Strona 32 z 37 PierwszyPierwszy ... 22232425262728293031323334353637 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 311 do 320 z 366

Temat: leasing na Alfę

  1. #311
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Pierwsza polisa to co innego...

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  2. #312
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    ja jestem na etapie wyboru ubepzieczenia po pierwszym roku.

    oferta z leasingu wartosc auta 118tys pln brutto, skladka 5200pln. duzo/malo ?
    trochę dużo przy tej wartości auta, choć też zależy jakie masz też zniżki OC/AC. za swoją (wartość do ubezpieczenia była w pierwszym roku była bodajże 206tyś brutto -cena fakturowa po rabacie 12%), dostałem pakiet za ok 4600 od deleara przy zakupie, do tego wziąłem jakiś lepszy assistance (3tyg zastępcze i bodajże 600km laweta), to kosztowało coś ok 4800. zaznaczam że nie miałem żadnej zniżki na AC, tylko komplet na OC. Inna sprawa że akurat mój dealer ma deal z Benefią i cena jest podobno stała na Giulię i nie zależy od zniżek. Jak liczył mi mój broker ubezpieczeniowy to oferty najniższe były ok 6.5k bo brak zniżek AC. Jeszcze więcej jakbym ubezpieczenie gdybym brał z leasingu.
    W przypadku pakietu od mojego dealera, cena podstawy jest gwarantowana przez kolejne lata, czyli zmiany w wyliczaniu OC/AC nie mają wpływu (ale też zniżki jakie nabywam nie obniżają) - w każdym razie znów jak liczył mi broker/leasing to wyszło dużo taniej u dealera. U Ciebie jednak może byc całkiem inaczej ze względu na wartość i zniżki jeśli masz - na pewno warto wybrać się do brokera żeby przeliczył Ci w wielu towarzystwach.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #313
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    241

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    Pierwsza polisa to co innego...

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
    W moim przypadku czy pierwsza czy 100 to nie ma znaczenia (ubezpieczenie u mojego brokera). Do tego będzie GAP (wymagany) przy leasingu na 100%. Szacuję, że roczne koszty finansowe związane z obsługą auta nie przekroczą średnio 5000 zł/rok przez 3 lata trwania leasingu.

  4. #314
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał fuji Zobacz post
    W moim przypadku czy pierwsza czy 100 to nie ma znaczenia (ubezpieczenie u mojego brokera). Do tego będzie GAP (wymagany) przy leasingu na 100%. Szacuję, że roczne koszty finansowe związane z obsługą auta nie przekroczą średnio 5000 zł/rok przez 3 lata trwania leasingu.
    daj namiar na tego brokera

  5. #315
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    241

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    daj namiar na tego brokera
    wysłałem na priv

  6. #316
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    W moim przypadku sprawa była o tyle ciekawa, że auto katalogowo 199 tys., ze względu na rocznik (10.2016, zakup 02.2018) kupiłem za 133,9 tys. (składka po max zniżkach ok 3800). Po pierwszym roku, wartość auta była teoretycznie wyższa (141 tys) niż faktura zakupowa (bo rabat był duży) ale była możliwość zastosowania widełek i wyceniliśmy ją na 130 tys, składka 3600 (trochę inaczej się liczy kolejny rok w stosunku do pierwszego). Gapa nie potrzebuję, bo moje zobowiązania do końca umowy są niższe niż wartość auta.

  7. #317
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    skoro piszecie o GAP to jeszcze dodam ze ja musialem wykupic u leasingodawcy GAP zeby dostac leasing 100% of FCA (inaczej bylby leasing standardowy, przy moich warunkach o ok 4% drozszy niz z GAP wiec decyzja mogla byc tylko jedna), wzialem fakturowy bo byla symboliczna roznica wg indeksowanego (nie pamietam 20% indeks pare stowek roznicy?). Tu mi doliczyli bodajze 4.5tys do kosztow calego leasingu na 3 lata, i to place w racie leasingowej, dlatego nie wspominalem o tym przy ubezpieczeniu.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #318
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Udało się zejść na 4 tys. To jakieś 3% wartości brutto.
    A wy macie ubezpieczenie od kwoty netto pewnie? Ja z racji działalności (nie jestem vatovcem) muszę mieć brutto, więc składkę zawsze mam wyższa.

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  9. #319
    Użytkownik Świeżak Avatar gruby19
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    249

    Domyślnie

    Ja za 4300 brutto dostałem od salonu polisę, którą akceptował leasingodawca. Przy wartości auta 236tyś brutto, ubezpieczenie od wartości brutto z gwarancją stałej sumy ubezpieczenia. Myślę, że to dobry deal. Ale to pierwsza polisa.

  10. #320
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał gruby19 Zobacz post
    Ja za 4300 brutto dostałem od salonu polisę, którą akceptował leasingodawca. Przy wartości auta 236tyś brutto, ubezpieczenie od wartości brutto z gwarancją stałej sumy ubezpieczenia. Myślę, że to dobry deal. Ale to pierwsza polisa.
    Ale pierwszy rok rządzi się swoimi prawami, ja mowie o kolejnych latach.

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory