Strona 34 z 37 PierwszyPierwszy ... 2425262728293031323334353637 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 331 do 340 z 366

Temat: leasing na Alfę

  1. #331
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    zero zdarzen wiec sie nie wypowiem ale cennik nie przerazal. poki co nie doliczyli mi za zewnetrzne OC wiec tylko moge byc zadowolony.

  2. #332
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vincent
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulia Super 2018
    Postów
    265

    Domyślnie

    Trochę odkopuję wątek, ale mam pytanie do osób mających leasing w FCA (obecnie LEASYS):

    czy macie w umowach jednoznacznie brzmiący zapis o aktualizacji oprocentowania leasingu (a tym samym wysokości rat) ze względu na zmiany stawki WIBOR? Czy leasing obniżył komuś raty po zmianie stóp procentowych w tym roku? Zapewne pytanie bezzasadne jeśli ktoś miał leasing 100%, ale może są tu też osoby z inną konfiguracją?

  3. #333
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pawelek
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB
    Postów
    264

    Domyślnie

    Cytat Napisał vincent Zobacz post
    Trochę odkopuję wątek, ale mam pytanie do osób mających leasing w FCA (obecnie LEASYS):
    LEASYS ma stałe raty = oprocentowanie stałe. Ich średnio ruszył nasz WIBOR, bo finansują się przez EBI/ECB, który siedzi od lat na ujemnych stopach.
    Co ciekawe kilka naszych firm leasingowych będących oddziałami/spólkami córkami też oferuje stałe raty bazujące na stałym oprocentowaniu z dnia podpisania umowy leasingu (np CarNext). Wieszość, w tym bankowe leasingi ma zmienne, co w kontekście 2-3 lat może nie jest zbyt ryzykowne, ale 5 - już tak.

  4. #334
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vincent
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulia Super 2018
    Postów
    265

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelek Zobacz post
    LEASYS ma stałe raty = oprocentowanie stałe.
    Umowę mam zawartą jeszcze z FCA Bank i jest w niej zapis o oprocentowaniu zmiennym. Niestety inny zapis w ogólnych warunkach pozostawia pole do interpretacji na korzyść leasingodawcy - brzmi mi on tak, jak by leasingodawca miał dowolną możliwość podejmowania decyzji czy i kiedy aktualizować harmonogram m.in. z tytułu zmian stawek WIBOR. W efekcie - jak WIBOR spada, to nie obniżają opłat, ale jak by wzrósł, jestem pewien że od następnego miesiąca opłaty zostałyby podniesione.

    Zapis bardzo nie fair, być może byłoby to do uznania jako klauzula abuzywna, ale trzeba by pewnie angażować prawnika, walczyć w sądzie, itp, a kwoty są chyba na to za małe.

  5. #335
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie

    no nie do konca to fair z ich strony, ja mam leasing w Santanderze i od paru miesiecy jakos place mniej o ok. +-70pln na racie

  6. #336
    Użytkownik Świeżak Avatar sledz98
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Lębork / Pomorskie
    Auto
    Stelvio 2.0 Super 200KM
    Postów
    116

    Domyślnie

    No właśnie ja mam raty leasingowe zmienne i szczerze mówiąc nawet bym do umowy nie zajrzał, gdybym nie zobaczył tego wątku Wysłałem zapytanie do Leasys.

  7. #337
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vincent
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulia Super 2018
    Postów
    265

    Domyślnie

    Cytat Napisał sledz98 Zobacz post
    No właśnie ja mam raty leasingowe zmienne i szczerze mówiąc nawet bym do umowy nie zajrzał, gdybym nie zobaczył tego wątku Wysłałem zapytanie do Leasys.
    Odpowiedzą Ci że na dzień dzisiejszy nie przewidują zmiany harmonogramu, jeśli masz ten sam typ umowy co ja

  8. #338
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pawelek
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB
    Postów
    264

    Domyślnie

    Cytat Napisał vincent Zobacz post
    leasingodawca miał dowolną możliwość podejmowania decyzji czy i kiedy aktualizować harmonogram m.in. z tytułu zmian stawek WIBOR.
    no słabe, ale też typowe dla firmowych i promocyjnych leasingów. jedna z pułapek do omijania szerokim łukiem.

    piguła wiedzy - dobre, tylko długie: https://www.fmleasing.pl/porady/umie...ferty-leasingu

  9. #339
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wilq84 Zobacz post
    no nie do konca to fair z ich strony, ja mam leasing w Santanderze i od paru miesiecy jakos place mniej o ok. +-70pln na racie
    Też mam leasing w Santanderze (Consumer Multirent) i nic mi nie obniżyli :|

  10. #340
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie

    Cytat Napisał jml Zobacz post
    Też mam leasing w Santanderze (Consumer Multirent) i nic mi nie obniżyli :|
    no to cisnij ich jak masz oprocentowanie zmienne w umowie, ja jeszcze przed obnizka WIBORu dopytywalem w stylu, iż mam nadzieje ze raty beda obnizone, jesli stopy pojda w dół

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory