Strona 93 z 145 PierwszyPierwszy ... 438384858687888990919293949596979899100101102103143 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 921 do 930 z 1444

Temat: Wbudowana nawigacja

  1. #921
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    No to jest wkurzające. Dzisiaj jak głosowo wybrałem"Narutowicza" to nie znalazł, "Gabriela Narutowicza" też nie, ale jak "Prezydenta Gabriela Narutowicza" to już wiedział... Trochę to irytujące

  2. #922
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Dzwoniła do mnie Pani z BOK (w odpowiedzi na zgłoszenie dot. braku możliwości aktualizacji) - sprawa oczywiście znana, prace w toku, rozwiązanie na dniach, mam otrzymać telefoniczną informację.

  3. #923
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    299

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    Mapy nawigacji są Tom Tom-a. Nazwa jest nazwą - "Tadeusza Kościuszki" to nie to samo co "Kościuszki".
    Sprawdziłem w rejestrze GUS TERYT i oczywiście masz rację. W zależności od miejscowości ulica może się nazywać:
    Kościuszki
    lub
    Tadeusza Kościuszki
    lub nawet
    gen. Tadeusza Kościuszki

    Za przykład biorę ulicę "Tadeusza Kościuszki" w miejscowości Warszawa.
    Bezdyskusyjnie, jeśli rozpocznę wyszukiwanie od imienia to nawigacja w Giulii znajdzie ulicę bez pudła.
    Lepsze jest to, że jeśli rozpocznę wyszukiwanie od frazy "kosci" to po przejściu dalej i przeskrolowaniu listy ulic, których nazwy zaczynają się od "kosci" pojawiają się ulice zawierające frazę "kosci" czyli "Tadeusza Kościuszki" (w Wawrze i Wesołej). Ale jeśli będę chciał doprecyzować i wpiszę frazę "kosciu" to na liście podpowiadanych ulic w/w ulice już się nie pojawiają. Wyszukiwanie podobnie działa np. z ulicą "Fryderyka Chopina". Szukam "ch" - podpowiada ulicę, szukam "cho" już nie podpowiada. I nie ma co tego tłumaczyć polskimi rejestrami, bo ten sam problem występuje przy szukaniu ulic za granicą. I nie ma co tego tłumaczyć dostawcą map, bo jakoś "wolnostojąca" nawigacja TomTom radzi sobie poprawnie, jakkolwiek nazwy ulicy bym nie szukał.

  4. #924
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    [MENTION=85737]woockush[/MENTION] - potwierdzam, kiedyś też "bawiłem się" wyszukiwaniem i nie jest to przyjazne dla wyszukującego.
    Niestety jest to problem kultury nazewnictwa to po pierwsze a po drugie brak jednolitych algorytmów wyszukiwania. Problem np. we Włoszech to viale czy via (dla przeciętnego odbiorcy bez znaczenia) a w Polsce jeszcze nasze znaki. No cóż trzeba z tym żyć. Może w przyszłości coś ulegnie zmianie i będzie to przyjazne dla wszystkich odbiorców.
    [MENTION=1850]prezes-tk[/MENTION] - Ja z BOK dostałem informację podobną z tą różnicą iż następnego dnia Expiry date: 08.2023 r. (ciekawe).

  5. #925
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    No to jest wkurzające. Dzisiaj jak głosowo wybrałem"Narutowicza" to nie znalazł, "Gabriela Narutowicza" też nie, ale jak "Prezydenta Gabriela Narutowicza" to już wiedział... Trochę to irytujące
    I w ten o to sposób można się podszkolić z historii poznając dokładnie imię, nazwisko oraz pełnioną funkcję. Dobrze, że nie trzeba jeszcze dodawać tytułów naukowych...
    A wystarczyło trochę zmienić te zapytania (niech dłużej szuka, ale przynajmniej wszystkie hasła zawierające dany wyraz wyświetli).
    Pozdro,
    Bartas

  6. #926
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    A ja dostałem kolejnego maila z Customer Service: poinformowano mnie, że aktualizacja nadal nie jest możliwa do wykonania. Poproszono mnie o próbę za 2-4 tygodnie.

  7. #927
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    czarne
    Postów
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    A ja dostałem kolejnego maila z Customer Service: poinformowano mnie, że aktualizacja nadal nie jest możliwa do wykonania. Poproszono mnie o próbę za 2-4 tygodnie.
    Do mnie właśnie dzwoniła pani z Alfy z Włoch i powiedziała mniej więcej to samo.

  8. #928
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    No i przez te cyrki FCA/TomTom'a jeszcze nie wiem co zrobię jak w marcu '21 skończy mi się update map. Niby 500zł na 3 lata to nieduże pieniądze, ale jeżeli za to dostanę jakieś 2-3 updejty (lub nic!) - to i tak raczej średni interes...

  9. #929
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Jak zapłacisz to pewnie będzie określona jakaś ilość aktualizacji w tym czasie wiec będziesz wymagał. A ja czekam na Tomtoma dla Android Auto. Podobno dla CP jyz jest. I wtedy chyba zrezygnuję z fabryki.

  10. #930
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    AA to rzeczywiście jedyna alternatywa dla fabrycznej navi, pozwalająca na zachowanie komfortu użytkowania - ale musiałbym doinstalować przystawkę AA od Lio, a po gruntownym upgrejdzie audio i niedawnej wymianie wyświetlacza, mam chwilowo dość grzebania przy infotainmencie... Więc wolałbym żeby jednak to towarzycho w FCA ogarnęło updejty map na dobre... zobaczymy

Podobne wątki

  1. Nawigacja
    Utworzone przez Greq w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 08-08-2010, 17:40
  2. nawigacja po FL
    Utworzone przez cin1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-01-2010, 18:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory