Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 53

Temat: Wersja Business

  1. #1
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie Wersja Business

    Ktoś się orientuje więcej odnośnie wersji Business, ale chodzi mi o pewne informacje. Na pewno model bazowy jest dużo tańszy (2.0AT8 200KM od 124900), tylko jakie jest dokładnie wyposażenie, jakie opcje/pakiety dostępne i w jakich cenach. Czy się różnią np niektóre materiały (gorsze niż w Giulia)?
    Na stronie AR jest tylko info że jest taka wersja, ale w cenniku/konfiguratorze zero informacji o niej.

    Edit:
    Znalazłem w necie choćby taką ofertę:
    http://www.autotrader.pl/samochody-o...kie/1000623142
    Mniej więcej wygląda to jak wersja Giulia + pakiet Flota (Nav 6,5", PDC tył i składane/grzane lusterka) + pakiet Lighting Xenon 35W z AFS i spryskami, ale do tego jeszcze niby dochodzą:
    • Deska rozdzielcza dwukolorowa (takie coś jest od wersji Super a nie ma w Giuli normalnie)
    • Listwy progowe z logo Alfa Romeo (też od wersji Super)

    Same oba pakiety to prawie 12tys zł, czyli wychodziłoby że to mniej więcej wersja Giulia sprzedawana za 113tys, podczas gdy normalnie jest od 149tys dla klienta z ulicy, a to jest mocna zachęta!

    Znowu na stronie Dukiewicza jest taka oferta:
    http://dukiewicz.pl/samochod/giulia-...rsji-business/
    i tu jeszcze mniej więcej to samo, ale wymieniają:
    SIEDZENIA POKRYTE TKANINA/SKÓRA DLA WERSJI SUPER
    O ile to nie błąd, to byłaby to fajna baza do doposażenia auta i skonfigurowania czegoś w miarę fajnego za dużo niższe pieniądze. Dołożyć jakieś felgi 17/18 (chocby 17 Sport za 4400), łopatki do zmiany biegów (1400), dzieloną tylną kanapę (1200), pakiet Komfort (AQS, szyba z filtrem przeciwslonecznym, nawiew na tyl, 2 USB za 900), Pakiet Zimowy (podgrz. dysze, fotele i kierownica za 3400) i lusterko wew elektrochromatyczne (500).
    Ze standardowym Alfa Rosso wyszłoby taka konfiguracja 136700, całkiem nieźle, co? Wiadomo, nie jest Veloce, ale całkiem to zgrabnie już wygląda cenowo.

    Czy ktoś się orientuje czy można zamiast pakietu Flota wybrać Flota Plus do tej wersji (dodatkowo czujniki PDC przód, kamera cofania, lusterka elektrochromatyczne, czujnik stref martwego pola)?

    Czy wiadomo może czy oferta na wersję Business jest jakoś czasowo ograniczona, czy raczej będzie to stała opcja przynajmniej zanim nastąpi jakaś cennikowa rewolucja typu face lifting/nowe wyposażenie/pakiety itp?
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 19-12-2016 o 15:43
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sebol75
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce, 159JTDm150@192/405, 147JTD
    Postów
    283

    Domyślnie Wesja Business

    Ogólnie wersja business to wersja giulia z pakietem lighting i flotą, mozna dobierać tylko to co w wersji giulia i nie mozna rozszerzyć np flota do flotaplus


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez sebol75 ; 19-12-2016 o 15:31

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    OK, tylko oferty z netu troche mącą: tu masz z Carserwisu listę opcji ponad to co wymieniłeś:
    • Deska rozdzielcza dwukolorowa (takie coś jest od wersji Super a nie ma w Giuli normalnie)
    • Listwy progowe z logo Alfa Romeo (też od wersji Super)

    Zas u Dukiewicza wymienili zaś to:
    SIEDZENIA POKRYTE TKANINA/SKÓRA DLA WERSJI SUPER

    Ciekawe czy to błędy ofert, czy może jednak takiego jest w standardize w tej wersji? Zastanawiam się, bo czarne wnętrze wersji Giulia nie do końca mi pasuje, wolałbym minimu jakies połączenie typu czerwień/czarny.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Czy ktoś się orientuje czy można zamiast pakietu Flota wybrać Flota Plus do tej wersji (dodatkowo czujniki PDC przód, kamera cofania, lusterka elektrochromatyczne, czujnik stref martwego pola)?
    Też słyszałem, że nie można Businessa doposażyć łatwo/tanio do Floty Plus (czy choćby dodać samych PDC przód). Co mocno zniechęciło mnie do tej oferty. Szkoda też, że felg 18" nie można wziąć bez czujników ciśnienia. A 16" i 17" to moim zdaniem porażka w tym samochodzie.
    Czy wiadomo może czy oferta na wersję Business jest jakoś czasowo ograniczona, czy raczej będzie to stała opcja przynajmniej zanim nastąpi jakaś cennikowa rewolucja typu face lifting/nowe wyposażenie/pakiety itp?
    Moim zdaniem ta oferta pokazuje na ile FCA jest w stanie zejść z ceną cennikową na 2.0 benzynowe.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sebol75
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce, 159JTDm150@192/405, 147JTD
    Postów
    283

    Domyślnie

    To. Są błędy ofert moze być tylko tkanina lub tylko skora


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Też słyszałem, że nie można Businessa doposażyć łatwo/tanio do Floty Plus (czy choćby dodać samych PDC przód). Co mocno zniechęciło mnie do tej oferty. Szkoda też, że felg 18" nie można wziąć bez czujników ciśnienia. A 16" i 17" to moim zdaniem porażka w tym samochodzie.
    Co do 17" widziałem na zywo 17" sport w testowej Giuli w Bielsku - stała na skrzyżowaniu i chwilkę mogłem się przyglądnąć. Też jeden z forumowiczów pare tygodni temu odebrał swoją G z takimi felgami, i wrzucał foty w Nasze Belle. Uważam że akurat te wyglądają całkiem dobrze, bo np szprychy 17" mi się nie podobały. W 18" nie bardzo znajduję wzór dla siebie - Turbiny/Veloce średnio mi się podobaja w wydaniu dla Giuli, Luxury są OK ale do eleganckiej wersji auta, a nie sportowej, a 18 Sport są takie trochę na siłe dziwne. Dopiero w 19" jest fajny wzór. Tyle że dla wersji Giulia jest bardzo ograniczony wybór większych felg - z 17" nieciekawe szprychy super i właśnie te ciekawe ciemne sport, a z 18" luxury albo srebrne turbiny.


    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Moim zdaniem ta oferta pokazuje na ile FCA jest w stanie zejść z ceną cennikową na 2.0 benzynowe.
    No właśnie to jest bardzo ciekawe. Może w takim razie będzie można za jakiś czas konkretnie ponegocjować przy zakupie Super albo Veloce.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał sebol75 Zobacz post
    To. Są błędy ofert moze być tylko tkanina lub tylko skora
    trochę nie pasuje mi że właśnie tylko skóra jest opcją dla Giulia/Businnes, a w Veloce tez tylko skórzane siedzienia są dostępne(tyle że perforowane). Alcantara + skóra tylko w Quadrifoglio

    Może dobrym cenowo rozwiązaniem jest wyjść od wersji Business, a zamówić sobie u tapicera samochodowego customowe pokrycie siedzeń, właśnie jakaś alcantara + skóra i w kolorystyce jaką się chce, a do tego też rzucić wstawki na boczki i panel deski rozdzielczej? Nie wiem ile taka przyjemność kosztuje, ale obniżka wersji Business jest tak duża że jest z czego dokładać na takie wymysły.

    Tylko czy różnice wersji Business do wersji Super/Veloce to tylko to co widać w cenniku, czy np będą różnić się jakieś materiały/plastiki na boczkach itp, tak że na dzień dobry będzie widać że coś nie gra z jakością wyposażenia. Chyba muszę się wybrać do salonu i porównać Giulię i Super - problem jedynie że w B-B aktualnie salon w przebudowie - totalny plac budowy - nie ma jakotakiego z tego co mi się wydaje (no chyba że tymczasowo gdzieś się przenieśli)
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 19-12-2016 o 18:06
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar janek
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    było: 147, Giulietta jest: Giulia '17 i Spider '85
    Postów
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Co do 17" widziałem na zywo 17" sport w testowej Giuli w Bielsku - stała na skrzyżowaniu i chwilkę mogłem się przyglądnąć. Też jeden z forumowiczów pare tygodni temu odebrał swoją G z takimi felgami, i wrzucał foty w Nasze Belle. Uważam że akurat te wyglądają całkiem dobrze, bo np szprychy 17" mi się nie podobały. W 18" nie bardzo znajduję wzór dla siebie - Turbiny/Veloce średnio mi się podobaja w wydaniu dla Giuli, Luxury są OK ale do eleganckiej wersji auta, a nie sportowej, a 18 Sport są takie trochę na siłe dziwne. Dopiero w 19" jest fajny wzór. Tyle że dla wersji Giulia jest bardzo ograniczony wybór większych felg - z 17" nieciekawe szprychy super i właśnie te ciekawe ciemne sport, a z 18" luxury albo srebrne turbiny.



    No właśnie to jest bardzo ciekawe. Może w takim razie będzie można za jakiś czas konkretnie ponegocjować przy zakupie Super albo Veloce.

    - - - Updated - - -


    trochę nie pasuje mi że właśnie tylko skóra jest opcją dla Giulia/Businnes, a w Veloce tez tylko skórzane siedzienia są dostępne(tyle że perforowane). Alcantara + skóra tylko w Quadrifoglio

    Może dobrym cenowo rozwiązaniem jest wyjść od wersji Business, a zamówić sobie u tapicera samochodowego customowe pokrycie siedzeń, właśnie jakaś alcantara + skóra i w kolorystyce jaką się chce, a do tego też rzucić wstawki na boczki i panel deski rozdzielczej? Nie wiem ile taka przyjemność kosztuje, ale obniżka wersji Business jest tak duża że jest z czego dokładać na takie wymysły.

    Tylko czy różnice wersji Business do wersji Super/Veloce to tylko to co widać w cenniku, czy np będą różnić się jakieś materiały/plastiki na boczkach itp, tak że na dzień dobry będzie widać że coś nie gra z jakością wyposażenia. Chyba muszę się wybrać do salonu i porównać Giulię i Super - problem jedynie że w B-B aktualnie salon w przebudowie - totalny plac budowy - nie ma jakotakiego z tego co mi się wydaje (no chyba że tymczasowo gdzieś się przenieśli)
    Byłem w salonie i patrzyłem. Nie ma różnicy pomiędzy Super a Giulia w materiałach. Różni się tylko chromowaną ramką okien, tapicerką i dostępnymi pakietami. Ja od razu celowałem w pełną skórę także wyszedłem z wersji biznes. Patrzyłem też na kilka dostępnych Super od ręki. Poziom rabatu jest dokładnie ten sam i moim zdaniem lepiej jest wyjść od zera i samemu sobie wybrać. Słabe jest to, że fotele skórzane z wersji lux dostępne są jedynie z drewnem (co moim zdaniem wygląda bardzo słabo). Zamówienie pełnej skóry z podgrzewaniem kosztuje prawie samo co pakiet lux, więc mogli by dać większy wybór faktur foteli jak w pakiecie.

    Felgi wybrałem 17'' Sport, też jakoś najbardziej mi pasują do tego auta.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Dołożyć jakieś felgi 17/18 (chocby 17 Sport za 4400), łopatki do zmiany biegów (1400), dzieloną tylną kanapę (1200), pakiet Komfort (AQS, szyba z filtrem przeciwslonecznym, nawiew na tyl, 2 USB za 900), Pakiet Zimowy (podgrz. dysze, fotele i kierownica za 3400) i lusterko wew elektrochromatyczne (500).
    Pakiet zimowy wymaga pakietu elektryczne fotele i elektrycznych lusterek. Nie można go wziąć samego.

    Łopatki to fajny bajer, ale z nich zrezygnowałem - komputer nie pozwala na radykalne redukcje, a w trybie dynamic sam dobrze redukuje. Nie da się przejść na całkowity manual niestety. Można sobie popykać ale tylko w zakresie jakim robiłby to automat. Tak samo jest Giulietcie Veloce.

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    W konfiguratorze dla wersji Giulia nie da się wybrac naraz pakietu Flota z Asystent Kierowcy Plus. Wiem że jest Flota Plus, ale zaczynając od wersji Business mamy już pakiet Flota i Lighting, no więc żeby mniej więcej sprawdzić co się da dołożyć i jak to wychodzi cenowo, zacząłem konfigurację od wersji Giulia z tymi pakietami, i próbowałem skonifgurować pod siebie dodatki/pakiety.
    W każdym razie działa to tak, że mając już wybrany pakiet Flota, przy dodaniu AKP rzuca się ze potrzebne są lusterka boczne podgrzewane i składane (przecież są częścią pakietu Flota), a po zgodzie na dodatnie tych lusterek odznacza pakiet Flota, natomiast w drugą stronę, mając AKP i wybierając Flota, po prostu bez żadnej uwagi wyłącza AKP.
    Ciekawe czy to błąd, czy tak z jakiś powodów celowo zrobili i dlatego jest pakiet Flota Plus który zawiera to co Flota i trochę z AKP.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    159 2.4 Q-Tronic 2009
    Postów
    326

    Domyślnie

    Cytat Napisał janek Zobacz post
    Poziom rabatu jest dokładnie ten sam i moim zdaniem lepiej jest wyjść od zera i samemu sobie wybrać.
    Byłem dzisiaj w salonie i wg sprzedawcy nie ma szans. Przy "maksymalnym" rabacie wersja Giulia nadal jest kilka tysięcy droższa niż cena wyjściowa Buisness. Jeżeli masz inną ofertę to wyślij proszę info dokładnie skąd a najlepiej screen/pdf.

    Mnie wkurza że nie można dopłacić do wersji Flota plus, te czujniki z przodu by się jednak przydały.

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar janek
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    było: 147, Giulietta jest: Giulia '17 i Spider '85
    Postów
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szkaradnik Zobacz post
    Byłem dzisiaj w salonie i wg sprzedawcy nie ma szans. Przy "maksymalnym" rabacie wersja Giulia nadal jest kilka tysięcy droższa niż cena wyjściowa Buisness. Jeżeli masz inną ofertę to wyślij proszę info dokładnie skąd a najlepiej screen/pdf.

    Mnie wkurza że nie można dopłacić do wersji Flota plus, te czujniki z przodu by się jednak przydały.
    Jak kupujesz którąś z rzędu Alfe to spróbuj poprosić o rabat importera.

    Pisałem o autach już wyprodukowanych do odbioru bez możliwości konfiguracji.

Podobne wątki

  1. AR 156 FL wersja TI
    Utworzone przez Dumel w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-05-2011, 09:30
  2. [164] Co to za wersja 164?
    Utworzone przez Masterhard w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 16-02-2010, 14:14
  3. [146] kluczyk , immo wersja 1 i wersja 2
    Utworzone przez bubu321 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-09-2008, 05:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory