Strona 118 z 145 PierwszyPierwszy ... 1868108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,171 do 1,180 z 1444

Temat: Wbudowana nawigacja

  1. #1171
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    czarne
    Postów
    173

    Domyślnie

    Ostatnie wieści.
    Kolejny telefon z Włoch. Panowie z działu technicznego upierają się, że pendrive ma być sformatowany w NTSC (nie, to nie pomyłka... nie w NTFS tylko w NTSC - pytałem kilka razy). W ten sposób załatwili sprawę. Ciekawe jak mam to zrobić? Ale sposób jest dobry - podać nieistniejący format, a w razie reklamacji - przecież nie użyłeś formatu, który zaleciliśmy. Dobrze, że jest android auto i mapy googla, bo szybko nawigacji fabrycznej nie zobaczę.

  2. #1172
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    241

    Domyślnie

    Cytat Napisał MietasM Zobacz post
    Ostatnie wieści.
    Kolejny telefon z Włoch. Panowie z działu technicznego upierają się, że pendrive ma być sformatowany w NTSC (nie, to nie pomyłka... nie w NTFS tylko w NTSC - pytałem kilka razy). W ten sposób załatwili sprawę. Ciekawe jak mam to zrobić? Ale sposób jest dobry - podać nieistniejący format, a w razie reklamacji - przecież nie użyłeś formatu, który zaleciliśmy. Dobrze, że jest android auto i mapy googla, bo szybko nawigacji fabrycznej nie zobaczę.
    Jak są tacy mądrzy to zareklamuj w aso brak możliwości wgrania jakichkolwiek map prawdopodobnie ze względu na wadliwy sprzęt w aucie i zostaw im samochód żeby Ci wgrali. Jeśli w ciągu 14 dni tego nie zrobią to powołaj się na art. 580 KC.
    Ostatnio edytowane przez fuji ; 21-01-2021 o 11:51

  3. #1173
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    We Włoszech spotkałem się z nazywaniem (po włosku) formatu NTFS (ang.) NTSC.

  4. #1174
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    czarne
    Postów
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    We Włoszech spotkałem się z nazywaniem (po włosku) formatu NTFS (ang.) NTSC.
    Tak też podejrzewałem, więc zapytałem pani, czy to na pewno nie jest jakaś włoska nazwa NTFSa, ale nie była w stanie odpowiedzieć. Dlatego poprosiłem o poinformowanie serwisu, że NTFS też sprawdzałem, a NTSC nie znam. Jak brazylijski serial, dużo odcinków i nic się nie dzieje.

  5. #1175
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Dziś rozmawiałem z zaprzyjaźnionym inżynierem z FCA i zadałem mu pytanie co dzieje się w temacie aktualizacji map, w czym jest problem. Odpowiedź była taka: Bezpośrednio w Turynie w serwisie dokonano dwóch ściągnięć map i plików licencyjnych klientów zgłaszających problem. Aktualizacje przeszły i zostały zapisane na pendrive serwisu oraz skutecznie zainstalowane w samochodach. Szukano zatem przyczyny. W obu przypadkach wzięto do analizy pendrive klientów. Okazało się, iż oba były sformatowane w systemie plików NTFS lecz nie z sektorem rozruchowym MBR a GPT. Czy to jest przyczyna jeszcze nie wiedzą (warto sprawdzić). Zgłoszeń (Europa) podobno jest około kilkunastu. Podobno powołany zespół do wyjaśnienia sprawy ma zakończyć prace do końca stycznia. Ponieważ mój przyjaciel nie zajmuje się osobiście tymi sprawami przekazał mi to co usłyszał w "pracy". Może więc warto sprawdzić pendrive czy jest format plików NTFS oraz sektor rozruchowy MBR. Czy to jest problem - brak jasnej odpowiedzi.

  6. #1176
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    241

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    Dziś rozmawiałem z zaprzyjaźnionym inżynierem z FCA i zadałem mu pytanie co dzieje się w temacie aktualizacji map, w czym jest problem. Odpowiedź była taka: Bezpośrednio w Turynie w serwisie dokonano dwóch ściągnięć map i plików licencyjnych klientów zgłaszających problem. Aktualizacje przeszły i zostały zapisane na pendrive serwisu oraz skutecznie zainstalowane w samochodach. Szukano zatem przyczyny. W obu przypadkach wzięto do analizy pendrive klientów. Okazało się, iż oba były sformatowane w systemie plików NTFS lecz nie z sektorem rozruchowym MBR a GPT. Czy to jest przyczyna jeszcze nie wiedzą (warto sprawdzić). Zgłoszeń (Europa) podobno jest około kilkunastu. Podobno powołany zespół do wyjaśnienia sprawy ma zakończyć prace do końca stycznia. Ponieważ mój przyjaciel nie zajmuje się osobiście tymi sprawami przekazał mi to co usłyszał w "pracy". Może więc warto sprawdzić pendrive czy jest format plików NTFS oraz sektor rozruchowy MBR. Czy to jest problem - brak jasnej odpowiedzi.
    Próbowałem wszystkich kombinacji i zawsze efekt był ten sam. To samo od ponad tygodnia robią w aso w porozumieniu z Włochami i efekt podobny. Zmieniali nawet soft z MY2020 lub 21 i mimo, że udało im się go wgrać ale mapy dalej nie wgrali. Na tą chwilę coraz bliżej do wymiany sprzętu.

  7. #1177
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    Dziś rozmawiałem z zaprzyjaźnionym inżynierem z FCA i zadałem mu pytanie co dzieje się w temacie aktualizacji map, w czym jest problem. Odpowiedź była taka: Bezpośrednio w Turynie w serwisie dokonano dwóch ściągnięć map i plików licencyjnych klientów zgłaszających problem. Aktualizacje przeszły i zostały zapisane na pendrive serwisu oraz skutecznie zainstalowane w samochodach. Szukano zatem przyczyny. W obu przypadkach wzięto do analizy pendrive klientów. Okazało się, iż oba były sformatowane w systemie plików NTFS lecz nie z sektorem rozruchowym MBR a GPT. Czy to jest przyczyna jeszcze nie wiedzą (warto sprawdzić). Zgłoszeń (Europa) podobno jest około kilkunastu. Podobno powołany zespół do wyjaśnienia sprawy ma zakończyć prace do końca stycznia. Ponieważ mój przyjaciel nie zajmuje się osobiście tymi sprawami przekazał mi to co usłyszał w "pracy". Może więc warto sprawdzić pendrive czy jest format plików NTFS oraz sektor rozruchowy MBR. Czy to jest problem - brak jasnej odpowiedzi.
    Własnie sprawdziłem obydwa peny z których próbowałem instalować. Są sformatowane w NTFS i MBR. Więc to chyba zły trop.

    Formatuję jeszcze raz dedykowanym Active Partition Managerem i zobaczę czy to cokolwiek pomoże.


    Czy pliki map i licencji są takie same dla starszych modeli (dla dużej nawigacji) i dla MY2020?
    Ostatnio edytowane przez murder ; 21-01-2021 o 20:52

  8. #1178
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Jak pisze [MENTION=82767]fuji[/MENTION] problem dotyczy różnych wersji aut - to nie jest konkretny rocznik lub model nawigacji (6,5" czy 8.8"). Istnieje także możliwość uszkodzenia oprogramowania samej nawigacji. FCA ma problem więc musi go rozwiązać. Może okazać się także, że przekombinowali z opcją aktualizacji po trzech latach użytkowania (starsze modele). Z tego co się dowiedziałem w modelach MY2020 i wyżej jest inne oprogramowanie nawigacji.

  9. #1179
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    299

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Czy pliki map i licencji są takie same dla starszych modeli (dla dużej nawigacji) i dla MY2020?
    Inny plik map oraz plik licencji

  10. #1180
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    We Włoszech spotkałem się z nazywaniem (po włosku) formatu NTFS (ang.) NTSC.
    To chyba się coś komuś pozajączkowało NTSC to system kodowania sygnału telewizyjnego podobnie jak PAL i SECAM.
    Więcej można poczytać choćby tutaj: https://www.bluraycopys.com/pl/resou...sc-vs-pal.html
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

Podobne wątki

  1. Nawigacja
    Utworzone przez Greq w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 08-08-2010, 17:40
  2. nawigacja po FL
    Utworzone przez cin1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-01-2010, 18:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory