Strona 16 z 16 PierwszyPierwszy ... 678910111213141516
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 160

Temat: Jak Giulia wersja tylko z tylnym napędem radzi sobie w zimie

  1. #151
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturo132 Zobacz post
    Tutaj masz mój krótki filmik Stelvio 2,0 tryb D:
    Dzięki Widać wyraźnie jak na początku filmiku tył traci przyczepność i elektronika dopina przód.

    Cytat Napisał arturo132 Zobacz post
    U mnie kontrolka nigdy się nie zapala.
    Na prostej gaz do dechy i nie czuje aby zrywało przyczepność.
    Nie zaobserwowałem migania kontrolki, ale też nie miałem warunków, żeby to lepiej przetestować.
    Ja wyraźnie czuję, kiedy dopina przód. Dziwne, że u Ciebie nie czuć tego, co wyraźnie widać na Twoim filmie.
    Możliwe też, że Giulia ma inaczej zestrojoną elektronikę - pozwala na więcej.


    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    A ten gość nie ma wyłączonego kagańca? Jakaś kontrolka chyba mu się świeci.
    Ten z "mojego" filmu? Napisał, że nie potrafi wyłączyć ESC i przełączył tylko w tryb D. Na filmie wyraźnie widać migającą kontrolkę ESC przy większych poślizgach.

    [EDIT]
    Cytat Napisał gruby19 Zobacz post
    tak... łopatki nie działają, shift light nie działa, aktywny zawias utwardza tylko jedną oś, itd Więc chyba nie bez problemu...
    Masz RACE w wersji DEMO. Nikt jeszcze nie zrobił pełnoprawnego RACE w Veloce. A nawet jeśli już komuś się uda, to nie po to kupuję auto za 250k, żeby wymieniać w nim pokrętło.
    Nie mam do nikogo pretensji - po prostu czasem samemu trzeba się przekonać czego tak na prawdę chcemy od auta.
    Łopatki działają. Shift light pewnie działa, ale brakuje zakresu obrotów - podejrzewam, że skalibrowany pod wyższe obroty w Q.
    Z zawieszeniem nie wiem, jak jest. Nie każdy ma zresztą aktywne zawieszenie.
    Przy wyłączniku monostabilnym, czyli tym który wraca w poprzednie położenie, nie trzeba niczego wymieniać.
    Generalnie działa to świetnie (Shift Light to jest totalna pierdoła). Mamy dużo szczęścia, że Giulia/Stelvio w wersji Q mają tryb RACE i można go aktywować. To są opcje, które powoli odchodzą do lamusa.
    Zastanawiam się, ile jest na rynku dupowozów, w których rzeczywiście można wyłączyć ESP.
    Ostatnio edytowane przez So What! ; 07-02-2020 o 12:41

  2. #152
    Użytkownik Świeżak Avatar gruby19
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    249

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    A ten gość nie ma wyłączonego kagańca? Jakaś kontrolka chyba mu się świeci.
    Też mi się wydaje, że tam jest coś dłubnięte. Kontrolka na dole, obok przebiegu to prawdopodobnie info o oblodzonej nawierzchni. Kontrolka przy obrotomierzu to wyłączony FCW (nie wiem czy zapala się kiedy wyłączy się FCW z komputera, ale chyba zapala się kiedy włączy się tryb Race). Pytanie dlaczego, mruga ESC - przecież ona nie mruga nigdy. nikomu.
    Kolory na filmie też takie niefortunne, że czasem wydaje się, że grafika jest żółta, a czasem, że czerwona

  3. #153
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    Cytat Napisał gruby19 Zobacz post
    Pytanie dlaczego, mruga ESC - przecież ona nie mruga nigdy. nikomu.
    Może mruga przy grubszych ingerencjach? Tego akurat nie miałem jeszcze okazji sprawdzić. Na filmie widać wyraźnie, że kierowca koryguje nadsterowność, ale ESC nie zawsze mruga.

  4. #154
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Harvaster
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    była 159 2.0 jtdm 170km, była Giulietta 1.4 MA 170km, jest Giulia Super 2.0T
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał So What! Zobacz post
    Może mruga przy grubszych ingerencjach? Tego akurat nie miałem jeszcze okazji sprawdzić. Na filmie widać wyraźnie, że kierowca koryguje nadsterowność, ale ESC nie zawsze mruga.
    Ponoć mruga jak już nie daje rady

  5. #155
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,283

    Domyślnie

    Cytat Napisał So What! Zobacz post
    Na filmie widać wyraźnie, że kierowca koryguje nadsterowność
    na tym filmiku, to ten gość w zasadzie większość, szczególnie tych szybszych zakrętów pokonuje w całkowitym uślizgu, bokiem. Spójrz sobie na prędkościomierz

    Może właśnie mruga jak ma bardzo ciężko, widziałem już takie coś w innych autach.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  6. #156
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    [MENTION=54621]Harvaster[/MENTION], [MENTION=53152]Tomtrz[/MENTION], trzeba będzie to sprawdzić organoleptycznie

  7. #157
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    U mnie jest tak:
    Na parkingu nic nie mrugalo, jak leciał bokiem i potem jak go dusiło.
    Przy ostrym hamowaniu mruga kontrolka ABS (w ogóle dziwne uczucie przez brake by wire, bo niby abs się aktywuje, a na pedale kompletnie tego nie czuć)
    ESC mrugało mi chyba raz tylko, gdy wychodziłem z ronda dużą prędkością i tył uciekł, nie zdążyłem kontry i auto stwierdziło pewnie, że mnie obróci, więc zatrzymało się kompletnie na ukos drogi ale żeby doszło do takiej sytuacji to musi być mokro/ ślisko i duża prędkość. Ogólnie ciężko w normalnych warunkach doprowadzić do jakiś uślizgów.
    Pozdro,
    Bartas

  8. #158
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    667

    Domyślnie

    mi osobiście brakuje w Rwd 305 km w race tylko mocnego Q2 bo potrafi na wyjściu z zakrętu przy 100 zapalić laczka

  9. #159
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    trzeba było brać konfig ze szperą Q2. no chyba że jakoś zretrofitujesz sobie z rozbitka - Ty akurat ogarnięty jesteś i chyba też z mechaniką robisz - działaj i pochwal się w razie czego
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #160
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,283

    Domyślnie

    Szpera, jak macie zamiar dokładać tryb race, czy też w inny sposób wyłączać kontrolę trakcji, i się troche wygłupiać, to w ogóle jest must have. Mocne auto z otwartym dyfrem to czasami aż płakać się chce jak moc idzie w gwizdek.
    Przy "fabryce", z włączonym ESP już raczej takiej różnicy nie będzie.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-02-2016, 15:16
  2. Alfa Romeo w górach -jak sobie radzi !!!
    Utworzone przez Barsolis w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-10-2011, 12:34
  3. Następczyni 166 z tylnym napędem?
    Utworzone przez kripp w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-05-2011, 14:24
  4. [164] Q4 płyn do sterowania tylnym napędem
    Utworzone przez Piotrek1987 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-11-2010, 19:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory