzie schodzą się ramiona tak ?
    Bo jak za blisko wnętrza ramion to dystans. Ale ze swojego doświadczenia powiem że 2-3mm miejsca między zaciskiem a wnętrzem ramion felgi to nie problem, i jeśli te kilka mm jest to jest ok raczej. Natomiast dystanse to upierdliwość przy każdej zmianie koła, więc jak się da bez nich, to lepiej.

Podobne wątki

  1. Felgi, ET - J(ot) i rozstaw śrub
    Utworzone przez oran w dziale GT
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 12-10-2016, 21:27
  2. [145] otwór centrujący i osadzenie?
    Utworzone przez Mario87 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-10-2010, 18:33
  3. [147] Pytanie o felgi ET i otwór centralny
    Utworzone przez Lucky w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-11-2008, 17:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory