Strona 1 z 16 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 160

Temat: Jak Giulia wersja tylko z tylnym napędem radzi sobie w zimie

  1. #1
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie Jak Giulia wersja tylko z tylnym napędem radzi sobie w zimie

    Jest już na forum ze 2-3 Giulie, troche ludzi jeździło na testówkach, może niektórzy w warunkach zimowych (ja jeździłem ale w lipcu), albo ktoś wkrótce będzie na jeździe testowej, i będzie miał okazję przyjżeć się tej sprawie. Ciekawi mnie jak Giulia bez Q4 radzi sobie w zimowych warunkach. Mam na myśli głównie jakieś ośnieżone czy częśćiowo oblodzone podjazdy. Jak to wypada w porównaniu np do przednionapędowej 159 jeśli ktoś ma porównanie. Pytam bo do domu mam stormy podjazd ok 20m długi, potem też jest 150m lekko pod górkę, i 159 czasem ledwo się wydrapie. Często tez jeżdżę w gory, i różnie to bywa, łańcuchy te 10 razy w roku muszę założyć (dojazd "białą" droga 3.5km w gore, różnica wzniesień ponad 400m) , a innym razem musze się pomęczyć, czasem uda się zrobić większość podjazdu, ale gdzieś jednak stracę przyczepnośc i kończy się i tak zakładaniem łańcuchów ale już w śniegu, blokuję drogę itp.
    Niby auta z napędem na tył często spisują się gorzej, chociaz wydaje mi się że to dotyczy aut gdzie przód jest ciężki a tył lekki - w przypadku Giuli teoretycznie bowinno być lepiej, bo rozkład mas jest zbliżony do 50:50.
    Teoretyzuje po prostu czy dla mnie musem byłaby Veloce z Q4 (chyba że Q4 wprowadzą jako opcję dla innych wersji), czy możnaby to olać i zmontować jakąś w miarę fajną (a chyba dużo tańszą) konfigurację w oparciu o wersję Business dokładając tylko pare pakietów i może skórzane siedzenia. Fajna Veloce to już ze 220tys, a wersję Business benzynki zaczynają się od 130tys i nawet jak na pakiety/dodatki wyda się ze 30-40tys, to możnaby zaoszczędzić może całkiem sporo.

    Zima się dopiero zaczyna powoli, tak więc w miarę jak juz ktoś bedzie miał okazję trochę pojeździć w trudniejszych warunkach, proszę o opisanie jak to wygląda w przypadku Giuli.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Statyczny
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.2 JTS
    Postów
    318

    Domyślnie

    Na logikę przy Twoich wymaganiach tylni napęd powinien radzić sobie lepiej. Koniec końców masa przenosi sie na tył wiec go dociaza podczas przyspieszania czy wyjazdu na wzniesienia ( gdy hamujemy lub zjeżdżamy to dociaza sie przod). Ale tylko gdybam, nigdy nie miałem auta RWD i sam jestem ciekaw bo zupełnie nie mam pojęcia jak sobie RWD radzi zima.

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    rwd w zimowych podjazdach to jest dramat w porownaniu do fwd

    Wysłane z mojego SM-A500FU
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    no wiec teoretyzujemy poki co. chcialbym poczytac informacje praktyczne od uzytkownikow giulii ktorzy to faktycznue przetestuja w tym konkretnym samochodzie

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar viader
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 166 FL 2,4 jtdm 20V, 159SW 1,75 TBI TI
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    To dlaczego fwd wjezdza sie pod trudne wzniesienia tyłem?

    Wysłane z mojego HUAWEI CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    pierwsze słyszę, ale nieważne. proszę nie robić OT, nie chcę tu dyskusji i dowodów, pytanie w wątku jest konkretne/inne i skierowane tylko do tych którzy jezdzili Giulią juz w zimie.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    pierwsze słyszę, ale nieważne. proszę nie robić OT, nie chcę tu dyskusji i dowodów, pytanie w wątku jest konkretne/inne i skierowane tylko do tych którzy jezdzili Giulią juz w zimie.
    zaczekaj na odpowiedzi po zimie, albo pisz do grupy Podkarpacie - tam prędzej się czegoś dowiesz w twoim temacie
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomek evo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 1.9 150 KM
    Postów
    691

    Domyślnie

    FWD zwykle ma większą "siłę ciągu" na śniegu z tego prostego powodu, że przednie koła są lepiej dociążone przez silnik. Jak 60-65% przypada na przód to normalne jest, że będzie lepsza trakcja. A czemu tyłem - bo jest jeszcze lepsze dociążenie przodu. Z RWD to królem podjazdów był w swoim czasie maluch ale tu znowu napęd z tyłu i silnik z tyłu. Pamiętam jak pomagaliśmy koledze wjechać RWD na stromy podjazd siadając w bagażniku -różnica była bardzo odczuwalna. W FWD można siadać za to na masce- też pomaga.

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    zaczekaj na odpowiedzi po zimie, albo pisz do grupy Podkarpacie - tam prędzej się czegoś dowiesz w twoim temacie
    nie pali się, jeszcze na pewno rok pojeżdżę swoją TBi. czekam też trochę na Giulię SW, i pewnie też w zależności od tego jak będzie wyglądać, kiedy się pojawi będę decydował czy sedan, czy SW. temat założyłem żeby Ci co mają okazję pojezdzic powoli wpisywali swoje uwagi.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Nie jezdzilem Giulia,ale jakis czas mialem 3.0 bmw f10 ( seria 5) , i powiem ,ze prowadzenie w zime 159 ma duzo pewniejsze i przewidywalne. Na Podlasiu snieg to norma ( mam 60km do Suwalk) .
    Na poczatku najzwyczajniej balem sie bmw jezdzic w snieg,a wiadomo ze jak pada,to zadnego plugu na drodze nie uswiadczymy.
    Jechalem wowczas jakies 40 km w gesty snieg. Moze nie umiem prowadzic,ale ciagle mialem wrazenie,ze tyl auta zaraz bedzie w rowie.
    159 jezdze bez najmniejszej obawy . Duza pewnosc nawet na swierzym sniegu. Do tego 2.0 ma Q2,a na zime to fajna sprawa.

    Jezeli masz podjazdy,to lepiej wczesniej przejedz sie po nich jakims rwd.
    Osobiscie,na sniegi,nie polecam rwd.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-02-2016, 15:16
  2. Alfa Romeo w górach -jak sobie radzi !!!
    Utworzone przez Barsolis w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-10-2011, 12:34
  3. Następczyni 166 z tylnym napędem?
    Utworzone przez kripp w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-05-2011, 14:24
  4. [164] Q4 płyn do sterowania tylnym napędem
    Utworzone przez Piotrek1987 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-11-2010, 19:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory