Strona 23 z 37 PierwszyPierwszy ... 131415161718192021222324252627282930313233 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 221 do 230 z 366

Temat: leasing na Alfę

  1. #221
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Londyn
    Auto
    .
    Postów
    198

    Domyślnie

    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    srekal, bo Ty widze cos przynajmniej kumasz - kredyt konsumencki wg ustawy mozesz splacic wczesniej, to fakt - natomiast nadal mozna zastosowac np zapis, w ktorym w takiej sytuacji tracisz promocyjne warunki i robi sie juz standardowe 10% RRSO (nadal poniżej CAPu, ale juz niezbyt oplacalnie wzgledem leasingu). Takie zabiegi sa np przy odnawialnym "bez prowizji" - jesli go wypowiesz ZANIM sie odnowi w 1 roku, anulowana wczesniej prowizja jest wtedy naliczana i to omija UOKK. Nie potrzebuje szczegolow, natomiast nie bardzo rozumiem, dlaczego podwazasz moje wyliczenia na konkretnych liczbach poslugujac sie wirtualnym kredytem opartym na wirtualnych obietnicach telesprzedazy citibanku (jednej z bardziej agresywnych w Polsce), bez przeczytania wszystkich warunków i zapisów? Gdybys z tego kredytu skorzystal, splacil go wczesniej i nie poniosl za to faktycznie kosztow (np utraconej promocji) to ok, ale serio lepiej jest kogos zaatakowac majac w reku argumenty prosto od telefonicznego wciskacza?
    Ok, skoro poczules sie urazony, to może faktycznie sie zagalopowalem - przepraszam.
    Być moze są w tej umowie jakieś kruczki, nie wiem. Ja nie neguje, ze leasing jest oplacalny. Cala rozmowa wywiązała się z tego, czy dla samego leasingu oplaca się otwierać dzialaność. Otoz nie, bo będziesz w plecy skladkę zdrowotna, której bez przychodow nie odliczysz. W takim wypadku lepiej rozejrzec się i ponegocjować kredyt w banku. Zakladam, ze jak kogoś stać na auto za 200k, nie zarabia 5k brutto więc przez bank też jest traktowany inaczej niz zwykly klient.
    Ja na Citi zlego slowa nie mogę powiedzieć(poza tym ze pracuje u konkurencji), duzo jeżdzę służbowo, bankomaty na calym swiecie mam za darmo, konto darmowe.
    W dodatku, kiedyś zadzwonili do mnie, że mam 3 dni na zrobienie obrotu na koncie w innym przypadku beda musieli pobrac regulaminową opłatę. Ktory inny bank tak robi? Branzowym standardem jest raczej pobranie oplaty bez zadnej informacji. Ja się czuje przez nich dopieszczony, concierge tez jest czasem przydatny - choć tutaj nie mam porównania, "premium" klientem stalem sie juz mając u nich konto.
    Ostatnio edytowane przez srekal34 ; 09-08-2017 o 15:51

  2. #222
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    nie ma problemu, staram się nie przejmować już tym jadem, który zawsze się na mnie leje bo mam czelność mieć swoje zdanie, często inne niż wściekle atakujący tłum
    wracając do samej składki zdrowotnej - popełniłem błąd sądząc, że koszty uzyskania dla firmy i etatu można mieszać - przeprosiłem. Natomiast ten sam księgowy, który mnie z tego błędu wyprowadził, stwierdził, że kosztów nie, ale składki zdrowotne jak najbardziej na PIT36 MOŻNA złączyć (co oznacza, że jednak zdrowotną odliczysz). Nawet tam za bardzo konstrukcja tego PIT36 nie pozwala ich rozdzielić, bo one są w jednym polu (w odróżnieniu od kosztów uzyskania przychodu). Czyli nadal stoję na stanowisku, że firma kosztuje miesięcznie ok 50 zł jeśli pracujemy na etacie (różnica między płaconym zdrowotnym, a odliczanym).

    Argumentem przeciw, którego nikt nie podnosi (bo każdy woli skupiać się na jakiejś histerii jak to go niby obrażam) jest to, że gdybyśmy w przyszłości chcieli działać jedynie na firmie, ominie nas w ten sposób obniżony ZUS i wtedy ta faktyczna firma będzie od razu płacić tym złodziejom ponad 1000 zł (jeśli ktoś pracuje w ZUSie i poczuje się urażony, to akurat tutaj przyznaję - intencjonalnie go obrażam, złodziei trzeba nazywać po imieniu).

    mam kumpla z citka, pogadam z nim bo mam jakieś sensowne przychody w tej firmie a z kont korzystam tych samych, co jak pakowałem robaki do pudełek prawie 20 lat temu )

    jeśli ktoś na umowie o pracę ma ponad 15taka netto - ok zgadzam się, zakładanie firmy pod leasing i ogarnianie tego wszystkiego zajmuje zbyt dużo czasu, a oszczędności są zbyt małe (i ekspozycja na kontrole i na nasze opresyjne państwo). Nadal leasing wyjdzie nieco lepiej kosztowo, ale pieniądze to nie wszystko, czasem ważniejszy jest, jak pisał kolega, spokój. Natomiast dochody powyżej 15k netto ma pewnie poniżej 1% naszego społeczeństwa, nie szacuję (z całym szacunkiem), że obecni tutaj dyskutanci w ogromnej liczbie stoją przed podobnym dylematem

  3. #223
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Ajtam nie przesadzaj.
    Możesz mi odpowiedzieć na pytanie z kolejnego wątku.
    Ostatnio edytowane przez Andrzej_Kolbudy ; 09-08-2017 o 19:28

  4. #224
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Jeśli ktoś ma 15k netto na umowę o pracę to znaczy tylko tyle, że ma nieodpowiednią formę zatrudnienia
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  5. #225
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Jeśli ktoś ma 15k netto na umowę o pracę to znaczy tylko tyle, że ma nieodpowiednią formę zatrudnienia
    To samo miałem mówić


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  6. #226
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    być może, jak osiągnę tak sędziwy wiek i będę tak srał pieniędzmi żeby nie zainwestować na prawie pewne 7% rocznie, to się wypowiem ) ale wtedy pewnie na forum mercedesa albo karawanów
    Jak osiągniesz już ten sędziwy wiek zarabiając co roku po 7% na leasingach to rzeczywiście będziesz srał pieniędzmi (procent składany), ale jak na razie to prezentujesz tu postawę typowego bankowca, który na siłę wciska Ci parasol przy słonecznej pogodzie, ale zażąda jego zwrotu natychmiast jak tylko zacznie padać deszcz Nadal uważam, że leasing bez dochodów z DG (korzyści podatkowych) jest bez sensu, a swój "święty spokój" wyceniam wyżej, niż "prawie pewne 7%"
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  7. #227
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    zostawmy już więc ten temat i wróćmy do leasingów, które są ważne, a dyskusja wokół nich pochłonęła całkowicie merytorykę i wypełzają bez sensu w jakiś innych tematach.
    Dość istotną kwestią leasingu jest sytuacja szkody całkowitej/kradzieży. Warto się nad tym pochylić np w kwestii wynajmu długoterminowego. Czy zwrot odszkodowania będzie jakoś rozliczony per saldo i otrzymamy zwrot w razie odszkodowanie>pozostały leasing, czy bank po prostu rozwiąże umowę i na odszkodowaniu skorzysta. Kolejne pytanie jako następstwo - co z GAP-em? Ja rozumiem, że gap jest nasz (nie leasingu), natomiast jeśli leasing się z GAPem nie rozliczy (np poprzez wysłanie im papierów, ile wynosiło odszkodowanie z AC), to czy rozliczy się z nami sam GAP?

    uważam, że kwestia odszkodowań przy leasingach (szczególnie tych typu wynajem) jest bardzo ważka.

  8. #228
    Użytkownik Rowerzysta Avatar uTvo0
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta (2013-2018) 1,4 TB 170 KM, Giulia Veloce (2018)
    Postów
    301

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Jeśli ktoś ma 15k netto na umowę o pracę to znaczy tylko tyle, że ma nieodpowiednią formę zatrudnienia
    A jak zmienić tą formę zatrudnienia w dużym korpo? Mrzonki. Ludzie na umowach o pracę to suche zborze do koszenia przez fiskusa

    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

  9. #229
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    ło! kredyt na RRSO 4%? DD no tak, rozmawiajmy za pomocą baśni i legend i naginajmy fakty, to na pewno będzie wiarygodne info
    strata na kredytach konsumpcyjnych w banku wynosi ok 4% (czyli tyle sie mniej wiecej nie splaca mimo egzekucji), możesz wytłumaczyć, na czym bank w takim kredycie by zarobił?
    Mrzonką jest atrakcyjny leasing dla firmy, która jest założona tylko do wzięcia leasingu. Bez dochodu, bez historii. Podobnie mrzonką jest bezpieczna i pewna inwestycja na 7-8%. Znam takich co zainwestowali w obligacje firmowe: pewne i bezpieczne. Zostali z niczym, bo firma się przewróciła.

    PS. Co do samego ZUSu zdrowotnego – to jeśli już ktoś będzie miał leasing a nie będzie miał dochodów – to lepiej jest zamknąć tą firmę niż płacić ZUS. Więc tych 50 czy 250 zł miesięcznie nie będzie.
    Problemem jest tylko znalezienie atrakcyjnej oferty leasingu dla kogoś kto nigdy nie miał firmy.
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 10-08-2017 o 06:34

  10. #230
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    widze, ze sie nie przebije z pisaniem na temat leasingu jednak przez ten gąszcz ekonomistów i grubych inwestorów... Jak skończycie debatować nad zusem to wrócimy do rozmowy.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory