Strona 7 z 37 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 366

Temat: leasing na Alfę

  1. #61
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Pajęczno
    Auto
    Giulia
    Postów
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartas82 Zobacz post
    Nie ma reguły ile aut można mieć - kwestia wytłumaczenia się Ja miałem tak właśnie (jedno w leasingu, drugie amortyzowane) i nie było problemów.

    Ja akurat nie miałem takiej potrzeby, ale z tego co pamiętam to po wykupie prywatnym możesz sobie podnająć to samo auto i dalej odliczać 50% VAT - sprawdź.
    http://www.forbes.pl/jak-rozliczyc-d...88680,1,2.html

    "Poza tym przedsiębiorca musi być w stanie wykazać związek przyczynowo-skutkowy pomiędzy używaniem dwóch samochodów w działalności oraz uzyskanymi lub zabezpieczonymi w ten sposób przychodami."

  2. #62
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Cytat Napisał mks Zobacz post
    a miałeś kontrolę kosztów z US jak odliczałeś koszty z dwóch aut?
    Nic mi nie wiadomo (przynajmniej księgowa nic nie mówiła). Ogólnie przez kilka lat działalności byłem raz tylko wzywany jak odliczałem duży VAT (jestem VATowcem). Normalnie zwrotami VATu pomniejszam podatek dochodowy, podobno to lepsza opcja zamiast przelewu na konto (mniej kontroli).

    Oczywiście wszystko kwestia wykonywanego zawodu, ale nawet jako informatyk bardzo łatwo jest uzasadnić konieczność posiadania dwóch aut.
    Pozdro,
    Bartas

  3. #63
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar janek
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    było: 147, Giulietta jest: Giulia '17 i Spider '85
    Postów
    474

    Domyślnie

    Wszystko zależy jak masz dobrego księgowego. Mój jest przy okazji moim doradca podatkowym, mówi co robić żeby obniżyć podatki i sam wszystko załatwia z US. Nigdy prywatnie z nimi nie miałem do czynienia.


    Enviado do meu iPhone usando o Tapatalk

  4. #64
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Pajęczno
    Auto
    Giulia
    Postów
    102

    Domyślnie

    Każdy księgowy jest dobry do pierwszej większej wtopy

    Z tego co ja się dowiedziałem to jeśli zrobią kontrolę pod tym kątem, a ostatnio (podobno) kontrole mają być wzmożone to musisz mieć dobre wytłumaczenie.
    Jeśli to są dwa zbliżone do siebie samochody osobowe to może być ciężko...

  5. #65
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mks
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    Mercedes C63 AMG '14
    Postów
    371

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartas82 Zobacz post
    Nic mi nie wiadomo (przynajmniej księgowa nic nie mówiła). Ogólnie przez kilka lat działalności byłem raz tylko wzywany jak odliczałem duży VAT (jestem VATowcem). Normalnie zwrotami VATu pomniejszam podatek dochodowy, podobno to lepsza opcja zamiast przelewu na konto (mniej kontroli).
    no to jak nie miałeś kontroli pod tym kątem to nie wiadomo jakby się odnieśli. Bo w koszty można wliczyć wszystko. Do czasu kontroli US

  6. #66
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar janek
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    było: 147, Giulietta jest: Giulia '17 i Spider '85
    Postów
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał saycool Zobacz post
    Każdy księgowy jest dobry do pierwszej większej wtopy
    Miałem jakieś akcje z US ale kancelaria ma pełnomocnictwo i załatwili bez mojego udziału.


    Enviado do meu iPhone usando o Tapatalk

  7. #67
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Cytat Napisał mks Zobacz post
    no to jak nie miałeś kontroli pod tym kątem to nie wiadomo jakby się odnieśli. Bo w koszty można wliczyć wszystko. Do czasu kontroli US
    Możliwe Ale też bez przesady. Dwa auta na działalność to nic wielkiego, tym bardziej jak oba rozliczane w 50% (bo do użytku prywatnego również). To też nie ma zbytnio podstaw do kontroli. Ale znam przypadki, że ludzie kupują starego busa w dieslu na firmę (za pińcet złotych, ledwio zipiący) i potem osobówki tankują odliczając 100% VAT... Wtedy się niech nie dziwią, że mają kontrole
    Pozdro,
    Bartas

  8. #68
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mks
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    Mercedes C63 AMG '14
    Postów
    371

    Domyślnie

    ale przecież US nie wie jak się rozliczasz z VAT i podatków co wrzucasz w koszty itp. Dopiero jak jest kontrola to mogą to stwierdzić. Oni widzą tylko bilans łączny wszystkiego czyli widzą koszty, ale nie wiedzą skąd to wynika, tak samo widzą bilans końcowy VAT a nie wiedzą skąd wynika jego odliczanie.

  9. #69
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    http://www.forbes.pl/jak-rozliczyc-d...88680,1,1.html

    Przedstawiciele izby skarbowej napisali wprost, że w ustawie nie ma ograniczeń co do liczby aut wykorzystywanych w działalności, toteż najważniejsze jest, aby było ono użytkowane w ramach działalności gospodarczej. „Jeżeli zatem charakter prowadzonej przez podatnika działalności gospodarczej (np. jej rozmiar, sposób wykonywania usług itp.) uzasadnia wykorzystywanie w tej działalności gospodarczej dwóch środków transportu (samochodów osobowych), to (co do zasady) wydatki związane z tymi pojazdami – w ustawowych granicach – mogą stanowić koszty uzyskania przychodów tej działalności”

    Ze swojej strony dodam, że na pewno okolicznością pozytywną była by sytuacja gdyby jedno z aut stanowiło własność firmy (podatnika) a drugie było leasingowane. Ponieważ leasing może ale nie musi skończyć się wykupem, nie można domniemywać, że podatnik leasingując drugie auto wlicza opłaty w koszty w celu obejścia przepisów.
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

  10. #70
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Pajęczno
    Auto
    Giulia
    Postów
    102

    Domyślnie

    [MENTION=8204]Quadrifoglio156[/MENTION] ja zajmuje się tworzeniem stron internetowych i programowaniem, z tego co mi doradzono to w moim przypadku lepiej nie ryzykować kupna drugiego samochodu bo skarbowy przy kontroli najprawdopodobniej to zakwestionuje.
    Jeśli ktoś ma innego rodzaju działalność to możliwe, że jest w stanie to jakoś wytłumaczyć, ale przy dwóch podobnych samochodach np. Giulia i 159 będzie bardzo ciężko.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory