Strona 1 z 37 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 366

Temat: leasing na Alfę

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie leasing na Alfę

    Witam.

    Jaki leasing polecacie i na co zwrócić uwagę?

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar janek
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    było: 147, Giulietta jest: Giulia '17 i Spider '85
    Postów
    474

    Domyślnie

    Weź pod uwagę całkowity koszt leasingu. Dobrym ćwiczeniem jest podsypanie do firm ofert konkurencji. Często przebijają je o kawałek. Ja to stosuje do czasu aż wszyscy wymiękną i biorę ten co daje najlepszą ofertę. Na motocykl chyba ze 3 rundy obniżek miałem więc warto się potargować.

    Ubezpieczenie najlepsze miał dealer i wziąłem od niego. Leasing nawet nie zbliżył się do tego.

    Przy porównywaniu Gapów zwróć uwagę czy są identyczne. Dla mnie wymogiem był GAP fakturowy a niektórzy żeby dać lepsza ofertę wrzucają indeksowany.


    Enviado do meu iPhone usando o Tapatalk

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Porównaj też potem tabelę kosztów. Czasem u jednego coś jest za darmo, a inny kasuje jak za zboże. Np. zaświadczenie o użytkowaniu w kilku językach (przydatne, przy wyjazdach za granicę) jedni dają gratis, inny sobie liczą za to 50zł, a jeszcze inni nawet 100zł i jeszcze dają terminowo tylko... Albo ile kasują za przesłanie mandatu , bo wiadomo taki trafi najpierw do nich.
    Pozdro,
    Bartas

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Nie alfa
    Postów
    244

    Domyślnie

    W leasingach z dużym wykupem trzeba też uważać na ubezpieczenie spłaty leasingu które np działa tylko gdy stracisz pracę... na umowę o pracę...

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    ja bym proponowal przy takim aucie leasing z jak najwyzszym wykupem - mam w PKOL człowieka, który oferty na wykup robi na >50% przy całkowitym koszcie leasingu ok 109% (przy tak dużym wykupie to mało)
    Wg mnie najkorzystniejszy rozkład to jest 20% - 36x1.1 - 50% wykup, którego nie robimy (a jak już się uprzemy wtedy kredytujemy sam wykup). Ja bym wolał jednak po 3 latach zmienić auto na nowe.
    Jak napisał Janek - noszenie ofert od jednych do drugich, polecam leasingi bankowe, bo maja najtanszy kapitał z rorów (stać ich na obniżki), czyli głównie trójka PKO, Reiff, mleasing - zawsze po wielu porównaniach najtaniej wychodziło w którymś z tych trzech.
    Nie daj sie wkrecic w zadne weksle (nie podpisujesz i juz, zaznacz to od razu), cross selling, ubezpieczenia etc. Od razu tez pytaj o koszt rejestracji i ubezpieczenia obcego. Tu całkiem nieźle ma mleasing, mam obce bez opłat, nie muszę co roku występować o zgodę.
    Zwróć też uwagę (dosumuj) ewentualne opłaty które na pewno poniesiesz - rejestracji, ubezpieczenia obcego, koszt rezygnacji z GAPu leasingu i tak dalej
    GAP weź jakiś fakturowy, bez tego wg mnie ani rusz przy całkowitej albo kradziezy przy tej utracie wartości auta.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał janek Zobacz post
    Weź pod uwagę całkowity koszt leasingu. Dobrym ćwiczeniem jest podsypanie do firm ofert konkurencji. Często przebijają je o kawałek. Ja to stosuje do czasu aż wszyscy wymiękną i biorę ten co daje najlepszą ofertę. Na motocykl chyba ze 3 rundy obniżek miałem więc warto się potargować.
    Ubezpieczenie najlepsze miał dealer i wziąłem od niego. Leasing nawet nie zbliżył się do tego.
    Przy porównywaniu Gapów zwróć uwagę czy są identyczne. Dla mnie wymogiem był GAP fakturowy a niektórzy żeby dać lepsza ofertę wrzucają indeksowany.
    Enviado do meu iPhone usando o Tapatalk

    Z tym podsyłaniem do firm ofert konkurencji to ja bym nie przesadzał - do czasu dzban wodę nosi aż się ucho nie urwie.
    Czyli będą przebijać jeśli trafisz na desperatów ale w pewnym momencie albo cię zwyczajnie oleją albo po złożeniu wniosku może (nie twierdzę, że zawsze musi) się zdarzyć - że warunki się zmienią i zostaniesz z tym urwanym dzbankiem i 2 dniami do odbioru auta bez załatwionego leasingu.
    Pamiętaj, na każdej ofercie leasingu jest napisane - oferta to tylko oferta - firma leasingowa ma prawo zmienić swoje ustalenia do czasu podpisania umowy.

    Nie będę pisał kto w takich sztukach celuje ale mógłbym wymienić dobre i złe strony wszystkich firm leasingowych które tu wymieniacie, łącznie z "ciekawymi" zapisami w Ogólnych Warunków Leasingu (których 90% klientów nie czyta ani przed podjęcie decyzji o wyborze firmy ani przed podpisaniem umowy).
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar wolnemiasto
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    freie stadt Danzig
    Auto
    Giulietta QV, Suzuki Swift Sport
    Postów
    171

    Domyślnie

    Musisz też sobie to uświadomić, że tam też są ludzie i też chcą zarobić na życie - ja wziąłem leasing u mojego kolegi , On kiedyś wziął ode mnie meble....
    Władcy Północy

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Dziękuję za pomoc.
    Skorzystam z Twoich sugestii makaronek z wyjątkiem podsyłania ofert do konkurencji.
    Nie myślałem o dużym wykupie, ale można się nad tym zastanowić.

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mks
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    Mercedes C63 AMG '14
    Postów
    371

    Domyślnie

    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    Reiff,
    Raiffeisen leasing już nie ma został wchłonięty przez PKO, w 2017r zniknie jako marka (tak piszą na stronie Raiffeinsena)
    Ja mam leasing w Raiffeisenie i nie narzekam, ale w świetle powyższego trzeba szukać gdzie indziej

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,988

    Domyślnie

    Koledzy. Jeśli chodzi o leasing mniej więcej wiem o co chodzi, jeśli chodzi o podatki też, ale zwykle diabeł tkwi w szczegółach i konkretnym przypadku, dlatego chciałbym żebyście mnie trochę doedukowali odpowiadając na kilka pytań. Prowadzę działalność projektową, jestem VATowcem, zarabiam w miarę dobrze.
    Mógłbym powiedzmy kupić auto za gotówkę, odliczyć sobie te 50% VAT, nie więcej niż 8tyś, resztę rozumiem wrzucam sobie w koszty i amortyzuję 5 lat.
    Auta i tak nie kupowałbym na 3 lata, jako człowiek jednak trochę oszczędny raczej na dzień dzisiejszy zakładam z 6-7 lat. Tym bardziej że autem robić będę ok 12tyś km rocznie, może max 15kkm, więc nawet za te 6 -7 lat, auto nie dobije do 100kkm. Nie potrzebuje też pieniędzy na szczególne inwestycje, nie będę starał się o kredyt na cokolwiek, tym bardziej nie wchodze na żadną giełde (nie jestem spółką, tylko osobą fizyczna prowadząco DG), tak więc pewne zalety leasingu w ogóle mnie nie dotyczą. Mam wkładać do banku oszczędności na lokatę 1.5% i jeszcze oddawać podatek Belki? Może lepiej zamiast dawać zarobić towarzystwu leasingowemu kupować jednak za gotówkę?

    Ale chciałbym się jednak upewnić, czy są sytuacje w których leasing mi się opłaca, bo z moim skromnym pojęciem nie bardzo taki przypadek widzę.

    Parę pytań i uwag ode mnie:
    1.Kupując za gotówkę negocjuję sobie rabat z dealerem, zakładam że w przypadku Giulii szczególnie na benzyny(które ze względu na pojemność <2L nie są tak zjechane z marży jak diesle 2.2d) rabat może być rzędu 15%, np auto katalogowo 230tys wezme za 200. Czy w przypadku leasingu np z FCA, jest w ogóle możliwość negocjacji ceny auta? A może negocjuję sobie upust w salonie AR a potem załatwiam leasing gdzie indziej?

    2.Niepokoi mnie sprawa ewentualnej szkody całkowitej - właśnie parę dni temu znajomemu taka się przydażyła - TIR mu zgniótł auto, a sprawca odjechał i nikt nic nie wie. Sprawa nie jest jeszcze w żaden sposób zamknięta, ale ze wstępnych informacji wynika że będzie na tym dość stratny, bo auto miał zamiar wykypywać dla siebie i używać dalej, a tak to wyjdzie że płacił 2.5 roku największą część utraty wartości auta (i największe raty, bo chyba miał najniższy wykup) i nic mu nie zostanie. Wiem wielu z Was powie że po 3 latach i tak woli oddać auto i wziąść nowe - w moim przypadku to rozrzutność skoro auto np w takiej sytuacji po tych 2-3 latach będzie miało może 25-35tys km przejechane a rat spłaconych będzie jakbym auta używał niewiadomo jak (niektórzy robią 50 czy 100 tys rocznie w firmach)

    3.Rozumiem że ubezpiecznie/cały pakiet od leasingodawcy potencjalnie może być tani (porównując do zewnętrznych ubezpieczalni) ale chyba podobną ofertę na pakiet mogę dostać od deleara kupując u niego auto za gotówkę?

    4.Czy są jakiekolwiek inne korzyści podatkowe? Rozumiem że nie ma problemu z odsprzedażą auta i naliczaniem VAT (złodziejskie państwo, najpierw pozwalają odliczyć 50% VAT nie więcej niż 8tys a potem przy sprzedaży nalicza i oddaje się 100% od kwoty sprzedaży (piszę o sytuacji powyżej 5lat)), tyle że przy jednym samochodzie raz na wiele lat to też można to lepiej załatwić.


    Gdzie zatem korzyści? Może podpowiecie czy jest jakieś ustawienie wpłaty własnej, wartości wykupu czy długości trwania leasingu gdzie w moim przypadku leasing byłby jednak korzystniejszy?

    Może są jakieś leasingi dedykowane/korzystniejsze dla ludzi którzy nie robia dużej ilości km, np rata jest mniejsza, wykup większy, i jak tylko będę dbał o auto to jednak po tych 3 latach będzie całkiem korzystne zwrócić je i brać kolejne nowe?

    Dzięki z góry za wyjaśnienie.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 17-02-2017 o 21:47
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory